dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 462 z 562
Pokaż wyniki od 9.221 do 9.240 z 11231
  1. #9221

    Domyślnie

    Też bym szedł w tym kierunku. Nadajnik mały, łatwiej się da upchnąć w obudowie centrali. I taniej wyjdzie przy dwóch kanałach.
    No chyba że chcesz to gdzieś wsadzić na zewnątrz, dla lepszego zasięgu.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #9222

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    tylko ten mtx z tego co widze ma jedna wade - wbudowana antene. A bede montowal to w metalowej obudowie centrali. Mam watpliwosci co do zasiegu tego nadajnika.
    Zawsze możesz nadajnik umieścić poza metalową obudową (i raczej sugeruję zrobić to od razu, bo na to że zadziała z jej wnętrza szanse są marne). Co prawda nadajnik elmesa chyba swojego "opakowania" nie ma, ale zawsze możesz kupić jakiś uniwersalną plastikową obudowę do elektroniki i nawet zwyczajnie przykleić do obudowy centrali (byle nie przesłaniać zbytnio ścieżki nadajnik-odbiornik metalowymi elementami). Tak czy owak, jak z każdą radiówką, bez testów wiele nie wymyślisz...

  3. #9223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No wlasnie - poza obudowa
    No to pomysle czy robic gotowa radiolinie czy kupic tego mini i odbiornik osobno.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #9224
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    A z innej beczki : strefa nocna zalacz mi sie timerem na noc. JAk nie wlaczac alarmu, w przypadku gdy w tym momencie naruszone jest jedno z wejsc tej strefy ?
    Ostatnio mialem przypadek, ze okno bylo otworzone i alarm mi sie wieczorem wlaczyl.

    Fantom
    ps. A co do takiego zalaczanai strefy, pojaiwl mi sie kolejny problem : wracalam do domu w nocy, wszyscy spia a strefa zalaczona .... JEdnak na pilocie przydaloby sie przynajmniej zwiekszenie opoznienia zalaczenia alarmu.
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  5. #9225

    Domyślnie

    Mam podlicznik wody na ogród z zamontowanym impulsatorem co 1 litr (wirujący magnes i kontaktron). Jak skonfigurować Integrę żeby podczas podlewania (linie kroplujące) było aktywne dane wyjście, a po przekroczeniu określonego czasu (np. 2 godz.) zaczęło pulsować 0,5/0,5s. Natomiast po zamknięciu zaworu, wyjście przechodziło w stan spoczynku niezależnie w jakim położeniu zatrzyma się magnes - kontaktron zwarty lub nie. Przy podlewaniu impuls ok 200ms wychodzi co mniej niż jedną sekundę, więc centralka bez problemu rozpoznaje naruszenie wejścia jako stałe.
    Główkuję już dłuższy czas i zaczynam wątpić... czy nie za wiele oczekuję od Integry
    Pomożecie?
    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Integra potrafi zarejestrować naruszenie tego samego wejścia co ok. 3 sekundy, więc raczej Twój pomysł nie da się zrealizować...
    OK. Przeniosłem magnes z kółka jednostek na dziesiątki i teraz mam impuls co 10 litrów. Wejście integry załącza się co ok. 12 sekund na ok. 5 sekund ale cały czas nie mogę sobie poradzić z tym jak po zamknięciu zaworu kontaktron pozostanie w stanie zwarcia.

    P.S. Wczoraj znowu zapomniałem o włączonym podlewaniu i całą noc roślinki dostawały pić

  6. #9226
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Ja zrobie po prostu czasowe podlewanie i tyle. A czy poleci mi wtedy 1000 czy 1100 litrow (bo bedzie rozne cisnienie) to roznica zadna.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  7. #9227

    Domyślnie

    Witam
    Niestety ostatnie posty na ten temat są sprzed 5lat i nie są zbyt optymistyczne , dlatego postanowiłem napisać tutaj aby dopytać się jeszcze w tej kwestii.
    Pytanie ,które prosił zadać mój serdeczny przyjaciel , który zdecydował się kupić mieszkanie.Mieszkanie jest połowie bloku , jednak z powodu ,że kolega bardzo często wyjeżdża czasem nawet w kilku tygodniowe delegacje chciałby mieć większą pewność bezpieczeństwa. Jednak kupił mieszkanie świeżo po remoncie. I nie chciałby teraz kuć ścian i robić zbyt wielu przeróbek w tym mieszkaniu.a na dodatek nie ma na razie zbyt wiele kasy na remonty. Doradzono mu zakup czujek i alarmu bezprzewodowego , cena jest trochę wyższa od zwykłego alarmu jednak do przeżycia. Co sądzicie państwo o takich czujkach , alarmach? Warto w nie zainwestować pieniądze?

    Mnie do wyższości kablowych instalacji przekonywać nie trzeba ,sam bym tylko założył u siebie instalacje okablowaną. Ale tutaj jest sytuacja wyjątkowa ,która miała by być sytuacją przejściowa na powiedzmy okres 5 lat.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Łukasz789 ; 10-05-2012 o 18:17

  8. #9228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789 Zobacz post
    Niestety ostatnie posty na ten temat są sprzed 5lat
    Coś słabo szukałeś. Dyskutowaliśmy o tym stronę, czy dwie temu. W jednym zdaniu: jak się nie da po kablu, to bez niego też ujdzie, ale jak zawsze, a tu w szczególności, warto rozsądnie wybierać sprzęt.

  9. #9229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789 Zobacz post
    Witam
    Niestety ostatnie posty na ten temat są sprzed 5lat i nie są zbyt optymistyczne , dlatego postanowiłem napisać tutaj aby dopytać się jeszcze w tej kwestii.
    Pytanie ,które prosił zadać mój serdeczny przyjaciel , który zdecydował się kupić mieszkanie.Mieszkanie jest połowie bloku , jednak z powodu ,że kolega bardzo często wyjeżdża czasem nawet w kilku tygodniowe delegacje chciałby mieć większą pewność bezpieczeństwa. Jednak kupił mieszkanie świeżo po remoncie. I nie chciałby teraz kuć ścian i robić zbyt wielu przeróbek w tym mieszkaniu.a na dodatek nie ma na razie zbyt wiele kasy na remonty. Doradzono mu zakup czujek i alarmu bezprzewodowego , cena jest trochę wyższa od zwykłego alarmu jednak do przeżycia. Co sądzicie państwo o takich czujkach , alarmach? Warto w nie zainwestować pieniądze?

    Mnie do wyższości kablowych instalacji przekonywać nie trzeba ,sam bym tylko założył u siebie instalacje okablowaną. Ale tutaj jest sytuacja wyjątkowa ,która miała by być sytuacją przejściowa na powiedzmy okres 5 lat.
    Pozdrawiam
    Warto
    tym bardziej jak nie ma innego wyjścia, trzeba tylko to zrobić na w miarę porządnym sprzęcie i nie powinno byc problemu.

  10. #9230
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    A z innej beczki : strefa nocna zalacza mi sie timerem na noc. Jak nie wlaczac alarmu, w przypadku gdy w tym momencie naruszone jest jedno z wejsc tej strefy ?
    Ostatnio mialem przypadek, ze okno bylo otworzone i alarm mi sie wieczorem wlaczyl.

    Fantom
    Jakies pomysly ? Bo juz drugi raz mi sie zdazylo

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #9231

    Domyślnie Instalator z Krakowa i okolic

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Musisz uważać na zapisy gwarancyjne producenta okna czy umowę z developerem - warto tutaj zaciągnąć opinii, jedna mała Twoja ingerencja może być argumentem w sytuacji odmowy naprawy gwarancyjnej okna. Kiedyś miałem problem z przykręconym termometrem zewnętrznym Na etapie kupowania i montażu okien przy ustaleniu z wykonawcą, producentem - nikt przeważnie problemu nie robi.
    Pozdrawiam
    Dziękuję za podpowiedź, jak również pozostałe.

    Poszukuję instalatora z Krakowa lub okolic do wykonania instalacji alarmowej w mieszkaniu.
    Proszę o kontakt na [email protected]

  12. #9232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Zamontowałem sam alarm i działa - jest nietypowy ale mniejsza o to.
    Mam pytanie całość zbudowałem na Satel-u z czujkami Siemensa i Boscha i ale mam problem z podłączeniem do płyty Integra 32 przez port RJ do skonfigurowania całości poza manipulatorem. np programem DloadX czy GuardX
    Zakupując moduł GSM kupiłem również kabelek do jego konfiguracji DB9FC/RJ-KPL łączy się on z modułem bardzo dobrze natomiast stosując ten kabelek do Integry 32 nie działa?
    Czy jest tak, że połączenia wewnątrz niego są inne? Proszę o pomoc kogoś kto to wie i czy istnieje forma jego przerobienia?
    To jest kabel z jednej strony COM, a drugiej RJ w moim laptopie jest prawidłowo skonfigurowany - Proszę o radę

    ps rozkręciłem tą wtyczkę a tam jest jakaś płytka ze scalakiem i tranzystorami - a na elektrodzie znalazłem schemat podłączenia bez tych elementów - doradźcie jak i co
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 20-05-2012 o 22:27
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #9233

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam serdecznie

    Zamontowałem sam alarm i działa - jest nietypowy ale mniejsza o to.
    Mam pytanie całość zbudowałem na Satel-u z czujkami Siemensa i Boscha i ale mam problem z podłączeniem do płyty Integra 32 przez port RJ do skonfigurowania całości poza manipulatorem. np programem DloadX czy GuardX
    Zakupując moduł GSM kupiłem również kabelek do jego konfiguracji DB9FC/RJ-KPL łączy się on z modułem bardzo dobrze natomiast stosując ten kabelek do Integry 32 nie działa?
    Czy jest tak, że połączenia wewnątrz niego są inne? Proszę o pomoc kogoś kto to wie i czy istnieje forma jego przerobienia?
    To jest kabel z jednej strony COM, a drugiej RJ w moim laptopie jest prawidłowo skonfigurowany - Proszę o radę

    ps rozkręciłem tą wtyczkę a tam jest jakaś płytka ze scalakiem i tranzystorami - a na elektrodzie znalazłem schemat podłączenia bez tych elementów - doradźcie jak i co
    To nie ten kabel
    http://www.satel.pl/pl/product/332/DB9FC/RJ-KPL,Kabel-RS-232-TTL
    Do integry jest DB9F/RJ-KPL
    http://www.satel.pl/pl/product/331/D...L,Kabel-RS-232
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #9234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    To nie ten kabel
    Dziękuję za odpowiedz - kupiłem dzisiaj popołudniu potrzebne elementy(7,50zł) i zlutowałem sobie odpowiedni kabelek wg schematu - działa i mogę programować w obu wspomnianych programach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kabel szeregowy.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	116829  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #9235

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuję czujkę PIR+czujka stłuczeniowa w jednym. Co możecie mi polecić. Znalazłem takie dwa modele na necie, która będzie lepszym rozwiązaniem? Czujnik dualny (podczerwień i czujnik zbicia szkła), SRPG II producent firma CROW, oraz Czujka LC-102-PIGSS dualna firmy DSC. A może macie sprawdzone jakieś inne, tak więc proszę o pomoc.

    Zdecydowałem się na czujki PIR Bosch BLP1 do całego domku. Tak więc również proszę o opinie czy to dobry wybór.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Dudi1978 ; 25-05-2012 o 17:48
    Dudi

  16. #9236

  17. #9237

    Smile

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Jest jeszcze czujka VIDICON FLASH - http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=1644
    Co Pan sądzi o czujkach Bosch BLP1?
    To dobry wybór?
    Dudi

  18. #9238
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    A z innej beczki : strefa nocna zalacza mi sie timerem na noc. Jak nie wlaczac alarmu, w przypadku gdy w tym momencie naruszone jest jedno z wejsc tej strefy ?
    Ostatnio mialem przypadek, ze okno bylo otworzone i alarm mi sie wieczorem wlaczyl.

    Jakies pomysly ? Bo juz drugi raz mi sie zdazylo

    Fantom
    Nie ma zadnych pomyslow na takie cos ?
    To moze przynajmniej jakas "łata" : jak ustawic na timer (zrobie sobie z 2 min wczesniej) sprawdzenie czy ktores z wejsc strefy jest naruszone, i jak jest to puscic krotki sygnal na sygnalizator wewnetrzny (jedno z wyjsc). Bede mial wtedy czas na "znalezienie problemy" i zmakniecie okna/drzwi.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  19. #9239

    Domyślnie

    Ja załączam ręcznie. Z automatu jak dla mnie średnio sensowne.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  20. #9240

    Domyślnie

    mam satel integra wrl
    idea jest taka aby na noc załączać kontaktrony oraz pir w garażu i wiatrołapie... nie chcę czuwania w kuchni i salonie bo często się schodzi lub są goście - i to jest strefa 1
    strefa 2 to wszystkie pozostałe czujki (z parteru, piętra i poddasza)

    idąc spać chciałbym uzbroić strefę 1 - tu pytania:
    - tylko jeden manipulator daje mi znać dźwiękiem o uzbrojeniu - ten na piętrze, ten z parteru milczy - nie chcę budzić rodziny uzbrajając alarm... wiem jak to wyłączyć na 1p ale nie wiem jak włączyć na parterze (takie odległe biip by się przydało). Oba mają w dloadx podobne ustawienia (parter: INT-KSG, piętro INT-KLCD)
    - czujki strefy 1 - pir w wiatrołapie oraz kontaktron drzwi mają 'czas na wejście' - czy da się w trybie czuwania noc aby były bez tego czasu?

    strefa 2 (na nieobecność)
    jak wywołać uzbrojenie strefy 2 tak aby uzbroiła się też strefa 1?

    czy kierunek w duplikacji wejść na zasadzie we wirtualnego zależnego od fizycznego to dobry kierunek? rozwiązałoby to mi dwa problemy - obecność we w dwóch strefach oraz to, że w jednej ma zwłokę na we/wy a w drugiej nie ma



    z góry dzięki za pomoc i nakierowanie

Strona 462 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony