dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 450 z 562
Pokaż wyniki od 8.981 do 9.000 z 11231
  1. #8981

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    Powrócę do tematu zamiany 2 stref (nocna i dzienna) na jedną z blokowaniem czujników przy braku wyjścia. Jak ma się wtedy reakcja alarmu na otwarcie drzwi wejściowych w trakcie czuwania nocnego, bo drzwi mają opóźnienie na wejście i wklepanie kodu, czy w przypadku naruszenia w nocy również czas na wejście będzie odliczany czy da się zrobić aby reakcja była natychmiastowa?
    Da się zrobić, strona 8 instrukcji użytkownika:

    "Jeżeli instalator dopuścił możliwość szybkiego załączania czuwania (tzw. Quick Arm),
    czuwanie można załączyć bez wprowadzania hasła, po naciśnięciu kolejno klawiszy:
    − [0] i [#] – pełne czuwanie;
    − [1] i [#] – pełne czuwanie i zablokowanie wejść z włączoną opcją BLOKOWANE PRZY BRAKU
    WYJŚCIA Z OBIEKTU;
    − [2] i [#] – czuwanie bez wewnętrznych;
    − [3] i [#] – czuwanie bez wewnętrznych i bez czasu na wejście."

    W tym wypadku 3#


    Pozdrawiam

  2. #8982

    Domyślnie

    A to przy okazji, bo czytelność instrukcji Satelowych woła o pomstę, ktoś wie czym dokładnie różnią się opcje 1# od 2# ? Poza tym oczywiście, że blokowane mogą być nie tylko czujki wewnętrzne?

  3. #8983

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Witam

    Wtrącę się do tematu, z zapytaniem co konkretnie kolega Ag_Ra che uzyskać ?(przepraszam, jeśli nie doczytałem czegoś w postach) Dla włamywacza prościej będzie zbić szybę, aniżeli męczyć się z przykładaniem magnesu chyba, że także czujki zbicia szyb są zainstalowane ? Dwie czujki kontr. obok siebie - należy zachować odpowiedni dystans, żeby magnes czujki nie oddziaływał na tą sabotażową - czyli znowu bramka dla włamywacza - kwestia chybił/trafił
    Jakie to są okna - nie można założyć czujek kurtynowych we wnękach ?

    Pozdrawiam
    Ano takie rozwiązanie pozwala na połączenie zalet kontaktronów spolaryzowanych ze swobodną możliwością uchylenia okna. Z uzyskanych informacji wnioskuje, że dedykowany kontaktron spolaryzowany wymaga bardzo dokładnej regulacji aby umożliwić jego prawidłową pracę przy uchylonym oknie. Oczywiście dodatkowe czujki będą zamontowane (Okna P4+WK2 + czujki inercyjne lub stłuczenia szkła). Oczywiście domyślam się, że takie rozwiązanie nie jest ani idealne ani łatwe ale myślę, że stanowi pewnego rodzaju kompromis. Osobiście wolałbym czujki kurtynowe jednak porównując je cenowo do kontaktronów to już się to za bardzo nie uśmiecha.

    Dochodzi jeszcze możliwość ustawienie obu czujek jedna za drugą (jeśli się zmieszczą w ramie 88mm). Wówczas obcy magnes musi zewrzeć styki czujki.

    Pozdrawiam
    Rafał

  4. #8984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ag_Ra Zobacz post

    Dochodzi jeszcze możliwość ustawienie obu czujek jedna za drugą (jeśli się zmieszczą w ramie 88mm). Wówczas obcy magnes musi zewrzeć styki czujki.

    Pozdrawiam
    Rafał
    Taki właśnie sposób propagował Todaks (na wcześniejszych stronach wątku dał fotki), z tymże z użyciem kontaktronu napowierzchniowego, ale właśnie jeden za drugim (być może 2 wpuszczane też by się dało)

  5. #8985

    Domyślnie

    Cytat Napisał norti Zobacz post
    Da się zrobić, strona 8 instrukcji użytkownika:

    "Jeżeli instalator dopuścił możliwość szybkiego załączania czuwania (tzw. Quick Arm),
    czuwanie można załączyć bez wprowadzania hasła, po naciśnięciu kolejno klawiszy:
    − [0] i [#] – pełne czuwanie;
    − [1] i [#] – pełne czuwanie i zablokowanie wejść z włączoną opcją BLOKOWANE PRZY BRAKU
    WYJŚCIA Z OBIEKTU;
    − [2] i [#] – czuwanie bez wewnętrznych;
    − [3] i [#] – czuwanie bez wewnętrznych i bez czasu na wejście."

    W tym wypadku 3#


    Pozdrawiam
    wewnętrzne to typu 3. opóźniona wewn.?

  6. #8986

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie sterowane oświetlenie z centralki integra. Wyłaczniki do wejść a lampy do modułu wyjściowego na szynie DIN. Wszystko dziala ale jak zapale światło to musze poczekac 3 sek żeby je zgasić. W tym czasie wejście nie reaguje. Czy ktos wie jak można skrócić ten czas. Wejście NO bez akcji alarmowej, wyjście - przekaźnik BI
    Ostatnio zrobiliśmy antresole w pokoju córci...wyszła tak ... http://www.facebook.com/media/set/?s...8275689&type=3

  7. #8987
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Nie da się tego zmienić
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #8988

    Domyślnie

    Tak myślałem że sie nie da....teraz juz wiem napewno.
    A czy da sie zrobic z centralki licznik impulsów ? Chodzi mi o zliczanie ile razy w ciągu doby załaczy sie podajnik pieca na pellet. Szukałem w dokumentacji ale chyba tego tez sie nie da zrobić.
    Ostatnio zrobiliśmy antresole w pokoju córci...wyszła tak ... http://www.facebook.com/media/set/?s...8275689&type=3

  9. #8989

    Domyślnie

    nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia: alarm czuwa, następuje naruszenie wejścia blokujące czujniki na czas 60 sekund, czy alarm musi zostać rozbrojony, czy po odblokowaniu czujników w przypadku ich nie naruszania nie będzie sygnalizował włamania?

  10. #8990
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia: alarm czuwa, następuje naruszenie wejścia blokujące czujniki na czas 60 sekund, czy alarm musi zostać rozbrojony, czy po odblokowaniu czujników w przypadku ich nie naruszania nie będzie sygnalizował włamania?
    Alarm nie musi być rozbrojony. Po zakończeniu blokady nie będzie sygnalizował włamania, jeśli czujki nie będą naruszone.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #8991

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    wewnętrzne to typu 3. opóźniona wewn.?
    Tak.

    A ustawiałeś we wcześniejszej konfiguracji typ 85. WEJŚCIA/WYJŚCIA - WARUNKOWA ?

  12. #8992

    Domyślnie

    przy 2 strefach ustawiałem jako zwykłe (typ 5), czujki ruchu należały do strefy nie uzbrajanej w nocy, problemem były drzwi wejściowe, aby nie odliczały czasu na wejście przy czuwaniu nocnym

  13. #8993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ag_Ra Zobacz post
    ....Oczywiście dodatkowe czujki będą zamontowane (Okna P4+WK2 + czujki inercyjne lub stłuczenia szkła). Oczywiście domyślam się, że takie rozwiązanie nie jest ani idealne ani łatwe ale myślę, że stanowi pewnego rodzaju kompromis. Osobiście wolałbym czujki kurtynowe jednak porównując je cenowo do kontaktronów to już się to za bardzo nie uśmiecha.
    Dodatkowe inercyjne, stłuczeniowe (które mają ograniczone pole działania) dodatkowe wejścia w centrali (ekspandery) przewody, praca itd. - nie sądzę, żeby wyszło taniej i skuteczniej. Ale jak wiadomo nigdy nie ma złotego środka.
    Pozdrawiam

  14. #8994

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    przy 2 strefach ustawiałem jako zwykłe (typ 5), czujki ruchu należały do strefy nie uzbrajanej w nocy, problemem były drzwi wejściowe, aby nie odliczały czasu na wejście przy czuwaniu nocnym
    Chodziło mi oto, że 85 właśnie tak działa - przy braku naruszenia drzwi czujka staje się natychmiastowa automatycznie.

  15. #8995

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Dodatkowe inercyjne, stłuczeniowe (które mają ograniczone pole działania) dodatkowe wejścia w centrali (ekspandery) przewody, praca itd. - nie sądzę, żeby wyszło taniej i skuteczniej. Ale jak wiadomo nigdy nie ma złotego środka.
    Pozdrawiam
    Nie rozumiem toku myślenia. O ile można pokręcić głową na zabezpieczenie dodatkowe kontaktronem sabotażowym (mieszkając w normalnym domu bez żadnego cennych skarbów), o tyle dodanie czujki inercyjnej czy dodatkowo stłuczeniowej (raczej nie ma sensu łącznie) ZAWSZE zwiększy bezpieczeństwo - system będzie reagował na kolejne typy ataków i wykryje je wcześniej niż PIR czy sam kontaktron... Wiadomo, że każda czujka to koszt, ale akurat w tym przypadku uzasadniony.

  16. #8996
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał norti Zobacz post
    Nie rozumiem toku myślenia. O ile można pokręcić głową na zabezpieczenie dodatkowe kontaktronem sabotażowym (mieszkając w normalnym domu bez żadnego cennych skarbów), o tyle dodanie czujki inercyjnej czy dodatkowo stłuczeniowej (raczej nie ma sensu łącznie) ZAWSZE zwiększy bezpieczeństwo - system będzie reagował na kolejne typy ataków i wykryje je wcześniej niż PIR czy sam kontaktron... Wiadomo, że każda czujka to koszt, ale akurat w tym przypadku uzasadniony.
    Kolega kasprzyk sugeruje, że taniej by było zrobić kurtyny we wnękach okien (nie napisał, czy wewnętrzne, czy zewnętrzne), ale czy to równie skuteczne zabezpieczenie co kontaktron i czujka inercyjna? Wg mnie - nie.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #8997

    Domyślnie

    Cytat Napisał norti Zobacz post
    Chodziło mi oto, że 85 właśnie tak działa - przy braku naruszenia drzwi czujka staje się natychmiastowa automatycznie.
    super, dzieki za poradę

    mam następny problem: wyjście jako sygnalizator naruszenia wejścia, działało do momentu ustawienia blokad, wejście obecnie jest blokowane na określony czas po uaktywnieniu innego wejścia, niestety nie mam informacji na wyjściu o naruszeniu, czy da się to jakoś ustawić?

  18. #8998
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-mormon Zobacz post
    Tak myślałem że sie nie da....teraz juz wiem napewno.
    A czy da sie zrobic z centralki licznik impulsów ? Chodzi mi o zliczanie ile razy w ciągu doby załaczy sie podajnik pieca na pellet. Szukałem w dokumentacji ale chyba tego tez sie nie da zrobić.
    Linie licznikowe śą ale w ograniczonym czasie i do twojej potrzeby raczej się nie nadają proponuję wykorzystać wejście typ 47 i zanznaczyć opcję aby się zapisywało do bufora

  19. #8999
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    super, dzieki za poradę

    mam następny problem: wyjście jako sygnalizator naruszenia wejścia, działało do momentu ustawienia blokad, wejście obecnie jest blokowane na określony czas po uaktywnieniu innego wejścia, niestety nie mam informacji na wyjściu o naruszeniu, czy da się to jakoś ustawić?
    niestety jak jest blokowane to system nie reaguje, można wejście sklonować za pomocą wyjść i wejść i działać na wejściach wirtualnych albo tak przeprogramować system aby były nie blokowane.

  20. #9000

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    niestety jak jest blokowane to system nie reaguje, można wejście sklonować za pomocą wyjść i wejść i działać na wejściach wirtualnych albo tak przeprogramować system aby były nie blokowane.
    tak myślałem że trzeba będzie wirtualne wykorzystać
    wrócę do moich problemów z podziałem na strefy: obecnie mam dwie, ktoś radził zrobić 1 i dać blokuj przy braku wyjścia, jednak wykorzystuje wskaźnik czuwania do gaszenia świateł, więc przy jednej strefie by mi w nocy gasiło
    tak więc jak ustawić drzwi i bramę (przypisałem je do strefy nocnej), żeby po uzbrojeniu w nocy alarmowały natychmiast, a gdy strefa nocna włącza się jako zależna przy wyjściu z domu żeby działały z opóźnieniem na wejście, drugi problem to czas na wyjście, jak bramę dałem do strefy nocnej gdzie czas jest 0 sekund to po uzbrojeniu całości nastąpiło wywołanie alarmu, a chcę uzbrajać nocną odrazu bez odliczania

Strona 450 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony