dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 470 z 562
Pokaż wyniki od 9.381 do 9.400 z 11231
  1. #9381

    Domyślnie

    Czujkę wibracyjną na tak duże okno to bym założył oprócz czujki zbicia szkła, a nie zamiast. ZBYCH zdaje się kiedyś tu gdzieś pisał, że może być problem z wykrywaniem uderzeń w bardziej oddalonych od czujki obszarach okna, więc można się domyślać, że może być przydatna więcej niż jedna (to zależy od sztywności samego okna, albo raczej zdolności przenoszenia drgań). Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, to bardziej podatne są czujki zbicia szkła niż udrowe (choć znów czułość na burzę będzie zależeć od sztywności ramy okna i miejsca montażu czujki udarowej).

  2. #9382

    Domyślnie

    no własnie okno wygląda tak że jest podzielone na 4 czesci i ma 2 okiennice na środku które się otwierają (bez ramy pionowej)

    okno jest juz sztywno podmurowane ale największe drgania sa na srodku własnie, ponieważ jestem na etapie konczenia okablowania zastanawiam się nad tym:
    czy instalować czujke udarową
    w którym miesjcu ?(na górze / na dole okna.... od wewnetrz ?)
    na razie mam kable na dole przygotowane pod kontaktron wpuszczany w ramę okna

    mysle ze udarowa lepsza bo zbicie szkła to juz po ptokach i PIRy (PIR+MW) wykryją intruza a ja chciałbym wykryć żula który zacznie gmerac przy oknie , szarpać z okno, podważać breszką itd

    ps. do ZBYCHa napisałem emaila w zeszłym tygodniu i czekam na odpowiedź

  3. #9383

    Domyślnie

    Cytat Napisał audiquattro Zobacz post
    no własnie okno wygląda tak że jest podzielone na 4 czesci i ma 2 okiennice na środku które się otwierają (bez ramy pionowej)
    Ja to rozumiem tak, że masz okno (czy też w tym wypadku bardziej drzwi) dwu-skrzydłowe z ruchomym słupkiem, czyli jak otworzysz obie części, to zostaje jedna wielka dziura, zgadza się? Jeśli tak, to ja bym dał czujkę inercyjną blisko zaczepu głównego skrzydła (tego które się pierwsze otwiera), mozliwie blisko środka. Teoretycznie lepiej na dole (bo tam jest większe prawdopodobieństwo "ataku", np. wbicia łomu), aczkolwiek dla czujki może być dość niezdrowe umieszczenie na środku przejścia...
    Niestety taki montaż ma też sporą szansę na problemy z wykrywaniem uderzeń w bardziej odległych częściach (zwłaszcza tych dwóch pozostałych kwater, jak podejrzewam fiksow). Aha: dla zwiększenia szansy wykrycia próby zbicia szyby zdecydowanie warto zamontować wzmocnione pakiety szybowe...

  4. #9384

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Ja to rozumiem tak, że masz okno (czy też w tym wypadku bardziej drzwi) dwu-skrzydłowe z ruchomym słupkiem, czyli jak otworzysz obie części, to zostaje jedna wielka dziura, zgadza się? Jeśli tak, to ja bym dał czujkę inercyjną blisko zaczepu głównego skrzydła (tego które się pierwsze otwiera), mozliwie blisko środka. Teoretycznie lepiej na dole
    dzieki za poradę, takie własnie mam okno i tam własnie mam kabelki pod kontaktrony i dodatkowy kabel i tam planowałem zamontować czujke udarową..
    salon mam od tyłu domu i tam pewnie bedzie najwieksze prawdopodobieństwo ewentualnego włamu..

  5. #9385
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Da sie jakos "piknac" klawiatura na jakies zdarzenie ? Czyli np jakies wejscie zostaje naruszone to na buzerku idzie sygnal ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #9386

    Domyślnie

    Da się wygenerować GONG w manipulatorze, dowolnym wejściem. Tyle że ten Satelowski gong jest w zasadzie niekonfigurowalny i taki sam dla wszystkich wejść, które go wywołują

  7. #9387
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    W sumie chodzi mi o cos bardziej skomplikowanego ciagle. Ze timerkiem uruchomie o wybranej porze 'test', on mi zrobi matematyczne dzialanie (or) na wybranych czujkach, i jak wynik bedzie pozytywny to piknie gongiem.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #9388

    Domyślnie

    Da się zrobić, tylko sygnał będzie typowym gongiem, a nie jakimś indywidualnie ustawionym dźwiękiem (chyba, że dołożysz generator komunikatów głosowych).

  9. #9389
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No w sumie ten VMG-16 jest jakims rozwiazaniem. Bo juz mam kilka pomsylow na rozne sygnalizacje (np opady deszczu jak otwarte sa polaciowki itp)

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  10. #9390

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Czujkę wibracyjną na tak duże okno to bym założył oprócz czujki zbicia szkła, a nie zamiast. ZBYCH zdaje się kiedyś tu gdzieś pisał, że może być problem z wykrywaniem uderzeń w bardziej oddalonych od czujki obszarach okna, więc można się domyślać, że może być przydatna więcej niż jedna (to zależy od sztywności samego okna, albo raczej zdolności przenoszenia drgań).
    kupiłem ostatecznie czujke Vibro OPTEX zamiast Satela VD-1, jest mniejsza i podobno lepsza ???

    promien działania to 2,25m na PCV wiec powinno być OK..

  11. #9391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał audiquattro Zobacz post
    kupiłem ostatecznie czujke Vibro OPTEX zamiast Satela VD-1, jest mniejsza i podobno lepsza ???

    promien działania to 2,25m na PCV wiec powinno być OK..
    Podobno ? Jest wiele czujek ale czy vibo jest najlepsza to bym się chyba nie zgodził, ja osobiście instaluje vd-1 satela i Impaq texecoma, vibro próbowałem i jakoś mi nie pasuje. Rzecz gustu i serwisu.

  12. #9392
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    No w sumie ten VMG-16 jest jakims rozwiazaniem. Bo juz mam kilka pomsylow na rozne sygnalizacje (np opady deszczu jak otwarte sa polaciowki itp)

    Fantom
    Jest już nowszy moduł int-vmg , można juz syntezować komunikaty a nie je nagrywać .I ma możliwośc nagrania do 32 komunikatów.

  13. #9393

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Czujkę wibracyjną na tak duże okno to bym założył oprócz czujki zbicia szkła, a nie zamiast. ZBYCH zdaje się kiedyś tu gdzieś pisał, że może być problem z wykrywaniem uderzeń w bardziej oddalonych od czujki obszarach okna, więc można się domyślać, że może być przydatna więcej niż jedna (to zależy od sztywności samego okna, albo raczej zdolności przenoszenia drgań). Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, to bardziej podatne są czujki zbicia szkła niż udrowe (choć znów czułość na burzę będzie zależeć od sztywności ramy okna i miejsca montażu czujki udarowej).
    CCS Glasstrek 457 - nie zauwazylem zeby wzbudzala falszywe alarmy a korzystam z "jej uslug" juz 3 lata.
    Zdarzylo mi sie rzucic teczke papierowa na podloge -nie chcialo mi sie juz podchodzic i klasc i wowczas uruchomil sie alarm ale to zdaje sie ze zmiany cisnienia w pomieszczeniu na skutek owej teczki i jej "szybkiego" kontaktu z podloga
    Sytuacja podobna ale ze szklankami w kuchni. Trzeci raz przyznam ze nie zlokalizowalem przyczyny, wydaje mi sie ze moj stary stolik musial narozrabiac (troche sktrzypial) ale nie mam pewnosci. To mozna uznac za falszywy alarm - choc malo prawdopodobne ale jednak...

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  14. #9394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar***pl Zobacz post
    Podobno ? Jest wiele czujek ale czy vibo jest najlepsza to bym się chyba nie zgodził
    nie napisałem że najlepsza, sprzedawca polecił mi ją, mówiąc ze ma feedback od instalatorów ze lepsza od satela, dlatego zapytałem
    cenowo nieznacznie droższa

  15. #9395
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iselio

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z czujek inercyjnych i stłuczeniowych polecam czujki firmy XXX [moderowano - reklama debiutanta] na róźnych forach można poczytać jak działają. Ja instaluję i nie miałem ani jednego fałszywego alarmu. Cena podobna do Satela.

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    widziałam czarny i mi się podoba tego satynowego białego nie widziałam i chciałabym zobaczyc ot i wszystko....Pozdrawiam
    Na tym kończę temat...
    Ciekawy jestem Twojej opinii o takim manipulatorze? W zestawie z klawiaturą 4 wersje kolorystyczne i wymieniać można samemu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ergo_mascherine.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	130173

    Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością, choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iPad_Ksenia_Composit.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	130174
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 11-08-2012 o 06:16

  16. #9396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tabaluga39

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Miedzeszyn
    Kod pocztowy
    04-874
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał iselio Zobacz post
    Z czujek inercyjnych i stłuczeniowych polecam czujki firmy XXX , na róźnych forach można poczytać jak działają. Ja instaluję i nie miałem ani jednego fałszywego alarmu. Cena podobna do Satela.
    Dokładnie. Alarmtechy mam 3, a Satel jest przereklamowany.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 11-08-2012 o 06:17

  17. #9397

    Domyślnie

    U mnie 9 czujek Satel VD-1 od 2 lat i póki co nie narzekam. Fakt, że kontaktrony w środku są średniej jakości - używam ich tylko w 1 przypadku, reszta wyłączone i wstawione Bosche.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #9398
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał iselio Zobacz post
    Ciekawy jestem Twojej opinii o takim manipulatorze? W zestawie z klawiaturą 4 wersje kolorystyczne i wymieniać można samemu.
    ...

    Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością, choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet.
    Świeżo się zarejestrowałeś, drugi Twój post na forum i druga reklama - jakoś nie brzmisz wiarygodnie...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #9399

    Domyślnie

    Cytat Napisał iselio;Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością, choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet.

    [ATTACH=CONFIG
    130174[/ATTACH]
    O ile dobrze kojarzę , te systemy produkują Włosi. Jest to wyższa półka systemu Iniim. Nie miałem okazji jeszcze poznać bliżej tego systemu ale z informacji które posiadam zapowiada się bardzo ciekawie.

  20. #9400
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iselio

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Murator - ciekawe Forum

    W regulaminie nie ma wzmianki o tym, iż nowe osoby nie mogą udzielać konkretnych odpowiedzi. Z całym szacunkiem do tego forum i osób które mają po tysiące postów, czy jakość i trafność odpowiedzi oceniana jest po ilości postów.

    Drogi Zbychu, dla Twojej i nie tylko Twojej informacji nie jestem "NOWY" na tym forum, niestety z mojego starego konta nie mogę udzielić odpowiedzi, mogę się zalogować ale możliwość odpowiedzi i zakładania tematów jest przyblokowana, możliwe że zbyt długo tu nie zaglądałem.
    Niemniej jednak nigdy nie nabijałem sobie postów odpowiedziami niemerytorycznymi typu "...drugi post .... reklama .... Twoja wypowiedź jest niewiarygodna", powiedz mi proszę co ona wnosi do tematu rozmowy?

    Wypowiedz się może czy czujniki Alarmtecha czy wibracyjne czy stłuczeniowe są lepsze czy gorsze od innych konkurencyjnych i nie mówię tu o Satelu są jeszcze firmy DSC, CROW, Risco, Texecom i wiele wiele innych, może też jakiś komentarz na temat drugiego niewiarygodnego posta. Sam przecież pisałeś "Panowie, czy te wasze posty coś wnoszą do tego wątku? Bardzo proszę pisać na temat."

    Przejrzałem Twoje posty i tu ciekawostka .... Twój drugi post wyglądał tak "Potrzebujesz specjalny czujnik do rolet. Karta katalogowa jest tu (pdf 255kb)" czyż to nie jest reklama? Z resztą w co 2 czy 3 merytorycznym poście sam reklamujesz jakieś rozwiązania do których jesteś przekonany i to też jest reklama czy to urządzeń, firm czy swoich usług.

    Moja odpowiedź była konkretna i pokazywała jedynie jakieś nowości lub znane już a może niedoceniane urządzenia.
    Nie napisałem że Satel jest do niczego i dlatego wybierz Alarmtecha. Satel nie jest zły, jeśli chodzi jednak o niektóre produkty są rzeczy moim zdaniem lepsze, bardziej stabilne a często ładniejsze i tańsze.

    Dodatkowo ile można mielić stare rzeczy o których się już pisało, lepiej chyba jeśli ktoś napisze o czymś nowym innym.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy rzeczywiście mają doświadczenie i z którymi tu polemizowałem m. innymi ZBYCH, todaks, SJS i paru innych których nie wymieniłem.

    Pozdrawiam
    Iselio

Strona 470 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony