dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 511 z 562
Pokaż wyniki od 10.201 do 10.220 z 11231
  1. #10201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Gorke ma nadajniki i odbiorniki do sterowania zdalnego

  2. #10202

    Domyślnie

    Witam, otrzymalem od firmy Vetrex oferte na zamontowanie od razu kontraktonow w cenie 45zl za sztuke. Nie jest to cena wygorowana? Orientuje sie ktos czy gdybym chcial w pozniejszym etapie (przy instalacji alarmowej) zamontowac kontraktony to nie strace gwarancji na okna? Jak jest orientacyjna cena takiego kontraktonu + montaz?
    Dodatkowo zamarzylo mi sie (nie wiem czy jest to mozliwe), ze w przypadku podlogowki (bedzie w calym domu), jak otworze okno to automatycznie zmniejsza mi ogrzewanie?

  3. #10203
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    geoslaw82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lubawa
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie niż ja. Kupiłem zestaw alarmowy firmy Satel Versa 10. Podłączam czujki alarmowe - chodzi mi o właściwe dobranie rezystorów, bo w komplecie przysłali mi rezystory 2,1kom i teraz jak ja zmostkuje dwa rezystowy o takim oporze to zastanawiam sie czy wszystko będzie działało poprawnie. Wszyscy piszą o rezystorach 1,1 kom .

  4. #10204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Raczej wątpię, żeby przysłali Ci takie rezystory, wątpię z tego prostego powodu, że nie ma takiej wartości w podstawowym szeregu.
    Jakie by jednak nie były, ważne tylko, żeby były wszystkie takie same, to się ustawia globalnie dla całej centralki.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #10205

    Domyślnie

    Dziękuję
    Poczytałam i nie wiem czy to montować czy nie Martwią mnie informacje o możliwości przeciekania tego zaworu po czasie

  6. #10206
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    geoslaw82

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lubawa
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    2

    Domyślnie

    Po kilku popołudniowych godzinach wreszcie udało mi się podłączyć alarm satela versa10. Jednak sam system wymaga jeszcze poprawy. Zaprogramowałem centrale z klawiatury. Alarm działa. Jednak jest kilka mankamentów, których nie wiem jak rozwiązać. Pokazuje mi awarie - migający wykrzyknik.
    - sabotaż na wejściu 31 (podejrzewam, że chodzi o obudowe centrali, nie podłączałem tego)
    - pokazuje komunikat sygnalizator zewnętrzyny (alarm gdy się załączy to jest tylko sygnalizacja dzwiękowa, brak optycznej)
    - gdy robie test wejść nie wykrywa mi wszystkich czujek
    Jak programuje wejścia i wyjścia to ja zaprogramowałem do wejśc wszystkie czujki i sygnalizator zewnętrzny. Nie wiem czy sygnalizator nie powiniem być zaliczony do wyjścia? No i problem mam z modułem GSM Elmes2. Za nic nie moge nawiazać z nim połączenia przez komputer.
    Może ktoś udzieliłby mi kilka wskazówek jak rozwiązać powyższe problemy? Z góry bardzo dziękuje.

  7. #10207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam,

    mam szybkie pytanko, czujnik gazu w szafce z butlą to dobry pomysł?

    Pozdrawiam,
    memekt

  8. #10208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Szybkie pytania do znawców Abaxa :
    1) Jak przetestowac czujke, nie w trybie testowym ? Bo w dloadX nie pokazuje mi naruszenia wejścia i nie wiem czy działa
    2) Czy poziom sygału rzędu 20-25 % jest wystarczający do stabilnej pracy czujki ?
    3) Na wykresie w DloadX słupki mówią o poziomie sygnału z czujki, ale sa tez rysowane dwie linie lekko sie zieniające (niebieskie). Co one zonaczają ?
    4) Jak się ustawia "konfiguracje" czujki ? Czyli czułości czujki APD-150. Bo domyslnie mam wpsiane "2-1" i nie wiem co to znczy.

    Fantom
    Ostatnio edytowane przez szczukot ; 28-06-2014 o 10:32
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  9. #10209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Szybkie pytania do znawców Abaxa :
    1) Jak przetestowac czujke, nie w trybie testowym ? Bo w dloadX nie pokazuje mi naruszenia wejścia i nie wiem czy działa
    2) Czy poziom sygału rzędu 20-25 % jest wystarczający do stabilnej pracy czujki ?
    3) Na wykresie w DloadX słupki mówią o poziomie sygnału z czujki, ale sa tez rysowane dwie linie lekko sie zieniające (niebieskie). Co one zonaczają ?
    4) Jak się ustawia "konfiguracje" czujki ? Czyli czułości czujki APD-150. Bo domyslnie mam wpsiane "2-1" i nie wiem co to znczy.

    Fantom
    1.Jaką czujkę? ruchu kontraktron?
    2.Takie wartości wg mnie są za małe trzeba zmienić położenie czujki ewentualnie odbiornika (chyba że to cała centrala)
    3.Linie pokazuja poziom zakłoceń z "otoczenia"
    4.Zobacz w instrukcji odbiornika abax

  10. #10210
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    1) ruchu - APMD150
    2) No to mam problem. Czujka jest jakieś 30m od odbiornika za dwoma ścianami.Mogę ją poprzenosić po 2-3 m i tyle. Raczej nic nie da. Chyba, że wzmacniacz po drodze ... Teraz po kilkunastu minutach system pokazuje, że nei widzi czujki. Dziwne.
    3) Aha - no to są na poziomie 20 %. Skąd to mogą być sygnały ? Może jak je wyeliminuję to będzie lepiej dla czujki.
    4) Dzięki - znalazłem.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #10211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jwzp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witajcie

    Przeczytałem prawie cały ten wątek ale nie wiem czy przeoczyłem tę informację czy też nie pojawiła się tu ona...
    Czy czujniki inercyjne na oknie jednoskrzydłowym należy zamontować na środku ramy, czy też po stronie klamki (jak najdalej od zawiasów). Na pierwszy rzut oka wydaje się właściwa ta druga opcja, ale po przemyśleniach nie jestem już taki pewien.

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  12. #10212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwzp Zobacz post
    Witajcie

    Przeczytałem prawie cały ten wątek ale nie wiem czy przeoczyłem tę informację czy też nie pojawiła się tu ona...
    Czy czujniki inercyjne na oknie jednoskrzydłowym należy zamontować na środku ramy, czy też po stronie klamki (jak najdalej od zawiasów). Na pierwszy rzut oka wydaje się właściwa ta druga opcja, ale po przemyśleniach nie jestem już taki pewien.

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    po przemyśleniach jeśli chciałbyś otworzyć okno przy pomocy łomu, z której strony łatwiej jest wyważyć szkrzydło? jak myślisz?

  13. #10213
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    witajcie
    podlaczylem ekspander CA-64E do Versa15
    przy konfiguracji w programie Dloadx nr wejsc na plycie
    pokrywaja sie z numerami ekspandera,
    jak to rozwiazac?
    na ekspanderze są same kontraktony

    pozdrawiam

  14. #10214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jwzp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał memekt Zobacz post
    po przemyśleniach jeśli chciałbyś otworzyć okno przy pomocy łomu, z której strony łatwiej jest wyważyć szkrzydło? jak myślisz?
    Ta... Tylko może zapomniałem dodać, że okna mają okucia WK2 i to właśnie ten fakt wpłynął na te moje przemyślenia...
    A więc zapytuję ponownie: okna jednoskrzydłowe, okucia WK2 - czy czujnik inercyjny powinien być zamocowany w linii klamki czy na środku, no bo linia zawiasów raczej odpada...

    Narka

  15. #10215

    Domyślnie

    Rozglądam się za sensowną (dobrą) i też nie za drogą syreną zewnętrzną do alarmu.
    Proszę Was Panowie znawcy tematu o informację jaką syrenę wybrać, która sprawdza się najlepiej w swojej roli.

    z góry bardzo dziękuję
    pozdrawiam
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  16. #10216
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    satel spl może być.. w zasadzie kwestia czy chcesz z akumulatorem czy nie, powinna być z LEDami i z poliwęglanu, powinna też lekko odstawać od ściany żeby się zacieki nie robiło..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  17. #10217

    Domyślnie

    raczej bez akumulatora bo rozumiem, że wtedy są sporo droższe.
    Patrzę tak teraz i jest SATEL SP-4001, SP-4003 troszkę droższa lub tańsza ti700 ale którą z tych wybrać?

    Ewentualnie wezmę satel spl o której wspomniałeś.

    dzięki za info
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  18. #10218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kerth

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    55

    Domyślnie

    To z pewnością głupie pytanie, ale ja nadal nie jestem pewien,
    Załóżmy, że mam integrę 64 i moduł IORS, czy to znaczy, że mogę zaadresować 72 wejścia (64 z integry i 8 z IORS), czy 64, ale IORS mi daje kolejne "fizyczne" wejścia?

    I drugie pytanie, Mając integrę 64 mogę zaadresować 64 wejścia + 64 wyjścia (razem 128 we/wy), czy 64 we/wy (czyli np. 32 wejścia i 32 wyjścia)?

    Edit: Dziękuję Kolorado!
    Ostatnio edytowane przez kerth ; 01-08-2014 o 17:01 Powód: podziękowania

  19. #10219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerth Zobacz post
    To z pewnością głupie pytanie, ale ja nadal nie jestem pewien,
    Załóżmy, że mam integrę 64 i moduł IORS, czy to znaczy, że mogę zaadresować 72 wejścia (64 z integry i 8 z IORS), czy 64, ale IORS mi daje kolejne "fizyczne" wejścia?
    To drugie, czyli 64 wejścia, IORS dodaje fizyczne wejścia do 16 które masz na płycie.

    Cytat Napisał kerth Zobacz post
    I drugie pytanie, Mając integrę 64 mogę zaadresować 64 wejścia + 64 wyjścia (razem 128 we/wy), czy 64 we/wy (czyli np. 32 wejścia i 32 wyjścia)?
    64 we i 64 wy.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  20. #10220

    Domyślnie

    Mam pytanie. W nowo budowanym domu zainstalowałem alarm, bez wchodzenia w szczegóły oparty na centrali satela integra wrl 128. Do tego na elewacji wisi już syrena SP-4003R. Wszystko działa super ale nie wziąłem pod uwagę 1 rzeczy. Sąsiad ma identyczny dźwięk syreny jak mój. Trochę to irytujące ponieważ on chyba włącza sobie na noc jakąś strefę w domu i z rana nietomny często sam sobie włącza tą syrene- ok 6 rano zazwyczaj. Ja mam stresa że to u mnie. Czy jest opcja na zmianę "dzwonka" w tym sprzęcie u mnie?

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

Strona 511 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony