dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 562
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 11231
  1. #1181
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Ufff znalazłem wątek .... na dziesiątej stronie wstecz. Widać nikt nie ma problemów z alarmami.

    A oto mój.
    Właśnie rozbudowuję system aby dołączyć nadzór zewnętrzny i niespodzianka.
    Dokupiłem mdouł PC5108 do centrali DSC 5020, który ma pracować jako piąty (linie 41 - 48 ) i problem. Centrala bez problemu widzi moduł (procedura 903), linie można zdefiniować, ale centrala nie reaguje na stan linii 41-48. Niezależnie od stanu linii 41-48 centrala daje się uzbroić nie wskazując na stan tych linii lub inaczej - widząc te linie jako nienaruszone - stan NC).
    Obecnie układ jest taki: jeden podsystem, trzy klawiatury 3.1 LCD przypisane do tego podsystemu, wszystkie linie przypisane do tego podsystemu, również 41-48. Linie DEOL
    Po różnych próbach definicji linii, które nic nie dały, wymieniłem moduł na inny nowy z obawy że może uszkodzony - dalej nic. Wykonałem reset centrali systemowy - nic, reset sprzętowy też bez zmian.
    Co dalej robić? Proszę o radę
    Dodam, że do tej pory nie było problemów z centralą i zainstalowanymi czterema modułami 5108.
    Skoro centrala widzi ten nowy moduł, to jest to objaw typowy dla braku przypisania linii do podsystemu. Sprawdź w programie 207, czy aby na pewno są zaznaczone wszystkie linie do przypisania pod podsystem 1. Dopiero po przypisaniu linii do podsystemu zaprogramuj typy linii (program 003 - od 8 do 16), bo jeśli zrobisz to wcześniej, to potrafią się typy linii zresetować do 00. Po zaprogramowaniu odłącz na chwilę oba zasilania centrali.
    Powodzenia!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #1182

    Domyślnie

    Dzięki za szybką reakcję.
    Przypisałem w podprogramie 207 wszystkie linie do jedynego podsystemu 1, ale najpierw je zdefiniowałem w podprogramie 003.
    Spróbuję jeszcze raz, choć przyznam, ze robiłem to juz wielokrotnie.
    Chyba najpierw wypnę moduł, potem 902, 903 podepnę moduł, 902, 903, 207 i w końcu 003. Może się uda, ale jak nie to chyba pozostaje pojechać do serwisu AAT, juz z nimi rozmawiałem, ale centrala nie jest juz na gwarancji.
    Czy przyczyną takiego stanu rzeczy mogły być próby uruchomienia drugiego podsystemu i przypisania do niego kilku linii łącznie z linią zdefiniowaną jako 23 przy zapięciu jej rezystorem?

  3. #1183
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Dzięki za szybką reakcję.
    Przypisałem w podprogramie 207 wszystkie linie do jedynego podsystemu 1, ale najpierw je zdefiniowałem w podprogramie 003.
    Spróbuję jeszcze raz, choć przyznam, ze robiłem to juz wielokrotnie.
    Chyba najpierw wypnę moduł, potem 902, 903 podepnę moduł, 902, 903, 207 i w końcu 003. Może się uda, ale jak nie to chyba pozostaje pojechać do serwisu AAT, juz z nimi rozmawiałem, ale centrala nie jest juz na gwarancji.
    Czy przyczyną takiego stanu rzeczy mogły być próby uruchomienia drugiego podsystemu i przypisania do niego kilku linii łącznie z linią zdefiniowaną jako 23 przy zapięciu jej rezystorem?
    To sprawdź w takim razie, czy te same linie (41-48 ) nie są przypisane do obu podsystemów! Dla podsystemu drugiego linie 41-48 są w programie 215. Jeśli tam są zaznaczone wszystkie linie, to tylko przy załączeniu obu podsystemów będą te linie działały.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #1184

    Domyślnie

    Sprawdzałem - nie są.
    Dla pewności: przypisanie do podsystemu 1 np linii 9-16 polega na wybraniu tych linii w podprogramie 203 tzn. powinny być widoczne cyfry na klawiaturze od 1 do 8?

  5. #1185
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Sprawdzałem - nie są.
    Dla pewności: przypisanie do podsystemu 1 np linii 9-16 polega na wybraniu tych linii w podprogramie 203 tzn. powinny być widoczne cyfry na klawiaturze od 1 do 8?
    Tak
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #1186

    Domyślnie

    Dzięki. Jutro się odezwę jak dzisiaj potestuję centralę.

  7. #1187

    Domyślnie

    Ja jestem przed montażem instalacji i mam takie pytanie.
    Czy jest jakaś różnica w obsłudze między klawiaturą LED (diodową) a z wyświetlaczem?
    Te drugie są podobno troszkę droższe ale może warto - bo nie wiem może wiecej widać.
    Dzięki.
    A tak poza tym z doświadczenia może podpowiecie na co zwrócić uwagę podczas korzystania z usług na kompleksowe wykonanie instalacji alarmowej przez firmę ochroniarską SKORPION okolice W-wy.

  8. #1188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał backdraft
    Ja jestem przed montażem instalacji i mam takie pytanie.
    Czy jest jakaś różnica w obsłudze między klawiaturą LED (diodową) a z wyświetlaczem?
    Te drugie są podobno troszkę droższe ale może warto - bo nie wiem może wiecej widać.
    Dzięki.
    A tak poza tym z doświadczenia może podpowiecie na co zwrócić uwagę podczas korzystania z usług na kompleksowe wykonanie instalacji alarmowej przez firmę ochroniarską SKORPION okolice W-wy.
    Roznica jest w obsłudze bo na klawiaturze LCD masz odrazu wszystko napisane...Napisz do jakiej centrali klawiatura to ci powiem czy jest warto dolozyc i kupic LCD czy wystarczy LED
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  9. #1189

    Domyślnie

    Tak jak wspomniałem wczoraj relacja z mojej walki z centralą DSC5020.

    po kolei
    003 - zdefiniowałem linie 41-48 00
    206 - wypiąłem je z podsysytemu 1
    wypiąłem moduł 5108
    902, 903
    wyłączyłem zasilanie i aku
    podłączyłem zasilania
    wpiąłem moduł
    902, 903
    jak na razie OK - centrala rozpoznała moduł i kolejne linie
    206 przypisałem linie do podsystemu 1 (jedynego)
    003 - zdefiniowałem linie jako 03
    klapa - centrala nie reaguje na stan linii 41-48

    drugie podejście jw. z tym , że po włączeniu zasilania i podłączeniu modułu
    wykonałem reset centrali sprzętowy z wyłączeniem zasilania zwarciu PGM1 i linii 1 itd.
    od nowa trzeba było zaprogramować centralę.
    Z liniami uważałem szczególnie
    najpierw 902, 903
    OK
    202 do 206 posystem 1
    potem linie.
    Linie od 01 do 40 OK
    41-48 brak reakcji centrali na zmianę stanu wejść linii

    Poźniej zdefiniowałem 2 podsystem i linię 33 jako 22. Po przełączeniu klawiatury zdefiniowanej jako 18 do 2 podsystemu widać było reakcję centrali przy zdalnym sterowaniu radiolinią uzbrajania i rozbrajania 2 posystemu. Przypisałem linię 41 do 2 podsystemu. Niestety brak reakcji na zmiany jej stanu.

    Dodam, że klawiatury 3.1 centrala 3.24
    co można jeszcze zrobić przed wyjęciem centrali i udania się do serwisu?

  10. #1190
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Tak jak wspomniałem wczoraj relacja z mojej walki z centralą DSC5020.

    po kolei
    003 - zdefiniowałem linie 41-48 00
    206 - wypiąłem je z podsysytemu 1
    wypiąłem moduł 5108
    902, 903
    wyłączyłem zasilanie i aku
    podłączyłem zasilania
    wpiąłem moduł
    902, 903
    jak na razie OK - centrala rozpoznała moduł i kolejne linie
    206 przypisałem linie do podsystemu 1 (jedynego)
    003 - zdefiniowałem linie jako 03
    klapa - centrala nie reaguje na stan linii 41-48

    drugie podejście jw. z tym , że po włączeniu zasilania i podłączeniu modułu
    wykonałem reset centrali sprzętowy z wyłączeniem zasilania zwarciu PGM1 i linii 1 itd.
    od nowa trzeba było zaprogramować centralę.
    Z liniami uważałem szczególnie
    najpierw 902, 903
    OK
    202 do 206 posystem 1
    potem linie.
    Linie od 01 do 40 OK
    41-48 brak reakcji centrali na zmianę stanu wejść linii

    Poźniej zdefiniowałem 2 podsystem i linię 33 jako 22. Po przełączeniu klawiatury zdefiniowanej jako 18 do 2 podsystemu widać było reakcję centrali przy zdalnym sterowaniu radiolinią uzbrajania i rozbrajania 2 posystemu. Przypisałem linię 41 do 2 podsystemu. Niestety brak reakcji na zmiany jej stanu.

    Dodam, że klawiatury 3.1 centrala 3.24
    co można jeszcze zrobić przed wyjęciem centrali i udania się do serwisu?
    Skoro centrala prawidłowo wykrywa nowy moduł, linie są przydzielone do podsystemu i zaprogramowane są typy linii, a mimo to linie nie działają, to ja już innych pomysłów nie mam. Pozostaje serwis
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #1191

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał backdraft
    Ja jestem przed montażem instalacji i mam takie pytanie.
    Czy jest jakaś różnica w obsłudze między klawiaturą LED (diodową) a z wyświetlaczem?
    Te drugie są podobno troszkę droższe ale może warto - bo nie wiem może wiecej widać.
    Dzięki.
    A tak poza tym z doświadczenia może podpowiecie na co zwrócić uwagę podczas korzystania z usług na kompleksowe wykonanie instalacji alarmowej przez firmę ochroniarską SKORPION okolice W-wy.
    Roznica jest w obsłudze bo na klawiaturze LCD masz odrazu wszystko napisane...Napisz do jakiej centrali klawiatura to ci powiem czy jest warto dolozyc i kupic LCD czy wystarczy LED
    Dowiedziałem się, że lepiej z wyświetlaczem, u mnie ma być jakaś centrala kanadyjska DSC czy coś w tym stylu. Jak możesz to prośba żebyś się jeszcze wypowiedział.
    Z góry dzięki.

  12. #1192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał backdraft
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał backdraft
    Ja jestem przed montażem instalacji i mam takie pytanie.
    Czy jest jakaś różnica w obsłudze między klawiaturą LED (diodową) a z wyświetlaczem?
    Te drugie są podobno troszkę droższe ale może warto - bo nie wiem może wiecej widać.
    Dzięki.
    A tak poza tym z doświadczenia może podpowiecie na co zwrócić uwagę podczas korzystania z usług na kompleksowe wykonanie instalacji alarmowej przez firmę ochroniarską SKORPION okolice W-wy.
    Roznica jest w obsłudze bo na klawiaturze LCD masz odrazu wszystko napisane...Napisz do jakiej centrali klawiatura to ci powiem czy jest warto dolozyc i kupic LCD czy wystarczy LED
    Dowiedziałem się, że lepiej z wyświetlaczem, u mnie ma być jakaś centrala kanadyjska DSC czy coś w tym stylu. Jak możesz to prośba żebyś się jeszcze wypowiedział.
    Z góry dzięki.
    jaki model DSC?
    Jezeli system ma byc dzielony na kilka stref i z 1 klawiatury beda uzbrajane wiecej niz 1 strefa to lepiej klawiature LCD..ale wszystko zalezy od konfiguracji alarmu i rodzaju centrali...w niektorych centralach jest moim zdaniem zbedna klaw. LCD i wystarczy LED..ale czasami musi byc koniecznie LCD bo na LEDowskiej uzytkownik moze "zginac"..
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  13. #1193

    Domyślnie

    Prosze o poradę , który zestaw wybrać:
    Satel:
    Ca-10 289zł
    Ca-10 KLCD 269zł
    Obudowa 7/TRP20/ uniwersalna PULSAR 52zł
    Akukulator 7AH 24zł
    Czujka PIR Encore EC301D 46zł
    Sygnalizator zewn. MOS 5 81zł
    Kontakt magnetyczny bocznyFM 106 8zł
    Drugi zestaw jest taki sam lecz:
    DSC 5010+5108+5500 399zł.
    Czy są jakieś znaczace różnice pomiędzy tymi elementami.
    Zaznaczam że jestem laikiem.
    Byłem zdecydowany na Satela lecz handlowiec zalecał z powodu większej prostoty DSC.

  14. #1194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala1
    Prosze o poradę , który zestaw wybrać:
    Satel:
    Ca-10 289zł
    Ca-10 KLCD 269zł
    Obudowa 7/TRP20/ uniwersalna PULSAR 52zł
    Akukulator 7AH 24zł
    Czujka PIR Encore EC301D 46zł
    Sygnalizator zewn. MOS 5 81zł
    Kontakt magnetyczny bocznyFM 106 8zł
    Drugi zestaw jest taki sam lecz:
    DSC 5010+5108+5500 399zł.
    Czy są jakieś znaczace różnice pomiędzy tymi elementami.
    Zaznaczam że jestem laikiem.
    Byłem zdecydowany na Satela lecz handlowiec zalecał z powodu większej prostoty DSC.
    polecam satela..dobre bo polskie! trzeba wspierac polska produkcje!
    a poza patriotyzmem to dlatego ze to dobra sprawdzona centrala i napewno bedziesz zadowolony z tej centrali
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  15. #1195

    Domyślnie

    ..."jaki model DSC?
    Jezeli system ma byc dzielony na kilka stref i z 1 klawiatury beda uzbrajane wiecej niz 1 strefa to lepiej klawiature LCD..ale wszystko zalezy od konfiguracji alarmu i rodzaju centrali...w niektorych centralach jest moim zdaniem zbedna klaw. LCD i wystarczy LED..ale czasami musi byc koniecznie LCD bo na LEDowskiej uzytkownik moze "zginac"..[/quote]"...

    5020, będzie kilka stref, kolega sugerował mi 2 klawiatury LCD

  16. #1196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał backdraft
    ..."jaki model DSC?
    Jezeli system ma byc dzielony na kilka stref i z 1 klawiatury beda uzbrajane wiecej niz 1 strefa to lepiej klawiature LCD..ale wszystko zalezy od konfiguracji alarmu i rodzaju centrali...w niektorych centralach jest moim zdaniem zbedna klaw. LCD i wystarczy LED..ale czasami musi byc koniecznie LCD bo na LEDowskiej uzytkownik moze "zginac"..
    "...

    5020, będzie kilka stref, kolega sugerował mi 2 klawiatury LCD[/quote]

    w tym wypadku bardzo dobrze sugerował..chyba ze ktoras klawiatura bedzie obsługiwała tylko 1 strefe to moze byc ona LED..ale lepiej LCD
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  17. #1197
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala1
    Prosze o poradę , który zestaw wybrać:
    Satel:
    Ca-10 289zł
    Ca-10 KLCD 269zł
    Obudowa 7/TRP20/ uniwersalna PULSAR 52zł
    Akukulator 7AH 24zł
    Czujka PIR Encore EC301D 46zł
    Sygnalizator zewn. MOS 5 81zł
    Kontakt magnetyczny bocznyFM 106 8zł
    Drugi zestaw jest taki sam lecz:
    DSC 5010+5108+5500 399zł.
    Czy są jakieś znaczace różnice pomiędzy tymi elementami.
    Zaznaczam że jestem laikiem.
    Byłem zdecydowany na Satela lecz handlowiec zalecał z powodu większej prostoty DSC.
    Zdecydowanie wybierz Satela. Nie wiem, ile będziesz miał czujek (nie napisałeś), ale akumulator o pojemności 7 Ah nie podtrzyma długo zasilania (szczególnie, jeśli czujek będzie więcej!). Sygnalizator proponuje zastosować w wersji z własnym zasilaniem, np. MOS 20, albo lepszy, ładniejszy i głośniejszy SD3001 (Satel).
    Nie polecam również kontaktronów FM 106. Najtańsze, byle jakie kontaktrony i to w dodatku wierzchnie, a nie wpuszczane (złodziej może je dosyć łatwo zlokalizować i zablokować).

    Centrala DSC 5010, to już przeżytek, a w dodatku posiada błędy w oprogramowaniu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #1198
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał backdraft
    5020, będzie kilka stref, kolega sugerował mi 2 klawiatury LCD
    Nie wiele zaoszczędzisz montując klawiatury LED, a komfort obsługi systemu z klawiatury LCD jest nieporównywalnie większy!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #1199
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    W związku z dość dużą popularnością tego tematu na forum wnioskuję o jego "przyklejenie" w wymianie doświadczeń !!
    Uważam , że jeden główny wątek o alarmach będzie bardzo przydatny i w jakimś stopniu ograniczy zakładanie nowych.

  20. #1200

    Domyślnie

    Takie pytanie, chcialem montowac na oknach czujki otwarcia i inercyjne, ale sie zastanawiam czy nie lepiej zamiast ciagnac ten kabel i kupowac te czujniki, dolozyc te zlotowki do lepszych czujek ruchu w domu ? Pan elektryk ktory bedzie mi ciagnał przewody od alarmu powiedzial ze tych kontaktronow sie juz nie stosuje i to jest stare i niemodne ? Czy tak jest rzeczywiscie ? Kontaktrony chcialem na okna na noc, zeby nie wlączać czujek ruchu i zeby piesek mógł sobie biegac po domu w nocy, ale moze lepiej dołożyć do tych czujek co zwierząt nie łapią ?
    I jeszcze takie pytanie jak to jest z tymi "polem widzenia" tych czujek, czy jeśli mam pokój 5x 8 m i dam czujke w rogu pokoju to obejmie mi cały pokój ?

    PS: O czym pamietac rozmieszczająć kable z alarmu, czy wystarczy aby nie były zbyt blisko kabli elektrycznych czy o czymś jescze ?

Strona 60 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony