dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 552 z 562
Pokaż wyniki od 11.021 do 11.040 z 11231
  1. #11021

    Domyślnie

    @Donkichotdon

    1. na tą chwilę nie planuję podłączyć do firmy ale chciałbym żeby kiedys się dało a póki co mogłaby informować na telefon gsm
    4. wrzucam rzut planu może coś podpowie, na czerwono oznaczyłem czujki wewn. a niebiesko kontaktrony, do których myślałem dać inercyjne, na żółto sygn. zewn. i na czarno kominek
    5. jeśli nie bardzo z nich słychać to pewnie będzie potrzebny jakiś delikatny sygnalizator wewn. tylko nie wiem czy są takie nie mocno głośne
    6. nie wiedziałem ale lipa...., to co proponujesz w takiej sytuacji?

    Proszę zerknij swoim okiem, czy ma to szanse działać

    PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan domu czujki.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	380292

  2. #11022
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    @Xesxpox


    Rezystor jest w dobrym miejscu. Zostaw ten sabotaż, bo on przecież już jest podłączony. W satelu przy konfiguracji DEOL zawsze rezystory 1.1, niezależnie co podpinasz.

    @ENGY
    1. W dużym uproszczeniu. WRL- duzo większe możliowści informowania i sterowania.Ponad 60 komunikatów alarmowych, możesz więc dostawać informacje, która czujka w danej chwili jest naruszona. Zewnętrzny nadajnik Typu T2 czy T4 zdecydowanie mniej informacji (tyle ile ma wejść), więc ograniczamy się do informacji typu alarm w strefie 1 , 2 itp. Jedyna zaleta, ale dość ważna to to że możemy dać mu niezależne zasilanie i odseparować galwanicznie od centrali, przez co jej uszkodzenie nie wpłynie na jego pracę ( wyśle komunikaty). Przy WRL, pada płyta to i pada nadawanie. Dlatego pytałem o firmę ochroniarską .
    Ad4. tak sobie.
    Poczytaj:http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...63577#15063577
    Poszukaj też innych tematów dot rozmieszczenia czujek.
    Decydując się na satela powinieneś wiedzieć:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3221064.html

    Ad6. manipulatory. Pytanie czy potrzebujesz aż trzech?
    .

  3. #11023

    Domyślnie

    Cytat Napisał ENGY Zobacz post
    @Donkichotdon

    1. na tą chwilę nie planuję podłączyć do firmy ale chciałbym żeby kiedys się dało a póki co mogłaby informować na telefon gsm
    4. wrzucam rzut planu może coś podpowie, na czerwono oznaczyłem czujki wewn. a niebiesko kontaktrony, do których myślałem dać inercyjne, na żółto sygn. zewn. i na czarno kominek
    5. jeśli nie bardzo z nich słychać to pewnie będzie potrzebny jakiś delikatny sygnalizator wewn. tylko nie wiem czy są takie nie mocno głośne
    6. nie wiedziałem ale lipa...., to co proponujesz w takiej sytuacji?

    Proszę zerknij swoim okiem, czy ma to szanse działać

    PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan domu czujki.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	380292
    wydaje mi się że czujki ruchu powinny być w rogu ściany w której jest okno aby potencjalny intruz "przecinał" wiązkę....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  4. #11024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkichotdon Zobacz post
    @Xesxpox


    Rezystor jest w dobrym miejscu. Zostaw ten sabotaż, bo on przecież już jest podłączony. W satelu przy konfiguracji DEOL zawsze rezystory 1.1, niezależnie co podpinasz.
    1. Nie zawsze kumam o co Ci chodzi- pisałeś wcześniej żeby sabotaż, maskowanie podłączyć w deol więc kombinuje. Czyli w sateli wrn daje do COM centrali a drugi wrn do Zxxxx centrali i będzie ok przy czujce kobalt pro?
    Teraz w centrali zaczyna mi brakować wejść do czujek, kontraktonów więc podłaczę ekspander int-e.
    2. Czy jeżeli ekspander będzie w tej samej obudowie co centrala i zasilacz to można go zasilić prosto z zasilacza czy nie kombinować i zasilić go z centrali?
    3. Podłączając pod ekspander czujki tmp do Zxxxx i nc do COM to czujki +,- prowadzę do centrali tak?
    Z242 na kujawach

  5. #11025
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zigula111

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam problem z centralą Integra 128 WRL. Chciałbym wysterować jedno z wyjść nisko prądowych tej centrali za pomocą sms. Sms potwierdzający przychodzi z centrali a stan wyjścia się nie zmienia. Załączanie i wyłączanie sms-em centrali działa ale sterowanie wyjściem nie. Czy ktoś wie gdzie jest "kruczek" ?

  6. #11026

    Domyślnie

    @Donkichotdon




    1. Ok, czyli rozumiem najlepiej zakupić wrl
    2. czy lepiej przestawić te czujki żeby nie patrzyły w światło okna?
    zmartwiłem się czytając te skargi z linka jaki to satel jest awaryjny i ciągle są usterki sprzętu pomimo że jest nowy
    to jakie systemy są mniej awaryjne?Możesz coś polecić?
    6. chciałbym mieć jeden manipulator w sypialni, a co zrobić do rozkodowania przy wejściu i w garażu jak będę wchodził przez niego?


    możesz coś polecić na tą moją całą sytuację?

  7. #11027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    @Xesxpox
    1. Ostatni schemat jaki załączałeś był poprawny
    2. Z jakiego zasilacza? Jeżeli mówisz o transformatorze , to NIE!
    3 Możesz tak zrobić
    Pewien jesteś że chcesz to sam podłączać?

    @ENGY
    1. Nie wiem,
    2. przynajmniej tam gdzie mamy duże nasłonecznienie. No i czujka w garażu. Postawisz wysoki samochód i lipa
    6. Pilot jednocześnie otwiera bramę i opóźnia czujniki w garazu i na dojściu do manipulatora w wejściu. Manipulator w sypialni, dobra rzecz, kwestia po co akurat Tobie.

  8. #11028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    donkichotdon tak jestem pewien no chyba że polegnę Dużo kosztuje wystrojenie takiego alarmu gdzie czujki i centrala są już spięte?-tak orientacyjnie. Dzięki Twojej pomocy udało mi się to spiąć w miarę poprawnie. Ekspander myślałem spiąć z trafo ale wiem po przeczytaniu instrukcji i Twoich uwag że to zły pomysł Dziś spiąłem i podłączyłem wszystko. Manipulator wyświetla już godzinę haha centrala łączy się przez lapka z programem, czujki dualne mrugają. Teraz pora jakoś to zaprogramować. Kniga programowania gruba....coś w pierwszej kolejności trzeba wystroić?
    Z242 na kujawach

  9. #11029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Może to moje cholerne szczęście, ale mimo najszczerszych zapewnień klienta nie spotkałem się z sytuacją, aby wszystko( nawet większość) była dobrze podłączona, tak że tylko zaprogramować. Pal licho same podłączenia, ale jak nie do góry nogami powieszone czujki, to połamane obudowy, tampery, przycięte kable tak że nie starczały do płyty, wierzchem wprowadzone kable do obudowy centrali, brak koniecznych elementów systemu, źle dobrane elementy. itp O rozmieszczeniu urządzeń już nie wspomnę. I to doświadczenia zebrane na max 10 takich dokończeniach Więc nawet nie pytaj ile to kosztuje
    Co do kolejności działań:
    1. adresacja i identyfikacja klawiatur
    2. adresacja i identyfikacja expanderów
    3. ustawienie typów linii zgodnie z parametryzacją podłaczonych urządzeń ( NC, NO EOL DEOL NC DEOL NO)
    4. wyłaczenie linii pustych zero=brak
    5. test przez naruszanie

  10. #11030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Działa na początek spiąłem 3 czujki i robię testy co i jak. Z manipulatora ładnie się wszystko konfiguruje. Po podłaczeniu pod kompa centrali i program dloadx program nie widzi centrali. Nie wiem dlaczego. Port com ustawiłem dioda świeci na zielono w programie. Niby w strukturze rozpoznaje manipulator ale w pewnych funkcjach pojawia się komunikat-brak połączenia z centralą. Wszelkie zmiany w programie nie powodują fizycznie zmian w centrali.
    Z242 na kujawach

  11. #11031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    1. to dobrze
    2. zbyt mało danych y cokolwiek odpowiedzieć.( procedura połączenia, użyty kabel, przejściówka ) Na wspominanym wczesniej forum jet kilka tematów temu poświeconych.

  12. #11032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    teraz muszę w wolnej chwili porządnie ustawić zasięg działania czujek. Wpiąć czujnik czadu-może ktoś się orientuje gdzie ten czujnik powinien być zamontowany?- chodzi o to czy w pomieszczeniu gdzie jest kominek(kotłowni nie ma) czy gdzieś w przejściu do pomieszczeń nocnych?
    Co do kabla to orginalny Konwerter USB-RS do programowania urządzeń SATEL, Muszę oszukać. Ogólnie wpinam kabel do lapka. Na przejściówce świecą się kontrolki. Po uruchomieniu dloadx dioda COM świeci na zielono. Teraz gdzieś powinienem pewnie w ustawieniach coś poprawnie skonfigurować żeby centrala z lapkiem współpracowały.
    nie wiem czy tu nie powinienem zmienić-
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ufqsppm.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	380732
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 04-02-2017 o 15:34
    Z242 na kujawach

  13. #11033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Sprawdź:

    W Dloadx numer portu na jakim masz kabelek.
    W manipulatorze kodem serwisu zobacz czy downloading (downloading-rs) jest włączony

  14. #11034
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    witam
    nadal mam problem z komunikacją. W manipulatorze dowloding właczony . Odpalam program wyskakuje mi takie coś:


    ok, wchodzę w konfigurację:


    gdzie w okienku centrala- indentyfikacja integra ustawiam to samo co pokazuje manipulator (poprawnie??)
    a w okienku komputer-identyfikacja dloadx ustawiam to samo co w okienku identyfikacja integra?

    po takim zabiegu port com zaczyna świecić na zielono a lampki w orginalnej przejściówce dwie zielone zaczynają mrygać na zielono trzecia na czerwono:



    ale nadal wywala brak komunikacji z centralą. W opcjach zmieniałem już na integrę 128wrl i nic. W strukturze dodawałem manipulator ale mam wszystko na szaro:


    Jeszcze po wejściu w okno porównanie danych mam coś takiego:



    może podpowiecie mi gdzie szukać błędów?
    pozdrawiam.
    Z242 na kujawach

  15. #11035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    No, już coraz bliżej

    Identyfikator Integra i Identyfikator Dloadx to są osobne pozycje.
    I muszą być takie same w kompie i centrali ( manipulatorze).
    Możesz ustawić sobie jakieś "proste" np 12345678.

    Potem myszą kliknij na diodę transmisji w Dlodax by wyłączyć port i po chwili jeszcze raz by załączyć.

  16. #11036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    ustawiłem identyfikatory, właczyłem na manip dowloing no i wyskoczyło mi coś takiego:

    zabardzo nic się nie zmieniło, na tym scanie identyfikator centrali jest inny niż te w manipulatorze -id manip, id centrali. Jak go zmienie na taki sam jak te w manipulatorze nadal nic się nie dzieje.
    Z242 na kujawach

  17. #11037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Wlasnie polaczyles sie ze swoim systemem. Zmien nazwe systemu na wlasny, OK i odczyta dane centrali.

  18. #11038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    a identyfikatora centrali z okienka powyżej co wkleiłem nie zmieniać na taki jak w manipulatorze?-bo jest on inny.
    Z242 na kujawach

  19. #11039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Nie, nie musisz. Program sam zmienia dla bezpieczeństwa.
    Ostatnio edytowane przez ksysju ; 11-02-2017 o 16:29

  20. #11040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Robię tak jak mówisz i wywala mi brak połączenia z centralą. Hm i co teraz?
    Z242 na kujawach

Strona 552 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony