dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 66
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1303
  1. #1

    Domyślnie Do-budowa poddasza- już mieszkamy!!!

    Aby dwa młode małżeństwa czuły się komfortowo w jednym domu potrzeba trochę więcej przestrzeni niż mamy obecnie. Postanowiliśmy więc z mężem pomyśleć o czymś własnym. Ponieważ na nasze nieszczęście okres tanich gruntów minął bezpowrotnie nie było szans na działkę i dom. No to została dobudowa poddasza. Powierzchnia niemała ponad 110m2.
    I tak to się zaczęło... w styczniu anno domini 2007.

  2. #2

    Domyślnie

    Papiery załatwiał mąż bo ma większą siłę przebicia i... chody.
    W kwietniu były już wszystkie pozwolenia, projekt adaptacji , ustalenia, od stycznia zamówiona ekipa czekała na znak - tylko kasy malutko, więc do banku i....teraz 30 lat ciężkiej pracy nas czeka!

  3. #3

    Domyślnie

    Dla lepszego obrazu sytuacji wrzucę kilka wizualizacji tego o czym mowa!
    Oto nasze poddasze

  4. #4

    Domyślnie

    I teraz mogę niektórych zaskoczyć ponieważ....
    Mam juz wszystko wymyślone. Od paru lat kupuję miesięczniki o urządzaniu wnętrz i co nieco juz w nich wypatrzyłam, więc to co mi się podobało wklejałam do mojego specjalnego zeszytu. Polecam pomysł bo dzięki temu mam już wybrane modele zabudowy do kuchni, ceramiki łazienkowej ( kabinę jeszcze rozważam), armatury, ustalone meble do dokupienia oraz ustaloną kolorystykę wnętrz. To tyle! Nie odkryje na raz wszystkich kart....

  5. #5

    Domyślnie

    hmmm...jaka tajemniczość...

  6. #6

    Domyślnie

    Oto nasz dom przed rozpoczęciem prac:

    Ekipa weszła na dach 6 sierpnia i jakiś czas trwała rozbiórka dachu i starego stropu.
    W tym tygodniu wyglądało to po kolei tak:


    A dzisiaj są już ściany kolankowe i część ściany szczytowej od strony południa.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Witaj Siostro

    Ponoć komentarze mają być tu, więc piszę

    W sytuacji, kiedy ceny działek wariują, taka rozbudowa domu to całkiem niezły pomysł. Poddasze stwarza możliwości do naprawdę niebanalnego urządzenia wnętrz - wręcz do tego prowokuje

    Cytat Napisał Bianca
    I teraz mogę niektórych zaskoczyć ponieważ....
    Mam juz wszystko wymyślone. Od paru lat kupuję miesięczniki o urządzaniu wnętrz i co nieco juz w nich wypatrzyłam, więc to co mi się podobało wklejałam do mojego specjalnego zeszytu. Polecam pomysł bo dzięki temu mam już wybrane modele zabudowy do kuchni, ceramiki łazienkowej ( kabinę jeszcze rozważam), armatury, ustalone meble do dokupienia oraz ustaloną kolorystykę wnętrz.
    Pomysł jest świetny Sama go stosuję Tylko nie prowadzę zeszytu, a kopiuję sobie na dysk różne rzeczy znalezione w internecie - aranżacje, meble, sprzęty itp. To na pewno ułatwi wykończeniówkę - choć mnie jeszcze do niej baaaardzo daleko...

    Całkiem spore mieszkanie Wam wyszło na tym poddaszu - i "ustawne". To teraz zdawaj relację z postępów prac, a jeśli możesz, to uchyl rąbka tajemnicy i zdradź, jaką masz wizję wykończenia wnętrz

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    WITAM SERDECZNIE!!
    To teraz ja będę miała gdzie zaglądać .
    Domek niczego sobie, to poddasze będzie miało duuuużo przestrzeni do wykorzystania. Trzymam kciuki i powodzenia .

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rsbbb

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    mnie to dopiero wszystko czeka, na poczatek mam pytanie czy na podstawie "starego" projeku mozna na nim zrobic adaptacje poddasza czy trzeba tworzyc nowy projket
    dzieki za opd pozdrawiam

    rs

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Bianca, co słychać??

  11. #11

    Domyślnie

    Wstawiam nową fotę wykonaną początkiem tygodnia. Od tego czasu na zewnątrz widać tylko że przybyło trochę ścian szczytowych, są już otwory okienne z nadprożami , a teraz rosną ściany wewnątrz i murują się kominy.

  12. #12

    Domyślnie

    Hej Bianka będę śledzić budowę twojego poddasza, bo mnie też to czeka. Życzę powodzenia i pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    no widzisz, jak idzie szybciutko

  14. #14

    Domyślnie

    kolejna adaptacja

    bardzo fajnie bede opserwowac

    a ile bedziesz miec metrow?? bo nie doczytałam
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ooliwka
    kolejna adaptacja

    bardzo fajnie bede opserwowac

    a ile bedziesz miec metrow?? bo nie doczytałam

    Dziękuję wszystkim za odwiedziny, a powierzchnia po obwodzie podłogi to 110m2, wiadomo przez skosy to troche mniej wychodzi.
    Największa jest sypialnia: 21m2
    gabinet: 11.5m2
    salon:16.5m2
    kuchnia:10m2
    łazienka:8m2
    pokój:12.3m2
    holl ze schodami: 18.3m2
    balkonk.7m2
    to wymiary już z uwzględnieniem skosów.

  16. #16

    Domyślnie

    łłałłł jak u mnie wszystko wyjdzie to 20metrow bedzie miec salon i to z aneksem!!!

    super maprawde wyjdzie wygodne mieszkanie
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  17. #17

    Domyślnie

    To dodam jeszcze że na parterze jest do wykorzystania jeszcze z 80m2 z czego ok 20m2 ma holl, 20m2 garaż ale niestety jest tam niżej sufit i nie ładnie to się prezentuje, ale kiedyś się tak budowało - inne przepisy.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bianca
    To dodam jeszcze że na parterze jest do wykorzystania jeszcze z 80m2 z czego ok 20m2 ma holl, 20m2 garaż ale niestety jest tam niżej sufit i nie ładnie to się prezentuje, ale kiedyś się tak budowało - inne przepisy.

    no teraz musisz mieć minimum 2,50

    ale to logiczne a moim zdaniem nawet troche za mało bo przy 20m2 pokoju 2,50 wsysokości to już za mało
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    jak tak z innej bajki... Bianca pytałam już raz o tego pieska, ale chyba nie zauważyłaś. To Twój czy zapożyczony z netu? Tak bardzo mi się podoba

  20. #20

    Domyślnie

    DarioAS
    Piesek (Broń Boże) nie pożyczony - to moja córcia
    Tu miała dwa miesiące:

    Tutaj jest już trochę starsza - 10m-cy:

    Tutaj ma roczek:

    A tu 14 miesięcy:


    Przylepa okropna z niej jest, ale swój charakterek też ma ostry (jak każdy beagle) i dlatego tak mi się podoba!!! Nauka jej wymaga niesamowitej konsekwencji co wobec tych jej pięknych, proszących oczu jest prawie niewykonalne. Żywiołowa, zadziorna indywidualistka i.... oczywiście na imię ma Bianka.

Strona 1 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony