dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie jakie panele wybrać ?

    hej, może ktoś pomoże mi przy wyborze paneli
    które lepsze dla pokoju dziennego w bloku - AC 3 czy AC 4 ? bardzo spodobały mi się panele kronopol ale produkują już je tylko w wersji AC3, zastanawiam się nad classen (sporo pozytywnych opinii) ale nie mają swojego sklepu firmowego a markety nie posiadają takiego wyboru tej firmy jak pokazuje ich strona generalnie większy wybór jest paneli AC 3 - ktoś może coś na ich temat
    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    do pokoju dziennego wystarczy A3, chyba ze czesto przesuwasz meble lub np dziecko bawi sie twoimi narzedzami na podlodze

    poszukaj tez prosze innych watkow w tym temacie na forum, jest ich dosyc sporo.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też myślę że AC3 by wystarczyło, o Classenie słyszałam też negatywną opinię.

  4. #4

    Domyślnie

    mam classena w mieszkaniu od 2000 roku i jest OK.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam w przedpokoju i salonie (wraz z kuchnią!) panele Pergo. Są rewelacyjne! Nic a nic nie widać po nich upływu czasu- a mieszkamy 8 lat! W sypialniach mamy Classen (zostały rodzicom i wzieliśmy za friko ) I niestety widać szpary oraz porysowania. A w sypialni zdecydowanie mniej sę przebywa niz w salonie!

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie, ja niestety o classenie nie słyszałem dobrze, ale zastanawiam się co myślicie o panelach laminowanych do kuchni, bo moja żona sie uparła że to dobry pomysł

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Wg mnie, to zły pomysł. Kupiłam mieszkanie z takimi panelami w kuchni. W dwóch czy trzech miejscach laminat po prosu zlazł, a pod spodem było coś na kształt tektury - ani tego umyć, ani zamieść Rzuciłam na to pcv do czasu remontu, bo nawet sprzątnąć się nie dało
    Ja odradzam panele w kuchni, choć są i tacy, co mają i sobie chwalą

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PritiL

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    My tez wlasnie bedziemy wybierac panele, rowniez myslelismy o classenie.

    Co do Twojego pytania o klase wszedzie mowia nam ze AC3 w zupelnosci do mieszkania wystarczy, ewentualnie AC4 jesli chcesz zakladac panele w przedpokoju.

  9. #9

    Domyślnie

    W pokojach ma AC3 - Kronopolskie, przedpokój i kuchnia gres

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugier
    No właśnie, ja niestety o classenie nie słyszałem dobrze, ale zastanawiam się co myślicie o panelach laminowanych do kuchni, bo moja żona sie uparła że to dobry pomysł
    Podejrzewam że różne opinie o panelach w tym również laminowanych zależą nie tylko od producenta, ale i dostosowania klasy scieralności do indywidualnych potrzeb użytkowników czy przeznaczenia paneli. Ja sobie chwalę laminowane w kuchni, bo się sprawdzaja już od ponad 5 lat, tu
    http://forum.leroymerlin.pl/read.php...,2234#msg-2234
    też przeczytasz opinie pozytywne
    A decyzja i tak należy do ciebie i żony

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hannke

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja też polecam laminowane - może i są trochę droższe, ale na pewno o wiele ładniejsze i przede wszystkim trwalsze.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MALWINASAN

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja mam z firmy cronopol AC4 i nie jestem zadowolona

    mam wybulwione juz pod balkonem a remont byl w czerwcu

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał MALWINASAN
    ja mam z firmy cronopol AC4 i nie jestem zadowolona

    mam wybulwione juz pod balkonem a remont byl w czerwcu
    A dlaczego się wybulwiły. Może zacina od balkonu, albo były położone bez dylatacji. Zły montaż może przekreślić nawet najlepsze materiały.

  14. #14

    Domyślnie

    Różnica w cenie między AC3 a AC4 jest niewielka.
    W bloku niby nie w domku, ale depcze się bardzo dużo, bo przestrzeń mniejsza, więc natężenie ruchu i zużycie może być wieksze niż w domku. W bloku też się ma dzieci i pieski !
    Jak mieszkanie przewidziane do dluższego zamieszkania dałabym te lepsze.
    Wybrzuszenie podłogi nie jest zależne od jej rodzaju, zrobi to i parkiet i panel, płytki odparzą, a pod "gównolitem" i wykładziną zapleśnieje - jeśli podcieka woda. Parkiet i panele "wstaną" jeśli jest za mała dylatacja od ścian.

  15. #15

    Domyślnie

    Położyłam Kronospan - Castello sillent . Bardzo ładane (ze strukturą drewna). Są to click (łatwe układanie). Brzegi zaimregnowałam i nie boją się wody. Oczywiście pewnie z umiare. Oprócz tego są ciche (pod spodem nie cienka gąbka, a kwadratowe podkłady z pianki). Leżą trzy lata w najbardzie używanym pokoju i nie ma śladu użytkowania. Przez pierwszy rok oprócz nas człapały po nich dwa psy (wilczarz irlandzki i sznaucer-teraz jeden), i to intensywnie - wyjście balkonowe na zielony taras.
    Niczym nie ustępują parkietowi z olejowanej akacji (przy psach lakier nie zdaje egzaminu, po olejowaniu nie na żadnych śladów działania pazurów).
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie panele PERGO

    10 lat temu zakupiłem panele podłogowe firmy PERGO z 15 letnią gwarancją ostatnio na połączeniach pojawiły się uwypuklenia, nie wiadomo dlaczego . podłoga nie była zalana ani nic z tych rzeczy. ponieważ jest ona jeszcze na gwarancji wiec złożyłem reklamację i do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi. zgodnie z prawem po 2 tygodniach uznaje się że reklamacja została przyjęta. chciałbym ostrzec wszystkich przed zakupem PERGO jeżeli gwarancja jest tylko na papierze a w razie reklamacji nikt nie udziela jakiejkolwiek odpowiedzi o czymś to świadczy!!! a nie każdego stac na procesy i dochodzenie swych praw!!! tak więc decyzja należy do WAS ja tylko ostrzegłem.....

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jellou

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kupiłem markowy produkt firmy WITEX, marena select. Klasa ścieralności AC4 ze specjalnym systemem Sound Protect. Raczej górna półka jeśli chodzi o cenę. W praktyce odradzam zakup produktów tej firmy. Podłoga po paru dniach zaczęła się rysować (przypominam AC4, gdzie najwyższa jest AC5). Bawiące się dzieci rysują ją zabawkami, siadając na krzesło pojawiają się wgłębienia. Oczywiście złożyłem reklamację do firmy WITEX, która po wizycie ich przedstawiciela stwierdziła, że ... reklamacja jest bezzasadna. Obecnie przygotowuję pozew do sądu w sprawie mojego zakupu. Dodatkowo producent chwali się 15 latami gwarancji na swój produkt - w praktyce nie ma żadnej gwarancji, a klient reklamujący traktowany jest jak natręt.

    Zdecydowanie odradzam. Produkt ma się nijak to rasowego marketingu, który lansuje firma. System Sound Protect to jakaś porażka - podobnie jak antystatyczność. Generalnie wcześniej miałem panele od 10 lat innej firmy (zdecydowanie tańsze i mniej markowe) i takich "zalet" nie miałem.

    p.s.
    Niestety do czasu zakończenia sprawy w sądzie nie mogę wymienić obecnych paneli (takie są reguły procesowe) jednak bez względu na to jaki będzie wyrok na pewno nie zgodzę się na wymianę ich na produkty firmy WITEX.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na panele Balterio, dąb tasmański z linii Tradition Elite. Mam nadzieję, że będzie to trafiony zakup Będą położone w całym mieszkaniu poza łazienką.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akhi

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Panele classen

    Ja kupiłam Classena - klasa ścieralności AC5 z systemem mocowania megaloc. Porażka!!!! Po 2 - 3 m-cach krawędzie zaczęły mi się podnosić i wyłamywać. Złożyłam reklamację, Classen rozpatrzył ją oczywiście negatywnie, argumentując, ze powodem jest ............zły sposób konserwacji podłogi tj. używanie zbyt dużej ilości wody ; od kilkunastu lat miałam inne panele, tak samo je myję i nigdy mi sie to nie zdarzyło. Walczę dalej - podejrzewam, że spotkamy siew sądzie. W każdym razie odradzam system mocowania zamków megaloc firmy Classen.

  20. #20

    Domyślnie

    czytajac te watki o panelach mozna naprawde zglupiec ... tez beda za dwa miechy kupowal panele i bylem zdecydowany na classena lapacho bo niby najlepszy z tych najtanszych ... chcialem kronopol bo ich jatoba najbardziej mi sie podoba ale jest sporo negatywnych opinii o tej firmie ... i czlowiek juz sam nie wie bo jak classen to zle , jak kronopol to zle to co w takim razie kupic jezeli nie mozna wydac wiecej niz 30-35zl/m2

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony