dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 562
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 11231
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał tigga
    Boszzz, myślałem że to będzie takie proste. Robię właśnie zakupy i atakują mnie symbole i cyferki:
    1. Jaki mam wziąć manipulator do Integry 32 (mieszkanie, będą 2 strefy):
    KLCD
    KLCDL
    KLCDS
    KLCDK?
    Czym to się do cholery różni, bo ja nie widzę

    2. Będę miał 4 czujki inercyjne, 14 kontaktronów oraz sygnalizator wewnętrzny:
    a) ekspander zwykły czy z zasilaczem (Integra 32)
    b) jaki akumulator?

    3. Czy odnoście Satelowskich sygnalizatorów zwrócić na coś uwagę poza estetyką?

    To już będzie chyba wszystko...
    klawiature wez ta ktora ci sie podoba wizualnie..nie ma zadnej roznicy w dzialaniu.
    Są natomiast różnice w średnim poborze prądu, choć nie wiem z czego one wynikają ale są zaskakująco duże. Może z użytych podzespołów (?)

    INT-KLCD-BL/GR - 17mA
    INT-KLCDK-BL/GR - 95mA ?!!
    INT-KLCDL-BL/GR - 61mA
    INT-KLCDS-BL/GR - 33mA

    Dane pochodzą z katalogu Satela 2006/1 więc może do tej pory coś się zmieniło

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezo
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Prezo
    Witam
    Planuję założenie alarmu - samo okablowanie już mam - robiła to firma która zajmuje się praktycznie tylko alarmami itp.
    Montaż czujek i reszte tych rzeczy zlecę także tej firmie tylko zanim się do nich zgłoszę muszę wiedzieć co i jak.
    Potrzebuję :
    - 9 czujek - (najlepiej chyba te Paradoxa 75)
    - 1 sygnalizator zewnętrzny - raczej bez akumlatora
    - 2 manipulatory z wyświetlaczem
    - 2 sygnalizatory wewnętrzne
    - 1 czujka do drzwi
    - cała ta centralka + moduł komórkowy

    Chciałbym abyście mi doradzili wstępniej co i jakiej firmy ma być. Niechce doprowadzić do takiej sytuacji aby ta firma mi wcisnęła coś co nie jest dobre a powiedzmy że najlepiej na tym zarabiają
    Ewentualnie proszę także o jakieś rady na co najlepiej zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
    Pozdr.
    Witam

    Widzę, że jakoś koledzy nie rwą się do odpowiedzi . No cóż...

    To zacznijmy od pytań:
    1. Dlaczego "najlepiej chyba te Paradoxa 75"? Masz zwierzęta (jakie, ile i jak duże)?
    2. Dlaczego "sygnalizator zewnętrzny raczej bez akumlatora"?
    3. Dlaczego "2 sygnalizatory wewnętrzne"?
    Pytam, bo skoro wymieniłeś te rzeczy, to znaczy, że już masz jakiś pogląd na sprawę i chciałbym go poznać
    A więc
    Ad.1 Chciałem się zdecydować na czujki Paradoxa 75 tylko i wyłącznie dlatego, że paracownik jednej z firm, która zajmuje się montażem alarmów powiedział mi, że te są najlepsze bo mają tam xx lat gwarancji i nie ma na nich fałszywych alarmów
    A zwierząt nie planuje trzymać w domu
    Ad.2 Chyba dlatego że mam już zamontowany sygnalizator zewnętrzny bez akumlatora ( tak dla ściemy )- a właściwie to nawet nie wiem czy mam przygotowane kable na dwa sygnalizatory czy na jeden - ale chyba na dwa więc faktycznie może być z akumlatorem
    Ad.3 Dlatego że jeden planuje w garażu a jeden na parterze
    Właśnie dostałem wycene od faceta od alarmów - teraz ZBYCHU możesz dać wyczerpującą odpowiedź co poprawić lub ewentualnie dodać.

    Treść meila:
    czujki moga tez byc satela / tez dobrze chodza, chyba,ze chcesz miec w chacie kota albo malego psa-to musisz zastosowac paradoxa 75 /
    9* satel aqua - 621,- / paradox 9*''75'' = 1251,- /
    sygnalizator satel 2030 - 109,-
    centrala satel ca-10 + 2 panele lcd - 1159,-
    bateria 7AH kobe - 89,-
    syrena wewnetrzna satel spw-100 2 szt - 98,-
    kontaktron drzwiowy - 13,-
    moduł gsm + nokia 5110 - 319,-
    robota - 600,-

    razem 3008 - 10% = 2700,-

  3. #2023

    Domyślnie

    Właśnie dostałem wycene od faceta od alarmów - teraz ZBYCHU możesz dać wyczerpującą odpowiedź co poprawić lub ewentualnie dodać.

    Treść meila:
    czujki moga tez byc satela / tez dobrze chodza, chyba,ze chcesz miec w chacie kota albo malego psa-to musisz zastosowac paradoxa 75 /
    9* satel aqua - 621,- / paradox 9*''75'' = 1251,- /
    sygnalizator satel 2030 - 109,-
    centrala satel ca-10 + 2 panele lcd - 1159,-
    bateria 7AH kobe - 89,-
    syrena wewnetrzna satel spw-100 2 szt - 98,-
    kontaktron drzwiowy - 13,-
    moduł gsm + nokia 5110 - 319,-
    robota - 600,-

    razem 3008 - 10% = 2700
    Netto czy Brutto ?

  4. #2024

    Domyślnie

    2700zl muszę zapłacić z fakturą, a bez faktury troche taniej ( a ile to jeszcze nie wiem )

  5. #2025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezo
    2700zl muszę zapłacić z fakturą, a bez faktury troche taniej ( a ile to jeszcze nie wiem )
    Wg. mnie to:
    - cena urządzeń zawyżona
    - cena robocizny zaniżona
    - rabat to fikcja
    - kwota końcowa do zaakceptowania
    - bierz fakturę bo wraz z metryką systemu jest dokumentem poświadczającym montaż przez osobę z uprawnieniami i jest podstawą do :
    -zniżki przy ubezpieczeniu nieruchomości
    -ewentualnych roszczeń w przypadku wadliwie zainstalowanego systemu ,
    -roszczeń z tytułu gwarancji .
    Pamiętaj na fakturze i metryce powinny być wyszczególnione elementy systemu .

  6. #2026
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tigga
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Sterowanie zdalne

    Mam takie jeszcze jedno pytanie. Centrala Integra32 ma dialer, który obsługuje również komunikację "w drugą stronę" tzn. odpowiada na telefon i jak wyczytałem w instrukcji "przekazuje informacje o stanie stref" i "umożliwia sterowanie przekaźnikami".

    A teraz "dla słabszych" : czy to oznacza że będę mógł zdalnie, przez telefon po podaniu hasla wyłączyć włączony alarm. Na takiej funkcji by mi zależało. Jeżeli nie da się to przez dialer to czy jest to możliwe przez moduł ethernet?

  7. #2027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: Sterowanie zdalne

    Cytat Napisał tigga
    Mam takie jeszcze jedno pytanie. Centrala Integra32 ma dialer, który obsługuje również komunikację "w drugą stronę" tzn. odpowiada na telefon i jak wyczytałem w instrukcji "przekazuje informacje o stanie stref" i "umożliwia sterowanie przekaźnikami".

    A teraz "dla słabszych" : czy to oznacza że będę mógł zdalnie, przez telefon po podaniu hasla wyłączyć włączony alarm. Na takiej funkcji by mi zależało. Jeżeli nie da się to przez dialer to czy jest to możliwe przez moduł ethernet?
    tak mozna sterowac i sprawdzac stany centrali poprzez komputer wyposazony w modem telef. (nie kazdy modem bedzie dzialal...najlepsze sa stare modemy) mozna tez dołaczyc modoł ethernet`owy i obslugiwac przez internet lub nawet przez telefon komorkowy.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  8. #2028
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tigga
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    OK, mówisz o podłączeniu się z aplikacji na komputerze przez modem do centralki.

    A czy jest możliwa obsługa (wyłączenie alarmu) na zasadzie IVRu - czyli posługuję się tylko telefonem i wyłączam alarm kodami DTMF?

  9. #2029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigga
    OK, mówisz o podłączeniu się z aplikacji na komputerze przez modem do centralki.

    A czy jest możliwa obsługa (wyłączenie alarmu) na zasadzie IVRu - czyli posługuję się tylko telefonem i wyłączam alarm kodami DTMF?
    telefonem komorkowym poprzez modol ethernetowy i tylko taka mozliwosc.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  10. #2030

    Domyślnie

    Witam

    Od dłuższego czasu obserwuję ten temat (od roku?) i uznałem, że czas najwyższy włączyć się do dyskusji.
    Mam nadzieję, że nie będziecie mnie specjalnie besztać, bo to swego czasu było tutaj motywem przewodnim.

    Do rzeczy:
    Nie jest prawdą, że sterowanie systemem (włączanie i wyłączanie czuwania, kasowanie alarmu) możliwe jest jedynie przy zastosowaniu modułu ethernetowego, bądź przy połączeniu modemowym. Sterowanie takie jest możliwe także przez najzwyklejszy DTMF, czyli tak jak mówi tigga (dzwoni się na numer centrali i naciska klawisze). Należy wówczas skonfigurować wyjście niskoprądowe (wysokoprądowe też może być, ale potrzebny jest wtedy przekaźnik) jako <przekaźnik telefoniczny>, zaprogramować jego czas działania na np. 2 sekundy i połączyć to wyjście z wejściem (jednym przewodem - jedną żyłą - wyjście outx do Zx). Wejście do którego podłączyło się wyjście należy zaprogramować jako:

    - 80 <załączająca czuwanie> jeżeli chcemy przez telefon załączać czuwanie
    - 81 <wyłączająca czuwanie> jeżeli chcemy przez telefon wyłączać czuwanie
    - 82 <zał./wył. czuwanie> jeżeli chcemy przez telefon załączać / wyłączać czuwanie - należy zaznaczyć "kontrolowane przy załączeniu czuwania" - (tryb "przycisk")
    - 83 <kasująca alarm> jeżeli chcemy przez telefon kasować alarm

    Należy jednak pamiętać, że taki sposób sterowania systemem jest superniebezpieczny ze względu na możliwość przechwycenia hasła w banalny sposób. Dlatego absurdem jest stwarzanie możliwości wyłączania czuwania w taki sposób. Moim zdaniem bardzo praktyczne jest jednak załączanie czuwania przez telefon np. w sytuacji, kiedy uświadomimy sobie będąc daleko od domu, że nie załączyliśmy czuwania (zapomnieliśmy, albo coś) - oczywiście możemy także przez telefon sprawdzić czy czuwanie jest załączone. Można także w miarę rozsądnie kasować alarm przez telefon. Możemy wtedy zaprogramować sobie czas alarmu jakiś kosmicznie długi, a kasować go wtedy, kiedy chcemy (żeby się w razie fałszywego alarmu sąsiedzi nie pluli, że wyje). Należy jednak pamiętać, aby w żadnym wypadku nie załączać w opcjach wejścia opcji "kasowanie powiadamiania". Wtedy nawet jeżeli cham przechwyci hasło i elegancko po wejściu skasuje alarm, to my i tak zostaniemy powiadomieni telefonicznie o alarmie.

    Prawdą jest, faktycznie, że absolutnie najlepszym rozwiązaniem jest ETHM-1 i mniej komfortowe połaczenie modemowe. No ale czasami nie warto go kupować, jeżeli będzie on mało używany.

    Pozdrawiam

  11. #2031

    Domyślnie

    _ZBYCH_ napisał:
    Witalis napisał:
    2. W instrukcji jest napisane, że pierwszy podłaczamy akumulator a potem sieć. Nie mam akumulatora. Czy mimo to mogę uruchomić płytę bez niego? Czy będzie w pełni funkcjonalna?
    Niby możesz, ale musisz uważać, aby nie iskrzyć przy podłączaniu zasilania sieciowego, bo możesz wywołać przepięcie i zniszczyć nie uziemioną centralę. Ponad to centrala może wejść w stany nie ustalone (dostać głupawki). Najlepiej dołącz do trafa przewód z włącznikiem i wtyczką. System będzie sygnalizował usterkę braku akumulatora.
    No, Zbychu, niestety, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Płyty główne central Satela zaprojektowane są do pracy z akumulatorem. Jego brak może być bezpośrednią przyczyną zniszczenia płyty głównej (jej zasilacza) - nie przez przepięcia i brak uziemienia. Dlatego też w żadnym wypadku nie należy włączać centrali bez podłączonych akumulatorów. Ściśle musi być też zachowana procedura uruchomienia (najpierw akumulator, potem 230V) jak i wyłączenia. Oczywiście centrala przy sprzyjających warunkach będzie nawet długo pracowała bez akumulatora, jednak tak jak powiedziałem - pod względem elektronicznym płyta główna przystosowana jest jedynie do pracy z podlączonym akumulatorem.

  12. #2032
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tigga
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLOPson
    Należy jednak pamiętać, że taki sposób sterowania systemem jest superniebezpieczny ze względu na możliwość przechwycenia hasła w banalny sposób. Dlatego absurdem jest stwarzanie możliwości wyłączania czuwania w taki sposób.
    Oczywiście ryzyko przechwycenia istnieje, ale można je zminimalizować. Mi konkretnie chodzi o taką sytuację: wzbudza się alarm, na miejsce jedzie ekipa ochrony. Potwierdzam że jest na miejscu i wtedy mogę zdalnie alarm wyłączyć. Ma to znaczenie bo mówimy o mieszkaniu w bloku, i zanim dojadę na miejsce wyjąca syrena może sąsiadów podkurzyć.

    Po prostu potrzeba pamiętać, że po takiej akcji trzeba zmienić hasło do logowania przez telefon. Wtedy ryzyko nie istnieje bo:
    - podsłuchać można tylko gdy wywoła się alarm i użyję zdalnej dezaktywacji
    - w międzyczasie mieszkania pilnuje ochrona
    - po przybyciu zmieniam hasło i te podsłuchane jest bezwartościowe.

    Jest jeszcze inna sprawa - jak podsłuchać?
    1. Telefon z którego dzwonię - trudno. Skąd wiadomo z której komórki, ja czy żona a jak z firmowego to podsłuch odpada.
    2. Odbiornik - linia na której przypięta jest centrala. To także IMO niewykonalne bo dialer będzie przypięty przez VOIP. Na zewnątrz nie ma linii którą można podsłuchać bo do mieszkania dochodzi tylko net, a linia telefoniczna wychodzi dopiero z routera. Podsłuchiwanie pakietów TCP/IP i "wyławianie" z tego kodów DTMF to chyba science-fiction...

    W każdym razie bardzo dziękuję za instrukcję - przyda się

  13. #2033

    Domyślnie

    Mi konkretnie chodzi o taką sytuację: wzbudza się alarm, na miejsce jedzie ekipa ochrony. Potwierdzam że jest na miejscu i wtedy mogę zdalnie alarm wyłączyć. Ma to znaczenie bo mówimy o mieszkaniu w bloku, i zanim dojadę na miejsce wyjąca syrena może sąsiadów podkurzyć.
    Tak jak powiedziałem, kasowanie alarmu przez telefon jest dopuszczalne, wyłączanie czuwania tym sposobem moim zdaniem już nie. Mówisz o sytuacji dokładnie takiej jaką ja miałem na myśli - kasujesz alarm wtedy kiedy chcesz - w Twoim przypadku po przyjeździe ochrony. Tak jak wspominałem ważne jest, aby to kasowanie alarmu nie kasowało powiadomienia. Stosunki sąsiedzkie są ważne.

    Podsłuchanie linii telefonicznej nie stanowi większego problemu i nie warto tu dywagować na temat tego sposobów, bo faktem zasadniczym jest, że analogowa linia telefoniczna to są dwa druty, wiele się od tych Bell'owskich nie różniące i jest to możliwe, nawet jeżeli wydawać by się mogło, że nie.

    Ty masz połączenie przez bramkę VOiP. To zupełnie zmienia postać rzeczy. Istotnie, nasłuch takiego połaczenia zakrawa o science - fiction. Mimo wszystko uważam, że nie należy w żadnym wypadku umożliwiać wyłączania czuwania przez telefon. Różne bywają sytuacje. Kasowanie alarmu - jak najbardziej i nie widzę tu większych przeciwwskazań.

  14. #2034

    Domyślnie

    [quote="KLOPson"]
    Mi konkretnie chodzi o taką sytuację: wzbudza się alarm, na miejsce jedzie ekipa ochrony. Potwierdzam że jest na miejscu i wtedy mogę zdalnie alarm wyłączyć. Ma to znaczenie bo mówimy o mieszkaniu w bloku, i zanim dojadę na miejsce wyjąca syrena może sąsiadów podkurzyć.
    Takie masz zaufanie do pracowników ochrony ?
    Jeżeli dbasz o stosunki z sąsiadami to nie ustawiaj syreny na 15 minut tylko
    na 3 . Jeżeli alarm u Ciebie nie bedzie załączał się bez przyczyny a tak być powinno to nie masz się o co martwić .

    Zgadzam sie z KLOPson-em zdalne kasowanie alarmu -tak
    zdalne uzbrajanie - tak
    zdalne rozbrajanie - NIE . Będąc gdzieś tam , nigdy nie masz pewności że możesz rozbroić .
    W takich sytuacjach możesz przecież zdać się na zaufaną osobę i skorzystać np. z jednorazowego kodu .

  15. #2035

    Domyślnie

    Witam!
    Wreszcie przebrnąłem przez cały wątek, a teraz zwracam się do Was z prośbą o odpowiedź na kilka pytań, które zrodziły się w trakcie czytania:
    1. Jak wprowadzić kabel do okna:
    a. czy muszę nawiercić profil od spodu zanim ekipa montażowa wprawi je w otwory okienne, a później spokojnie zamontować rezystory, kontaktrony, czujkę inercyjną.
    b. czy może spokojnie poczekać aż okna zostaną już wprawione i dopiero później wprowadzić kabel do okna - tylko którędy?
    2. Co sądzicie o kontaktronach firmy Satel model K2- czy warto je zakupić, czy lepiej sięgnąć po inne?
    3. Jakiej firmy magnesy neodymowe polecacie zakupić i zamontować na okuciach WK2 oraz gdzie mogę je kupić? (może jest jakiś sklep na południu Polski lub sklep internetowy)
    4. Czy czujka inercyjna Impas + działa również na wybicie zwykłej szyby czy jedynie jest skuteczna w przypadku P2 i wyższych?
    5. Jak powinno zostać skonfigurowane sprzętowo połączenie centrali Satel Integra 64 by za pomocą systemu sterować pracą:
    a. pompy obiegowej ciepłej wody - wyłączanie przy wyjściu z domu i uruchamianie po przyjściu.
    b. automatyczne wyłączanie niektórych obwodów elektrycznych po uzbrojeniu systemu.
    Czy aby zrealizować te funkcje potrzeba zakupić ekspander CA-64-O-R (lub CA-64-O-ROC) + przekaźnik np. polecany przez Zbycha RELPOL PI6-IP i do przekaźnika podłączyć np. obwód zasilający pompę obiegową ?

    Z góry dziękuję!
    Pozdrawiam serdecznie!
    Piotr M.

  16. #2036

    Domyślnie

    Ad.1
    Po lekturze forum kazałem najpierw zamontować okna, a teraz samodzielnie będę montował kontaktrony. Ważne, żeby przewody wprowadzić do ramy przed montażem parapetów i z odpowiednim zapasem długości.

    Ad.3
    W swoich notatkach mam takie adresy:
    www.magnesy.pl i www.neodymowe.pl,
    ale jeszcze nie zamawiałem.

    Ad.5
    Ja tak kombinuję, żeby w okolicy pomp CWU umieścić takie pudełeczko z zaciskami:

    http://www.satel.pl/produkty/mz.php

    Drugie wewnątrz rozdzielnicy elektrycznej. Do obu modułów zaciskowych puszczamy przewód wielożyłowy z centrali i podpinać możemy do woli.

  17. #2037
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlk
    dzięki za 'uświadomienie' co do tego boscha

    co teraz (kiedyś chwaliłeś czujnik Maximum Guard i Curtain) polecasz na zewnątrz?
    Dalej polecam te czujki

    Pojawiły się niedawno na rynku czujki zewnętrzne WatchOUT (RK315DT) firmy Rokonet. Dobre czujki zewnętrzne wyposażone w antymasking, podwójną podczerwień i podwójną mikrofalę.
    Odstrasza cena (1000 zł) i wielkość czujki (23 x 12 x 12)

    UWAGA! Zdjęcie zminiaturyzowane. W rzeczywistości czujka jest cztery razy większa!!!

    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #2038
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigga
    Jeszcze jedno pytanie dot. czujek inercyjnych. Tak wygląda zabezpieczane okno:


    Planowałem czujki Aritecha, które deklarują zasięg do 6m., więc czujka miała być tylko w miejscu czerwonym. Tam też został doprowadzony kabel.

    Będę jednak montował Impaq+ a tutaj mówią że zasięg to 2,5 m. No właśnie 2,5 m. to promień czy średnica?
    No i mam zgryza czy montować też dodatkowy czujnik w miejscu niebieskim. W sumie od czujki czerwonej do tego punktu jest jakieś 70-80 cm. a "ataku" raczej bym się spodziewał na okno balkonowe. Żeby zamontować dodatkową czujkę musiałbym zamontować podzielić kabel 4x na 2, na jednej części zamontować 2 kontaktrony a drugą połączyć z drugą czwórką.

    Więc jak radzicie?
    Jak zamontujesz jedną czujkę, to musisz się liczyć z tym, że złodziej może bardziej zniszczy okno zanim włączy się alarm.
    Ja bym zamontował dwie czujki, jedną na środku pod oknem, a drugą na dole z boku drzwi balkonowych, czyli obie jak najbliżej miejsca ataku.
    To, że w instrukcji podają jakiś zasięg, to nie znaczy, że czułość czujki jest w tym zasięgu równomierna.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #2039
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kret
    Jestem w trakcie lektury i drążenia tematu i proszę o potwierdzenie czy czujka Siemensa IR200C jest faktycznie bardzo dobra ? (mam mozliwość zakupu w dobreeeej cenie kilku nowych)
    Czujka dobra, a co to znaczy "dobra cena"? Ile masz zapłacić za taką czujkę?

    Cytat Napisał kret
    I jeszcze prośba - pytanie do guru Zbycha - jestem na etapie ostatecznego wyboru co i ile kupić, kable już są , mam gotowy własny projekt rozmieszczenia czujek - czy mógłbym wysłać Panu mailem (nie chciałbym upubliczniać planów swego alarmu) rzuty parteru i poddasza z zaznaczonymi miejscami montażu i typami czujek ?? Czy nie byłoby wielkim kłopotem gdyby Pan jako fachowiec zerknął i ustosunkował sie do moich wyborów - chcę zakupić już wszystko na dniach a nie jestem 100% pewien co do moich wyborów... ??
    Proszę, adres w stopce
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #2040
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigga
    Boszzz, myślałem że to będzie takie proste. Robię właśnie zakupy i atakują mnie symbole i cyferki:
    1. Jaki mam wziąć manipulator do Integry 32 (mieszkanie, będą 2 strefy):
    KLCD
    KLCDL
    KLCDS
    KLCDK?
    Czym to się do cholery różni, bo ja nie widzę
    KLCD - nowy model klawiatury z klapką na przyciski i odmiennym układem klawiatury (znaki[*][0][#] są z boku, a nie na dole)



    KLCDL - ładna klawiatura bez klapki na przyciski z dużym wyświetlaczem



    KLCDS - ładna klawiatura bez klapki na przyciski z małym wyświetlaczem



    KLCDK - stary model klawiatury z klapką na przyciski (największa obudowa ze wszystkich klawiatur)



    Cytat Napisał tigga
    2. Będę miał 4 czujki inercyjne, 14 kontaktronów oraz sygnalizator wewnętrzny:
    a) ekspander zwykły czy z zasilaczem (Integra 32)
    b) jaki akumulator?
    Ekspander CA 64E i akumulator 17 Ah

    Cytat Napisał tigga
    3. Czy odnoście Satelowskich sygnalizatorów zwrócić na coś uwagę poza estetyką?
    Na własne zasilanie. Proponuję głośny i ładny sygnalizator SD 3001 + aku 1,2 Ah

    Cytat Napisał tigga
    To już będzie chyba wszystko...
    Uffff
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 102 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony