dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116

Temat: SOLBET

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isotope
    Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??


    Witam!
    Solbet daje do kazdej palety 36 cm jeden worek kleju (ja tak dostalem) a kupilem w lutym(solbet w Solcu Kujawskim),ale wszystko zalezy chyba od handlarza.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isotope
    Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??
    Solbet 36 cm. kosztuje 21,74 brutto.
    Cennik: http://www.solbet.pl/solbet_ideal.php

  3. #43

    Domyślnie

    Ar- Tur,To wlasnie przez ten ich cennik na www nie zdecydowalem się na Solbet. Dopiero w styczniu, kiedy mialem juz zamowiony Ytong niechcacy dowiedzialem sie ze Solbet dostane w podobnej cenie . No i ta zaprawa ( no dobra, nie gratis tylko w cenie ). Takze na calym materiale bylbym sporo do przodu. Tym czasem jak zaczeli bombardowac podwyzkami, zamowieniami na marzec i innymi to sie przerazilem i dalem sobie spokoj.
    Morał z tej historii taki, ze informacjie na necie sa czesto przekłamane (no chyba, ze wchodzi sie na forum muratora- -ale ze mnie lizus ) i niema to jak kontakt oko w oko lub przez telefon.

  4. #44

    Domyślnie

    Isotope, z Twojego posta wnioskuję, że mając do wyboru w podobnej cenie Ytong i Solbet, wybrałbyś Solbet. Dlaczego? Przecież koszt zaprawy to nie są jakieś ogromne koszty .
    PS. Ile płaciłeś za Ytong-a?

  5. #45

    Domyślnie

    Ar-Turze. Ytong'a na m2 idzie 8,33szt. z tego co pamietam. Solbetu idzie 7 sztuk (jest wyższy o 4 cm). Czyli 1 szt/m2. Metrów ile masz?? No powiedzmy, że 200.I o tyle pustaków mniej musisz kupic. Możąc teraz prze cene bloczka, która w moim przypadku wynosiła 17,50 wychodzi 3500 zł.
    Mowisz, że koszty zaprawy nie są duże- ja wydalem na zaprawe ok 1700 zł na cala chalupe. Jeszcze moski jedne wcisneli mi zimowa. Czemu?? Bo zima robia zimowa, a latem letnia . Dobrze ze bloczkow zimowych w kształcie bałwanków nie robią a letnich w sloneczka . Także ziarnko do ziarnka i troche wyszlo a parametry (z tego co podają) takie same (Solbet nawet daje ciut nizesze wspolczynniki z tego co pamietam- ale moze palec im sie omsknal na klawiaturze .

  6. #46

    Domyślnie

    Nikt, poza fachowcami, nie jest w stanie określić faktycznych parametrów zarówno Ytong-a jak i Solbetu. Uważam, że są one podobne. Ale... Poszukując ekipy do budowy, rozmawiałem z pewnym szefem takiej ekipy która stawia masę domów w różnych technologiach. Na moje rozterki: Ytong czy Solbet, przecież oba mają podobne parametry, stwierdził, że jednak nie do końca tak jest a papier przyjmie wszystko. Jego opinia jest taka, że Ytong ma lepsze parametry. Nie oceniam, czy ma rację czy nie.
    PS. Dostałeś dobrą cenę na Ytong-a.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    planuje tak:

    ściana 24/36 cm solbet + 20 ( ew. 16 cm styro bo frezowany)
    fundamet 10 cm ekstraduru
    podłoga 30 cm styro
    poddasze 20+10 cm wełny ( nie wiem jakiej )
    okna plus rolety zewnetrzne
    rekuperator


    ......i chyba na tym koniec mojego szaleństwa
    Zamontuj jeszcze pompę ciepła i nie rób żadnych kominów.
    Dlaczego w podłodze chcesz dać 30 cm styropianu? Odnośnie ściany zewnętrznej, jeżeli chcesz dać 20 cm ocieplenia, to bloczek 24 cm w zupełności wystarczy. Podstawą jest izolacja, a nie grubość bloczka.

  8. #48

    Domyślnie

    Ar-tur,Z tym papierem to szczera prawda . A z cena to jest tak, ze szukam, szukam a jak znajde to dusze az zejda z ceny, bo przy takich iloscisch jakie ida na dom kazdy grosz jest wazny. Tym bardziej ze co tu wyduszisz tam Ci urwa, więc zeby wyjsc na zero trzeba walczyc . Stad tez moje podejscie do Solbetu. Ja gdybym sie wczesniej zorientował wzialbym go. Z tego co czytam Ty jeszcze stoisz przed wyborem. Nie moge Ci doradzic bo jestesmy praktycznie na tym samym etapie tylko, ze ja juz jestem uziemiony a Ty masz jeszcze wybor. Powiem tylko: po co placic wiecej skoro mozna mniej (oczywiscie bez wplywu na jakosc bo to nie przejdzie). Szukaj, duś i pytaj.
    Pozdrawiam!!

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał siemka
    planuje tak:

    ściana 24/36 cm solbet + 20 ( ew. 16 cm styro bo frezowany)
    fundamet 10 cm ekstraduru
    podłoga 30 cm styro
    poddasze 20+10 cm wełny ( nie wiem jakiej )
    okna plus rolety zewnetrzne
    rekuperator


    ......i chyba na tym koniec mojego szaleństwa
    Zamontuj jeszcze pompę ciepła i nie rób żadnych kominów.
    Dlaczego w podłodze chcesz dać 30 cm styropianu? Odnośnie ściany zewnętrznej, jeżeli chcesz dać 20 cm ocieplenia, to bloczek 24 cm w zupełności wystarczy. Podstawą jest izolacja, a nie grubość bloczka.
    Pompa ciepła.....chyba jest jak dla mnie za droga, napisałem kilka ofert ale ta cena 40-60 tyś powala mnie zupełnie.
    Co do bloczka ......nie upieram sie przy 36 cm( chociaz tak mam w projekcie) po prostu nigdzie nie znalazłem styro o grubości 20 cm z frezem....najgrubszy to 16 cm, wiec pomyslałem ok to w takim razie dam solbet 36 cm i styro z frezem 16 cm.
    Dlaczego 30 cm styro w pododze.......kurcze nie wiem chyba gdzies wyczytalem na foru, ze to bardzo skuteczna bariera....

    pozdrawiam, ale masz zaje......avatar

  10. #50

    Domyślnie

    Isotope, mój podpis jest już nieaktualny. Rozterki typu Ytong czy Solbet miałem jeszcze w styczniu. Wybrałem Ytong. Widzę, że mamy podobne podejście do tematu . Dusiłem, dusiłem.... aż wydusiłem. Lepszą cenę niż Twoja .

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar-Tur
    Isotope, mój podpis jest już nieaktualny. Rozterki typu Ytong czy Solbet miałem jeszcze w styczniu. Wybrałem Ytong. Widzę, że mamy podobne podejście do tematu . Dusiłem, dusiłem.... aż wydusiłem. Lepszą cenę niż Twoja .
    podrzuc dobry człowieku namiary na PW

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    podrzuc dobry człowieku namiary na PW
    "Walczyłem" o ceny w grudniu a kupowałem w styczniu. A z tego co wiem, to aktualna cena to chyba 19,80. O ile jest dostępny .

  13. #53

    Domyślnie

    [quote="Ar-Tur"]
    Cytat Napisał siemka
    podrzuc dobry człowieku namiary na PW
    "Walczyłem" o ceny w grudniu a kupowałem w styczniu. A z tego co wiem, to aktualna cena to chyba 19,80. O ile jest dostępny .[/quo

    Ach Ty Okrutniku nie dałes mi cienia nadziei.....jednym słowem nadal czeka mnie walka z "burakami_lubelskimi".....a propos ma ktos moze namiary na materiały z importu ????

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa
    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał cemik1
    Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.
    i miało to jakieś szczególne znaczenie?
    to raz
    a dwa - po co murować materiał o danej wytrzymałości super klejem o wytryzmałości x2?
    ma to jakieś szczególne znaczenie?
    O wytrzymałości muru w znacznym stopniu decyduje zaprawa. wg normy ściany na klej maja lepsze parametry wytrzymałościowe muru.
    Jestem na etapie murowania na klej H+H, piękna sprawa, koszty chyba taniej niż tradycyjnie, na razie same zalety.
    nadinterpretacja
    o wytrzymałości muru decyduje najsłabszy jego element, nie jakaś tam super zaprawa

    po co jest zaprawa? wiesz?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Pompa ciepła.....chyba jest jak dla mnie za droga, napisałem kilka ofert ale ta cena 40-60 tyś powala mnie zupełnie.
    Co do bloczka ......nie upieram sie przy 36 cm( chociaz tak mam w projekcie) po prostu nigdzie nie znalazłem styro o grubości 20 cm z frezem....najgrubszy to 16 cm, wiec pomyslałem ok to w takim razie dam solbet 36 cm i styro z frezem 16 cm.
    Dlaczego 30 cm styro w pododze.......kurcze nie wiem chyba gdzies wyczytalem na foru, ze to bardzo skuteczna bariera....

    pozdrawiam, ale masz zaje......avatar
    Koszty nie są takie duże jeżeli wzystko zaplanujesz przed budową, a nie w trakcie. Rezygnacja z kominów, to jest konkretna korzyść.
    Przy takiej grubości styropianu, jaką chcesz dać, frez nie ma już większego znaczenia. Jeżeli będą jakieś szczeliny, to można je wypełnić pianką.
    Co do podłogi, jeżeli dasz 20 cm, to w zupełności wystarczy. Lepiej już dać grubszą warstwę na poddaszu, gdyż ciepło ucieka do góry.
    Pozdrawiam, miłego budowania

  16. #56

    Domyślnie

    Lepiej już dać grubszą warstwę na poddaszu, gdyż ciepło ucieka do góry.
    Pozdrawiam, miłego budowania [/quote]

    Myslisz, ze 30 cm wełny bedzie "inaf" ????

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Myslisz, ze 30 cm wełny bedzie "inaf" ????
    Tak, to dobra grubość. Co do tej podłogi, czy planujesz ogrzewanie podłogowe w całym domu?

  18. #58

    Domyślnie

    Ar-turze, nie chce zeby wyszlo ze sie licytuje ale myslalem ze wydusilem z nich ile sie dalo i przypomnialem sobie ile dalem. poprostu popieprzylo mi sie o zlotowke. Za sam bloczek dawalem 16,50 i mialo byc jaims tam tanszym transportem. Ale czekalem i czekalem a ten transport nie jechal i w koncu przywiezli mi normalnych (czytaj droższym) transportem w zwiazku z czym do bloczka musialem doliczyc 0,50 zl. Takze zaplacilem 17 zł . Troche oszukalem . Bardzo sie ciesze ze Ty rowniez lubisz dusic- po to to jest.
    Ps. zdradzisz mi ile wynegocjowales??
    I jeszcze pytanko. Bedziesz to docieplal?? bo ja chyba zostawie bez elewacji z sezon i zobacze jak bedzie, jak cos to go ciachne jakims styro
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał siemka
    Myslisz, ze 30 cm wełny bedzie "inaf" ????
    Tak, to dobra grubość. Co do tej podłogi, czy planujesz ogrzewanie podłogowe w całym domu?
    I tutaj zadalaś mi bardzo "INTYMNE" pytanie.......zupełnie nie mam konceptu na finalne rozwiazanie, myslałem o matach grzewczych w lazienkach, kuchni i hallu a w pozostałych pomieszczeniach piece akumulacyjne np. serii dimplex lub podobnych......ale wciąz mysle i ..........po prostu nie wiem.....juz spac nie mogę

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    I tutaj zadalaś mi bardzo "INTYMNE" pytanie.......zupełnie nie mam konceptu na finalne rozwiazanie, myslałem o matach grzewczych w lazienkach, kuchni i hallu a w pozostałych pomieszczeniach piece akumulacyjne np. serii dimplex lub podobnych......ale wciąz mysle i ..........po prostu nie wiem.....juz spac nie mogę
    Przy niedużej powierzchni domu, dobrym ociepleniu i rekuperacji, wariant odgrzewania elektrycznedo jest niezłym rozwiązniem. Przy piecach akumulacyjnym możesz zastosować wariant dwutaryfowy. Z matami będzie już gorzej, chyba, że dasz grubą posadzkę, która zakumuleje ciepło w tańszej taryfie.
    Jeżeli masz dostęp do gazu, to najrozsądniej i najtaniej jest dać zwykłe grzejniki. Kosztowo wyjdzie podobnie jak przy piecach akumulacyjnych, ale nie będziesz miał problemu z różnymi taryfami.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony