dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Guest

    Domyślnie projekt KOLIBA pracownia ARCHETON

    interesuje mnie wymiana doświadczeń z budową tego domu i ocena projektu , koszty .

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Mnie też ten temat interesuje. Mam zamiar rozpocząc w tym roku budowe Koliby 2 i bedę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja buduję ten dom (stan surowy zamknięty), ale w technologii IZODOM

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć empi, mam kilka pytań do Ciebie odnośnie tego projektu: czy faktycznie ten dom jest tak funkcjonalny jak się wydaje na rysunkach, czy pokoje na poddaszu są wystarczająco duże (w szczególności chodzi mi o pokój nad garażem), czy robiłeś jakieś zmiany?
    Pozdrawiam!

  5. #5

    Domyślnie

    Wydłużyłem dom o 0,4m (poszerzając salon)i żeby zachować proporcje przedłużyłem garaż (i pokój nad nim). Zemściło się to tym, że krokiew koszowa trafiła w komin (za mało go przesunąłem do wnętrza). Stosunkowo niskie ścianki kolankowe oznaczają duże skosy (problemik w łazience). Pokój nad garażem sympatyczny. Wewnątrz mało ścian więc tania budowa. Troszkę mało powierzchni gospodarczej. Pytaj dalej. Powodzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Empi za odpowiedź. Właśnie interesowały mnie te skosy na poddaszu, a w szczególności w pokoju nad garażem gdzie ścianka kolankowa ma 0,7 m (wg projektu). Zastanawiam się czy nie podnieść całości np. o jeden pustak, ale obawiam się, że bryła domu straci urok. Poza tym interesuje mnie czym pokrywałeś dach i czy zestawienie więźby dachowej odpowiadało rzeczywistości? Pozdrawiam Wob!


  7. #7

    Domyślnie

    Ścianki kolankowe rzeczywiście nie za wysokie, ale bałem się podwyższać. Pokrycie - dachówka cementowa (jeszcze nie na dachu)Z więźby usunąłem płatwie (po konsultacji z projektantem - powiedział, że to tylko koncepcja i konstruktorem niezależnym, który powiedział, że umieszczenie płatwi nad a nie pod jętkami jest kompletnym nieporozumieniem). Obaj potwierdzili, że spokojnie można to obciążyć dachówką.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam do Ciebie kolejną prośbę – ponieważ masz wybudowany dom w stanie surowym zamkniętym (a więc kawał roboty za sobą) powiedz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy budowaniu tego domu? Czy projekt (oprócz wspomnianych już płatwi pośrednich) zawiera jakieś błędy, nieścisłości lub pułapki? Acha w jakim rejonie Polski budujesz? Pozdrawiam Wob.

  9. #9

    Domyślnie

    Moje subiektywne zdanie jest takie, że balkony powinny być szerdze, ale uwaga na światło w pomieszczeniach poniżej. Da się nieco uprościć kanalizację (ja np. zrobiłem lustrzane odbicie w łazience na górze i mam cieńsze rury w podłodze).Schody na górę są skomplikowane w wykonaniu, ale chyba nic lepszego nie da się zrobić. Więcej "grzechów" nie pamiętam. Buduję pod Białymstokiem, a Ty?

  10. #10

    Domyślnie

    A to nie jest tak źle! Ja będę budował w okolicach Skoczowa!

  11. #11

    Domyślnie

    No to rzut beretem (ale mokrym, bo suchy nie doleci ). Zapraszam mimo wszystko.

  12. #12

    Domyślnie

    Serdeczne dzieki, mimo wszystko za daleko. Ale gdybym był przypadkiem w okolicy to kto wie!
    Pozdrawiam Wob

  13. #13

    Domyślnie

    Empi - jakie są koszty wybudowania częściowego podpiwniczenia?

    Projekt Koliba jest jednym z niewielu, które mają takie podpiwniczenie - a my właśnie szukamy rozwiązania na kotłownię na węgiel...

  14. #14

    Domyślnie

    Moja Koliba jest niepodpiwniczona, więc niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, ale pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    W ostatnim numerze Muratora 03/03 opisane są doświadczenia małżeństwa budującego Kolibę. Pewnie jak każdy, kto kupił ten projekt i Oni przerobili go nieco.
    Ja "kolibam" się z budową tego projektu od zeszłego roku i mam nadzieję zakończyć w obecnym. Ładny będzie i mam nadzieję, że to nie będzie jego ostatnia zaleta

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał W

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    5

    Domyślnie Koliba z Archetonu

    Witam
    Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze wybrał, buduje, budował bądź nie wybrał tego projektu
    Czekam na opinie
    Pozdrawiam wszystkich

  17. #17

    Domyślnie

    Podaj link jak prosimy nizej

  18. #18

    Domyślnie

    Witam!
    Tak się składa, że jestem szczęśliwym !!! posiadaczem domku wybudowanego właśnie według tego projektu i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony - to dom wymarzony dla mnie i mojej rodzinki (mieszkamy już ok 1 rok) - jeśli mogę w czymś pomóc, to chętnie służę radą i pomocą

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie Szukam kogoś kto budował "Kolibę" z Archetonu

    jw

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony