dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 562
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 11231
  1. #241

    Domyślnie

    A jak najlepiej zabezbieczyc nieuzytkowe poddasze ?
    Wlasnie przeczytalem na forum ze zlodzieje czesto sie wlamuja zdejmujac pare dachowek. Mozna oczywiscie w ramach zabezpieczenia mechanicznego polozyc deski ale w moim przypadku juz jest na to za pozno. Czujniki ruchu , dobry pomysl ?
    Mozna inaczej?

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    _Zbych_
    Jak wierc pod taki kontraktron wpuszczany aby zamocowac go równo z magnesem ?
    Dokładnie tak, jak napisał delf. Kontaktron ma pewną tolerancję, ale - UWAGA! - nie należy przesadzać, bo parametry kontaktronu są zmienne (np. w różnych temperaturach).
    Zanim wywiercisz otwór, sprawdź, czy masz jak założyć magnes. Czasem okucie uniemożliwia zastosowanie standardowego magnesu
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #243
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    A jak najlepiej zabezbieczyc nieuzytkowe poddasze ?
    Wlasnie przeczytalem na forum ze zlodzieje czesto sie wlamuja zdejmujac pare dachowek. Mozna oczywiscie w ramach zabezpieczenia mechanicznego polozyc deski ale w moim przypadku juz jest na to za pozno. Czujniki ruchu , dobry pomysl ?
    Mozna inaczej?
    Z tym "często", to bym nie przesadzał. Zdarza się. Do zabezpieczenia poddasza nieużytkowego polecam zastosować czujki dualne (podczerwień + mikrofala). Są niewrażliwe na temperaturę tam panującą oraz na robactwo.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #244

    Domyślnie

    Przymierzam się do alarmu Matrix 6 firmy Pyronix lub Satel Ca 6 (może CA 10 tak na wyrost) . Czy czujki Colt Optica lub Aqua są na tyle profesjonalne, że nie będą powodowały fałszywych alarmów przy tych centralach ? Matrix jest dużo tańszy i klawiturę ma ikonową, ale to chyba nie przesądza, że tani to zły ? Proszę o opinię.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejS
    Przymierzam się do alarmu Matrix 6 firmy Pyronix lub Satel Ca 6 (może CA 10 tak na wyrost) . Czy czujki Colt Optica lub Aqua są na tyle profesjonalne, że nie będą powodowały fałszywych alarmów przy tych centralach ? Matrix jest dużo tańszy i klawiturę ma ikonową, ale to chyba nie przesądza, że tani to zły ? Proszę o opinię.
    Pozdrawiam
    Zdecydowanie polecam SATEL-a CA 10! Przeczytaj wątek czy ktoś zna centralkę alarmową Matrix?. Co do czujek tej firmy - nie mam zdania.
    Nie patrz tylko na cenę, bo to może być bardzo zgubne. Po co kupować dwie centrale...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #246

    Domyślnie

    Mam dużą prośbę do _ZBYCHA_ i osób znających sie na rzeczy:
    Mam system alarmowy rokonet orbit-pro. wszystko niby dobrze ale:
    1. jedna czujka czesto zglasza falszywe alarmy wlamania (jest to kurtyna na oknie) - byla juz wymieniana na nową i dalej to samo
    2. centrala jest jakoś głupio ustawiona ze jesli był w ciagu dnia alarm (np. z tej czujki) to przy rozbrojeniu po jakimś czasie centrala wysyla ponownie sygnał wlamania i mam patrol pod furtką i muszę ich odwoływać.

    Co mam zrobić bo wizyty serwisu są jakiś raz w miesiącu, zmieniają, przestawiają i ciągle są kłopoty. Firma niby dobra, mają już 300 klientów i nie wyglądają na początkujących. A jednak mam kłopoty...

    sawka

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawka
    Mam system alarmowy rokonet orbit-pro. wszystko niby dobrze ale:
    1. jedna czujka czesto zglasza falszywe alarmy wlamania (jest to kurtyna na oknie) - byla juz wymieniana na nową i dalej to samo
    2. centrala jest jakoś głupio ustawiona ze jesli był w ciagu dnia alarm (np. z tej czujki) to przy rozbrojeniu po jakimś czasie centrala wysyla ponownie sygnał wlamania i mam patrol pod furtką i muszę ich odwoływać.
    Dzisiaj fachowcy często poprzestają na wymianie urządzeń. A powód może być prozaiczny np. przewód do czujnika. Należy wykonać pomiary i dalej szukać jeśli wyjdą pozytywnie.
    Może być uwalone wejście linii na centrali.
    Może i sama centrala.
    Może źle zaprogramowana.
    Może czujnik zabudowany jest w złym miejscu?
    Wątpliwości zbyt dużo aby wydać diagnozę.
    Dziwi mnie jedno, jak serwis nie może sobie poradzić z prostym problemem?? Chyba, że to nie serwis tylko ........
    pozdrawiam

  8. #248

    Domyślnie

    centrala juz tez byla wymieniana, tylko najpierw zgrali a potem wgrali oprogramowanie.
    Sęk w tym ze przez dluzszy czas bylo ok.
    Podejrzenia co do tej czujki były:
    1. refleksy od wazonów na parapecie - zdjęte
    2. falująca firanka od ciepla - są teraz grube zasłony a piec włącza się duzo później niż są alarmy na czujce, więc to też nie to
    3. aparat telefoniczny bezprzewodowy blisko czujki - tez przeniesiony

    a co do programowania samej centrali to nie znam sie ale nie powinna centrala przy rozbrojeniu ponawiać sygnału alarmu - to głupie.

    jescze jedno pytanie: czy czujka może sie wlaczyć np. od słońca...ale teraz mamy słabe słońce wiec nie bardzo w to wierzę

    sawka

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Czujka, której zdjęcie mi przesłałeś, to RK 308 PC firmy Rokonet – mini kurtyna pionowa o zasięgu 15 m.
    Jak długo masz ten alarm i od kiedy są fałszywe alarmy? W którym miejscu zamontowana jest czujka (nad oknem, obok okna, we wnęce okna, na górze, z boku?). Czy okno jest szczelne? Czy pod oknem jest grzejnik? Od której strony świata zlokalizowane jest okno z czujką wywołującą fałszywe alarmy? W jakich porach czujka generuje fałszywe alarmy?
    Jest wiele czynników mogących mieć wpływ na wywoływanie fałszywych alarmów.
    1. Słońce – zarówno bezpośrednio padające na czujkę, jak i odbite od różnych przedmiotów.
    2. Ciepło – pochodzące z grzejnika lub emitowane przez nagrzaną szybę.
    3. Insekty – zarówno na czujce, jak i w czujce. Malutki robaczek, który może wejść do czujki przez nie uszczelniony otwór na przewód, może wywoływać fałszywe alarmy wchodząc na pyro sensor.
    4. Zakłócenia radiowe – działające zarówno na samą czujkę, jak i na okablowanie (np. antena nadajnika radiowego umieszczona przy okablowaniu).
    5. Elekt klaustrofobiczny – czujka pasywnej podczerwieni zamontowana w zbyt małym pomieszczeniu może wywoływać fałszywe alarmy. To samo się tyczy czujki zamontowanej w głębokiej wnęce okiennej.

    Wszystkie wymienione przyczyny mogą mieć po trochu swój udział w występowaniu fałszywych alarmów. Rozumiem Twoją irytację, ale wcale nie jest proste odszukanie przyczyny takich alarmów. Czasem to musi trwać. Jak piszesz, serwis wymienił centralę, wymienił czujki, więc cos robi w tej sprawie. Oczywiście nie tłumaczę ich, bo być może ich wiedza jest zbyt mała dla prawidłowego zdiagnozowania problemu.

    Proponuję zmostkować czujkę, aby sprawdzić, czy okablowanie i wejście linii w centrali jest sprawne. Jeśli nie ma podwójnych rezystorów, to koniecznie trzeba je zamontować!

    Odnośnie podwójnego zgłaszania alarmu do agencji ochrony, to nadajnik radiowy posiada osiem wejść umożliwiających sygnalizowanie w stacji monitorowania różnych zdarzeń (włamanie, napad, usterka, sabotaż, pożar, brak zasilania, itp.). Każde z tych wejść sygnalizuje zarówno naruszenie i powrót.
    Zapewne po wystąpieniu alarmu włamaniowego wyzwalanie nadajnika do monitoringu jest u Ciebie realizowane przez wyjście programowalne, które w Twoim przypadku jest źle zaprogramowane. Włączenie tego wyjścia następuje po wystąpieniu alarmu, ale powrót następuje po rozbrojeniu systemu. W obu przypadkach stacja monitorowania interpretuje to jako „Alarm z obiektu”.
    Trzeba zmienić parametr w MENU 5 (Ustawienia dialera) – 8 (Zgłaszanie końca alarmu) z 3 (Po rozbrojeniu) na 1 (Po czasie alarmu).

    Wezwij serwis i poproś o wprowadzenie tych zmian. Jeśli możesz to prześlij mi jeszcze zdjęcie całego okna z widocznym miejscem montażu czujki.

    Pisz na bieżąco, jakie są efekty.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Czujka, której zdjęcie mi przesłałeś, to RK 308 PC firmy Rokonet – mini kurtyna pionowa o zasięgu 15 m.
    Jestem pod wrażeniem!

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Jak długo masz ten alarm i od kiedy są fałszywe alarmy?
    Alarm mam jakieś 8 miesięcy. Najpierw było trochę problemów z falującymi firankami od grzejników lub nagrzewania się powietrza od słońca. Zostały wymienione na cięższe i dłuższe - jakoś się uspokoiło. Teraz jest właśnie jak opisywałem - jeden dwa alarmy/mies niewiadomo co i dlaczego....

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    W którym miejscu zamontowana jest czujka (nad oknem, obok okna, we wnęce okna, na górze, z boku?). Czy okno jest szczelne? Czy pod oknem jest grzejnik? Od której strony świata zlokalizowane jest okno z czujką wywołującą fałszywe alarmy? W jakich porach czujka generuje fałszywe alarmy?
    Czujka zamontowana jest w rogu okna (we wnęce), okno superszczelne PCV. Pod oknem grzejnik ale zasłania go parapet i nie sądze aby to było to gdyż czujka daje fałszywy alarm zawsze 14.20 do 15.40 a piec i co włącza mi się dopiero od 16.30 więc to nie to. okno wychodzi na pld.zachód ale teraz mało słońca....ostatni alarm był w ten czwartek.

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Jest wiele czynników mogących mieć wpływ na wywoływanie fałszywych alarmów.
    1. Słońce – zarówno bezpośrednio padające na czujkę, jak i odbite od różnych przedmiotów.
    2. Ciepło – pochodzące z grzejnika lub emitowane przez nagrzaną szybę.
    3. Insekty – zarówno na czujce, jak i w czujce. Malutki robaczek, który może wejść do czujki przez nie uszczelniony otwór na przewód, może wywoływać fałszywe alarmy wchodząc na pyro sensor.
    4. Zakłócenia radiowe – działające zarówno na samą czujkę, jak i na okablowanie (np. antena nadajnika radiowego umieszczona przy okablowaniu).
    5. Elekt klaustrofobiczny – czujka pasywnej podczerwieni zamontowana w zbyt małym pomieszczeniu może wywoływać fałszywe alarmy. To samo się tyczy czujki zamontowanej w głębokiej wnęce okiennej.
    pkt 3 i 4 - "obcego" czyli robala też już miałem w czujce- przyjechali, otworzyli, dmuchnęli tlenem i po kłopocie, więc to było ewidentne. co do zakłóceń radiowych to tak jak pisałem telefon bezp. przestawiłem jakieś 2 metry w bok, mieć powinno byc kłopotu (choć mam i bezp. i do tego sferię czyli podwójne nadawanie. ale nik o 14 czy 15 do mnie przecież nie dzwoni...

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Odnośnie podwójnego zgłaszania alarmu do agencji ochrony, to nadajnik radiowy posiada osiem wejść umożliwiających sygnalizowanie w stacji monitorowania różnych zdarzeń (włamanie, napad, usterka, sabotaż, pożar, brak zasilania, itp.). Każde z tych wejść sygnalizuje zarówno naruszenie i powrót.
    Zapewne po wystąpieniu alarmu włamaniowego wyzwalanie nadajnika do monitoringu jest u Ciebie realizowane przez wyjście programowalne, które w Twoim przypadku jest źle zaprogramowane. Włączenie tego wyjścia następuje po wystąpieniu alarmu, ale powrót następuje po rozbrojeniu systemu. W obu przypadkach stacja monitorowania interpretuje to jako „Alarm z obiektu”.
    Trzeba zmienić parametr w MENU 5 (Ustawienia dialera) – 8 (Zgłaszanie końca alarmu) z 3 (Po rozbrojeniu) na 1 (Po czasie alarmu).
    Rozumiem ze to trzeba robić w jakims programie sterującym centralą albo na kodzie instalatora - bo jak mam master code to i tak tego pewnie nie zrobie.
    Ja mam dodatkowo pominięte niektóre stany, tak aby centrum monitoringu nie wiedziało czy mam uzbrojone czy nie, dostają tylko sygnał włamania...

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Jeśli możesz to prześlij mi jeszcze zdjęcie całego okna z widocznym miejscem montażu czujki.

    Pisz na bieżąco, jakie są efekty.
    poszło mailem

    dziekuje za informacje, może w końcu uda się to zlikwidować
    sawka

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawka
    ...czujka daje fałszywy alarm zawsze 14.20 do 15.40
    Jeśli zawsze alarm występuje o tej porze, to ja obstawiam wpływ nadajnika do monitoringu. On wysyła test sprawności i być może właśnie o tej porze. Być może jest tak, jak opisałem, czyli antena nadajnika jest za blisko przewodów instalacji alarmowej (lub np. przedmiotu metalowego, który przenosi zakłócenia).

    Cytat Napisał sawka
    Rozumiem ze to trzeba robić w jakims programie sterującym centralą albo na kodzie instalatora - bo jak mam master code to i tak tego pewnie nie zrobie.
    Tak, potrzebny jest kod instalatora.

    Cytat Napisał sawka
    Ja mam dodatkowo pominięte niektóre stany, tak aby centrum monitoringu nie wiedziało czy mam uzbrojone czy nie, dostają tylko sygnał włamania...
    I tak powinno być. Moim zdaniem agencja ochrony do niczego nie potrzebuje informacji, czy system jest uzbrojony, czy nie.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Po obejrzeniu zdjęcia, które mi przesłałeś dochodzę do wniosku, że u Ciebie prawdopodobnie zastosowano czujki mini, ale nie kurtynowe, tylko szerokokątne (standardowe) i zamontowano je bokiem. Jeśli faktycznie tak jest, to połowa wiązek patrzy bezpośrednio na szyby "widząc" wszystko, co się w nich dzieje (odbicia, temperatura). Należy zamaskować połowę czujki, tak aby działała tylko część wiązek patrząca równolegle do okna.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #253

    Domyślnie

    chyba jednak kurtyny, tak przynajmniej mówili. sa bardzo małe, czujka na cały pokój jest dużo większa.
    maja być w poniedziałek, zobaczymy co wymyślą!
    sawka

  14. #254
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawka
    chyba jednak kurtyny, tak przynajmniej mówili. sa bardzo małe, czujka na cały pokój jest dużo większa.
    maja być w poniedziałek, zobaczymy co wymyślą!
    sawka
    Wielkość czujki nie ma tu znaczenia. Istotny jest rodzaj zastosowanej soczewki. Ta czujka (wersja MINI) jest produkowana w dwóch wersjach, RK 301 - czujka objętościowa i RK 308 Kurtyna pionowa. Stosunkowo łatwo jest poznać po soczewce, jaki rodzaj czujki został zamontowany. Czujka objętościowa (przestrzenna) ma soczewkę w kratkę, a kurtyna w paski (w dużym uproszczeniu ).
    W zdecydowanej większości czujek kurtyna pionowa ma soczewkę umieszczoną pionowo i czujkę zakłada się normalnie (czyli pionowo). U Ciebie jest ona zamontowana poziomo, co wzbudziło moje wątpliwości, ale przyznam, że nie pamiętam jak jest w tej czujce. Pierwsze zdjęcie, które mi przesłałeś ma małą rozdzielczość, ale albo mi się wydaje, albo na soczewce jest podział poziomy i pionowy. Jeśli faktycznie tak jest, to masz czujkę objętościową (przestrzenną) zamiast kurtynowej .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #255

    Domyślnie

    Nie wiem, jak otworze czujke zeby zobaczyc od srodka to mi przyjadą pod dom bo da sygnał włamania (a nie sabotażu - tak mam ustawione) wiec pozostają oględziny zewnetrzne.
    ale na stronach:
    http://www.hurtownia.ochrona.pl/opis.asp?idtowaru=71
    http://www.hurtownia.ochrona.pl/opis.asp?idtowaru=72
    są te same zdjęcia do tego co opisałes. albo niechlujstwo webmastera, albo różnią się tylko płytką i czujnikiem a obudowa jest ta sama.

    W każdym razie czy jeśli centrala i nadajnik są 2 kondygnacje niżej niż czujka która daje fałszywy alarm w budynku murowanym to jest jakaś szansa żeby sygnał centrali zakłócał jej działanie...?

    A mogłem cholera wszędzie dać pojemnościowe w rogu pokoju...ale wygrała koncepcja kurtyn bo mogę po uzbrojonym domu chodzić bez problemu!

    sawka

  16. #256
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawka
    Nie wiem, jak otworze czujke zeby zobaczyc od srodka to mi przyjadą pod dom bo da sygnał włamania (a nie sabotażu - tak mam ustawione) wiec pozostają oględziny zewnetrzne.
    To wystarczy. Jak masz soczewkę z podziałem poziomym i pionowym, to jest to czujka objętościowa.

    Cytat Napisał sawka
    ale na stronach:
    http://www.hurtownia.ochrona.pl/opis.asp?idtowaru=71
    http://www.hurtownia.ochrona.pl/opis.asp?idtowaru=72
    są te same zdjęcia do tego co opisałes. albo niechlujstwo webmastera, albo różnią się tylko płytką i czujnikiem a obudowa jest ta sama.
    Nie, czujki różnią się tylko soczewką. Obudowa, płytka i pyro element są te same. Czujka na zdjęciach posiada soczewkę objętościową.

    Cytat Napisał sawka
    W każdym razie czy jeśli centrala i nadajnik są 2 kondygnacje niżej niż czujka która daje fałszywy alarm w budynku murowanym to jest jakaś szansa żeby sygnał centrali zakłócał jej działanie...?
    Nadajnik nie wpływa bezpośrednio na czujkę, ale na okablowanie (indukują się w nim zakłócenia).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #257

    Domyślnie

    _Zbych_
    Ostatnio pewien handlowiec polecal mi produkty blugarskiej firmy Teletek.

    Stwierdzil ze wyroby tej firmy to ta sama pólka co Satel i DSC. Mozesz cos napisac czy spotkales sie z ich wyrobami i czy sa godne uwagi?
    tu ich strona

  18. #258

    Domyślnie

    do _ZBYCH'a_
    Słuchaj byli u mnie magicy od alarmów.
    Ponieważ sygnal zgłoszenia centrali do centrum monitorignu różni się ponad 1,5 godziny od czasów mojego alarmu raczej wykluczyli te zakłócenia. Choć mam z dużą dokładniościa - w zeszłym tygodniu 14.25, dzisiaj 14.18 !!!
    W menu coś poprzestawiał z tym rozbrojeniem, powiedział ze to nie menu dialera tylko oni uzywają wujścia programowalnego. Ale efekt ten sam, zmienili zeby nie trzymał sygnału alarmu (styki rozwarte) do rozbrojenia i wpisania kodu tyko do powrotu czujki.
    W czwartek mają zmienić kurytnę rokonetu na jakiegoś crowna - podobno porównywalne

    znasz te czujki?
    pozdrowienia warszawskie
    sawka

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    _Zbych_
    Ostatnio pewien handlowiec polecal mi produkty blugarskiej firmy Teletek.

    Stwierdzil ze wyroby tej firmy to ta sama pólka co Satel i DSC. Mozesz cos napisac czy spotkales sie z ich wyrobami i czy sa godne uwagi?
    tu ich strona
    Nie znam tej firmy, więc na temat jakości czy funkcjonalności się nie wypowiadam. W żadnej prasie branżowej nie było wzmianki o tej firmie, więc to pewnie jakiś indywidualny import. Ja bym był ostrożny, bo jak jedna firma będzie sprowadzać i montować ten sprzęt, to ma monopol. Później będziesz skazany na serwis jednej firmy i będziesz uwiązany.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawka
    do _ZBYCH'a_
    Słuchaj byli u mnie magicy od alarmów.
    Ponieważ sygnal zgłoszenia centrali do centrum monitorignu różni się ponad 1,5 godziny od czasów mojego alarmu raczej wykluczyli te zakłócenia. Choć mam z dużą dokładniościa - w zeszłym tygodniu 14.25, dzisiaj 14.18 !!!
    W czwartek mają zmienić kurytnę rokonetu na jakiegoś crowna - podobno porównywalne
    W swojej praktyce spotkałem już różne przypadki. Równie dobrze przy kiepskiej jakości czujce alarm może wzbudzać nadajnik zamontowany... u sąsiada.
    Zastanawiające jest to, że alarmy powtarzają się o podobnej porze . To właśnie sugeruje, że alarmy wywołuje jakieś zakłócenie (prawdopodobnie radiowe). Wymiana czujki na inny model może oczywiście pomóc.
    Jeśli to ma być CROW, to polecam czujkę MR-CRT. Szczegóły znajdziesz TU

    Cytat Napisał sawka
    W menu coś poprzestawiał z tym rozbrojeniem, powiedział ze to nie menu dialera tylko oni uzywają wujścia programowalnego. Ale efekt ten sam, zmienili zeby nie trzymał sygnału alarmu (styki rozwarte) do rozbrojenia i wpisania kodu tyko do powrotu czujki.
    Jakiś niedouczony ten magik.
    Owszem, ten parametr zmienia się w menu dialera (mimo, że nie dotyczy tylko dialera, ale również wyjść programowalnych).
    Oto dowód - fragmenty instrukcji programowania:
    Programowanie typu wyjść:


    Programowanie dialera:


    Ponieważ magik o tym nie wie, więc pewnie zmienił sposób zaprogramowania wyjścia z „STAŁE NC” na „CZASOWE NC”. Skutek jest taki, że po wywołaniu alarmu monitoring otrzymuje informację o wystąpieniu alarmu i po zaprogramowanym czasie działania tego wyjścia – powrót po alarmie – niezależnie od faktycznego czasu trwania alarmu.

    Pozdrowienia (również warszawskie )

    ZBYCH

Strona 13 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony