dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 41
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 817
  1. #221
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Najlepsze Na Świecie Świąteczne Ciasto Owocowe

    Składniki:
    1 kostka masła,
    2 szklanka cukru,
    1 łyżeczka soli
    4 jajka
    1 szklanka suszonych owoców,
    1 szklanka orzechów
    sok cytrynowy
    proszek do pieczenia
    3-4 szklanki dobrej whisky

    Sposób przygotowania:


    Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź czy whisky jest dobrej jakości.
    Dobra... prawda? Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp. utensylia kuchenne.
    Sprawdź czy na pewno whisky jest taka jak trzeba ... by być tego pewnym nalej jedną
    szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Operację powtórz.

    Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę, dodaj łyżeszke
    sukru i ubjaj dalej. W miedzyszasie zprawdź czy wisky jest na pewno taka jak czeba.
    Najlepiej sklaneczke. Otfórz druga butelkie jeźli czeba. Wszuś do mniski dwa jajki,
    obje szlanki z owosami i upijaj je mikserem. Sprawś jakoź wiski żepy pootem gośie
    nie mufili sze jest trojnoca.

    Wszuś do miszki szyśką sul jaka masz w domu czy so tam masz szysko jedno so, f sumje
    fsale nie nie ma snaszenia so fszuśisz ! Fypij skok sytrynnmowy. Fymjeszaj fszysko z oszehami
    i sukrem fszystko jedno i frzudź monki ile tam masz fdomu, osmaruj piesyk masem i wyklej
    siasto na plache piesyka, usaw ko na 350 stofni, saaaamknij źwiszki. Sprawś jakoś fiski
    sostanej ot pieszenia siasta

    I iś spaś.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    PRZEPIS EW-KI NA '' RACUCHY''

    wszystko na oko

    troche drozdzy posypac cukrem ( łyżeczka ) dolac troche cieplego mleka i dopelnic mąka -gestość śmietany

    jak troszke podrosnie dosypać mąki ,dolac cieplego mleka ,jedno jajko -dodac strate jablko ....smazyc na zloty kolor na rozgrzanym oleju

    czas pracy 10 min .....smak -bezcenny
    pyszne!!!
    zaraz idę robić "zwykłą" szarlotkę (chociaż od poniedziałku jetem na diecie), ale na ten tydzień chyba starczy odchudzania
    Mieszkam.

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Tlusty czwartek przeminal, a tu nie ma zadnego przepisu na paczki .
    Bede wiec pierwsza i podaje przepis, fotki beda za chwilke.
    Skladniki:
    -1 kg maki
    -8 dkg drozdzy
    -1 szklanka cukru pudru
    -2 szklanki cieplego mleka
    -14 zoltek
    -20 dkg masla stopionego bez serwatki
    -6 lyzek spirytusu
    Wykonanie:
    z drozdzy, szklanki letniego mleka i lyzki maki zarabiamy rozczyn i odstawiamy do wyrosniecia. Do duzej miski wkladam wszystkie wyzej wymienione skladniki i do tego dodaje wyrosniety rozczyn i wyrabiam. Potem znowu zostawiam do wyrosniecia. Wyrosniete ciasto wyrzucam na posypany maka blat i rozwalkowuje na placek o grubosci 2 cm, wycinam szklanka krazki. Smaze na 2 kostki smalcu+2 kostki planty, po usmazeniu jeszcze cieple szprycuje marmolada lub budyniem smietankowym. Na koniec obtaczam paczki w lukrze z dodatkiem olejku pomaranczowego.
    Smacznego.

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie


  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Mniamuśne! Ile pączków wychodzi z 1 kg mąki?

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj wyszly mi 53 sztuki ale jak rozwalkuje sie mocniej ciasto to wychodzi okolo 65 sztuk. Te dzisiejsze sa bardzo duze.

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Noo, to w najbliższy weekend sama pączki usmażę i wystarczy z połowy składników

    Dzięki!

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    PRZEPIS ANIWMURATORZE

    MUFINKI

    Składniki suche :

    1,5 szklanki mąki
    1 łyżeczka sody
    pół łyżeczki proszku do pieczenia
    pół szklanki cukru

    Składniki mokre :

    pół szklanki oleju
    pół szklanki mleka ( lub kefiru albo maślanki )
    1 jajko
    2-3 rozgniecione banany

    Wymieszać osobno składniki mokre i osobno suche . Wlać mokre do suchych , dodać banany. Niedbale wymieszać widelcem , aby składniki się połączyły . Piec w formie mufinkowej przez ok. 25-30 minut w temperaturze 175°C .

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aniawmuratorze
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    9.490
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    niebawem mufinkowego szaleństwa ciąg dalszy

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniawmuratorze
    niebawem mufinkowego szaleństwa ciąg dalszy
    MUFINKI CEBULOWO-KIEŁBASKOWE

    Składniki:

    2 średnie cebule
    80 g szynki lub innej wędliny
    150 g margaryny
    8 łyżek mleka
    1 jajko
    130 g żółtego sera
    300 g mąki
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    sól, pieprz czarny, pieprz ziołowy do smaku
    Formę na mufinki natłuścić i wstawić do lodówki. Piekarnik rozgrzać do temp. 200ºC. Rozpuścić margarynę na małym ogniu i odstawić do wystygnięcia w chłodne miejsce. Cebulę pokroić w kosteczkę i zeszklić na złoto, następnie pokroić wędlinę i żółty ser w kostkę (ser można też zetrzeć na tarce o grubych oczkach). Ostudzoną margarynę ubić razem z jajkiem, dodać ¾ żółtego sera, szynkę lub kiełbasę, cebulę. Wymieszać i doprawić przyprawami: solą, pieprzem czarnym oraz ziołowym. Na koniec dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.

    Formy mufinkowe wypełniamy masą do ¾ ich wysokości, posypujemy pozostałym serem. Pieczemy około 25 minut. Po upieczeniu wyciągamy formę z piekarnika i pozostawiamy w niej mufinki około 10-15 minut, aż wystygną. Mufinki podajemy na zimno. SMACZNEGO!!!

  11. #231
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    dodać ¾
    ila, oświeć mnie...

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    muszę wstawić przepis na tort Mikado.Dla mnie rewelacja.Najlepszy jaki jadłam ..

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    No to czekam na przepis tortu.

  14. #234
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Podaję przepis na obiecany tort.
    Przepis znalazłam na innym portalu , nie każdy zagląda na inne portale więc pozwoliłam sobie go tutaj umieścić bo tort jest bardzo pyszny.
    MIKADO

    Składniki na ciasto:
    250 ml gestej kwaśnej śmietany 18%
    1 jajko
    1 szklanka cukru
    1 łyzeczka proszku do pieczenia
    1 łyżeczka sody (zalać odrobiną gorącej wody)
    70 dag mąki

    Składniki wymieszać i zarobić ciasto o konsystencji ciasta pierogowego.Aby nie było za twarde mąkę dosypywać porcjami.Nie zawsze będzie to 70 dag. Upiec cienkie placki na spodach od tortownicy posmarowanych margaryną.. I tutaj przydałyby się co najmniej dwie takie same tortownice, ja mam tylko jedna i te spody piekłam chyba ze 6 godz...
    Ciasto na placki bardzo cienko wałkować.Układac na spodzie od tortownicy i przyciąc brzegi.Piec na mocno złoty kolor.Placki moga byc mocno przypieczone
    bo doda to smaku.Po upieczeniu delikatnie zdjąć. Jesli dobrze nasmarujecie tortownicę to problemów ze zdjęciem ciasta nie będzie.W swoim piekarniku piekłam ok 15 minut.
    Z tego ciasta wyjdzie ok 16-20 spodów. Mnie wyszło 20 ( jeden dzieci zjadły, jeden się pokruszył-ale nie ma to znaczenia bo mozna w srodek dać albo zostawic na koniec jako posypkę do dekoracji)
    Z tych 18 spodów zrobiłam dwa torty mniejsze, które wcale takie małe nie były .Albo mozna zrobić jeden duzy..Jak kto woli.

    Masa I
    1 litr śmietany kremówki 30%
    1/2 szklanki cukru pudru
    cukier waniliowy
    4 śmietan-fix
    Ubić śmietanę z cukrem i śmietan-fixem, schłodzić

    Masa II
    3 jaja
    1 szklanka cukru
    1/2 szklanki mąki pszennej
    1 litr mleka
    25 dag masła

    Jaja utrzeć z cukrem, dodać troche mleka i mąkę. Resztę mleka zagotować i dodać masę jajeczno-mączną i ugotować budyń. Do gorącego budyniu mikserem wkręcić 1/2 kostki masła. Resztę masła utrzec i dodawać porcjami ostudzony budyń z wkręconym wcześniej masłem.
    Placki przekładac na przemian bitą smietana i masą budyniową. Posmarować wierzch i boki ciasta. Udekorować. Schłodzic w lodówce. Albo najlepiej zrobic dzień wczesniej przed podaniem i zostawić na noc. Placki zmiękną od kremu.
    Krązki ciasta najlepiej przekładać masami w obręczy od tortownicy ponieważ tort po przełozeniu puchnie wszerz. W obręczy puchnie równomiernie.

    Ja co trzeci placek przekładałam dżemem z owoców lesnych albo jagodowym.
    A same placki upiekłam w srodę i do soboty spokojnie leżały. W sobotę rano zrobiłam masy , przełożyłam tort i wieczorem był zjedzony...
    Wydaje się trudny ale w rzeczywistości wcale taki nie jest. Dla mnie najgorsze były te placki.. zyczę smacznego

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek
    Cytat Napisał ila66
    dodać ¾
    ila, oświeć mnie...
    3/4 FOREMKI

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    Cytat Napisał elutek
    Cytat Napisał ila66
    dodać ¾
    ila, oświeć mnie...
    3/4 FOREMKI
    a skąd wiesz?

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Kto ma sprawdzony przepis na babkę wielkanocną, najlepiej piaskową i najlepiej zawsze wychodzącą?

  18. #238

    Domyślnie

    Ja z prosba .
    Moze mi ktos powiedziec ,jak sie nazywa taka masa w koloze krowek.taka kruchawa i bardzo slodka.Mazurki sie z tym robi.A moze jakis namiar na taka mase?Prosze bardzo o pomoc.
    Pozdrawiam.

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Masa karmelowa?

    Można ją zrobić, gotując 2-3 godziny, na maleńkim ogniu puszkę mleka skondensowanego, słodzonego.
    Wystudzić go w wodzie w której się gotowała. Potem wyjąć do garnuszka i utrzeć z 5 dkg masła (dodaję maleńką szczyptę sol)i.

    Można udekorować mazurek, lub przełożyć tą masą wafle

  20. #240
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał farida
    Ja z prosba .
    Moze mi ktos powiedziec ,jak sie nazywa taka masa w koloze krowek.taka kruchawa i bardzo slodka.Mazurki sie z tym robi.A moze jakis namiar na taka mase?Prosze bardzo o pomoc.
    Pozdrawiam.
    ja taką masę uzyskuję z mleka skondensowanego słodzonego /w puszce/

    gotuję taką puszkę ok. 3 godziny, dolewając od czasu do czasu wodę -
    puszka musi być cały czas zanurzona w wodzie
    otwieram dopiero jak wystygnie - to WAŻNE! - inaczej "wybucha"

    czasem dodaję do tej masy miękkie, utarte masło /ok. pół kostki/
    i przekładam wafle lub wykładam na mazurek

Strona 12 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony