dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aga3006

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie projekt KALIOPE pracownia DOBRE DOMY

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=116

    Domek wygląda jak bardzo popularna LIBRA z tej samej pracowni, tylko posiada dwu spadowy dach.
    Wyraźcie swoje opinie, może ktoś już buduje.
    Pozdrawiam.
    Aga3006

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Staam

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kaliope jest na prawdę fajnym projektem.
    Przejrzeliśmy z żoną setki, ale ten wydaje się najlepszy.
    Ma dobre rozwiązania ergonomiczne i wydaje się niezbyt skomplikowany w budowie (zwarta bryła i dwu spadowy dach).

    Niestety to chyba dość nowa propozycja projektowa i w ineternecie nie ma prawie żadnych informacji. Nawet na www.dobredomy.pl nie ma kosztorysu do "Kaliope".

    Trzeba się "posiłkować" informacjami o projekcie "Libra"
    Polecam stronę
    http://my.opera.com/violka/albums/.
    Są tam zdjęcia i opisy z realizacji "Libry" w ciekawej formie.

    Niestety planuję realizację budowy dopiero na rok 2009 i nie bedę mógł podzielić się "technicznymi uwagami" .

    Jeżeli Pani znajdzie jakieś ciekawe informacje bardzo proszę o kontakt.
    Ja też postram się podzielić moimi "znaleziskami"

  3. #3

    Domyślnie Opinie nt projektu Kaliope

    Szukam odpowiedniego projektu dla siebie. Chciałbym by dom był w miare prosty i tani w budowie. Podoba mi sie Kaliope (dobredomy.pl)- lustrzane odbicie. Prosze o krytyczne uwagi co do tego projektu. Jestem laikiem więc nie wiem na co zwrócić uwagę.

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=2&lustro=1

    Aha, problem jest jeszcze w tym że wjazd na działke jest od południa . I nie wiem czy to nie dyskwalifikuje tego projektu. Ciężko jest cos znależć bo działka za domem bedzie miała miejsce na ogród więc jak salon bedzie miałi taras od opołudnia to bez widoku na ogród, a jak będzie od północy to widok na ogród ale za to może być ciemno. Może to duży błąd ale jakoś dla mnie nie jest aż taki istotne mieć salon od południa - wole miec wyjście na ogród. Choć wszędzie gdzie słyszę, czytam każdy chce miec salon od południa.
    Prosze o rady i opinie.
    Pozrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    kaliope b.fajny projekt,ale jak wjazd od południa chyba nie najlepszy pomysł

    link

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj się dowiedziałem, wbrew wcezsniejszej wiedzy, że wjazd jest jednak bardziej od zachodu jak te strony świata się zmieniają W takim razie od nowa muszę się przyjrzeć projektom, choc robie to z uczuciem ulgi
    Pozdrawiam[/quote]

  6. #6

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/projekt-n...ia,t119064.htm

    aha, to moj link nieaktulny

    Swoją drogą moim zdaniem co za różnica czy zachod czy południe - najlepsza jest podobno z wjazdem o północy - ja mam od poludnia i jestem zadowolona

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiekg

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    himlaje jaki w koncu wybrales projekt? sama zastanawiam sie nad Kaliope dlatego jestem ciekawa czy sie na niego zdecydowales

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiekg
    himlaje jaki w koncu wybrales projekt? sama zastanawiam sie nad Kaliope dlatego jestem ciekawa czy sie na niego zdecydowales
    Ja się zdecydowałem na Dom pod wiśnią (Archon).

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m3f02aab234a05

    Nie pamiętam dlaczego ale chyba dlatego, że chcialem większe pomieszczenia na parterze (tzn. większy salon, łazienkę, pom gospodarcze). Z tego co pamiętam to między Kaliope a Domem pod wiśnią były jeszcze inne projekty. Jakbyś była bardziej zainteresowana Domem pod wiśnią to mogę Ci powiedzieć co w tym projekcie zmieniłem-a było tego trochę.
    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiekg

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    niestety u mnie dom pod wisnia sie nie zmiesci mam dzialke o szerokosci 19,5 m
    dlatego rozwazam kaliope .... tyle tylko ze kaliope wydaje mi sie za duza no i nie podoba mi sie to ze wchodzi sie do domu "na stół"

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    himlaje ten projekt nie pasuje na dziłkę z wjazdem od południa .Szukaj innego

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał himlaje
    Dzisiaj się dowiedziałem, wbrew wcezsniejszej wiedzy, że wjazd jest jednak bardziej od zachodu
    Cytat Napisał pati25
    himlaje ten projekt nie pasuje na dziłkę z wjazdem od południa .Szukaj innego
    Działka ma jednak wjazd od zachodu, jak wczesniej juz pisałem, więc nie jest tak źle

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gradac

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    4

    Domyślnie kaliope dobredomy

    witam
    czy ktoś buduje projekt kaliope? 2 mc temu wystartowałem z budową ale zastanawiam się nad schodami drewniane czy wylewane proszę o opinię
    pozdr
    gradac

  13. #13

    Domyślnie

    Mamy w planie budować Kaliope. Bardzo nam się podoba i co najważniejsze pasuje idealnie do naszych WZ na działce.
    Poproszę o wasze zdjęcia z realizacji tego projektu, będę niezmiernie wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Nie znam się na tym, nie umiem a wogóle to mi się nie uda.

  14. #14

    Domyślnie schodu

    Witam schody to zalezy ...kazdemu podoba sie cos innego ja tez buduje Kaliope ale schody bede mial napewno nie drewniane tylko zalewane ...pozatym jestm dopiero na etapie fundamentow pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gradac

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    ja rownież ma schody wylane z tym że wyszły na drzwi do łazieniki także musiałem zrobić drobne zmiany czyli rezygnuję z części pokoju sąsiadującego z łazenką na rzecz korytarza i przez to będę mniał doświetlony korytarz dodatkowo podniosłem ściankę kolankową na 5 pustakow.
    pozdr
    Piotr

  16. #16

    Domyślnie Kaliope - budowa forum - porady

    POniezej podaje link do sttronki gdzie juz kilka osob buduje ten domek moze sie przydadza rady bo projkekt nowy - malo nas go buduje -
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...garaz=&strona=

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gradac

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    4

    Domyślnie kaliope

    witam
    dzisiaj murarze skończyki kominy jutro zaczynahą ociepać strop wylewany (2 dni roboty) po tym ocieplenie kominow i elewacja.( pierścienie na kominach wg projektu architekta ) Za 2 tygodnie domek będzie pokryty dachem i będą już okna także można powiedzieć że dom nabierze konkretnego wyglądu. Z dnia na dzień domek wygląda coraz lepie, czy ktoś jeszcze buduje kaliope z dobrych domow

    pozdrawiam
    gradac

  18. #18

    Domyślnie Kaliope juz buduja w POlsce :-)


  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: kaliope

    Witam serdecznie

    Szukam osób budujących Kaliope w woj. śląskim. Chciałabym zobaczyć dom "na żywo"
    Pozdrawiam wszystkich budujących

  20. #20

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    widzę że wątek dawno nie odwiedzany, czyżby Kaliope miała tak mało zwolenników?
    Wybudowałam ten dom dwa lata temu. Mam wjazd od południa, więc nie zgodzę się, że to kiepski projekt na taki układ działki. W końcu nie budzi mnie słońce bo okno sypialniane mam od północy a dzieci południe i zachód. Skończył się skwar w salonie bo okna są od północy i zachodu. Może nie jest to pomysł na dom energooszczędny ale bardzo komfortowy w upalne dni. Natomiast okna są tak duże, ze na brak światła nie narzekam. Pokoje dzieci mają powiększone okna i zostawiłam balkon tylko w pokoju nad wejściem.
    Jeśli chodzi o wjazd od zachodu to idealne byłoby odbicie lustrzane, to jest wariant dla lubiących więcej słońca w domu.
    Poza tym dom jest fantastycznie wygodny.
    Schody mam drewniane ale inne ułożenie niż w projekcie, biegną po ścianie z garażem. Zrezygnowałam z pomieszczenia gospodarczego na rzecz pełnej łazienki. Nie lubię wc przy kuchni więc tam jest spiżarnia. Kilka fotek dla zobrazowania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6190415.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	261647   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6190401.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	261648  
    Ostatnio edytowane przez S.P. ; 09-06-2014 o 10:24
    I myśli sobie Ikar, co nieraz już w dół runął
    „Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony