dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    czytajac te watki o panelach mozna naprawde zglupiec ... tez beda za dwa miechy kupowal panele i bylem zdecydowany na classena lapacho bo niby najlepszy z tych najtanszych ... chcialem kronopol bo ich jatoba najbardziej mi sie podoba ale jest sporo negatywnych opinii o tej firmie ... i czlowiek juz sam nie wie bo jak classen to zle , jak kronopol to zle to co w takim razie kupic jezeli nie mozna wydac wiecej niz 30-35zl/m2
    Możesz spokojnie kupić panele Eggera. Na pewno będziesz Zadowolony.
    Ewentualnie troszkę droższe Balterio.
    Pozdrawiam
    Mariusz

  2. #22

    Domyślnie

    tak sie sklada ze o eggerze tez naczytalem sie informacji ze latwo sie rysuja itp

  3. #23

    Domyślnie

    Fajne panele ma też KronoOriginal - ma serię paneli grubości 10 mm i klasy A4. 10 mm na panel to już sporo, więc nie powinny sie uginać, to po pierwsze, a po drugie wykończenie ich wygląda całkiem przyzwoicie (chodzi mi o serię Sublime). Właśnie wybrałam sobie te panele, kolor afzelia Malay. Z paru metrów (prawie) nie różnią się od paneli drewnianych. Fakt, są trochę droższe (ok. 48/m2), ale moim zdaniem wyglądają nieźle. Ale oczywiście okaże się w praktyce...

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ja mam już ułożone panele Balterio, 4-stronna v-fuga, wąska deska 1-lamelowa, klasa A4, 9 mm - cena 114 zł - wygląda pięknie, jak drewno

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    tak sie sklada ze o eggerze tez naczytalem sie informacji ze latwo sie rysuja itp

    Każdy panel się rysuje .
    To zależy od użytkowania

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jellou
    Kupiłem markowy produkt firmy WITEX, marena select. Klasa ścieralności AC4 ze specjalnym systemem Sound Protect. Raczej górna półka jeśli chodzi o cenę. W praktyce odradzam zakup produktów tej firmy. Podłoga po paru dniach zaczęła się rysować (przypominam AC4, gdzie najwyższa jest AC5). Bawiące się dzieci rysują ją zabawkami, siadając na krzesło pojawiają się wgłębienia. Oczywiście złożyłem reklamację do firmy WITEX, która po wizycie ich przedstawiciela stwierdziła, że ... reklamacja jest bezzasadna. Obecnie przygotowuję pozew do sądu w sprawie mojego zakupu. Dodatkowo producent chwali się 15 latami gwarancji na swój produkt - w praktyce nie ma żadnej gwarancji, a klient reklamujący traktowany jest jak natręt.

    Zdecydowanie odradzam. Produkt ma się nijak to rasowego marketingu, który lansuje firma. System Sound Protect to jakaś porażka - podobnie jak antystatyczność. Generalnie wcześniej miałem panele od 10 lat innej firmy (zdecydowanie tańsze i mniej markowe) i takich "zalet" nie miałem.

    p.s.
    Niestety do czasu zakończenia sprawy w sądzie nie mogę wymienić obecnych paneli (takie są reguły procesowe) jednak bez względu na to jaki będzie wyrok na pewno nie zgodzę się na wymianę ich na produkty firmy WITEX.
    Witam cie, nie bardzo znam się a tym produkcie ale zapoznałeś sie z karta gwarancyjną, na co jest ta gwarancja? Z tego co wiem to zazwyczaj przy panelach laminowanych producent gwarantuje że jego produkt nie zetrze się na większej powierzchni niż 1cm2 i owe przetarcie nie powstało w wyniku uszkodzeń mechanicznych, a starcia na krawędziach w ogóle nie są objęte gwarancjom. W sumie to nic tam więcej żaden z tych producentów podług nic tam więcej ni gwarantuje.Jestem ciekawy co wywalczysz? jak ci się ta sprawa zakończy to napisz jaki werdykt.
    Pozdrawiam Piotrek

  7. #27

    Domyślnie

    Miałam Classena i po 6 latach wyglądał idealnie. Kupiłam wersję bezklejową o wysokiej klasie ścieralności, chyba buk jutlandzki.

  8. #28

    Domyślnie

    w komforcie jest bardzo duży wybór paneli, a do tego można wziąć ich ekipę do montażu podłogi i wtedy jest nawet 12% rabat na ich usługi. Warto wziąć pod rozwagę.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał gringol
    w komforcie jest bardzo duży wybór paneli, a do tego można wziąć ich ekipę do montażu podłogi i wtedy jest nawet 12% rabat na ich usługi. Warto wziąć pod rozwagę.
    Ale pytanie podstawowe jest - jaka jest cena wyjściowa na usługi Ja biorę teraz montaż po 16zł ale w innym miejscu oferowali swoje usługi po 26zł (panel+listwa) więc nawet z tymi 12% nie wychodzi taniej.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał anja-bo
    Fajne panele ma też KronoOriginal - ma serię paneli grubości 10 mm i klasy A4. 10 mm na panel to już sporo, więc nie powinny sie uginać, to po pierwsze, a po drugie wykończenie ich wygląda całkiem przyzwoicie (chodzi mi o serię Sublime). Właśnie wybrałam sobie te panele, kolor afzelia Malay. Z paru metrów (prawie) nie różnią się od paneli drewnianych. Fakt, są trochę droższe (ok. 48/m2), ale moim zdaniem wyglądają nieźle. Ale oczywiście okaże się w praktyce...
    Ciekawa jestem jak się sprawują te panele bo mi się podobają. Tylko nie mogę ich znaleźć nigdzie żeby zobaczyć (poza stroną internetową)

  11. #31

    Domyślnie

    wlasnie, ma ktos opinie na temat kronooriginal?

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kataka

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie a może deski podłogowe?

    Wprowadzając się do mieszkania miałam już zamontowane panele, również w kuchni. Tam zaczęły wybrzuszać się najszybciej, a w przedpokoju szybko się porysowały. Niedawno zrobiliśmy z mężem remont. W kuchni dałam kafelki, a w przedpokoju i pokoju mam deski podłogowe lite: gombeira z dlh. Piękna czekolada.

  13. #33

    Domyślnie

    My mamy Krono Original Dąb Umbria. Położone prawie 3 lata temu i do tej pory wyglądają jak nowe (oprócz miejsc, gdzie je zarysowaliśmy nieostrożnie przesuwając meble). Trzeba bylko uważać w czasie remontu - u nas wykonawca postawił sobie ekspres do kawy (taki przelewowy) na tekturze na panelach. Po zdjęciu tektury okazało się, że pod ekpresem panele są jaśniejsze - lakier się "odparzył". Nie odpadł, ale różnica jest widoczna.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja mam w końcu ułożone Egger-a AC5 10,5mm Orzech Sienna wygląda ekstra, jak się użytkuje to nie wiem, ale próbowałem masakrować ścinkę śrubokrętem i nożem do tapet i wiele nie udało mi się zdziałać

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AgPi

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Nowy Dwór Maz.
    Kod pocztowy
    05-102
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam, my położyliśmy Tarketta Trawa Morska AC4, i wyglądają super a z użytkowaniem nie wiem, bo jeszcze nie mieszkam.

  16. #36

    Domyślnie

    No właśnie, są tutaj użytkownicy paneli Terketta? Z chęcią poznałabym opinie.

  17. #37

    Domyślnie

    Dobra to ja mogę polecić z czystym sumieniem Balterio (kupwane w Belpolu a listwy i komforcie).
    Są bardzo ładne, wytrzymałe i super się je składa. W jednym kawałku udało mi się 10 m ciąg samemu poskładać co przy niektórych panelach z marketu jest praktycznie nie możliwe w pojedynkę. Do tego dodawałem uszczelniacz do połączeń.

  18. #38

    Domyślnie

    Ja polecam panele firmy Parador z v-fugą, piękny efekt i w użytkowaniu rewelacja.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Ja ma w sypialni Balterio Tradition Duo -wiśnia emaliowana - właśnie z V-fugą- użytkuje ponad miesiąc- nigdy, przenigdy nie kupie już takich paneli. Po pierwsze fatalnie się je czyści, kurz się gromadzi w tych fugach, po drugie - jak na chodzenie umiarkowane i to jeszcze w kapciach nawet panele po 15 zł tak się nie rysują jak te .

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lorelay

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    16

    Domyślnie

    "Co do Twojego pytania o klase wszedzie mowia nam ze AC3 w zupelnosci do mieszkania wystarczy, ewentualnie AC4 jesli chcesz zakladac panele w przedpokoju. "

    "Różnica w cenie między AC3 a AC4 jest niewielka.
    W bloku niby nie w domku, ale depcze się bardzo dużo, bo przestrzeń mniejsza, więc natężenie ruchu i zużycie może być wieksze niż w domku. W bloku też się ma dzieci i pieski !"

    No dokładnie. Więc chyba lepiej i korytarz i pokój AC4. Dobre jakościowo są niemieckie, niektóre drogie, ale np. Sensa są świetne a w rozsądnej cenie. No i polecam panele z zamkiem, wtedy łatwiej montować samemu
    A ja z kolei inne polecam niż powyżej, aż się dziwię, że nikt nie wymienił - Sensa. Mam od niedawna i są super.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony