dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 562
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 11231
  1. #81

    Domyślnie

    A co mi tam. Pójdę jeszcze za ciosem.


    Proponuję stosowanie kontaktronów, bo to dobre i sprawdzone rozwiązanie. Większość czujników można w jakiś sposób oszukać - ominąć. Wszystko jest kwestją doświadczenia, przygotowania i środków. Na szczęście jest to zarazem na tyle trudne, że byle łach tego nie potrafi, a zawodowcy nie przyjdą do naszych domów
    byle mocniejszy magnes i Pański kontaktron leży jak długi . Proszę wyjaśnić, czy kontaktron zadziała, jak przyłożę z zewnątrz magnes i otworzę okno?
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  2. #82

    Domyślnie

    Panowie,
    Jest już tyle wątków na tym Forum, gdzie (niestety) dyskutanci używają epitetów rzucanych na siebie zamiast dyskutować o konkretach i faktach.
    Mam nadzieję, że TEN wątek nie dołączy do tamtych i uda się go utrzymać w tonie zdrowej dyskusji popartej przykładami.

    Pamiętajmy również o regulaminie który niemile widzi (łączeni z usunięciem z FOrum) "materiały o lub ogłoszenia o charakterze komercyjnym"

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Jak by było do Pana, to by było na e-mail. To jest grupa dyskusyjna. Jeśli chodzi o cenę... Czy to nieeleganckie być konkurencyjny - przede wszystkim jakościowo - bo ja tu kładę nacisk na wygodę obsługi.
    Trzeba uważnie czytać. Kilka postów wyżej Tomek_J napisał:
    „Zbychu, Wszystko, co tu piszesz jest bardzo ciekawe, aczkolwiek mnie, laika, niezbyt interesują technikalia, natomiast bardzo mnie ciekawi jakiś konkretny projekt i koszta jego realizacji. Jeśli mogę, prosiłbym Cię o przykład, np. taki...”

    Jak Pan chce , to proszę zaproponować swoje rozwiązanie, zrobić opis, kosztorys i zaproponować klientowi, a nie wchodzić z butami i krzyczeć „ja zrobię taniej i lepiej, bo tamto jest do d...”
    To jest nieeleganckie!!!

    Muszę Pana rozczarować, ale moja firma nie potrzebuje się "wbić" na rynek bo jest w nim baardzo gruntownie osadzona. Tylko dzięki ilości zleceń nie muszę zarabiać jak Pan 2000 zł na systemie.
    Taak, zapewne dlatego, że ma Pan pełne ręce roboty ogłasza się Pan gdzie się tylko da...
    Dobry fachowiec się ceni i na brak pracy nigdy nie narzeka, a ja nikomu w portfel nie zaglądam, bo to nieeleganckie! Są klienci, którzy są gotowi zapłacić za odpowiedni poziom usług i są klienci, którzy patrzą wyłącznie na cenę. Jak z powyższego wynika, ja mam swoją grupę klientów, a pan swoją .

    Proszę nie podawać klientowi zawyżonych cen sprzętu, to nieeleganckie....
    Po pierwsze ceny jakie ja podaje, to wyłącznie moja sprawa, a po drugie ceny podane w kosztorysach są zgodne z cennikiem dystrybutora!

    Tylko proszę mi powiedzieć jak Pan rozpozna, na klawiaturze globalnej czy drugi system jest uzbrojony? Jeśli przydzie potrzeba podziału na 3 podsystemy? Oj zacznie się 3 godzinne szkolenie dla klienta... Albo nie wyjaśni mu się kilku spraw. Np tego, że PC 5020 nie posiada - jak Pan pisał klasy "S"... Tylko "C" (piętro niżej...)
    Klawiatura nie musi być zaprogramowana jako globalna, może być przypisana do jednego z podsystemów. Przypisanie do innego podsystemu to jeden ruch ręką.
    Jeśli Pan potrzebuje trzech godzin na szkolenie klienta, to strasznie Panu współczuję!
    Tak się składa, że u mnie klient zawsze dostaje indywidualną instrukcję obsługi, a nie „fabryczną”. Moja instrukcja opisuje dokładnie jego system, a nie wszystkie możliwe, a niekoniecznie wykorzystane opcje.

    Co do atestu, to hmm, jak by to Panu wytłumaczyć... najlepiej może sam Pan przeczyta. Poniżej scan świadectwa kwalifikacyjnego tej centrali.



    Co Pan na to?

    Mało znany u niektórych instalatorów... Jak ktoś jest zorientowany w temacie, to dobrze zna ten system, który na rynku Polskim jest już od co najmniej 1995 roku (był mój pierwszy z nimi kontakt). Ponadto, miałby Pan problem z serwisem tego systemu posiadając instrukcję???
    Owszem jak ktoś instaluje te centrale, to jest w temacie i być może dobrze zna ten system.
    Konstrukcja z 1995 roku jest zapewne pełna nowinek technicznych .

    Ja nie mam problemów z serwisem systemów alarmowych. Tak się składa, że prowadzę również serwis systemów w jednej z dużych agencji ochrony.

    Problem tkwi w tym, żeby system znać, a nie poznawać z instrukcją w ręku, będąc u klienta .
    To, jak proponowana przez Pana centrala jest znana łatwo zweryfikować dzwoniąc do serwisów kilku agencji ochrony.

    Skoro już zaproponował Pan tą centralę to i ja pozwolę sobie na kilka uwag:

    Centrala CROW PW 16 ma osiem linii z możliwością dublowania do 16 linii – bez możliwości rozbudowy, centrala DSC 5020 ma osiem linii z możliwością rozbudowy do sześćdziesięciu czterech linii.

    Zasilacz w centrali CROW ma max. obciążalność prądową 1A, a w DSC 1.5A.

    Centralę CROW można podzielić na trzy podsystemy, a centralę DSC można podzielić na osiem podsystemów.

    W centrali CROW przypisanie kodu do więcej niż jednej partycji spowoduje, że dany kod będzie mógł włączać lub wyłączać je jednocześnie. Nie ma możliwości pojedynczego włączania lub wyłączania poszczególnych partycji, kodem przypisanym do więcej niż jednej partycji (teraz już wiem dlaczego potrzebuje Pan trzech godzin na szkolenie klienta ).

    Czy ma Pan jeszcze coś do dodania?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Sołtysiak
    A co mi tam. Pójdę jeszcze za ciosem.


    Proponuję stosowanie kontaktronów, bo to dobre i sprawdzone rozwiązanie. Większość czujników można w jakiś sposób oszukać - ominąć. Wszystko jest kwestją doświadczenia, przygotowania i środków. Na szczęście jest to zarazem na tyle trudne, że byle łach tego nie potrafi, a zawodowcy nie przyjdą do naszych domów
    byle mocniejszy magnes i Pański kontaktron leży jak długi . Proszę wyjaśnić, czy kontaktron zadziała, jak przyłożę z zewnątrz magnes i otworzę okno?
    Powalił mnie ten Pana cios, aż się nie mogę pozbierać .

    Chyba się Pan filmów na oglądał .

    Po pierwsze, złodziej musi wiedzieć, że w chronionym obiekcie zastosowano kontaktrony.
    Po drugie musi wiedzieć, gdzie są zamontowane i ile ich jest.
    Po trzecie próbował Pan kiedyś zrobić to, o czym Pan pisze?
    Po czwarte czy wie Pan co to jest czujnik kontaktronowy spolaryzowany?

    Pan zapewne nie stosuje kontaktronów, bo ich prawidłowy i estetyczny montaż to pracochłonne zajęcie, prawda?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #85

    Domyślnie

    Witam.

    Kolega piętro wyżej sugerował, żeby zakończyć naszą polemikę.. ale nie bardzo mogę. Bo widzę, że Pańskie doświadczenie opiera się tylko na pozyskiwaniu klienta. W wątku o sejfach proponuje Pan, żeby mocować sprzęt taki jak komputer, monitor, łańcuchami. Już wiem dlaczego.


    Po pierwsze, złodziej musi wiedzieć, że w chronionym obiekcie zastosowano kontaktrony.
    Po drugie musi wiedzieć, gdzie są zamontowane i ile ich jest.
    Po trzecie próbował Pan kiedyś zrobić to, o czym Pan pisze?
    Po czwarte czy wie Pan co to jest czujnik kontaktronowy spolaryzowany?
    1. Złodziej ZAWSZE wie jaki system jest zainstalowany
    2. Złodziej NIE MUSI wiedzieć ile jest kontaktronów, bo wystarczy, że przejdzie przez jedne drzwi - i cały dom stoi otworem.
    3. Ja nie, ale nie muszę, bo przerabiałem nie jeden system po włamaniu...
    4. Wiem co to jest, ale nie opiszę (może ktoś a to liczy) jak obejść kontaktron spolaryzowany dodam, że nic prostrzego...
    5. Kontaktrony stosuję, ale nie jako wiodący sposób zabezpieczenia w domu. Raczej jako dla komfortu użytkowania, bądź składnik uzupełniający.
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  6. #86

    Domyślnie

    Panowie, (Marku i _Zbychu_),

    Jeśli ktoś z Was chce coś dodać w temacie zabezpieczenia mojego domu, proszę o konkrety, a nie o "pałowanie się" na forum publicznym. Wasze napastliwe wypowiedzi robią na mnie złe wrażenie i osiągacie tym samym efekt wręcz przeciwny od zamierzonego. Trzymajmy poziom, bo nie jesteśmy w Sejmie. Przepraszam za ten moralizatorski ton, ale jak mawiał Jan Kobuszewski w kabarecie "Dudek": "Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłOM i godnościOM osobistOM".

    _Zbychu_, bardzo wielkie dzięki za to, że zechciałeś poświęcić swój czas i pomyśleć nad zabezpieczeniem mojej przyszłej chałupki. Naprawdę jestem pod wrażeniem !

    Tak, domek jest FAAAJNY !!! )) Buduje się na peryferiach Górnego Śląska. O bramę się nie martwię, a co do okiem - owszem, częściowo się z tym zgadzam, widzę to teraz, jak już stoją ściany. No, ale to już "po ptokach"... Zresztą nie przepadam za ostrym słońcem, a ściany wewnętrzne planuję białe, więc problem chyba nie wystąpi.

    Teraz konkretniej (prosze mnie poprawić, jeśli poniżej moje rozumowanie jest błędne):

    1. Zgadzam się, że cena jest w tym szczególnym przypadku drugorzędnym kryterium wyboru, bo jakość przede wszystkim. Ale to nie znaczy, że cena jest bez znaczenia... Dlatego tu prostsza wersja 1 jest atrakcyjniejsza. Zwłaszcza, że nie rozumiem, po co montować kontaktrony w oknach, skoro w pomieszczeniach wszędzie są czujniki podczerwieni ?
    2. Nie znam żadnej z central i nie wiem, która jest jakiej klasy i co oznaczają "C" i "S", natomiast rozumiem, że tak, czy siak obie są obecne na polskim rynku. 16 linii CROW to chyba wystarczająca liczba jak na domek jednorodzinny i nie ma potrzeby rozbudowy do 64 linii ? Jak liczba linii wpływa na cenę centralki ?
    3. Domek ma poddasze, które w momencie ewentualnej adaptacji na potrzeby mieszkalne - jak rozumiem z dyskusji - powinno być osobnym podsystemem (jeśli tak, to dlaczego ?). Zatem podział na 8 podsystemów też jest chyba nadmiarem ?
    4. W kontekście 2 i 3 wnioskuję, że DSC jest ciekawym urządzeniem, ale czy nie ma jakiejś prostszej i tym samym tańszej wersji tej centrali ?
    5. Prośba dodatkowa: czy ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć nt. połączenia kamer z takim systemem alarmowo-dozorowym ? Przy chałupie stanie mała stajnia, będą konie i chciałbym mieć możliwość takiego dozoru na odległość oraz podejrzenia co się dzieje w stajni w razie wzbudzenia się alarmu (kradzieże koni to niestety częste zjawisko).

  7. #87

    Domyślnie

    Witam.

    Najpierw przepraszam, troszkę może i przesadziłem z tym pierwszym postem - wchodząc troszkę jednak "beszczelnie" z tą ceną. Szacuneczek dla Zbycha za przygotowanie projektu. Moim zamiarem nie było tak na prawdę "wyrwanie" klienta - jak by tak było - po cichaczu wysłał bym swój projekt - czego nie zrobiłem. Mam swoje długie doświadczenie i chcę się nim wymieniać. Po za tym słóżę pomocą nieodpłatną on-line każdemu, więc teoria, że chciałem "wyrwać" klienta jest nietrafna.

    Jeśli chodzi o różnicę klas, nie ma to ogromnego znaczenia w domku jednorodzinnym. Testy na klasę "S" są wyśróbowane i nie potrzebne do "zwykłego" systemu.

    Jeśli chodzi o liczbę linii a cenę. W DSC standardowo jest 8 linii a każde rozszeżenie wymaga zastosowanie modułu z dodatkowymi liniami. W Crow już na płycie centrali jest 16 linii i nie ma potrzeby stosowania modułów.

    Jeśli chodzi o podział na podsystemy. Pomaga to, jesli chcemy kożystać czasem tylko z części pomieszczeń, mając uzbrojoną resztę. Np. Siedzimy w domu w dzień. Mamu rozbrojony dół domu, górę a uzbrojony garaż. W nocy mamy uzbrojony garaż, dół domu a rozbrojone pomieszczenia w których śpimy. Dodatkowo, jeśli mamy jeszcze jakieś budynki (np stajnia) Też możemy ją uzbrajać i rozbrajać niezależnie od reszty systemu.

    Przez wiele lat instalowałem właśnie DSC. Wiem o nim wszystko. Ale przyszedł czas, że ujżałem jego wady, którymi są właśnie wysoka cena i niewygodna obsługa. Przeanalizowałem więc Crow i jestem (i moi klienci również) bardzo zadowolony. Wygoda obsługi jest o kilka klas wyżej!!

    Jeśli chodzi o stajnię i kamery...

    Jest kilka rozwiązań. Można postawić w domku serwer z podglądem stajni (kamerki z podczerwienią) i podłączyć do systemu alarmowego. Serwer albo by nagrywał każdy ruch w stajni, albo nagrywa wtedy, gdy włączy się alarm.

    Moja propozycja: Kamerki w stajni, na zewnątrz czujniki ruchu, bądź bariery podczerwieni. Bariery są lepsze, ale sporo droższe. Kamerki montujemy do quada (który podzieli Panu obraz na kilka części) a obraz "puszczam" Panu poprzez modulator do systemu TV w domu na kanał np. 99. Generalnie kamery można wykorzystać jako czujniki ruchu, ale nie polecam. Kamerą można popatrzeć na koniki.

    Widzę, że w Pana przypadku podział na 3 podsystemy byłby wskazany.
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  8. #88

    Domyślnie

    Panie Zbychu.

    Tylko w kwesti formalnej.

    Na stronie www.techom.com - który to wydaje świadectwa i certyfikaty widnieje:

    Centrala:PC 5020 Power 864
    dystrybutorAAT Trading Company Sp. z o.o.
    02-801 Warszawa ul.Puławska 359
    tel: (0-22) 546 0 546

    klasa: C
    nr świadectwa i data ważności 77/02 19-11-2004; 120/00 19-11-2002


    Nie będę komentował takich postów jak:

    Konstrukcja z 1995 roku jest zapewne pełna nowinek technicznych
    Bo widzę, że nie zrozumiał Pan tego, że system jest na rynku ale - jak KAŻDY rozwija się. Reszty też nie komentuję. Uznaję to za inwektywy - a na te nie odpowiadam.

    Odnośnie Pańskich uwag do PW 16....

    Centrala posiada 16 linii działających w systemie 2EOL. Nie uda się Panu podważyć tego.

    Zasilacz do Crow... Pan na prawdę nie wie o czym pisze... Zasialcze do central (WSZYSTKICH) są zupełnie oddzielnie montowane i mogą być takie, jakie zamontuję w obudowie .

    Na trzy, ale każdy mogę jeszce uzbrajać w trybie "stay" lub "away" z jednej klawiatury, bez kombinacji z przechodzeniem w podsystemy.

    Jeśli chodzi o kody.. To jest właśnie zaleta, że jeden kod można przypisywać do dowolnych partycji. Można do jednej, można do kliku. Ale, kod wbijam JEDEN RAZ, nie muszę przechodzić do poszczególnych partycji i każdą z osobna uzbrajać, jeśli chcę uzbroić cały dom... Np:

    Kod "3 111" uzbraja całość
    Kod "2 111" uzbraja garaż i stajnię
    Kod "1 111" uzbraja sam garaż...

    ............... Prostrze? Po za tym wystarczy jedna klawiatura i mam wszytstko jak na dłoni. Bez przypisywania do każdego podsystemu innej klawiatury.



    [/b]
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Kolega piętro wyżej sugerował, żeby zakończyć naszą polemikę.. ale nie bardzo mogę. Bo widzę, że Pańskie doświadczenie opiera się tylko na pozyskiwaniu klienta. W wątku o sejfach proponuje Pan, żeby mocować sprzęt taki jak komputer, monitor, łańcuchami. Już wiem dlaczego.
    Co tam jest napisane, każdy może przeczytać sam. Jak sam Pan doświadczy kradzieży „na szybko” cennych danych razem z komputerem, to może Pan doceni takie rozwiązania. Rozwiązania takie są zresztą od dawna proponowane, np. przez firmę 3M. Co do mojego doświadczenia, hmm... pozostawię bez komentarza.

    W dalszej części daruję sobie odpowiedzi na Pańskie zaczepki i skupię się na temacie.


    Cytat:
    Po pierwsze, złodziej musi wiedzieć, że w chronionym obiekcie zastosowano kontaktrony.
    Po drugie musi wiedzieć, gdzie są zamontowane i ile ich jest.
    Po trzecie próbował Pan kiedyś zrobić to, o czym Pan pisze?
    Po czwarte czy wie Pan co to jest czujnik kontaktronowy spolaryzowany?


    1. Złodziej ZAWSZE wie jaki system jest zainstalowany
    2. Złodziej NIE MUSI wiedzieć ile jest kontaktronów, bo wystarczy, że przejdzie przez jedne drzwi - i cały dom stoi otworem.
    3. Ja nie, ale nie muszę, bo przerabiałem nie jeden system po włamaniu...
    4. Wiem co to jest, ale nie opiszę (może ktoś a to liczy) jak obejść kontaktron spolaryzowany dodam, że nic prostrzego...
    5. Kontaktrony stosuję, ale nie jako wiodący sposób zabezpieczenia w domu. Raczej jako dla komfortu użytkowania, bądź składnik uzupełniający.
    1. Owszem, jeśli będzie miał okazję wcześniej dostać się do domu i rozpracować system, ale w ten sposób można „zrobić” każdy system.
    2. Ja miałem na myśli ilość kontaktronów i miejsce montażu w jednym oknie.
    4. Kontaktron spolaryzowany wymyślono właśnie po to, aby uniemożliwić sabotaż przez zastosowanie obcego magnesu. Kontaktrony te mają klasę S czyli najwyższą i do niedawna (z racji ceny i gabarytów) były stosowane tylko w zabezpieczeniach obiektów o dużym ryzyku. Technika jednak postępuje, urządzenia są miniaturyzowane, a ceny spadają.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Teraz konkretniej (prosze mnie poprawić, jeśli poniżej moje rozumowanie jest błędne):

    1. Zgadzam się, że cena jest w tym szczególnym przypadku drugorzędnym kryterium wyboru, bo jakość przede wszystkim. Ale to nie znaczy, że cena jest bez znaczenia... Dlatego tu prostsza wersja 1 jest atrakcyjniejsza. Zwłaszcza, że nie rozumiem, po co montować kontaktrony w oknach, skoro w pomieszczeniach wszędzie są czujniki podczerwieni ?
    2. Nie znam żadnej z central i nie wiem, która jest jakiej klasy i co oznaczają "C" i "S", natomiast rozumiem, że tak, czy siak obie są obecne na polskim rynku. 16 linii CROW to chyba wystarczająca liczba jak na domek jednorodzinny i nie ma potrzeby rozbudowy do 64 linii ? Jak liczba linii wpływa na cenę centralki ?
    3. Domek ma poddasze, które w momencie ewentualnej adaptacji na potrzeby mieszkalne - jak rozumiem z dyskusji - powinno być osobnym podsystemem (jeśli tak, to dlaczego ?). Zatem podział na 8 podsystemów też jest chyba nadmiarem ?
    4. W kontekście 2 i 3 wnioskuję, że DSC jest ciekawym urządzeniem, ale czy nie ma jakiejś prostszej i tym samym tańszej wersji tej centrali ?
    5. Prośba dodatkowa: czy ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć nt. połączenia kamer z takim systemem alarmowo-dozorowym ? Przy chałupie stanie mała stajnia, będą konie i chciałbym mieć możliwość takiego dozoru na odległość oraz podejrzenia co się dzieje w stajni w razie wzbudzenia się alarmu (kradzieże koni to niestety częste zjawisko).
    Ad. 1. Propozycja pierwsza opiera się wyłącznie na czujkach ruchu (czujki pasywnej podczerwieni i detektor dualny). Propozycja druga opiera się na czujnikach kontaktronowych i akustycznych czujkach zbicia szyb. Przewaga propozycji drugiej nad pierwszą jest taka, że można włączyć cały system w dozór i swobodnie poruszać się po domu. Chronione są wszystkie pomieszczenia z sypialniami włącznie (w przypadku systemu z czujkami ruchu sypialnie są nie chronione). Poza tym w domu mogą przebywać dowolne zwierzęta.

    Ad. 2. Klasa C – profesjonalna, klasa S – specjalna. Klasa S spełnia bardziej rygorystyczne wymagania niż klasa C, ale przy systemie montowanym w domu jest to bez znaczenia.
    Do pierwszego wariantu (czujki ruchu) centrala CROW wystarczy. Jednak do drugiego wariantu jest już za mała. Nawet po włączeniu opcji dublowania linii – szesnaście linii to za mało.
    W centrali DSC jest osiem linii. Rozbudowa polega na dokładaniu kolejnych modułów, po osiem linii każdy. W ten sposób można rozbudować centralę nawet do 64 linii – co wcale nie znaczy, że musimy tyle linii wykorzystać. Proszę sobie wyobrazić, że instalujemy w pierwszej kolejności podstawowe zabezpieczenie po wstawieniu okien – kontaktrony - wystarczy wówczas centrala + jeden moduł. Później, po wykończeniu ścian, montujemy kolejną część systemu – czujki zbicia szyb – dokładamy kolejny moduł do istniejącego systemu. Póżniej trzeba zabezpieczyć stajnię – dokładamy kolejny moduł. W trakcie mieszkania zechce Pan mieć dodatkowe zabezpieczenie terenu wokół domu, czy stajni. Dokładamy kolejny moduł, itd. W danej chwili płaci Pan za zamontowaną część systemu, a przy kolejnych rozbudowach za dalsze urządzenia. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania modułu poza centralą, czyli np. na poddaszu zaadoptowanym za cele mieszkalne, czy w stajni. Nie ma wówczas konieczności dociągania wszystkich przewodów do centrali. Centralę łączymy jednym przewodem z odległym modułem i od tego modułu rozprowadzamy czujki i czujniki.

    Co do kosztów:
    - centrala DSC PC 5020 – 300 zł
    - manipulator LED 16 linii – 234 zł
    - manipulator LED 32 linie – 300 zł
    - moduł 8 dodatkowych linii – 70 zł

    - centrala CROW PW 16 + manipulator LED 16 linii – 390 zł
    - dodatkowy moduł – brak możliwości rozbudowy

    Ceny netto.

    Ad. 3 i 4. Poddasze nie musi być osobnym podsystemem. Jeśli w domu będzie zamontowany system z czujkami ruchu, wystarczy zaprogramować wszystkie czujki w części nocnej jako linie wewnętrzne. Wówczas jeśli włączymy system, uzbroją się tylko wybrane czujki. System sam rozpoznaje, czy pozostajemy w domu i które czujki mają działać (po tym, czy po włączeniu systemu otwieramy drzwi lub bramę garażową – sprytne, prawda?). Nie potrzeba włączać osobnych partycji osobnymi kodami.
    Jeśli istnieje taka potrzeba, można wydzielić osobną partycję, np. stajnia, gdzie możemy załączać system niezależnie od systemu w domu. Możemy to zrobić z dowolnego manipulatora, naciskając [#][2] + kod (dla drugiej partycji) lub [#][3] (dla trzeciej partycji), itd. Ot i cała różnica między CROW, a DSC w obsłudze partycji.

    Co do ilości partycji, to w centrali DSC 5020 mamy możliwość podziału na osiem partycji. Prostsza centrala DSC 5010 ma możliwość rozbudowy do 32 linii i dwie partycje. Jest niewiele tańsza od modelu 5020, a ma istotne błędy w oprogramowaniu.

    Ad 5. Kolega Marek już odpowiedział na pytanie odnośnie kamer, więc nie będę dublował odpowiedzi.

    Ja proponuję stajnię zabezpieczyć czujnikami... kontaktronowymi + jeśli trzeba czujkami zbicia szyb. Wariant taki jest tańszy i pozbawiony fałszywych alarmów (powodowanych przypadkowo, np. przez zwierzęta lub celowo przez intruza).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Panie Zbychu.

    Tylko w kwesti formalnej.

    Na stronie www.techom.com - który to wydaje świadectwa i certyfikaty widnieje:

    CentralaC 5020 Power 864
    dystrybutorAAT Trading Company Sp. z o.o.
    02-801 Warszawa ul.Puławska 359
    tel: (0-22) 546 0 546
    klasa: C
    nr świadectwa i data ważności 77/02 19-11-2004; 120/00 19-11-2002
    Prawdopodobnie błąd na stronie www. Spróbuję wyjaśnić to u dystrybutora DSC.

    Nie będę komentował takich postów jak:

    Cytat:
    Konstrukcja z 1995 roku jest zapewne pełna nowinek technicznych


    Bo widzę, że nie zrozumiał Pan tego, że system jest na rynku ale - jak KAŻDY rozwija się. Reszty też nie komentuję. Uznaję to za inwektywy - a na te nie odpowiadam.
    Zrozumiałem, ale nie każda firma tworzy produkt i pod tą samą nazwą sprzedaje go przez wiele lat. DSC stworzyło produkt PC 5010, a po kilku latach unowocześniło go i nadało nową nazwę PC 5020.

    Odnośnie Pańskich uwag do PW 16....

    Centrala posiada 16 linii działających w systemie 2EOL. Nie uda się Panu podważyć tego.

    Zasilacz do Crow... Pan na prawdę nie wie o czym pisze... Zasialcze do central (WSZYSTKICH) są zupełnie oddzielnie montowane i mogą być takie, jakie zamontuję w obudowie .

    Na trzy, ale każdy mogę jeszce uzbrajać w trybie "stay" lub "away" z jednej klawiatury, bez kombinacji z przechodzeniem w podsystemy.

    Jeśli chodzi o kody.. To jest właśnie zaleta, że jeden kod można przypisywać do dowolnych partycji. Można do jednej, można do kliku. Ale, kod wbijam JEDEN RAZ, nie muszę przechodzić do poszczególnych partycji i każdą z osobna uzbrajać, jeśli chcę uzbroić cały dom... Np:

    Kod "3 111" uzbraja całość
    Kod "2 111" uzbraja garaż i stajnię
    Kod "1 111" uzbraja sam garaż...

    ............... Prostrze? Po za tym wystarczy jedna klawiatura i mam wszytstko jak na dłoni. Bez przypisywania do każdego podsystemu innej klawiatury.
    Zgodnie z instrukcją, centrala PW 16 posiada osiem linii z możliwością dublowania do 16 linii.

    Zgodnie z opisem technicznym, wydajność prądowa zasilacza centrali wynosi 1A.
    W obudowie może Pan sobie instalować różne transformatory, a nie zasilacze, a wydajność prądowa głównie zależy od układu zasilacza.

    Przepraszam Pana jeśli poczuł się pan urażony moimi wypowiedziami.

    Na tym proponuję zakończyć złośliwości i przejść do tematu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #92

    Domyślnie

    Zamiast kontaktronów polecam okucia z wbudowaną czujką.
    Zalety:
    1. nie widać,
    2. nie dadzą się oszukać (magnesem)
    3. sygnalizują stan klamki a nie okna - nawet jeżeli okno jest domnięte ale klamka nie przekręcona to jest sygnał otwacia.

    Wady:
    1. nie nadaje się do okien uchylnych, jeżeli chcemy okno otworzyć uchylnie bez alarmu ( kontaktron można zamontować niżej).

    P.S. Jeżeli chodzi o Techom to takie certyfikaty może wydawać każdy. To jest normalna prywatna firma wydająca certyfikaty za pieniądze.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb
    Zamiast kontaktronów polecam okucia z wbudowaną czujką.
    Zalety:
    1. nie widać,
    2. nie dadzą się oszukać (magnesem)
    3. sygnalizują stan klamki a nie okna - nawet jeżeli okno jest domnięte ale klamka nie przekręcona to jest sygnał otwacia.

    Wady:
    1. nie nadaje się do okien uchylnych, jeżeli chcemy okno otworzyć uchylnie bez alarmu ( kontaktron można zamontować niżej).

    P.S. Jeżeli chodzi o Techom to takie certyfikaty może wydawać każdy. To jest normalna prywatna firma wydająca certyfikaty za pieniądze.

    Wadą jest również to, że producenci okien nie oferują takich okuć .

    Jaka firma produkuje takie okucia?

    Co do Techomu, to w zupełności się zgadzam. Ponieważ robi to za pieniądze, więc czasami zdarza się, że atest otrzymują urządzenia, które nigdy nie powinny go otrzymać...
    Nie tylko Techom certyfikuje urządzenia z tej branży.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #94

    Domyślnie

    Jam ma okucia Roto i funkcja opisana przeze mnie działa bez zarzutu.

  15. #95

    Domyślnie

    Jasne, że Techom to robi za pieniądze.. Jak wszyscy, ale jednak ta właśnie firma ma opinię wydawania certyfikatów na podstawie wiarygodnych badań. Klient może nie wiedzieć, na jakim poziomie jest centrala jaką oferuje mu usługodawca. Po to właśnie są certyfikaty. Nikt w Polsce nie wydaje żadnych certyfikatów gratis...

    Pozdrawiam
    Marek Sołtysiak
    [ciach]
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czy ktoś może mi doradzić system ochrony granic działki?
    Nie chce czujników na podczerwień czy coś w tym stylu! Działka jest wąska i ma na granicy tuje. Chcę spokojnie siedzieć wieczorem na tarasie i przebywać np w łazience przy otwartych oknach tarasowych, dlatego wyobrażam sobie że jakiś sygnał, że ktoś wkracza na posesję dałby mi komfort bezpieczeństwa. Myślę o czymś co sygnalizuje wejście przez nadepnięcie ziemi na granicy /w nocy, wiedząc o alarmie mogę sobie chodzić wtedy po środku ogrodu- jeśli taki przyjdzie mi pomysł!
    Czy ta pierwsza bariera przy granicy ogrodzenia/ + czujki stłuczeniowe + P4+ podłączenie do monitoringu wystarczy?
    A może ktoś poleci sprawdzoną firmę z okolic Krakowa?

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolantas
    czy ktoś może mi doradzić system ochrony granic działki?
    Nie chce czujników na podczerwień czy coś w tym stylu! Działka jest wąska i ma na granicy tuje. Chcę spokojnie siedzieć wieczorem na tarasie i przebywać np w łazience przy otwartych oknach tarasowych, dlatego wyobrażam sobie że jakiś sygnał, że ktoś wkracza na posesję dałby mi komfort bezpieczeństwa. Myślę o czymś co sygnalizuje wejście przez nadepnięcie ziemi na granicy /w nocy, wiedząc o alarmie mogę sobie chodzić wtedy po środku ogrodu- jeśli taki przyjdzie mi pomysł!
    Czy ta pierwsza bariera przy granicy ogrodzenia/ + czujki stłuczeniowe + P4+ podłączenie do monitoringu wystarczy?
    A może ktoś poleci sprawdzoną firmę z okolic Krakowa?
    ochrona Pani to nielada zadanie .. nawet dla UOPu
    ... ja tez poczekam na bardziej techniczne rady bo ten problem mnie tez bardzo interesuje. moja zona wymaga podobnych zabezpieczen

  18. #98

    Domyślnie

    Są specjalne przewody wkopywane w ziemię, sensometryczne.... proszę podać wymiary działek

    Marek Sołtysiak
    [ciach]
    Marek Sołtysiak
    GG: 930455

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Sołtysiak
    Są specjalne przewody wkopywane w ziemię, sensometryczne.... proszę podać wymiary działek

    Marek Sołtysiak
    [ciach]
    Tylko trzeba dodać, że takowe nie są na kieszeń polskiego inwestora prywatnego .

    Zestaw elektroniki do systemu RAFID (nadajnik, odbiornik/analizator, terminator, złącza) kosztuje jedyne - 9 150,00... EUR

    Do tego kabel sensoryczny - 16 EUR (cena za 1m)

    Do tego kabel nieczuły (bo jakoś trzeba to podłączyć do modułu) - 6,80 EUR (cena za 1m)

    Do tego zasilacz sieciowy 12VDC 1A - 571,00 EUR

    To chyba trochę drogo wychodzi...

    Dla zainteresowanych, jak to działa polecam stronę:

    http://www.atline.com.pl/katalog/geoquip/RAFID.htm

    P.S. Ceny innych systemów tego typu są podobne.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #100

    Domyślnie

    to moze jest inny pomysl jak chronic cala posesje (oczywiscie na nasza kieszen)? ja stawiam plot pod napieciem, ktory na razie zdaje egzamin u mojego ojca ale moze jest jakas alternatywa ?
    moja dzialka to 18m X 40m i niestety z dwoch stron jest droga a dzialka obok jest niezamieszkala. nawet pustego grilla nie mozna na noc zostawic , puszki po imprezzie moga zostac na trawniku bo na rano ich i tak nie bedzie

Strona 5 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony