dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 557 z 562
Pokaż wyniki od 11.121 do 11.140 z 11231
  1. #11121

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysju Zobacz post
    Ustaw PIR jako wej/wyj i już
    Wszystko działa poprawnie ale tylko wtedy gdy strefa z PIR'ami jest uzbrajana zależnie od strefy z kontaktronem. W momencie gdy ustawiam "załączane hasłem" to opóźnienie nie działa. Po prostu chciałem wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Tak jakby opóźnienie działało tylko w danej strefie lub strefie powiązanej zależnym uzbrajaniem
    Ostatnio zrobiliśmy antresole w pokoju córci...wyszła tak ... http://www.facebook.com/media/set/?s...8275689&type=3

  2. #11122

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy rozmieszczenie czujek jest odpowiednie czy będzie trzeba je gdzieś indziej umieścić. Jestem na etapie kładzenia kabli.
    Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCHEMAT.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	404306  

  3. #11123

    Domyślnie

    Hej,

    troszeczkę zmienił bym układ, mianowicie :

    pomieszczenie lewe górne - czujkę dał bym po prawej stronie drzwi tak aby zaraz po otwarciu drzwi działa ruch
    Prawe górne - ok
    Kuchnia - dodałbym tam czujkę ponieważ masz tam okno
    Klawiaturę dla wygody dał bym po lewej stronie drzwi tak abyś miał lepszy dostęp przy użytkowaniu


    reszta ok

    Powodzenia

  4. #11124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał emler233 Zobacz post
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy rozmieszczenie czujek jest odpowiednie czy będzie trzeba je gdzieś indziej umieścić. Jestem na etapie kładzenia kabli.
    Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
    Ja natomiast przeniósł bym wszystkie czujki PIR na ściany z oknami [nie wskazane jest by czujka patrzyła prosto w okno] o ile oczywiście nie będzie wielkich zasłon, firan itp do samego sufitu na całej ścianie. Nie zapomnij o kablu do sygnalizatora optyczno-akustycznego na zewnątrz. Kable alarmowe lub telefoniczne nie skrętki. Dwie żyły zapasowe do każdego urządzenia. Nie myślałeś o kontaktronach? Obecnie to już prawie standard a w drzwiach zewnętrznych prawie konieczny. Pomyśl też o czujkach p.poż, zalania itp.

  5. #11125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcza

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    33

    Domyślnie

    Na początek witam wszystkich
    Chciałbym zapytać znających się i mających duże doświadczenie o poradę.
    Jakie czujki Pir Kurtynowe polecili byście wewnątrz domu w oknach by było jak najbardziej mniej fałszywych alarmów i dodam że tylko to rozwiązanie już pozostało
    Domek parterowy i dlatego czujki Kurtynowe a kable pod tynkiem i dlatego tylko pozostają tylko czujki i używając opcji szukaj wiem że dualne Pir MW są dobre ale dość drogie może ktoś poleci coś sprawdzonego a o połowę tańsze.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  6. #11126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcza Zobacz post
    Jakie czujki Pir Kurtynowe polecili byście wewnątrz domu w oknach by było jak najbardziej mniej fałszywych alarmów i dodam że tylko to rozwiązanie już pozostało
    Czemu nie kontaktrony + wstrząsowe? Może być 2 w 1 - VD-1 satela. Alarm może być aktywny nawet, jak domownicy i zwierzaki są w domu (np. w nocy) - byle okna ani drzwi nie otwierać, nie wybijać, nie rozwiercać zamków.
    Kurtynowe fajne są na zewnątrz, bo alarmują zanim agresor dobierze się do okna czy drzwi. Ale "trochę" kosztują.

  7. #11127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcza

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu nie kontaktrony + wstrząsowe? Może być 2 w 1 - VD-1 satela. Alarm może być aktywny nawet, jak domownicy i zwierzaki są w domu (np. w nocy) - byle okna ani drzwi nie otwierać, nie wybijać, nie rozwiercać zamków.
    Kurtynowe fajne są na zewnątrz, bo alarmują zanim agresor dobierze się do okna czy drzwi. Ale "trochę" kosztują.
    Dziękuję za zainteresowanie ale opisałem dlaczego czujki kurtynowe...
    Przewody juz pod tynkiem

  8. #11128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcza

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcza Zobacz post
    Na początek witam wszystkich
    Chciałbym zapytać znających się i mających duże doświadczenie o poradę.
    Jakie czujki Pir Kurtynowe polecili byście wewnątrz domu w oknach by było jak najbardziej mniej fałszywych alarmów i dodam że tylko to rozwiązanie już pozostało
    Domek parterowy i dlatego czujki Kurtynowe a kable pod tynkiem i dlatego tylko pozostają tylko czujki i używając opcji szukaj wiem że dualne Pir MW są dobre ale dość drogie może ktoś poleci coś sprawdzonego a o połowę tańsze.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Ktoś doradzi liczę bardzo na ZBYCHA

  9. #11129

    Domyślnie

    Chyba nie tylko ty liczysz na ZBYCHA, ja z kolei generalnie licze na jakakolwiek pomoc...a mianowicie

    Posiadam Integre 128WRL. Dom w zasadzie jest na ukonczeniu, kable juz od dawna sa pociagniete, elektryk wykonujacy instalacje mial poczatkowo jakis zamysl, a teraz jak przyszlo do pracy to stwierdza "zebym sobie sam wymyslil co chce". Ponizej wrzucam rzuty parteru i pietra gdzie porozmieszczalem zamontowane czujki ruchu oraz miejsca gdzie kable sa jeszcze do wykorzystania.... Czy moglbym prosic o pomoc w rozmieszczeniu pozostalych zeby to chociaz troche jakos funkcjonowalo? Dodam tylko ze w domu nie mam gazu, calosc jest na prad.

    A zatem tutaj linki do rzutow:
    https://imghost.io/image/yetgp
    https://imghost.io/image/yeC3E


    1. Gdzie jeszcze zamontowalbyscie czujki ruchu? (na rzucie umiescilem 3 wyjscia na taras)
    2. Czujka czadu w jakiej odleglosci powinna byc od kominka? Czy mozna ktorys z kabli wykorzystac?
    3. Rozwazam w domu zastosowanie czujki dymu i temp. Pierwszym takim miejscem bylby garaz. Czy gdzies jeszcze warto zamontowac ja?
    4. Czy brak okablowania na pietrze to bedzie duzy problem? Czy cos tam musialbym miec zamontowane?
    5. W domu posiadam duze przeszklenia, w standardzie kupowalem z kontraktonami z firmy Vetrex. Jedynie w bramie garazowej nie posiadam kontraktonow, tam tez powinien byc?
    6. Chcialbym miec mozliwosc tak skonfigurowania Integry, ze w momencie uzbrojenia alarmu odcina wode w calym domu poprzez elektrozawor. Czy mozecie polecic jakis sprzet dobry do tego?
    7. W domu sa 3 lazienki, niestety kabel do czujki jest tylko w jednej. Czy montowac czujke zalania?
    8. W domu posiadam zaluzje fasadowe. Calosc automatyki zaluzji jest wykonana na firmie Portos, czy moge jakos to polaczyc z integra?
    9. Jak rozwiazac temat w przypadku pozaru aby wylaczalo rekuperacje?
    10. Czy moge ustawic sobie odpowiednia zwloke na naruszenie alarmu w przypadku wiatrolapu, a w pozostalych pomieszczeniach aby tej zwloki nie bylo?
    11. Jak rozwiazac temat rozbrajania alarmu przy wjezdzaniu autem do garazu? Manipulator posiadam w wiatrolapie...
    12. Mam wyciagniete kable poza domem w narozach pod przyszle kamery. Czy znacie cos godnego polecenia? Czy to takze mozna podpiac pod Satela?


    Wiem, ze jest to sporo pytan, mimo wszystko bylbym bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc...

  10. #11130

    Domyślnie

    Witam. Myślę o jakimś prostym alarmie. Czujki ruchu w pomieszczeniach z oknami, drzwiami na parterze oraz na piętrze (chyba sie nie robi ale co będzie jak ktoś bedzie chciał wejsc do mojej sypialni, pok komputerowego?). Alarm dźwiękowy i świetlny na zewnątrz. Centrala z powiadomieniem gsm na komórkę?

    Bardziej zeleży mi na drugim trybie (jeśli się da), ktory byłby aktywowany gdy domownicy są w domu - chodzi o czujki ruchu na zewnątrz domu, wokół budynku. Działka wąska to pewnie z 3 stron objęłyby teren do ogrodzenia (5m)... Jakiś pomysł. na jakie koszty należy się nastawić, rząd wielkości - 2 tys, 5 tys, 10 tys... Pozdrawiam

  11. #11131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Bardziej zeleży mi na drugim trybie (jeśli się da), ktory byłby aktywowany gdy domownicy są w domu - chodzi o czujki ruchu na zewnątrz domu, wokół budynku.
    Poczytaj ten wątek od początku, zwłaszcza fragmenty o ochronie obwodowej, kontaktronach, itp. Da się to zrobić lepiej, niż proponujesz. Nawet na tyle dobrze, że będziesz tego używał (zamiast zrezygnować z uzbrajania po któryms kolejnym fałszywym alarmie w środku nocy).

  12. #11132

    Domyślnie

    Może ktoś życzliwy, siedzący w temacie, zaproponuje jakieś rozwiązanie. Przejrzę go z grubsza ale kolejny wątek 600 stronicowy dla kogoś kto ma rodzine, firme i budowę domu w systemie gospodarczo - zleconym, jest po prostu nie do ogarnięcia.

  13. #11133

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Może ktoś życzliwy, siedzący w temacie, zaproponuje jakieś rozwiązanie. Przejrzę go z grubsza ale kolejny wątek 600 stronicowy dla kogoś kto ma rodzine, firme i budowę domu w systemie gospodarczo - zleconym, jest po prostu nie do ogarnięcia.
    Ochrona obwodowa:
    - kontaktrony na drzwi i otwierane okna
    - czujki inercyjne na drzwi i okna (tylko tam gdzie jest potencjalna możliwość próby włamania)

    Jedna czujka ruchu na parterze na strefę otwartą (salon korytarz), druga na piętrze na korytarz, trzecia w garażu.

    Centrala alarmowa: Satel Integra 128 WRL z powiadomieniem SMS, zdalnym dostępem przez SMS i Internet (pożądany VPN).

  14. #11134

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Ochrona obwodowa:
    - kontaktrony na drzwi i otwierane okna
    - czujki inercyjne na drzwi i okna (tylko tam gdzie jest potencjalna możliwość próby włamania)

    Jedna czujka ruchu na parterze na strefę otwartą (salon korytarz), druga na piętrze na korytarz, trzecia w garażu.

    Centrala alarmowa: Satel Integra 128 WRL z powiadomieniem SMS, zdalnym dostępem przez SMS i Internet (pożądany VPN).
    a dlaczego nie perfecta32 ?? cena atrakcyjna, wbudowany moduł GSM, sterowanie przez smartfona...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  15. #11135

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Ochrona obwodowa:
    - kontaktrony na drzwi i otwierane okna
    - czujki inercyjne na drzwi i okna (tylko tam gdzie jest potencjalna możliwość próby włamania)
    Jedna czujka ruchu na parterze na strefę otwartą (salon korytarz), druga na piętrze na korytarz, trzecia w garażu.
    Centrala alarmowa: Satel Integra 128 WRL z powiadomieniem SMS, zdalnym dostępem przez SMS i Internet (pożądany VPN).
    To mam po jednej czujce w kazdym salonie na dole. W wiatrołapie nie montujemy czujek ruchu? Co z pokojami na pietrze? W korytarzu będę miał komputery i dokumenty to OK. Co z sypialnią i sypialniami dzieci? Sypialnię też chciałym chronić. Moze warto zamontować czujki? Po drabinie tez mozna wejsc.

    Kontaktrony i czujki inercyjne tylko na parterze czy na pietrze? Okien ma sporo... Na zewnątrz możemy wrzucić jakies kurtyny wzdłuż ścian budynku jako np druga strefa?


    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    a dlaczego nie perfecta32 ?? cena atrakcyjna, wbudowany moduł GSM, sterowanie przez smartfona...
    Ta centrala obsłuży to wszystko powyżej? Faktycznie jest tańsza.

  16. #11136
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cichy_83

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-905
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szukam sprawdzonego instalatora od alarmów na terenie Krakowa i okolic. Możecie kogoś polecić?

  17. #11137
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    @marcza

    W zakresie pasywnych czujek podczerwieni z optyką kurtynową nie masz dużego wyboru.
    Zobacz czujkę YTOGI TI105
    https://ivolta.pl/ti-105-czujka-kurtynowa-ruchu-pir/2727/produkt/


    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #11138
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam Zobacz post
    Chyba nie tylko ty liczysz na ZBYCHA, ja z kolei generalnie licze na jakakolwiek pomoc, a mianowicie...
    Panowie, ja niestety nie mam czasu odpisywać na każde zapytanie, a szczególnie całą masę pytań...

    Krótko:
    Skoro masz dom na ukończeniu, to rozumiem, że już nie dociągniesz przewodów. Jak masz kontaktrony w oknach, to zamontuj też do bramy garażowej i drzwi wejściowych. Czujki ruchu, dymu i czujka czadu na parterze - zgodnie z poniższym rysunkiem.
    Rozważ montaż czujek udarowych ADV-100 na drzwiach i oknach (przynajmniej tych newralgicznych).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	408126

    Na piętrze zamontuj minimum czujkę ruchu w holu (tak, żeby pokrywała jak największy obszar), czujkę dymu centralnie w holu i manipulator przy sypialni.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #11139
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc Zobacz post
    Poczytaj ten wątek od początku...
    Fajny żarcik
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #11140
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam
    6. Chcialbym miec mozliwosc tak skonfigurowania Integry, ze w momencie uzbrojenia alarmu odcina wode w calym domu poprzez elektrozawor. Czy mozecie polecic jakis sprzet dobry do tego?
    Odnośnie elektrozaworu do wody, to proponuję kupić:

    Elektrozawór Danfoss EV220B 22B 1" NC EPDM 032U1263
    http://www.sklep-asc.pl/pl/p/Elektrozawor-Danfoss-EV220B-22B-1-NC-EPDM-032U1263/371
    Cewka 230V 10W do zaworu typu B Danfoss (018F7351)
    http://www.sklep-asc.pl/pl/p/Cewka-230V-10W-do-zaworu-typu-B-Danfoss-018F7351/335
    Wtyk do zaworów typu B Danfoss (042N0156)
    http://www.sklep-asc.pl/pl/p/Wtyk-do-zaworow-typu-B-Danfoss-042N0156/325
    Ekonomizer
    http://allegro.pl/ekonomizer-do-elektrozaworu-ograniczajacy-zuzycie-i6203245882.html

    Wersja ekonomiczna elektrozaworu (nie wiem, jak z jakością)
    http://allegro.pl/elektrozawor-2n25-1-cal-230v-lub-12v-24v-48v-dn25-i6045808219.html

    Hydraulik musi zrobić by-pass elektrozaworu, aby przy braku prądu dało się ręcznie puścić wodę.


    Cytat Napisał tomkam
    7. W domu sa 3 lazienki, niestety kabel do czujki jest tylko w jednej. Czy montowac czujke zalania?
    Tam, gdzie masz przewód zamontuj czujkę FD-1, a w pozostałych łazienkach i kuchni bezprzewodowe AFD-100

    Cytat Napisał tomkam
    8. W domu posiadam zaluzje fasadowe. Calosc automatyki zaluzji jest wykonana na firmie Portos, czy moge jakos to polaczyc z integra?
    Udzielaj dokładnych informacji i zadawaj precyzyjne pytania, bo na to, co napisałeś mogę jedynie odpowiedzieć - jakoś możesz to połączyć z Integrą.
    Firma Portos robi różne rodzaje sterowań - jakie konkretnie urządzenia masz u siebie?
    Jakiej funkcjonalności oczekujesz po podłączeniu do Integry?

    Cytat Napisał tomkam
    9. Jak rozwiazac temat w przypadku pozaru aby wylaczalo rekuperacje?
    Zasilanie rekuperatora podłączasz przez stycznik. Stycznik ma mieć cewkę na 12V, którą podłączasz do wyjścia programowalnego centrali i programujesz jako alarm pożarowy i zatrzask. Po wywołaniu alarmu pożarowego stycznik odłączy zasilanie rekuperatora.

    Cytat Napisał tomkam
    10. Czy moge ustawic sobie odpowiednia zwloke na naruszenie alarmu w przypadku wiatrolapu, a w pozostalych pomieszczeniach aby tej zwloki nie bylo?
    To jest podstawowy zakres wiedzy, którą uzyskasz po przeczytaniu instrukcji, więc zanim zadasz kolejne pytania, najpierw przeczytaj instrukcję!

    Cytat Napisał tomkam
    11. Jak rozwiazac temat rozbrajania alarmu przy wjezdzaniu autem do garazu? Manipulator posiadam w wiatrolapie.
    Wersja I - długie opóźnienie na wjazd do garażu i przejście do manipulatora w wiatrołapie. Rozwiązanie beznakładowe, ale o tyle niebezpieczne, że złodziej też ma ten długi czas i może coś wynieść z garażu (kosiarkę, rower, itp.) zanim włączy się alarm.
    Wersja II - załączanie opóźnienia na wjazd do garażu pilotem. Możesz wziąć do napędów bram piloty czterokanałowe i dodatkowy odbiornik tych pilotów podłączasz do Integry. Wówczas przed otwarciem garażu jednym z przycisków pilota włączasz opóżnienie (max 255 sekund) i dopiero możesz otworzyć garaż.

    Cytat Napisał tomkam
    12. Mam wyciagniete kable poza domem w narozach pod przyszle kamery. Czy znacie cos godnego polecenia? Czy to takze mozna podpiac pod Satela?
    Znamy i można podpiąć pod Satela...
    Jakie pytanie - taka odpowiedź
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 557 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony