dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 509 z 562
Pokaż wyniki od 10.161 do 10.180 z 11231
  1. #10161
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Jarku, generalnie należy zacząć od tego, jaką masz konfigurację sprzętową oraz jak zestaw czujników i gdzie zamontowanych.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #10162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Mam Integrę 128 WRL póki co w bardzo skromnym zestawie z ETHM-1, INT-TSG i jednym ekspanderem wejść. To będzie rosło z czasem, ale na razie jest to, co jest. Do tego trochę czujek PIR (zwykłe Boscha Gen2) zamontowanych po jednej w każdym pomieszczeniu, kontaktrony w drzwiach i oknach i czujki inercyjne, nie wszystko z tego jeszcze jest podłączone, muszę dokupić ekspandery.

    Działać to ma póki co tak po prostu, jak alarm. Wiatrołap - alarm z czasem na rozbrojenie, cała reszta - alarm natychmiastowy. Z czasem pomyślę o częściowym zazbrajaniu dołu na noc, może o sygnalizacji zalania z zamykaniem dopływu wody (mam elektrozawór), dojdzie też dodatkowy manipulator w garażu, wtedy tam tez będzie wyzwolenie z czasem na rozbrojenie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #10163
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    I jeszcze dwa pytania dodatkowe, troszeczkę na zapas:

    1) Czy wartości rezystorów parametrycznych mogą być dla różnych wejść konfigurowane niezależnie? Dobrze mi się wydaje, że dla każdego fizycznego multipleksera z wejściami to się ustawia niezależnie? Czyli: dla wejść na centralce jest jedna nastawa, dla wejść w manipulatorze mam osobno definiowane wartości i wreszcie dla ekspanderów też będą osobno definiowane wartości? Jest to dla mnie o tyle istotne, że mam kilka urządzeń z nietypowymi rezystorami (2 x 2k2 zamiast 2 x 1k1).
    Teoretycznie da się, ale w Satelu to mina... W zależności od wersji sprzętu i oprogramowania różnie to działa, więc mniej doświadczonemu instalatorowi taka konfiguracja może sprawić sporo problemów.

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    2) Mam czujkę w kotłowni, zwykłą czujkę, nie żaden dual, z różnych przyczyn (wentylacja plus niezbyt szczelne póki co drzwi do nieogrzewanego garażu) obawiam się, że mogą tam pojawiać się prądy powietrza o innej temperaturze, obawiam się fałszywych alarmów po prostu. Czy da się wykonać coś takiego, że alarm zostanie wyzwolony dopiero jeśli czujka będzie aktywna dłużej, niż jakiśtam czas, ewentualnie zostanie wzbudzona w zdefiniowanym czasie kilkakrotnie?
    Możesz zaprogramować linię licznikową i ustawić ile razy ma być naruszona w określonym czasie.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #10164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ok, dzięki!
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #10165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Panowie, jeszcze jedno pytanie, tym razem w temacie wyjść.
    Domyślnie moja centrala miała skonfigurowane dwa pierwsze wyjścia, jedno jako typ 1:alarm włamaniowy, z czasem działania 30 sekund, drugie jako typ 2: alarm poż./włam, czas działania 20 minut, zapewne oba mają służyć do podłączenia audio i video syreny alarmowej. Fajnie, alarm i syrena to oczywiście zestawienie najbardziej oczywiste z oczywistych, moją integrą jednak póki co jedynie się bawię, syrena zaś jest cały czas jeszcze podłączona do tymczasowego alarmu obecnie u mnie działającego.

    Oba wyjścia więc są niepodłączone, wiszą w powietrzu. Tłumaczy to alarmy w systemie z obu tych wyjść: "przeciążenie/brak obciążenia". Żeby jednak uprościć sobie zazbrajanie alarmu (muszę za każdym razem obecność tych alarmów potwierdzać), rozkonfigurowałem te wyjścia, ustawiłem ich typ na 0:niewykorzystane. I co? Nic, alarmy jak były, tak są dalej. Czy to jest jakiś bug centrali, twórcy softu nie przewidzieli sytuacji, w której żadne wyjście nie będzie aktywne?
    Pytam z czystej ciekawości, bo oczywiste jest, że te wyjścia w końcu obciążę.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #10166
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Wyjścia wysokoprądowe centrali są kontrolowane. Podłącz do tych wyjść po rezystorze np. 1.1K i po kłopocie
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #10167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    zapnij po 1,1 lub 2.2k i z głowy
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #10168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kolejne pytanie z cyklu szukania dziury w całym. Mam wejścia wiatrołapu ustawione jak wyżej opisane. Wszystko działa, jak ma działać, jest zwłoka na wejściu na rozbrojenie alarmu, ok. Ale jedna rzecz mi się nie podoba: wchodzę do domu, w tym momencie mam naruszenie z kontaktronu drzwi, zaraz potem z PIRa. Manipulator piszczy sygnalizując zwłokę na wejście, ja podchodzę do manipulatora i zanim wprowadzę kod, pierwsze co widzę, to świecąca na czerwono lampka alarmu. Sprawdzałem specjalnie w logach, nie było wcześniej żadnego naruszenia, LED "alarm" zapala się od tego mojego wejścia do wiatrołapu. Jest to zrozumiałe, ale źle wpływa na mój komfort, wolałbym, żeby ta lampka była dla mnie informacją, że alarm wył, a nie, że sam naruszyłem strefę. Da się to tak zrobić?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #10169
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Świecenie czerwonej kontrolki świadczy o wywołaniu alarmu. Jak zaprogramowany jest kontaktron i PIR?

    Jarek, musisz na spokojnie ze trzy razy przeczytać dokładnie instrukcje od centrali i pozostałych elementów. Inaczej ten system zawsze Cię będzie czymś zaskakiwał. To naprawdę zaawansowana centrala i wielu instalatorów poległo na niej, bo nie rozumieją jej działania. Potem puszczają w eter opowiastki, że Satel jest do bani, bo robi co chce i nie można zapanować nad tym. Można, ale najpierw trzeba go poznać (a raczej stale poznawać...)

    P.S. Kup za 2 zł buzer i podłącz do wyjścia centrali OUT1, będziesz słyszał, kiedy występuje alarm.
    Ostatnio edytowane przez _ZBYCH_ ; 12-05-2014 o 18:46
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #10170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kontaktron w tej chwili nie ma, PIR jest zaprogramowany jako 3: opóźniona wewnętrzna, z czasem na wejście 30 sekund, opcje domyśle:



    Alarm jest wywołany dopiero przeze mnie, co widać w logu (lepiej widać, jak samą grafike otworzysz w nowym oknie):



    Zwróć uwagę, od zazbrojenia alarmu nic się nie dzieje, dopiero o 17:59 otwieram drzwi, reaguje PIR, a kiedy podchodzę do pipczącego (czas na wejście) manipulatora, na nim już się świeci czerwona dioda. Z prób wynika mi, że ona się zapala w momencie naruszenia tego PIRa, na chłopski rozum ona reaguje na sam fakt naruszenia uzbrojonego alarmu, podczas gdy powinna dopiero na aktywację alarmu.

    Jarek, musisz na spokojnie ze trzy razy przeczytać dokładnie instrukcje od centrali i pozostałych elementów. Inaczej ten system zawsze Cię będzie czymś zaskakiwał. To naprawdę zaawansowana centrala i wielu instalatorów poległo na niej, bo nie rozumieją jej działania.
    Instrukcję wertuję, ale ona jest wyjątkowo niewdzięcznie napisana, posługując się nomenklaturą z mojej pracy (elektronikiem jestem, tyle tylko, że nie alarmiarzem) mam instrukcję typu CLI (opis wszystkich możliwych komend i opcji), podczas gdy bardziej użyteczna byłaby instrukcja UMN (User Manual). Ale wierzę w siebie Niemniej, właśnie dlatego póki co bawię się tym alarmem z dopiętymi dwoma czujkami na krzyż i bez syreny, na docelowo podłączę go, jak już będzie działać tak, jak chcę.

    PS: o sygnalizacji alarmu piszczkiem myślałem już wczoraj, ale późno już było, nie chciało mi się, dziś założę.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #10171
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hmmmmm, ten, tego...

    Przeczytaj, jak działa linia o typie reakcji: 3 - Opóźniona wewnętrzna...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #10172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    "3. OPÓŹNIONA WEWNĘTRZNA – wejście działa jak opóźnione, gdy:
    – naruszenie innego wejścia uruchomiło odliczanie czasu na wejście w strefie;
    – opóźnienie zostanie włączone przy pomocy klawiatury wejściowej INT-ENT (patrz instrukcja wielofunkcyjnej klawiatury INT-SCR);
    – załączone jest czuwanie typu 2 lub 3 i dla wejścia włączona jest opcja OPÓŹNIONE W CZUWANIU TYPU 2 I 3.
    W innych sytuacjach wejście działa jak natychmiastowe."

    Chyba rozumiem. Wczoraj poradziłeś mi abym wejście PIRa ustawił jako typ reakcji 03, a wejście kontaktronu w drzwiach jako typ reakcji 0 i gdybym to w ten sposób zrobił, w tym momencie działaby tu pierwsza opcja z wymienionych, tak? A w momencie, kiedy ja kontaktronu nie podłączyłem, a w ciemno zostawiłem samą czujkę z typem reakcji 3, to ona reaguje od razu, zgadza się?
    Dobra, już podłączam ten kontaktron
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #10173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja integrę z manipulatora ustawiłem w 3 godz. jako laik. Przy DloadX to już się bawisz za bardzo .
    Ale pisz jak najwięcej bo jak kabelki pościągam i podepnę do kompa to może się przydać.

  14. #10174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Podłączyłem, problem rozwiązany, dzięki

    Pojawił się natomiast nowy, obiecuję, ostatni (na dziś ) Czujka PIR skonfigurowana jak wyżej, widzi mnie w momencie, gdy uzbrajam alarm. W tym momencie otrzymuję z terminala komunikat, że są naruszone / zablokowane wejścia, muszę to potwierdzać. Męczące trochę. Problem na pewno jest znany, jak go najprościej wyeliminować? Lektura instrukcji nic mi nie dała, bardziej pomocna okazała się elektroda, ale tam sugerują rozwiązania albo brzmiące dość kosmicznie:

    Zrób dodatkową strefę "wejście",umieść w niej linię z czujką wejściową. Do strefy wejście dodaj linię wirtualną typu załączającą/wyłączającą czuwanie sterowaną z wyjścia np 17. 17 wyjście zaprogramuj jako wskaźnik czuwania strefy w której są pozostałe czujki. Efekt będzie taki że zazbrajasz strefę podstawową, jak się zazbroi wyjście 17 stanie się aktywne a co za tym idzie zazbroi się też strefa "wejście". Strefa "wejście" zostanie zazbrojona dopiero po czasie na wyjście więc nie ma prawa być naruszona.
    albo kompletnie nie na temat. Jak to zrobić, żeby było dobrze?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #10175
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Chyba rozumiem. Wczoraj poradziłeś mi abym wejście PIRa ustawił jako typ reakcji 03, a wejście kontaktronu w drzwiach jako typ reakcji 0 i gdybym to w ten sposób zrobił, w tym momencie działaby tu pierwsza opcja z wymienionych, tak? A w momencie, kiedy ja kontaktronu nie podłączyłem, a w ciemno zostawiłem samą czujkę z typem reakcji 3, to ona reaguje od razu, zgadza się?
    Dobra, już podłączam ten kontaktron
    Yes Praca domowa odrobiona
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #10176
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Pojawił się natomiast nowy, obiecuję, ostatni (na dziś ) Czujka PIR skonfigurowana jak wyżej, widzi mnie w momencie, gdy uzbrajam alarm. W tym momencie otrzymuję z terminala komunikat, że są naruszone / zablokowane wejścia, muszę to potwierdzać. Męczące trochę. Problem na pewno jest znany, jak go najprościej wyeliminować?
    W opcjach danego wejścia skasuj zaznaczenie przy opcji: "Kontr. przy zał. czuw." (Kontroluj przy załączeniu czuwania - jeśli linia ma zaznaczoną taką opcję, to przy próbie uzbrojenia systemu linia musi być zamknięta. W przeciwnym razie system nie uzbroi się, tylko wykaże konieczność przejrzenia naruszonych wejść.)
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #10177
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Witam, mam problem z alarmem integra 64 i podłączonym do niego sygnalizatorem SP 4006. Sygnalizator się nie załącza, mimo że centrala sygnalizuje alarm (polaryzacja wejścia w sp 4006 STO i STA powinna się uruchamiać po podaniu 0V), w integra STO i STA podłączone są pod wyjścia 15 i 16, typ wyjścia 1 Alarm włamaniowy, pol+ odznaczony X (próbowałem też odwrotnie, bez rezultatów) wyzwalanie wejść przypisane. W manipulatorze jest też opcja test wyjść. Testowałem, ale sygnalizator nie załącza się, diody na wyjściu 15 i 16 zapalają się podczas testu. Czy ktoś pomoże?

  18. #10178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jest skasowane (patrz obrazek dodany kilka postów wyżej). Zresztą, o ile dobrze rozumiem instrukcję, przy zaptaszkowanej tej opcji alarmu w ogóle nie dałoby się zazbroić, bez ptaszka zaś wymaga dodatkowego potwierdzenia.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #10179

    Domyślnie

    Możecie poradzić czy w przypadku okna PCV (fixy łączone) o szerokości 3.5 metra powinno się zastosować więcej niż jedną czujkę wibracyjną? W specyfikacji czujki Satel VD1 wyczytałem iż zasięg detekcji to 2.25m dla PCV. Faktycznie montujecie po 2 sztuki czujek w takich przypadkach?

  20. #10180
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jest skasowane (patrz obrazek dodany kilka postów wyżej). Zresztą, o ile dobrze rozumiem instrukcję, przy zaptaszkowanej tej opcji alarmu w ogóle nie dałoby się zazbroić, bez ptaszka zaś wymaga dodatkowego potwierdzenia.
    Tak.
    DloadX > z paska menu wybierz Opcje i czasy globalne > zakładka Załączanie czuwania > wyłącz zaznaczenie przy opcji: Przegląd nar./zablok. wejść przed zał. czuwania
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 509 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony