dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie ...ile za dobudowanie poddasza

    witam,
    zamierzam dobudować do 2-piętrowego domu poddasze do zamieszkania. Powierzchnia dachu na którym ma stanąć poddasze to 75 m kwadratowych.
    Ile (przeciętnie) wyniosłoby dobudowania takiego poddasza?

    Interesuje mnie cena bez instalacji typu woda, gaz, czy prąd...
    Ściany kolankowe zbudowane będą najprawdopodobniej z pustaków...

    Proszę o jakąś zwyczajowo stosowaną cenę w takich wypadkach.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    za 100 m2 w tamtym roku wyszło nas niecałe 70 tyś. W tym było zrzucenie starego dachu i ścian na strychu do podłogi (były krzywe i cienkie), wymurowanie nowych ścian (ściany kolankowe na 110 cm), położenie blachodachówki i zamknięcie stanu surowego czyli okna. Ściany mamy z pustaków, grubość na jeden pustak, bo nie chciałam zabierać przestrzeni.

  3. #3

    Domyślnie

    ...mnie też czeka mnóstwo roboty z tym poddaszem, ale mam nadzieje, że będzie równie efektowne...

    ...a właśnie jak to z tymi dokumentami przed rozpoczęciem budowy:
    - czy miałas jakieś problemy w związku z planami zagospodarowania przestrzennego? (czy urzędnicy się czepiali twoich planów)
    - czy długo załatwiałaś papierki zanim zaczęłaś budować?
    - no i jeśli masz chwilkę to napisz proszę, gdzie najpierw się udać...

    dzięki wielkie
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    my też budujemy poddasze użytkowe o powierzchni 110m i na razie wydaliśmy 80 tyś. Za to kupiliśmy materiały potrzebne żeby postawić ściany(porotherm 44cm), zrobić dach kryty dachówką (250m) i zamontować okna dachowe. Dodam że materiały kupowane w czerwcu tego roku Robocizna w to nie jest wliczona.
    A jeśli chodzi o plan zagospodarowania to u nas się doczepili do wysokości kalenicy - nie może być wyżej niż 10m , a my mamy wysoki na 2m parter niemieszkalny i dopiero piętro mieszkalne na 2,5m i na to nasze poddasze. Życzę powodzenia w realizacji planów!

  5. #5

    Domyślnie

    witam,

    - ... i co załatwiliście z tym poddaszem? wprowadzaliście jakieś zmiany do planu zagospodarowania, czy zmieściliście sie w tych 10 m? (pytam, bo czekam na wyciag z mojego planu zagospodarowania i juz mam obawy, że będa się czepiali, że do 2 piętra nie można dobudowac poddasza)

    - a 2 pytanko: czy to znaczy, że macie ściany kolankowe (na których stoi dach) o wysokości 44 cm?

    dzięki
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    44 cm to jest grubość ściany a wysokość to 80cm+wieniec+murłata czyli ok.110cm z tego powodu musielismy wziąść nachylenie dachu pod kątem 30 aa nie 45 stopni żeby była wysokość zblizona do 10 metrów.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Pozwól, że zacytuję z mojego wątku, tak będzie sybciej:
    W każdym razie, żeby podnieść i zmienić konstrukcję dachu papiery załatwiałam ponad 6 miesięcy. Tu się czeka tyle, tam tyle, a to się musi uprawomocnić, a tamto się musi uprawomocnić... Szkoda gadać. To i tak załatwiłam szybciej niż powinnam, ze względu na mój brzuszek (już był dość spory, więc szli mi na łatwiznę i trochę przez znajomości..)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    a teraz tak:
    ponieważ mamy zmienioną konstrukcję dachu i podniesiony dom, najpierw odwiedzić trzeba było pana architekta, który porobił plany starego domu, wszystko nam rozrysował, zrobił plany i szkice domu po zmianach. Musieliśmy odwiedzić gminę (tu najwięcej załatwiania i czekania na wszystko ). W gminie trzeba iść do geodezji i poprosić ładnie o porobienie mapek, w innym miejscu trzeba się prosić o wypis z rejestru gruntów i jeszcze o coś tam, ale ja naprawdę już dużo nie pamiętam z tego wszystkiego. Wtedy byłam w 8 miesiącu ciąży i myślałam tylko o tym, żeby to wszystko pokonać przed porodem (udało się ).
    Co i jak mamy robić mówił nam architekt.
    Gdy odebraliśmy gotowe plany od architekta, to trzeba je było złożyć do urzędu miasta i czekać na decyzję o warunki zabudowy. Następnie jedzie się z papierami do Starostwa i tam czeka się dłuuugo na wydanie pozwolenia o zabudowę. Mało tego- jak już uzyskasz pozwolenie, to 2 tygodnie jest jeszcze nieważne, bo musi się uprawomocnić. W tym czasie, jak będziesz mieć "fajnego sąsiada", to robimy pa, pa pozwoleniom. Jak coś komuś z Twoich sąsiadów nie spasuje, to poprostu w tym czasie mogą się odwołać i trzeba wszystko zaczynać od nowa, przy okazji wyjaśniając to, o co chodzi sąsiadowi .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    no, i jeszcze
    geodeta- 600 zł, architekt- niecałe 3 tys. zł., jakieś tam mapki i wypisy z rejestru gruntów ok. 100 zł.
    W dodatku zależy jeszcze wszystko od tego, w jakim miejscu jest dom, bo jeszcze jest coś takiego, jak leśnictwo i działki rolne, ale o tym nic nie napiszę, bo nas to na całe szczęście ominęło.

    ŻYCZĘ CI CIERPLIWOŚCI I WYTRWAŁOŚCI.

    Będzie potrzeba

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki wielkie za (p)odpowiedzi...

    pozdrawiam
    Maciek

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    mam nadzieję, że coś z tego zrozumiałeś, bo to chaotycznie napisałam, ale ciężko to teraz zebrać w całość i dobrze opisać bo wszystko się działo za szybko i kilka spraw się często na siebie nakładało.

    PS. dla podniesienia na duchu mogę dodać, że w każdej gminie się to trochę od siebie różni, zwłaszcza jeśli chodzi o terminy czekania na to wszystko. Może u Ciebie będzie szybciej...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony