dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 562
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 11231
  1. #1221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Piotr
    Juz to wczesniej bylo - utrata gwarancji na okna w przypadku montowania kontaktonow. Czy mozna to jakos obejsc czy jest jakakolwiek mozliwosc rozmowy z montarzysta okien badz rodzaj bezinwazyjnego kontraktona??

    Prosze o rade bo w poniedzialek podpisuje umowe na okna

    Pozdrawiam i dziekuje
    Piotr
    bezinwazyjny montaz to tylko kontaktron powierzchniowy ktory mozna przykleic do okna.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  2. #1222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Piotr
    Juz to wczesniej bylo - utrata gwarancji na okna w przypadku montowania kontaktonow. Czy mozna to jakos obejsc czy jest jakakolwiek mozliwosc rozmowy z montarzysta okien badz rodzaj bezinwazyjnego kontraktona??

    Prosze o rade bo w poniedzialek podpisuje umowe na okna

    Pozdrawiam i dziekuje
    Piotr
    Rozmawiałem z panem od okien w dosyć znanej łódzkiej firmie O.K.N.O. i oni nie mają nic przeciwko montażowi kontaktronów przez instalatora, nie powoduje to utraty gwarancji. Może więc warto poszukać innej firmy od okien?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  3. #1223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucky Mike
    Witam,

    Czy jeśli chce się korzystać z CMA i agencji ochrony (np. Juventusa), to lepiej podpisywać umowę z agencją za pośrednictwem CMA, czy z każdym osobno?

    Czy lepiej (i ekonomiczniej), żeby instalcję robiło CMA, czy ktoś trzeci?

    Pozdrawiam,
    Dopiero zaczynam się interesować tematem alarmów i jestem w tej dziedzinie zielona Stąd moje pytanie: "Co to jest CMA?"

  4. #1224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  5. #1225
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Piotr
    Juz to wczesniej bylo - utrata gwarancji na okna w przypadku montowania kontaktonow. Czy mozna to jakos obejsc czy jest jakakolwiek mozliwosc rozmowy z montarzysta okien badz rodzaj bezinwazyjnego kontraktona??

    Prosze o rade bo w poniedzialek podpisuje umowe na okna

    Pozdrawiam i dziekuje
    Piotr
    Grożenie utratą gwarancji w przypadku zamontowania kontaktronów jest bezprawne! Wywiercenie otworu fi 10 w ramie okna nie uszkadza okna i nie ma wpływu na cokolwiek, co by podlegało gwarancji.
    Nie mogą Ci zabronić zabezpieczenia Twojego mienia!
    Proponuję zażądać zapisu w umowie o dopuszczalności montażu wpuszczanych w ramy czujników kontaktronowych (jeśli trzeba, to pod groźbą rezygnacji z zamówienia).
    Jeśli trafiłeś na firmę, która nie chce się zgodzić na taki zapis, to początek kłopotów, bo znaczy, że będą się wykręcać czymkolwiek przy ewentualnej reklamacji!!!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #1226
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał Ania i Piotr
    Juz to wczesniej bylo - utrata gwarancji na okna w przypadku montowania kontaktonow. Czy mozna to jakos obejsc czy jest jakakolwiek mozliwosc rozmowy z montarzysta okien badz rodzaj bezinwazyjnego kontraktona??

    Prosze o rade bo w poniedzialek podpisuje umowe na okna

    Pozdrawiam i dziekuje
    Piotr
    bezinwazyjny montaz to tylko kontaktron powierzchniowy ktory mozna przykleic do okna.
    Trzeba jeszcze dodać, że taki kontaktron jest widoczny, więc łatwo go zneutralizować. Ponad to trwałość i estetyka takiego rozwiązania jest wątpliwa. Z czasem taki kontaktron odpadnie (lub zostanie urwany np. przy myciu okna czy oderwany przez dociekliwego kota ).

    I jeszcze jedna ważna sprawa! Taki kontaktron zamontowany na dole okna nie wykrywa otwarcia okna przez całkowite uchylenie (po zdjęciu blokady na górze uchylonego okna)!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #1227
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gośka57
    Cytat Napisał Lucky Mike
    Witam,

    Czy jeśli chce się korzystać z CMA i agencji ochrony (np. Juventusa), to lepiej podpisywać umowę z agencją za pośrednictwem CMA, czy z każdym osobno?

    Czy lepiej (i ekonomiczniej), żeby instalcję robiło CMA, czy ktoś trzeci?

    Pozdrawiam,
    Dopiero zaczynam się interesować tematem alarmów i jestem w tej dziedzinie zielona Stąd moje pytanie: "Co to jest CMA?"
    Centrum Monitorowania Alarmów jest niezależną firmą przyjmującą sygnały alarmowe z obiektów. Sygnały są natychmiast przekazywane do grup interwencyjnych wybranej agencji ochrony. Jeśli uznasz, że agencja ochrony, którą wybrałaś nie jest odpowiednia (nie spełnia oczekiwań lub źle wywiązuje się z obowiązków), możesz wybrać inną agencję bez potrzeby wymiany drogich urządzeń do monitoringu. Wystarczy zmienić umowę.
    Centrum Monitorowania Alarmów kontroluje agencję ochrony – jest pośrednikiem, któremu nie zależy na tuszowaniu błędów agencji ochrony (tak mogłoby się zdarzyć w przypadku monitorowania systemu bezpośrednio przez agencję ochrony).
    Niestety CMA działa tylko w woj. mazowieckim.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #1228

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał gośka57
    Cytat Napisał Lucky Mike
    Witam,

    Czy jeśli chce się korzystać z CMA i agencji ochrony (np. Juventusa), to lepiej podpisywać umowę z agencją za pośrednictwem CMA, czy z każdym osobno?

    Czy lepiej (i ekonomiczniej), żeby instalcję robiło CMA, czy ktoś trzeci?

    Pozdrawiam,
    Dopiero zaczynam się interesować tematem alarmów i jestem w tej dziedzinie zielona Stąd moje pytanie: "Co to jest CMA?"
    Centrum Monitorowania Alarmów jest niezależną firmą przyjmującą sygnały alarmowe z obiektów. Sygnały są natychmiast przekazywane do grup interwencyjnych wybranej agencji ochrony. Jeśli uznasz, że agencja ochrony, którą wybrałaś nie jest odpowiednia (nie spełnia oczekiwań lub źle wywiązuje się z obowiązków), możesz wybrać inną agencję bez potrzeby wymiany drogich urządzeń do monitoringu. Wystarczy zmienić umowę.
    Centrum Monitorowania Alarmów kontroluje agencję ochrony – jest pośrednikiem, któremu nie zależy na tuszowaniu błędów agencji ochrony (tak mogłoby się zdarzyć w przypadku monitorowania systemu bezpośrednio przez agencję ochrony).
    Niestety CMA działa tylko w woj. mazowieckim.
    ZBYCHU dziękuję za szybką odpowiedź, ale jeszcze czegoś nie rozumiem. Piszesz, że przy zmianie agencji nie muszę wymieniać urządzeń monitoringu. Czy to oznacza, że każda agencja ma swoje? A jeśli chcę rozprowadzić urządzenia alarmowe niezależnie od nich? Czy mogą potem nie zechcieć podpisać ze mną umowy?

  9. #1229
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gośka57
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Centrum Monitorowania Alarmów jest niezależną firmą przyjmującą sygnały alarmowe z obiektów. Sygnały są natychmiast przekazywane do grup interwencyjnych wybranej agencji ochrony. Jeśli uznasz, że agencja ochrony, którą wybrałaś nie jest odpowiednia (nie spełnia oczekiwań lub źle wywiązuje się z obowiązków), możesz wybrać inną agencję bez potrzeby wymiany drogich urządzeń do monitoringu. Wystarczy zmienić umowę.
    Centrum Monitorowania Alarmów kontroluje agencję ochrony – jest pośrednikiem, któremu nie zależy na tuszowaniu błędów agencji ochrony (tak mogłoby się zdarzyć w przypadku monitorowania systemu bezpośrednio przez agencję ochrony).
    Niestety CMA działa tylko w woj. mazowieckim.
    ZBYCHU dziękuję za szybką odpowiedź, ale jeszcze czegoś nie rozumiem. Piszesz, że przy zmianie agencji nie muszę wymieniać urządzeń monitoringu. Czy to oznacza, że każda agencja ma swoje? A jeśli chcę rozprowadzić urządzenia alarmowe niezależnie od nich? Czy mogą potem nie zechcieć podpisać ze mną umowy?
    System alarmowy to jedno, a monitoring, to drugie. Dwie niezależne rzeczy. System alarmowy może być zamontowany przez inną firmę (lub nawet samodzielnie). Każda agencja ochrony lub CMA chętnie przyjmą do monitorowania każdy obiekt - niezależnie, czy sami zamontują w nim system, czy zamontuje go ktoś inny. Przecież to są dla nich stałe pieniądze.
    Agencje ochrony mają często "promocyjne" ceny na systemy alarmowe (ale może się okazać, że ta "promocja" jest droższa, niż system alarmowy w innej firmie...). Ta "promocyjna" cena ma bezpośrednie odbicie w jakości sprzętu i montażu...

    Aby można było monitorować sygnały z systemu alarmowego potrzebny jest specjalny nadajnik radiowy (lub GSM, ale tego nie polecam!). W zależności od firmy monitorującej, taki nadajnik trzeba kupić na własność lub dzierżawić od agencji ochrony.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #1230

    Domyślnie

    witam,mam prośbę prosze mi podpowiedzieć czy zamontowanie na "jednym 'kablelku dwóch kontraktronów tzn.do okna i rolety zewnętrznej jest poprawne,czy lepiej nie oszczędzać na okablowniu w moim przypadku tak powiedział pan od alarmu to 150-200zł

  11. #1231
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    pod jakim hasłem przeszukać forum i czego szukać aby znaleźc posty dot. systemów ochrony zewnętrznej..
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #1232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondyna
    witam,mam prośbę prosze mi podpowiedzieć czy zamontowanie na "jednym 'kablelku dwóch kontraktronów tzn.do okna i rolety zewnętrznej jest poprawne,czy lepiej nie oszczędzać na okablowniu w moim przypadku tak powiedział pan od alarmu to 150-200zł
    Zamontowac mozna..i nawet 100 kontaktronow..ale nie polecam bo w przypadku nie zamkniecia okna/rolety ,awarii..lub alarmu stracisz kupe czasu na szukanie.
    Prawidłowo i zgodnie ze sztuka to powinno byc tak ze na 1 wejsciu centrali 1 czujnik.

    ale teraz zaowazylem ze piszesz nie o wejsciu centrali tylko przewodzie...jezeli chodzi o przewod to faktycznie nie ma sensu ciagnac osobnego przewodu do okna i rolety z tego okna..daj wspolny 6zylowy...i jeszcze zostanie ci 1 para(rezerwy)
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  13. #1233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondyna
    witam,mam prośbę prosze mi podpowiedzieć czy zamontowanie na "jednym 'kablelku dwóch kontraktronów tzn.do okna i rolety zewnętrznej jest poprawne,czy lepiej nie oszczędzać na okablowniu w moim przypadku tak powiedział pan od alarmu to 150-200zł
    A co jak będziesz chciała uzbroić alarm przy otwartej rolecie?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  14. #1234

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał mario_pab
    Zbych_, a czy można podpinać przewody sterujące (nie alarmowe) pod przewody elektryczne?
    Sterujące czym?

    Generalnie wszelkie przewody od instalacji elektronicznych powinny być odsunięte od przewodów elektrycznych. W innym razie wszelkie urządzenia elektroniczne są narażone na uszkodzenie przy przepięciu w instalacji elektrycznej. W przypadku instalacji alarmowej może dochodzić do zakłóceń i fałszywych alarmów.
    ZBYCHU, dziękuję za poprzednią odpowiedź i mam kolejne pytanie (podejrzewam, że nie ostatnie )
    Piszesz, ze przewody powinny być od siebie odsunięte. O ile? 5, 10 15 cm, czy jeszcze więcej

  15. #1235
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondyna
    witam,mam prośbę prosze mi podpowiedzieć czy zamontowanie na "jednym 'kablelku dwóch kontraktronów tzn.do okna i rolety zewnętrznej jest poprawne,czy lepiej nie oszczędzać na okablowniu w moim przypadku tak powiedział pan od alarmu to 150-200zł
    Zrób koniecznie na osobnych obwodach. Da to mozliwość osobnego uzbrajania okien + systemu wewnetrznego i rolet. Przecież nie zawsze musisz i chcesz zamykać rolety, np. jak wychodzisz tylko do sklepu.
    Oczywiście można te czujniki podłączyć jednym przewodem wielożyłowym.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #1236
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    pod jakim hasłem przeszukać forum i czego szukać aby znaleźc posty dot. systemów ochrony zewnętrznej..
    Lepiej zapomnij o takich systemach

    Jeśli jednak koniecznie chcesz, to wpisz w wyszukiwarkę:
    and czujki and zewnętrzne
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #1237
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gośka57
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał mario_pab
    Zbych_, a czy można podpinać przewody sterujące (nie alarmowe) pod przewody elektryczne?
    Sterujące czym?

    Generalnie wszelkie przewody od instalacji elektronicznych powinny być odsunięte od przewodów elektrycznych. W innym razie wszelkie urządzenia elektroniczne są narażone na uszkodzenie przy przepięciu w instalacji elektrycznej. W przypadku instalacji alarmowej może dochodzić do zakłóceń i fałszywych alarmów.
    ZBYCHU, dziękuję za poprzednią odpowiedź i mam kolejne pytanie (podejrzewam, że nie ostatnie )
    Piszesz, ze przewody powinny być od siebie odsunięte. O ile? 5, 10 15 cm, czy jeszcze więcej
    Min. 5 cm, ale im więcej, tym lepiej.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #1238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał gośka57
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał mario_pab
    Zbych_, a czy można podpinać przewody sterujące (nie alarmowe) pod przewody elektryczne?
    Sterujące czym?

    Generalnie wszelkie przewody od instalacji elektronicznych powinny być odsunięte od przewodów elektrycznych. W innym razie wszelkie urządzenia elektroniczne są narażone na uszkodzenie przy przepięciu w instalacji elektrycznej. W przypadku instalacji alarmowej może dochodzić do zakłóceń i fałszywych alarmów.
    ZBYCHU, dziękuję za poprzednią odpowiedź i mam kolejne pytanie (podejrzewam, że nie ostatnie )
    Piszesz, ze przewody powinny być od siebie odsunięte. O ile? 5, 10 15 cm, czy jeszcze więcej
    Min. 5 cm, ale im więcej, tym lepiej.

    Witam,

    U mnie instalację sys. alarmowego wykonywała ekipa Solid, z którą podpisałem umowę także na monitoring. Jednakże, do instalacji ekipa użyła kabla który sam dostarczyłem ( nie wiem dokładnie jaki to kabelek ale ma odizolowane wszystkie pary, każda para ma odrębny ekran i wszystkie łącznie posiadają ekran wspólny, chyba taki kabelek jest potocznie nazywany skrętką i służy do okablowania sieci komputerowej). W takim przypadku odleglości pomiędzy kabelkami nie muszą być tak duże?. Do każdego czujnika pociągnięty jest oddzielny kabelek. Ponadto na co zwracam uwagę warto pociągnąć kabelek w okolice montażu kotła. Można później wykreować odrębny alarm o awarii pieca- taka informacja może się przydać, gdy będziemy np. na nartach w zimie. Niektóre piece posiadają na wyjściu ( styki zwierno rozwierne bezpotencjałowe, gdzie się należy podłączyć , jeżeli nie mają tej funkcji tak jak u mnie (piec w stanie alarmowym generuje na wyjściu potencjał 230V), to należy kupić przekażnik z cewką na nap.230V i wykorzystując styki bezpotencjałowe podłączyć kabel od centralki. W przypadku awarii pieca mam informację od firmy monitorującej, można też taką funkcję zrealizować w technice GSM ,np. w formie SMS'u.

    pozdrawiam

    Darek
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny. Wieczorem usiądę wiatr gra a zegar na ścianie gwarzy.....

    Projekt Saga
    http://www.domoweklimaty.pl/index.ph...project_id=784

  19. #1239

    Domyślnie

    ZBYCH,marcin_u dziękuje za rady,jestem spokojniejsza że może będzie Ok,pozwole sobie jeszcze zadać pytania jak porozmawiam z panem dzięki

  20. #1240

    Domyślnie

    Czy zewnętrzne czujki PIR mogš "patrzeć" na siebie?
    A PIR/Mikrofalowe?
    A PIR/Mikrofalowe z antymaskingiem?
    A Maximum Curtain?

Strona 62 z 562

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony