dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie piecem na "Holzgaz"

    Czytałem że jest bardziej ekonomiczniy niż palenie węglem, trzeba mieć tylko dostęp do suchego drewna,
    ale po kilku sezonach żrące gazy wypalają dziurę w takim piecu i nadaje sie na złom-słyszałem o 1 takim przypadku,
    może ktoś wymieni się swoimi doświadczeniami na ten temat? Jak to jest naprawdę z żywotnością tych pieców?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Ogrzewanie piecem na "Holzgaz"

    temat Holzgaz-Producent przeprasza

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=281925

  3. #3

    Domyślnie

    Użytkuję atmosa. Drugi sezon. Jestem bardzo zadowolony. Spala mało drewna pod warunkiem, że jest suche. Eksperymentowałem trochę i wiem już, że nie opłaca się palić niedosuszonym drewnem. Z braku drewna w pierwszym sezonie spalałem też brykiety drzewne, ale stwierdziłem, że nie jest to odpowiednie paliwo do tego kotła. Bezwarunkowo polecam też montaż bufora.
    Nie jestem "złotą rączką", ale sam buduję dom dla Ukochanej!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał toy Zobacz post
    Użytkuję atmosa. Drugi sezon. Jestem bardzo zadowolony. Spala mało drewna pod warunkiem, że jest suche.
    Bezwarunkowo polecam też montaż bufora.
    Szkoda że nie posłuchałem tej rady, dopiero rok temu kupiłem ten piec na holzgaz. Zasugerowałem się tym linkiem powyżej który już jest nieaktywny, tam było info że holzgaz to ściema itd.. Przez te 12 lat paliłem zwykłym piecem i spaliłem niepotrzebnie około 200 m3 drzewa czyli ok. 30 000 PLN.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    U mnie przed wojną takie autobusy jeździły, na tym gazie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony