dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 562
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 11231
  1. #10181
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    Możecie poradzić czy w przypadku okna PCV (fixy łączone) o szerokości 3.5 metra powinno się zastosować więcej niż jedną czujkę wibracyjną? W specyfikacji czujki Satel VD1 wyczytałem iż zasięg detekcji to 2.25m dla PCV. Faktycznie montujecie po 2 sztuki czujek w takich przypadkach?
    Wiele zależy od zdolności przenoszenia drgań okien (sztywność, sposób mocowania) oraz rodzaju zamontowanych szyb, ale także od lokalizacji samego okna, a tym samym prawdopodobieństwa próby wejścia tą drogą. Ja zawsze przygotowuję okablowanie pod dwie czujki i po montażu okien oceniam, czy będzie jedna, czy dwie czujki.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #10182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Tak.
    DloadX > z paska menu wybierz Opcje i czasy globalne > zakładka Załączanie czuwania > wyłącz zaznaczenie przy opcji: Przegląd nar./zablok. wejść przed zał. czuwania
    To wyłączy sprawdzanie czujek globalnie, a nie o to chodzi.
    Ale i temat nieaktualny, rozwiązałem go metodą opisaną na elektrodzie, wydawała mi się kosmiczna, ale po przemyśleniu stwierdziłem, że jest całkiem sensowna i co najważniejsze - działa bezbłędnie.
    Na użytek innych kombinujących samorobów detale:

    1) czujka wiatrołapu i kontaktron drzwiowy skonfigurowane tak, jak to wczoraj pisałeś: kontaktron jako typ 0, czujka jako typ 3 ze zdefiniowanym czasem na wejście.
    2) osobna strefa "wiatrołap", typ strefy "załączana hasłem", wejścia z punktu 1 dodane do tej strefy,
    3) wszystkie pozostałe wejścia w strefie podstawowej,
    4) zdefiniowane wyjście wirtualne, typ wyjścia "wskaźnik czuwania" wyzwalany z tejże strefy,
    5) w strefie "wiatrołap" wirtualne wejście z typem reakcji 82: zał/wył czuwanie, sposób załączania: 0, typ linii: 8 (wg wyjścia) i tu podpięte to wirtualne wyjście z punktu 4
    6) dla manipulatora wyłączyć obsługę strefy 2 (wiatrołap)

    I tyle. Całość działa jak miała działać Manipulator zazbraja/rozbraja tylko strefę 1 (ogólną), strefa 2 (wiatrołap) jest sterowana stanem strefy 1.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 13-05-2014 o 22:48
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #10183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No nie, jednak trochę za szybko wpadłem w samozachwyt

    Po wywołaniu kilku próbnych alarmów okazało się, że do instrukcji trzeba dopisać punkt 7: dla wejścia wirtualnego z punktu 5 należy dodać opcję "Kasowanie alarmu".
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #10184
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    To wyłączy sprawdzanie czujek globalnie, a nie o to chodzi.
    ...
    A sprawdziłeś, jak działa ta opcja?
    Widzisz Jarku, na tym m. in. polega żmudna praca doświadczonego instalatora, że sprawdza, jak działają poszczególne opcje.
    Jak sam zauważyłeś, Satel nie jest mistrzem w pisaniu instrukcji...
    Ich urządzenia (szczególnie centrale) posiadają wiele różnych opcji, których działanie nigdzie nie jest dobrze opisane...

    Opcja, o której napisałem działa w taki sposób, że jeśli jest zaznaczona, to system przy uzbrajaniu raportuje o naruszeniu jakiegokolwiek wejścia (czy ma zaznaczoną opcję: "Kontroluj przy załączeniu czuwania", czy nie). Po wyłączeniu tej opcji system raportuje przy uzbrajaniu jedynie o naruszeniu wejść z zaznaczoną opcją: "Kontroluj przy załączeniu czuwania" (czyli będzie działał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami - bez zbędnych kombinacji rodem z elektrody)
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #10185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Hehe, no cóż...
    A taki byłem dumny z tej wariacji z wydzieloną strefą wiatrołap

    Choć wariacja mi się podoba wizualnie, elegancko w DloadX wygląda No i już jest zrobiona i działa, o ile nie ujawni jakichś nieoczekiwanych wad, zostawię.

    Do Ciebie zaś miałbym jeszcze dwa pytania:

    1) powiadomienia SMS: zrobiłem, działają. Brakuje mi jednak czegoś, co miałem w swoim dotychczasowym alarmie własnej roboty: codziennego smsa z raportem, że zasilanie ok, że sygnał GSM na poziomie 85%, że alarm w stanie czuwania - było to znakomite potwierdzenie, że wszystko jest ok. Nie zauważyłem takiej możliwości w Satelu. Nie ma?

    2) Przed chwilą testowałem syrenę. Bez wywoływania alarmu, po prostu przez test wyjść. Ponieważ nie chciało mi się biegać do manipulatora, robiłem to z manipulatora wirtualnego w DloadX. Wyjście pierwsze u mnie podpięte do sygnalizatora optycznego, włączam, miga, wyłączam, spoko. Wyjście drugie - sygnalizacja akustyczna. Włączam - wyje, chcę wyłączyć - dupa, manipulator przestał reagować na polecenia. Jakiekolwiek polecenia.
    Drugi raz to powtórzyłem, dokładnie takie samo zachowanie. Czym to może być spowodowane? Elektrownia się nie wyrabia i fakt załączenia wyjca powoduje jakieś problemy? Ale, kurcze, u mnie z wyliczeń jeszcze spory zapas zostaje... Zresztą normalne wyzwalanie wycia, nie testem wyjścia, a wzbudzeniem alarmu żadnych problemów nie powoduje.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #10186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czaki31

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie SMS i uzbrojenie nocne bez czasu na wyjście

    To mój pierwszy post na tym forum, więc w pierwszej kolejności pięknie się przywitam

    Sporo czytałem i udało mi się zaprogramować mojego Satela 128 WRL v.1.12, jednak mam dwa małe problemy których nie potrafię rozwiązać.
    Moja konfiguracja to: jedna partycja, jedna strefa, w trybie nocnym nie uzbrajają się czujki wewnętrzne.
    Problem 1
    SMS z potwierdzeniem przychodzi dla każdego uzbrojenia i rozbrojenia alarmu, jak rozróżnić TYP CZUWANIA (0#; 2#, 3#) aby dało się zdefiniować różne komunikaty SMS dla każdego z tych typów czuwania ?
    Problem 2
    uzbrajając system przez 2# lub 3# strefa odlicza czas na wyjście. Czy da się uzbroić alarm z pominięciem czasu na wyjście ? Chodzi mi o to, czy da się zaprogramować tak, żeby z jednego z manipulatorów włączały się tylko tryby nocne (2#, 3#) z pominięciem czasu na wyjście bez wciskania 9#.
    Jeden manipulator włączać ma tylko tryb nocny, pozostałe manipulatory tylko tryb całkowitej ochrony.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Arek

  7. #10187

    Domyślnie

    Witam
    Poproszę o informację jak działają czujki z firmy Satel , mam na myśli czujkę : gazu , dymu , zalania .
    Czy one są optyczno akustyczne, to znaczy że same będą migać i piszczeć ?

    Mój instalator najwyraźniej nie wie jak one działają , mówił mi coś o tym że trzeba je podłączyć do wewnętrznej ( a może zewnętrznej) syreny alarmowej
    Czy ma rację ? Przecież jak mi się rozwyje alarm to i tak nie będę wiedzieć co się dzieje

  8. #10188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    czujki o które pytasz nie mają elementów typu piszczenie czy miganie (no mają diodę ale tu trudno mówić o jakimś dużym natężeniu światła), podłącza się je do centrali (o czym zapewne mówił instalator) do której z kolei podłącza się np. syrenę żeby wyła i migała (po co w każdej czujce miałaby być) i np. klawiaturę na ktorej jak się alarm włączy to przeczytasz która czujka się włączyła zamiast miotać się po domu i szukać..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #10189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Witam
    Poproszę o informację jak działają czujki z firmy Satel , mam na myśli czujkę : gazu , dymu , zalania .
    Czy one są optyczno akustyczne, to znaczy że same będą migać i piszczeć ?

    Mój instalator najwyraźniej nie wie jak one działają , mówił mi coś o tym że trzeba je podłączyć do wewnętrznej ( a może zewnętrznej) syreny alarmowej
    Czy ma rację ? Przecież jak mi się rozwyje alarm to i tak nie będę wiedzieć co się dzieje
    Satela nie piszczą ale są inne co piszczą naprzykład PolonAlfa, Gazex itp.
    Piszczy manipulator SSWiN [popularnie klawiatura]
    i może wysyłać centralka SMS-a, dzwonić jeśli masz podłączony nadajnik GSM, dialer telefoniczny lub Centralkę zintegrowaną z nadajnikiem GSM.
    Czujka "optyczna" to czujka pożarowa reagująca na dym w początkowym stadium pożaru [reaguje również na parę wodną i kurz]
    Sygnalizator akustyczny w domu nie jest złym pomysłem zwłaszcza zamontowany w trudno dostępnym miejscu[ sterowany od włamania]

  10. #10190
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Wszystkie czujki gazu firmy Satel posiadają wbudowany sygnalizator akustyczny (dość głośny piszczyk) i optyczny (dioda LED). Czujka dymu (przewodowa) i czujki zalania nie posiadają sygnalizacji akustycznej.
    @ modena - wygląda na to, że jednak Twój instalator wie, jak działają te czujki...

    Ponad to jaki sens ma jedynie lokalne sygnalizowanie zadziałania czujki gazu, dymu lub zalania, jak może akurat nikogo nie ma w domu?
    Sygnalizacja alarmu z tych czujek powinna wyzwalać powiadomienie tel / GSM lub informować o konkretnym zagrożeniu agencję ochrony.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #10191

    Domyślnie

    Dziękuję

    Ja sobie myślałam tak ,że jak jestem w domu to te poszczególne czujki sobie pipkają jak coś wykryją ( lub klawiatura pipka ) , a jak mnie nie ma to przychodzi sms i mogę podjąć działania .No ale tego że musi mnie zestresować syrena ( i pół wsi przy okazji ) to się nie spodziewałam
    Ostatnio edytowane przez modena ; 10-06-2014 o 22:47

  12. #10192
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam,
    co z centralką i czujkami podczas tynkowania?

  13. #10193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Centralkę szczelnie okryć, okleić, czujki powiesić na kablu owinięte szczelnie w woreczki foliowe lub zdemontować.
    Przed tynkami porobić fotki coby nie powiercić kabli.

  14. #10194
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    dzieki za odp
    czyli kawałek sciany pod skrzynką zostanie nie otynkowany?
    jeśli tak, to może podkuć z 2-3cm i wpuścić obudowę trochę w scianę?

    pzdr

  15. #10195

    Domyślnie

    Witam.
    Mam dwa pytania :

    1) Czy do tych czujek co ostatnio o nie pytałam ( gaz, zalania , dymu ) można zapiąć taki piszczyk jak w samochodzie przy cofaniu ( i co ewentualnie kupić żeby się nadawało ?)

    2) gdzie znajdę informację na temat elektrozaworu : jak to się podłącza , jaki kabel do tego itp. ( jakieś szczegóły techniczne ) Teraz nagle mi się tego elektrozaworu bardzo zachciało

    ( centrala satel)

  16. #10196
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Witam.
    Mam dwa pytania :

    2) gdzie znajdę informację na temat elektrozaworu : jak to się podłącza , jaki kabel do tego itp. ( jakieś szczegóły techniczne ) Teraz nagle mi się tego elektrozaworu bardzo zachciało

    ( centrala satel)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dy-przez-alarm

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  17. #10197
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Jak z integry mozna sterowac radiowo przekaznikami ? Potrzebuje dwa kanaly. Czyli cos w stylu ASW100. Do Abaxa czegos takiego nie widze. A jak mozna przerobic np Elmesa ? Bo tam sa dwukanalowe sterwoniki, ale kontrolowane pilotami a nie jakims sygnalem wejsciowym do nadajnika.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  18. #10198

    Domyślnie

    Skoro już wspomniałeś o Elmesie, to oni mają w ofercie tzw. radiolinie

  19. #10199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Dzięki !
    Za szybko przewijaem liste, i nie zauważyłem, że jedna radiolinia nie ma pilotów tylko "normalny" nadajnik.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  20. #10200
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    ...A jak mozna przerobic np Elmesa ? Bo tam sa dwukanalowe sterwoniki, ale kontrolowane pilotami a nie jakims sygnalem wejsciowym do nadajnika.

    Fantom
    http://elmes.pl/index.php?p=produkty...rodpok&prod=30
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 510 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony