dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Skoczek czy zagęszczarka o to pytanie - fundament

    Co byście wybrali dla lepszego zagęszczenia piasku w fundamencie. Mam piękną dziurę o głębokości 1,5m do zasypania piachem. Planujemy zasypywac 30cm i ubijać tylko czym. Skoczek podobno lepiej ubija ale ciężej tym się robi. Zagęszczarka łątwo ale trzeba się pilnować i najlepiej co 20cm warstwe.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    De facto to oba rodzaje to zagęszczarki, lepsza jednak bedzie płytowa bo ubijak stopowy inaczej zwany skoczkiem dobry jest ale w miejscach trudnodostępnych a nie na dużych powierzchniach.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    ładna dziura. Ja miałem jeszcze głębszą. Co 30 cm zasyp i skoczkiem go. na sam koniec na 1 dzień pożyczyłem płytówkę. W tak zwanym międzyczasie, polewanko wodą. Po takim zabiegu ciężko kopało się pod kanalizację, czyli było ok.

  4. #4

    Domyślnie

    skoczek zdecydowanie lepiej zagęści, trzeba sypać piasek co 30 cm, zagęszczać, zlać wodą BARDZO SOLIDNIE - az woda zacznie stać, nasypać 30 cm itd

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    skoczek zdecydowanie lepiej zagęści, trzeba sypać piasek co 30 cm, zagęszczać, zlać wodą BARDZO SOLIDNIE - az woda zacznie stać, nasypać 30 cm itd
    Niby dlaczego lepiej?

    Z ta woda to bym nie przesadzał.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Wody nie bede tyle lał, po to jest zagęszczarka. Zasypuje i odrazu leje chudziak dlatego liczy sie dla mnie co lepiej ubija.

    Ta dziura to oczwyiście z cokołem 50cm.

  7. #7

    Domyślnie

    Martiii

    istotne jest to czy w czasie zasypywanie będzie układana kanalizacja bo jeśli tak to skoczek odpada, bo nim mozna zniszczyć rury. Płytówka ubija do o 40 cm a skoczeć do około 60.

  8. #8

    Domyślnie

    Na to bym nie wpadł ale czy rzeczywiście skoczek aż tak może zaszkodzić rurom kanalizacyjnym pomarańczowym. Przecież po to są wzmocnione. No a raczej zawsze rury ukłąda się podczas zasypywania fundamentu bo kiedy niby.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    No a raczej zawsze rury ukłąda się podczas zasypywania fundamentu bo kiedy niby.
    Zagęszcza się, kopie rowek, układa sie rurki, zasypuje się i ponownie "delikatnie" zageszcza.
    Najwłaściwsze rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony