dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 549 z 562
Pokaż wyniki od 10.961 do 10.980 z 11231
  1. #10961

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Poprawiłem do 2EOL NC
    Bardzo dziękuje panowie za pomoc i za wykonanie poprawnego połączenia

  2. #10962
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ar***pl
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElemenT Zobacz post
    Ogarnąłem temat. Dokupiłem nadajnik ACU120 ABAX i teraz piloty łapią mi 100m od domu w obie strony. Nadajnik zamontowałem w garażu, także teraz sygnał do pokonania ma tylko drzwi garażowe lub okno. Działa pięknie.
    Ciekawe jak będzie dalej , u mnie na dwóch obiektach też były dziwne problemy z zasięgiem abaxa z płyty ,a po miesiącu centrale wysypały się całkowicie i satel wymieniał pamięci flash

  3. #10963
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maro25w

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Instalację chcę oprzeć na centrali INTEGRA 128-WRL. Czy moglibyście polecić jakieś kontaktrony wpuszczane w ramę okienną, czujki inercyjne, ruchu, dymu, czadu, zalania i gazu, które nie są stosunkowo drogie a przyzwoitej jakości? Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez maro25w ; 19-12-2016 o 06:40

  4. #10964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Freta_90

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa/Gostynin
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam, czy ma ktoś kontakt do forumowego ZBYCHA? Niestety nie odpowiada na maile.

  5. #10965

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w zaprogramowaniu centrali Integra 64 tak abym mógł wychwycić że na piecu CO jest awaria.
    Jeżeli piec pracuje prawidłowo to przynajmniej raz na godzinę jest uruchamiany podajnik z węglem. Przy uruchomieniu podajnika, działa przekaźnik i są zwierane styki NO i jest przekazywana informacja do CA.
    Jeżeli wystąpi awaria na piecu i nie ma reakcji po ok. 65 min chciałbym aby to zostało zasygnalizowane na manipulatorze (GONG).

  6. #10966
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cześć,

    bedę robił u Siebie alarm. Będzie Integra 64 + 5 czujek ruchu + 2 czujki dymu(nad schodami i strych), do tego GSM 4 i manipulator sensoryczny
    W miejsce centrali wypuściłem jeszcze skrętkę i kable do potencjalnych kamer monitoringu.
    Czy coś jeszcze powinienem zrobić na przyszłość???
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #10967

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    bedę robił u Siebie alarm. Będzie Integra 64 + 5 czujek ruchu + 2 czujki dymu(nad schodami i strych), do tego GSM 4 i manipulator sensoryczny
    W miejsce centrali wypuściłem jeszcze skrętkę i kable do potencjalnych kamer monitoringu.
    Czy coś jeszcze powinienem zrobić na przyszłość???
    Gdybyś poczytał ten wątek w miarę od początku, to wiedziałbyś, że przydatne mogą (a nawet powinny) być jeszcze kable do każdego okna/drzwi. Za to kable od kamer centrali nie są do niczego potrzebne.

  8. #10968
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Na pewno przyda się drugi manipulator w garażu, ewentualnie na piętrze. Faktycznie kable do drzwi zewnętrznych i bramy garażowej mogą być przydatne bardziej niż do okien. Czy są rolety i rozważane jest sterowanie nimi itp..
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #10969
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadeuszK Zobacz post
    Proszę o pomoc w zaprogramowaniu centrali Integra 64 tak abym mógł wychwycić że na piecu CO jest awaria.
    Jeżeli piec pracuje prawidłowo to przynajmniej raz na godzinę jest uruchamiany podajnik z węglem. Przy uruchomieniu podajnika, działa przekaźnik i są zwierane styki NO i jest przekazywana informacja do CA.
    Jeżeli wystąpi awaria na piecu i nie ma reakcji po ok. 65 min chciałbym aby to zostało zasygnalizowane na manipulatorze (GONG).
    Witam

    W opcjach wejść masz "Maks. czas braku naruszenia" tylko to będzie sygnalizowane awarią.
    Ustaw wyjście jako wskaźnik awarii z tej czujki i daj na wejście, którego naruszenie będzie robiło GONG

  10. #10970
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Cześć,

    bedę robił u Siebie alarm. Będzie Integra 64 + 5 czujek ruchu + 2 czujki dymu(nad schodami i strych), do tego GSM 4 i manipulator sensoryczny
    W miejsce centrali wypuściłem jeszcze skrętkę i kable do potencjalnych kamer monitoringu.
    Czy coś jeszcze powinienem zrobić na przyszłość???
    napewno jeszcze kabel do syreny na zewnątrz, może do czujnika zalania, i ogólnie warto do każdego punktu (kontakt, włącznik) puścić skrętke
    Z242 na kujawach

  11. #10971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich, dotarłem do etapu: alarm, w tym momencie mam puszczone przewody do każdego pomieszczenia gdzie jest okno ( czujniki ruchu ), przewód do syreny na zewnątrz, manipulatora i jeden przewód w kuchni ( czujka dymu ). Mam w oknach rolety zewnętrzne sterowane radiowo Somfy RTS.
    Człowiek od rolet wspominał że rolety można połączyć ze sterowanie rolet.

    Mam do Was prośbę o radę ( jestem zielony ) i polecenie centrali,syreny, manipulatora i czujników ruchu i czujki dymu. W związku z roletami w grę wchodzi Integra z modułem GSM. Pojawi się u mnie człowiek od alarmów i chcę mieć jakiąś podstawową wiedzę na temat instalacji.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #10972
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Witam
    Rozpoczynam przygodę z firmą S.... centrala Integra 128 z abax. Mam małą nadzieję, że mi pomożecie przebrnąć z podłączeniem poprawnym tego alarmu. Na początek pytanie odnośnie takiej czujki-cobalt pro:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cobalt pro 3.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	378711Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cobalt pro 2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	378712
    które podłączenie jest lepsze NC czy 2EOL? Czy podłaczając w sposób NC blokuje w centrali 2 wejścia tak? a przy 2EOL tylko jedno? Tylko czy w opcji 2EOL wszystkie funkcje czujki są aktywne? (antymasking i sabotaź)
    Dzięki
    Z242 na kujawach

  13. #10973

    Domyślnie

    2EOL jest lepsze. Przy "sprytnym" podłączeniu wykryje Ci maskowanie tak samo jak sabotaż. Pytanie tylko, czy potrzebujesz antymaskingu w _domu_?

    PS. Nowe Integry obsługują jeszcze 3EOL, co pozwoli Ci wykryć każdy z tych stanów oddzielnie.

  14. #10974
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Centrala z datą produkcji 12.2016 więc świeża ale czy ma funkcję 3eol to nie wiem-jeszcze do tego nie doszedłem. Czy potrzebuje antymaskingu?-pewnie nie ale jak jest i nie blokuje dodatkowych wyjść w centrali to chyba warto tak podłączyć żeby działało? Czyli podłączyć 2eol i na czujce odpowiednio założyć zworki i będzie ok?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłączenie cobalt pro.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	378723
    Tu jeszcze jedno pytanie bo w centrali pomiędzy Z1 a Z2 jest tylko jeden wtyk COM, czy on jest wspólny dla Z1 i Z2?-chcąc podłączyć teraz drugą czujkę podłącze NC (z czujki nr 2) pod COM z płyty w który jest wpięty czujnik nr 1? tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłączenie cobalt pro 2szt.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	378724
    Sory za głupie pytania ale zielony jestem. Dzięki ravbc że się zainteresowałeś.
    Z242 na kujawach

  15. #10975

    Domyślnie

    COM jest wspólny. Co do konfiguracji czujki to... nie chce mi się instrukcji czytać

  16. #10976
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    1. w poście 10974 jest tam złącze integry pierwsze dwa z lewej są AC- wejście zasilania ale gdzie wpiąc faze a gdzie 0? bo nie jest to oznaczone.
    2. Dodatkowo w zestawie są dwa rodzaje rezystorów mniejszy i większy a nie mogę nigdzie znaleźć jakie mają parametry-może ktoś wie?
    3. Jeżeli wyjście wysokoprądowe jest nieużywane to obciążyć je trzeba rezystorem 2,2k -fizycznie ma to wyglądać tak że w COM wkładam jedną nóżkę rezystora a w OUT1 drugą nóżkę?
    Z242 na kujawach

  17. #10977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Witam

    Ad1 . zmienne z trafo ok 16-21 V , kolejność kabelków dowolna.
    Ad2. 1,2k kolor brąz , czerwony, 2,2k czerwony, czerwony patrząc od brzegu.
    Ad3. tak

  18. #10978
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    dzięki-zdrówko twoje (tyskie polska)
    właśnie o kolejność mi chodziło kabelków. Rezystory z czerwonym są większe czyli dobrze myślałem że mają 2,2k ale lepiej się upewnic. Już trochę poczytałe, dużo mi podpowiedzieliście w najprostszych sprawach a jutro postaram się już coś złożyć. Zobaczymy co odpier...e .
    Dzięki.
    Z242 na kujawach

  19. #10979
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    2EOL jest lepsze. Przy "sprytnym" podłączeniu wykryje Ci maskowanie tak samo jak sabotaż. Pytanie tylko, czy potrzebujesz antymaskingu w _domu_?

    PS. Nowe Integry obsługują jeszcze 3EOL, co pozwoli Ci wykryć każdy z tych stanów oddzielnie.
    1.Nie widzę w tym żadnego sprytu, co najwyżej nieco druciarstwa i głupich oszczędności.
    2. Nowe w tym sensie, że nowe modele opatrzone "+". Nie ma jak na razie intergry WRL + a więc i nie obsługuje ona TEOL.

  20. #10980
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Freta_90 Zobacz post
    Witam, czy ma ktoś kontakt do forumowego ZBYCHA? Niestety nie odpowiada na maile.

    Chyba to ten sam:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik172937.html

Strona 549 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony