dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 562
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 11231
  1. #61

    Domyślnie

    Jakie czujki inercyjne (najlejane na tafle szyby) byś polecił do zainstalowania?
    Abstrahując od celu instalacji i możliwości innych czujek - interesuje mnie _tylko_ czujki inercyjne najlejane.


    Dzieki
    ________________________
    U mnie problemem nie jest zakres robót a czas i pieniądze......

  2. #62
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smok
    Zbych, w temacie koszt alarmu napisałeś, że czujnik kontaktronowy (zwykły) można "oszukać". Dlaczego więc proponujesz stosowanie kontaktronów ?
    Czy czujniki podczerwieni też można "oszukać" ?
    Proponuję stosowanie kontaktronów, bo to dobre i sprawdzone rozwiązanie. Większość czujników można w jakiś sposób oszukać - ominąć. Wszystko jest kwestją doświadczenia, przygotowania i środków. Na szczęście jest to zarazem na tyle trudne, że byle łach tego nie potrafi, a zawodowcy nie przyjdą do naszych domów .
    Prawidłowo zamontowany czujnik kontaktronowy trudniej ominąć niż pasywny czujnik podczerwieni.
    Pisałem o tym, że o ile sam kontaktron można ominąć (ale wcale nie znaczy, że jest to proste) to cyfrowej linii adresowalnej nie da się oszukać.

    Posiadacze kontaktronów - śpijcie spokojnie (dokąd ja mam pracę ).

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Powyższy post jest mój. Wylogowało mnie
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Griszka
    Jakie czujki inercyjne (najlejane na tafle szyby) byś polecił do zainstalowania?
    Abstrahując od celu instalacji i możliwości innych czujek - interesuje mnie _tylko_ czujki inercyjne najlejane.


    Dzieki
    Polecam stronę www.alarmtech.pl

    Tam znajdziesz to, czego szukasz.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #65

    Domyślnie

    Chciałabym skorzystać z doświadczenia ZBYCH'a.

    Mam wypuszczony kabel pod czujkę dymu ( w przedpokoju na poddaszu).
    Jak powinna być zlokalizowana taka czujka w stosunku do ścian bocznych (min-max odległości) i do schodów. Teraz mam ją prawie na środku przedpokoju(*) i jeśli to możliwe chciałabym przesunąć ją bliżej ściany od strony schodów(+).

    ---------------------------------
    |.......................................|
    |.......................................|
    |.......................................|
    |................*.....................|
    |.......................................|
    |......+...............................|
    ------ -------|-----------------
    |.......|------|
    |.......|------|
    |.......|------|
    |.......|------|
    |.......|------|

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Czujka dymu może być zamontowana nad schodami (na połączeniu podestu poddasza i schodów), ale musi być odsunięta od ścian (najlepiej na środku). Dym w początkowej fazie rozprzestrzeniania nie dochodzi do narożników pomieszczenia. Tworzy się tam poduszka powietrzna, a przez to czujnik zamontowany przy ścianie wykryje dym z opóżnieniem, a nawet wcale go nie wykryje!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #67

    Domyślnie

    Dzięki ZBYCH
    Rysunek po przetworzeniu niestety nieczytelny.
    O taką właśnie lokalizację mi chodziło. Nie będę musiała wiele zmieniać, bo to miejsce na połączeniu jest na trasie przewodu - trzeba będzie go tylko nieco przesunąć w rurce i wypuścić w innym m-cu.

  8. #68

    Domyślnie

    Jestem bardzo ciekawa,czy jest taki rodzaj systemu alarmowego,ktory pozbawiony energii elektrycznej ,przechodzi na system zasilania np z baterii?

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    No, chyba wszystkie powinny.

  10. #70

    Domyślnie

    Każdy, w przeciwnym razie nie byłoby sensu stosować systemów alarmowych.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpionka
    Jestem bardzo ciekawa,czy jest taki rodzaj systemu alarmowego,ktory pozbawiony energii elektrycznej ,przechodzi na system zasilania np z baterii?
    Owszem, każdy system alarmowy posiada zasilanie podstawowe w formie zasilacza sieciowego i zasilanie awaryjne w postaci bezobsługowego akumulatora żelowego.

    Zasilanie awaryjne, to temat bardzo często traktowany po macoszemu. Często spotykam się z systemami, w których pojemność akumulatora jest dobierana wg.... ceny, a nie w wyniku przeprowadzonego bilansu prądów. W uproszczeniu to sumaryczny pobór prądu wszystkich urządzeń x 1.25 x czas pracy systemu przy zasilaniu awaryjnym (w godzinach). Czesto również użytkownik (lub konserwator) zapomina o wymianie akumulatora, a ten pada w najmniej oczekiwanej chwili .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #72

    Domyślnie

    _Zbychu_,

    Wszystko, co tu piszesz jest bardzo ciekawe, aczkolwiek mnie, laika, niezbyt interesują technikalia, natomiast bardzo mnie ciekawi jakiś konkretny projekt i koszta jego realizacji. Jeśli mogę, prosiłbym Cię o przykład, np. taki:

    Buduję sobie taki oto dom parterowy: http://www.boduch.pl/info.php?id=56&strona=rzuty. Zaproponuj koncepcję zabezpieczeń antywłamaniowych (kilka słów o tym, co będzie i dlaczego tak, a nie inaczej) i oszacuj wstępnie i niezobowiązująco koszty realizacji. Celuj tak, żeby było "tanio i smacznie", czyli żeby był rozsądny kompromis między ceną a zakresem funkcjonalnym.

    Żeby nie było, że chcę sobie bezpłatnie załatwić projekt instalacji alarmowej - możesz posłużyć się dowolnym innym przykładem dowolnego projektu z sieci.

    Jeśli się zdecydujesz na udział w tym "eksperymencie" - będę bardzo zobowiązany !

  13. #73

    Domyślnie

    _ZBYCHU
    Jak jeszcze raz z prośbą o wskazówki. Chcielibyśmy dać koło kominka czujnik CO. Jakie są zasady lokalizowania tego rodzaju czujek.
    Kabel jest wyprowadzony na wys ok 1 m nad podłogą. Zasatnawiam się czy przeciągnąć go po boku obudowy kominka bliżej frontu (paleniska) czy raczej zostawić z boku w kącie

    ----------------------------------------
    |..............----..............| * Tu

    |..............----..............|

    ---------------------------- * czy tu?
    szyba

    Dam jeszcze że na tym boku obudowy kominka będzie znajdował się wlot wentylacji i wylot ciepłego powietrza.

    Pozdrawiam.

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    _Zbychu_,

    Wszystko, co tu piszesz jest bardzo ciekawe, aczkolwiek mnie, laika, niezbyt interesują technikalia, natomiast bardzo mnie ciekawi jakiś konkretny projekt i koszta jego realizacji. Jeśli mogę, prosiłbym Cię o przykład, np. taki:....
    W wolnej chwili postaram się przygotować odpowiedź.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    _ZBYCHU
    Jak jeszcze raz z prośbą o wskazówki. Chcielibyśmy dać koło kominka czujnik CO. Jakie są zasady lokalizowania tego rodzaju czujek.
    Kabel jest wyprowadzony na wys ok 1 m nad podłogą. Zasatnawiam się czy przeciągnąć go po boku obudowy kominka bliżej frontu (paleniska) czy raczej zostawić z boku w kącie.....
    Czujka CO powinna być instalowana na ścianie na wysokości, co najmniej 150 cm ponad poziomem podłogi oraz przynajmniej 250 cm od urządzeń mogących być źródłem czadu.

    Czujka nie powinna być zlokalizowana w pobliżu wentylacji czy wylotów ciepłego powietrza (również bezpośrednio na ściance kominka).

    Proponuję zmianę lokalizacji czujki. Instalacja czujki blisko źródła potencjalnej emisji CO doprowadzi do wywoływania fałszywych alarmów. To samo dotyczy również czujek dymu czy gazu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #76
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    _Zbychu_,

    Wszystko, co tu piszesz jest bardzo ciekawe, aczkolwiek mnie, laika, niezbyt interesują technikalia, natomiast bardzo mnie ciekawi jakiś konkretny projekt i koszta jego realizacji. Jeśli mogę, prosiłbym Cię o przykład, np. taki:...
    Gratuluję wyboru projektu! Bardzo fajny domek.
    Dwie rzeczy, które przykuły moją uwagę to:
    - za mała szerokość bramy garażowej. Nie wiem, dlaczego takie się projektuje. Architekci chyba mieszkają w blokach i nigdy nie musieli osobiście "celować" w taką bramę. Ja u siebie poszerzyłem bramę
    - małe okienka - widziałem taki dom gdzie jedyne, co widać to ściany

    Na stronach:

    http://www.zbychdom.republika.pl/System_1.html

    http://www.zbychdom.republika.pl/System_2.html

    umieściłem to, o co prosiłeś.

    Zaznaczam, że są to przykładowe rozwiązania i nie można ich traktować jako ostateczne rozwiązania!
    Nie są to również projekty systemów, a jedynie rysunki poglądowe z opisem. Projekt systemu wygląda zupełnie inaczej, więc Twoje obawy, co do "załatwienia sobie projektu gratis" są bezpodstawne .

    Symbole naniesione na rysunki nie są symbolami stosowanymi w projektach, ale rysowałem to w prog. PhotoDraw. Normalnie projekt jest rysowany w AutoCad, a tam kreśli się zdecydowanie łatwiej .


    P.S. Gdzie budujesz dom?

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie


    Powyższy post jest mój.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #78

    Domyślnie

    Powyższy system jest w porządku, ale mam kilka zastrzeżeń, jeśli można:
    1. W garażu koniecznie trzeba zainstalować czujnik dualny aby samochód z ciepłym silnikiem nie wywołał fałszywego alarmu
    2. System jaki Pan wyliczył - ja zorganizuję (z miontażem, gwarancją, konserwacją) o 600 zł taniej
    3. Proponuję zmianę centrali na Izraelskiej firmy Crow PW 16. Posiada on więcej wyjść przekażnikowych i co bardzo ważne łatwiejszy jest w obsłudze. Próbował Pan w DSC podzielić system na 2 strefy (w tym jedna na góra domu i dół - bez garażu a drugi to garaż). Wie Pan jak niewygodne jest uzbrajanie takiego systemu? W Crow zostało to pięknie rozwiązane... POzostałe parametry - identyczne.
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Sołtysiak
    Powyższy system jest w porządku, ale mam kilka zastrzeżeń, jeśli można:
    1. W garażu koniecznie trzeba zainstalować czujnik dualny aby samochód z ciepłym silnikiem nie wywołał fałszywego alarmu
    2. System jaki Pan wyliczył - ja zorganizuję (z miontażem, gwarancją, konserwacją) o 600 zł taniej
    3. Proponuję zmianę centrali na Izraelskiej firmy Crow PW 16. Posiada on więcej wyjść przekażnikowych i co bardzo ważne łatwiejszy jest w obsłudze. Próbował Pan w DSC podzielić system na 2 strefy (w tym jedna na góra domu i dół - bez garażu a drugi to garaż). Wie Pan jak niewygodne jest uzbrajanie takiego systemu? W Crow zostało to pięknie rozwiązane... POzostałe parametry - identyczne.
    Bardzo dziękuję za sprawdzenie poprawności konfiguracji systemu, ale jak byś kolego nie zauważył, to i w specyfikacji i w kosztorysie jest uwzględniony detektor dualny. Rozumiem, że chciałeś wciąć swoje pięć groszy, żeby napisać, że Ty zrobisz taniej.
    Tak się składa, że zapytanie było do mnie, a odpowiedź jest orientacyjna. Jak staniesz do konkursu ofert, to będziesz zbijał cenę, a robienie tego w taki sposób w jaki Ty zrobiłeś jest nieeleganckie .
    Obserwuję Twoje SPAM-y na grupach i powiem Ci jedno: co za dużo, to nie zdrowo.
    Rozumiem, że trudno nowej firmie „z Polski” wbić się na rynek, więc trzeba zaproponować niższą cenę, tyle że nie tylko cena ma znaczenie .

    Co do centrali, nie widzę konieczności zmiany centrali. Dom jest parterowy więc góry nie ma. Jeśli będzie zapotrzebowanie na podział systemu na podsystemy, to również bez problemu można to zrobić.
    Centrala zaproponowana przez Ciebie to produkt mało znany w środowisku instalatorów.
    Produkty DSC zna każdy instalator, więc nie ma problemów z serwisem, a to jest b. Ważne z punktu widzenia inwestora.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #80

    Domyślnie

    Witam. I widzę, że zabolało?

    Tak się składa, że zapytanie było do mnie, a odpowiedź jest orientacyjna. Jak staniesz do konkursu ofert, to będziesz zbijał cenę, a robienie tego w taki sposób w jaki Ty zrobiłeś jest nieeleganckie
    jak by było do Pana, to by było na e-mail. To jest grupa dyskusyjna. Jeśli chodzi o cenę... Czy to nieeleganckie być konkurencyjny - przede wszystkim jakościowo - bo ja tu kładę nacisk na wygodę obsługi.

    Rozumiem, że trudno nowej firmie „z Polski” wbić się na rynek, więc trzeba zaproponować niższą cenę, tyle że nie tylko cena ma znaczenie
    Muszę Pana rozczarować, ale moja firma nie potrzebuje się "wbić" na rynek bo jest w nim baardzo gruntownie osadzona. Tylko dzięki ilości zleceń nie muszę zarabiać jak Pan 2000 zł na systemie . Proszę nie podawać klientowi zawyżonych cen sprzętu, to nieeleganckie....

    Jeśli będzie zapotrzebowanie na podział systemu na podsystemy, to również bez problemu można to zrobić.
    Wiem, że się da. Tylko proszę mi powiedzieć jak Pan rozpozna, na klawiaturze globalnej czy drugi system jest uzbrojony? Jeśli przydzie potrzeba podziału na 3 podsystemy? Oj zacznie się 3 godzinne szkolenie dla klienta... Albo nie wyjaśni mu się kilku spraw. Np tego, że PC 5020 nie posiada - jak Pan pisał klasy "S"... Tylko "C" (piętro niżej...)

    Centrala zaproponowana przez Ciebie to produkt mało znany w środowisku instalatorów.
    Produkty DSC zna każdy instalator, więc nie ma problemów z serwisem, a to jest b. Ważne z punktu widzenia inwestora.
    Mało znany u niektórych instalatorów... Jak ktoś jest zorientowany w temacie, to dobrze zna ten system, który na rynku Polskim jest już od co najmniej 1995 roku (był mój pierwszy z nimi kontakt). Ponadto, miałby Pan problem z serwisem tego systemu posiadając instrukcję???
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

Strona 4 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony