dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 410 z 562
Pokaż wyniki od 8.181 do 8.200 z 11231
  1. #8181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Ok, rozumiem. Może poprostu błędnie zinterpretowałem Twoją wcześniejszą wypowiedź, nie denetrwuj sie

    To co polecasz pozostać jednak przy Aqua Plus i Cobalt? Wiem że można wybrać droższe Ivory (ale niestety dwa razy droższe prawie) lub Siemensa, ale wszytsko to będzie podnośić koszt. Chcę mieć dobry i sprawny alarm, ale bez przesady...procent osób które robią w zwykłych domach systemy za 10tys jest znikomy.

    Co byście wybrali: Satel Aqua Plus i Satel Cobalt czy Bosch BLP1 i BLD1? Chyba że jakaś dobra alternatywa w podobnej cenie....
    Obecnie produkowane czujniki satel aqua plus są jak na swoją cenę naprawdę w porządku, cobalt tez ujdzie.

  2. #8182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ta micra wydaje się całkiem ciekawa. Czy jest jakaś szansa, żeby ją podłączyć do integry uzyskując w ten sposób coś, co zastąpi moduł GPRS, dając przy tym dodatkowe możliwości?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #8183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    arm,

    podłączam sie do pytania Jarka Jako sama centralka to chyba nieopłacalne...

    Natomiast możnaby rozważyć dwie opcje...

    1/ Integra 64 + ekspander pilotów INT-RX + moduł GPRS-T1

    2/ Intergra 64 + Satel Micra T-3

    Którą opcję byś poleciła jako powniejszą w działaniu? Cenowo powinno wyjść podobnie...

  4. #8184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Obecnie produkowane czujniki satel aqua plus są jak na swoją cenę naprawdę w porządku, cobalt tez ujdzie.
    Ok, dzięki za opinię. Z persepktywy instalatora wybralbyś jak rozumiem z wymienionych model Satel i Bosch, jednak Satela?

  5. #8185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nie zapominaj o dodatkowych czterech portach wejść i dwóch wyjściach, one też mają realną wartość.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #8186

    Domyślnie

    IntRX pozwala obsłużyć do 6 (kombinacji) klawiszy. Micra ma tylko dwa wyjścia, którymi można sterować.
    GprsT1 to konwerter monitoringu, może reagować na 32 zdarzenia wygenerowane przez Integrę, Micra ma tylko 4 wejścia - więc maks. 4 zdarzenia obsłuży.
    Micra ma jednak oczywistą zaletę: można ją powieścić jako prowizorkę alarmu, w rozwiązaniu z IntRX i GprsT1 bez Integry (a więc i manipulatora) się nie obejdzie.

  7. #8187
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nie zapominaj o dodatkowych czterech portach wejść i dwóch wyjściach, one też mają realną wartość.

    J.
    To fakt

  8. #8188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    IntRX pozwala obsłużyć do 6 (kombinacji) klawiszy. Micra ma tylko dwa wyjścia, którymi można sterować.
    GprsT1 to konwerter monitoringu, może reagować na 32 zdarzenia wygenerowane przez Integrę, Micra ma tylko 4 wejścia - więc maks. 4 zdarzenia obsłuży.
    Micra ma jednak oczywistą zaletę: można ją powieścić jako prowizorkę alarmu, w rozwiązaniu z IntRX i GprsT1 bez Integry (a więc i manipulatora) się nie obejdzie.
    Czyli jedyna możliwość podłączenia Micry do Integry, to chamskie wykorzystanie portów we/wy? Nie da się tego jakąś magistralą podpiąć, jako slave, czy jako dodatkowy moduł? To kiepsko, w takim razie nie ma to większego sensu, chyba, że ktoś faktycznie oczekuje jedynie prostego smsowego komunikatu o alarmie i ewentualnie jakichś raportów.

    Co do jej wykorzystania jako prosty alarm natomiast, to w tym momencie Expander wygrywa, bo potrafi to samo, a jest 3x tańszy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #8189

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ale nie dostaniesza w zaden sposob nawet informacji o wlamaniu. Bo centralka bedzie chciala wyslac takie info przez internet, ktroy juz nie bedzie chodzil.
    Ale ETHM-1 nie służy przecież do powiadamiania, z tego co wiem nic nie wysyła przez internet, jedynie możesz się podłączyć jako manipulator.
    Do celu powiadamiania mam GPRS-T1.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  10. #8190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Co do jej wykorzystania jako prosty alarm natomiast, to w tym momencie Expander wygrywa, bo potrafi to samo, a jest 3x tańszy.J.
    O jakim expanderze piszesz? Bo Satel w ofercie niema raczej niczego porownywalnego z Micrą. Zwłaszcza, że Micrą można sterować z pilota, albo przez SMS/CLIP. No ale całkiem tania nie jest...

  11. #8191

    Domyślnie

    Witam,

    Pytanie odnosnie ponizszego zestawienia. Dostalem wlasnie wycene i z tego co widze oparta jest ona tylko na 360 stopniowych czujkach i kilku kontaktronach.

    Centrala alarmowa Integra 64
    Klawiatura LCD
    Obudowa centrali
    Czujnik Aqua Ring(360')
    Kontaktron magnetyczny
    Sygnalizator zewnętrzny
    Sygnalizator wewnętrzny
    + przewod

    koszt ok 3tys + 23% vat

    Nie mam dokladnych typow urzadzen.

    Jak to Wam sie widzi. Czy 360 stopniowe czujki w pewlni sie sprawdza w domu jednorodzinnym????

    Pozdrawiam
    L

  12. #8192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    O jakim expanderze piszesz? Bo Satel w ofercie niema raczej niczego porownywalnego z Micrą. Zwłaszcza, że Micrą można sterować z pilota, albo przez SMS/CLIP. No ale całkiem tania nie jest...

    O tym, o którym tu dopiero co rozmawialiśmy, chodzi o expander GSM (prod. np. Megaelektronik), który jest całkiem niezłą opcją prostego alarmu na czas budowy. Od micry różni się tym, że nie ma obsługi z pilota, ale wybierając z tego powodu Micrę dopłacasz za nie tak znów potrzebną przy budowlanym alarmie funkcję jakieś trzy stówy. Moim zdaniem nie warto.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #8193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    O tym, o którym tu dopiero co rozmawialiśmy, chodzi o expander GSM (prod. np. Megaelektronik), który jest całkiem niezłą opcją prostego alarmu na czas budowy. Od micry różni się tym, że nie ma obsługi z pilota, ale wybierając z tego powodu Micrę dopłacasz za nie tak znów potrzebną przy budowlanym alarmie funkcję jakieś trzy stówy. Moim zdaniem nie warto.
    No to jak ma to być tylko prowizorka, to może i nie warto. Ale Micrę można całkiem sensownie wykorzystać w przyszłości, a ten ekspander spięty z nokią nie bardzo się kwalifikuje jako cokolwiek poza prowizorką...

  14. #8194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Ta micra wydaje się całkiem ciekawa. Czy jest jakaś szansa, żeby ją podłączyć do integry uzyskując w ten sposób coś, co zastąpi moduł GPRS, dając przy tym dodatkowe możliwości?

    J.
    To trochę inny produkt, ale jesli komus zalezy na większej ilości wyjść sterujących to micra ma 2, ale generalnie jest dobrym rozwiązaniem do domków letniskowych, domów w budowie itp.Może ewnetualnie zastąpić moduł GPRS-t2 ma wbudowane wejście mikrofonowe w które można się wdzwaniać aby podsłuchać co się dzieje na obiekcie i odbiornik pilotów.

  15. #8195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    O jakim expanderze piszesz? Bo Satel w ofercie niema raczej niczego porownywalnego z Micrą. Zwłaszcza, że Micrą można sterować z pilota, albo przez SMS/CLIP. No ale całkiem tania nie jest...
    Micra nawet [rzez satela nie jest umieszczana w sekcji komunikatorów tylko jako osobna centralka, osobiście jej nie wykorzystuje jako modułu powiadomienia.Znakomicie sie jednak sprawdza jako mały systemik z powiadomieniem sms ,linie pod które możemy podpiąć termometr, sam moduł ma dodatkowo obsługiwać czujniki bezprzewodowe ale narazie ich nie ma w ofercie. Co do ceny to jesli wezmiemy mała centralkę, klwiaturę., moduł radiolini i dodatkowo powiadomienie sms to na pewno przekroczysz znacznie cene micry. To po prostu produkt do trochę innych celów ale ma ciekwae funkcje które może komuś będą potrzebne.

  16. #8196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luccca Zobacz post
    Witam,

    Pytanie odnosnie ponizszego zestawienia. Dostalem wlasnie wycene i z tego co widze oparta jest ona tylko na 360 stopniowych czujkach i kilku kontaktronach.

    Centrala alarmowa Integra 64
    Klawiatura LCD
    Obudowa centrali
    Czujnik Aqua Ring(360')
    Kontaktron magnetyczny
    Sygnalizator zewnętrzny
    Sygnalizator wewnętrzny
    + przewod

    koszt ok 3tys + 23% vat

    Nie mam dokladnych typow urzadzen.

    Jak to Wam sie widzi. Czy 360 stopniowe czujki w pewlni sie sprawdza w domu jednorodzinnym????

    Pozdrawiam
    L
    Czy te konkretnie czujki się sprawdzą w twoim domu to ciężko będzie powiedzieć nie znając rozkładu pomieszczeń -to jak na sufitówkę dosyc prosty czujnik którego nie można powiesić wszędzie (wysokość pomieszczenia) ale przyznam że dziwne rozwiązanie aby wszędzie stosować czujniki sufitowe .

  17. #8197

    Domyślnie

    Mam pytanie: czy ktos próbował zastosować sprzęt firmy Ropam w małej instalacji domowej? Jakie opinie? Mam zamiar wypróbować taki zestaw złożony z ich centralki, modułu panela sterującego, karty obsługi kamer i odbiornika pilotów. Może to była by też alternatywa dla Micry? Ceny trochę wysokie, ale pociąga mnie ten bajerancki panel z ekranem dotykowym.

  18. #8198

    Domyślnie

    Panie Robercie oraz Panowie fachowcy od alarmów czy moglibyście spojrzeć na mój plan rozmieszczenia czujek pir i wypowiedzieć się w kwestii poprawności ulokowania ich.
    Docelowo w oknach oraz w drzwiach wejściowych będą kontaktrony.

    z góry wielkie dzięki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter czujki.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	48839   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PIETRO2czujki.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	48840  

  19. #8199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    W pokojach z balkonami na poddaszu i w łazience na parterze czujki za blisko okien. Poprzesuwaj je w głąb domu.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #8200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Panie Robercie oraz Panowie fachowcy od alarmów czy moglibyście spojrzeć na mój plan rozmieszczenia czujek pir i wypowiedzieć się w kwestii poprawności ulokowania ich.
    Docelowo w oknach oraz w drzwiach wejściowych będą kontaktrony.

    z góry wielkie dzięki
    ja jednak bym je poprzenosił po przekatnej , tak żeby patrzyły na okna

Strona 410 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony