dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 872
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 17429
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie Komentarze do nowego dziennika budowy który mi się marzy

    Witajcie !
    Zapraszam wszystkich chętnych i mniej chętnych do wpisywania komentarzy. Może coś poradzicie, podpowiedzie, skrytykujecie, pochwalicie?
    Pozdrawiam
    bobowa budowniczowa

  2. #2

    Domyślnie

    poprosimy jeszcze o link do dziennika
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Chyba udało mi się wkleić ten link choć przyznam, że robiłam takie cuda po raz pierwszy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    ups link do dziennika jest ok ale co jest pod spodem jakieś url itd. nie wiem dlaczego tak

  5. #5

    Domyślnie

    Witam Bobowa!
    Napisz koniecznie co takiego zauroczyło cie w tej działeczce, że od razu się w niej zakochałaś. Musi być chyba bardzo wyjątkowa skoro tak diametralnie zmieniłaś zdanie.
    Bobo daj też jakiś link do projektu, cobym mogła popatrzeć jaki to twój domek stał się wymarzonym.
    Widać, że ci werwy nie brakuje, szybkie działania, szybkie decyzje, tak trzymać kobieto!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Hura udało mi się naprawić to co wczoraj zepsułam i oto jet...lin do komentarzy. Teraz będę próbowała wkleić link do mojego projektu (w moim dzienniku ) ale czy mi się uda???? Zobaczymy.
    Pozdrawiam
    bobowa budowniczowa

  7. #7

    Domyślnie

    No no To się nazywa niekonsekwencja w działaniu (z tym kupnem działki i planami budowy): ale ważne że efekty pożyteczne
    Projekcik domu fajny. Dom wygląda na taki duuuuuży!!
    Wniosek o pozwolenie na budowę złożony?
    Kiedy startujecie z fundamentami??
    Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    No cóż projekcik upadł jak już pisałam w moim dzienniku tak więc do złożenia papierów o pozwolenie na budowę musimy jeszcze z miesiąc poczekać (ale optymistka ). Chcielibyśmy zacząc w ...grudniu o ile pogoda pozwoli i prowadzić się ...we wrześniu 2008 ...o ile budowlańcy pozwolą. Pożyjemy, zobaczymy.
    Pozdrawiam
    bobowa budowniczowa

  9. #9

    Domyślnie

    Cholibka, mam teraz wyrzuty sumienia, że ci plany pokiereszowałam.
    Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.
    Nie martw się, na pewno znajdziesz taki projekt, tyle tylko,że to zajmuje trochę czasu. Adaptacja nigdy nie jest tak droga jak projekt indyw., ale zmiany w konstrukcji dachu zawsze niosą za sobą większe koszty, pracy architekta, no i w ogóle jest to gra nie warta świeczki.
    Bobo uszy do góry i do dzieła.
    Pisz na bieżąco jakie projekty wpadają ci do ręki. Podyskutujemy, czy się nadają

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cześć Bobowa. Ładny ten Leo ale jeśli o mnie chodzi to szukałabym dalej. Jakoś taki mało praktyczny mi się wydaje, no ale ja patrzę z innego punktu widzenia.
    Przejrzyj jednak jeszcze inne propozycje.
    Pozdrawiam
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Cześć braza, czemu wydaje się mało praktyczny i jaki jest Twój inny punkt widzenia?. Może powiedz na co powinnam zwrócić uwagę przy szukaniu projektów (oczywiście poza wymaganiami z warunków zabudowy). Właściwie to Leo I ma wszystko czego potrzebuję (może z wyjątkiem pralni). A mój mąż namawia mnie na zasadny z muratora. No nie wiem... I co tu robić?
    Braza a Ty jaki masz projekt?

  12. #12

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem oba projekty co do funckjonalności sa zbliżone. Spore wiatrołapy i kuchnie, duże salony, pokoje na poddaszy również wystarczające, z tym, że Leo jest przyjemniejszy wizualnie. Po prostu ładniejszy (dla mnie oczywiście). Cieszę sie, że tak szybko udało ci sie coś znaleźć i jeszcze do działeczki podpasowałaś.
    Chciałam sie jeszcze zapytać, czy macie już warunki zabudowy pod tę działeczkę?.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Witaj Edmar70 Warunki zabudowy już są: pow. zab. max 25% (działka ma 497 m), szer. domu max 16 m, linia zabudowy 5 m od frontu i 5 m od lewego płotu, wys. kalenicy max 9m, dach skośny.
    Nie wiem jeszcze co to będzie dalej z tym projektem zobaczymy

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Witaj Babo
    Tak przyznam , ze z zaciekawieniem przeczytalam o Panu , ktory chcial kupic i nie kupil
    Projekt z pewnoscia nie bedzie drogi w budowie , no i masz tu lukarne , tak jak chcialas.
    Zaczynasz w tym roku jeszcze?
    Jesli zaczniesz to zdazysz spkojnie do wrzesnia 2008 i tego Tobie zycze

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobowa budowniczowa
    Cześć braza, czemu wydaje się mało praktyczny i jaki jest Twój inny punkt widzenia?. Może powiedz na co powinnam zwrócić uwagę przy szukaniu projektów (oczywiście poza wymaganiami z warunków zabudowy). Właściwie to Leo I ma wszystko czego potrzebuję (może z wyjątkiem pralni). A mój mąż namawia mnie na zasadny z muratora. No nie wiem... I co tu robić?
    Braza a Ty jaki masz projekt?
    Ja chcę budować Wdzięcznego M07 z Muratora.
    A na co zwracać uwagę? Hmmm... Każdy ma inne potrzeby, ale jest parę rzeczy, co do których nikt nie ma wątpliwości, że muszą być. To jest między innymi pralnia i pom. gospodarcze. Pralnia najlepiej na dole, żeby nie biegać ze stosem mokrej bielizny do ogrodu (latem).
    Łazieneczka na parterze, której właściwie nie ma. Usytuowana pod schodami będzie moim zdaniem utrapieniem. Brak przejścia z garażu do domu - to wbrew pozorom bardzo ważna rzecz, chociażby ze względu na zakupy i małe dzieci (nie wiem, czy już u Was są). W tym projekcie można usytuować je w przedsionku, ale wtedy tracisz miejsce na wieszaki. No i brak jakiejkolwiek garderoby.
    To tyle tak na szybkiego moich spostrzeżeń. Masz jeszcze czas, z tego co piszesz, poszukaj.
    Parę linków do biur projektowych
    www.MtMStyl.pl www.dominanta.pl www.archeton.pl www.mgprojekt.com.pl www.domoweklimaty.pl
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Witaj rrmi, Już spieszę wyjaśnić czemu Pan chciał kupić a nie kupił : otóż Pan chciał kupić za cenę którą ustalił ze sprzedającą a Pani sprzedającej się odwidziało (za sugestią bliskiej osoby) i stwierdziła że sprzeda drożej. Dała ogłoszenie i tak trafiliśmy na tą działeczkę . Jest to oczywiście bardziej skomplikowane (niezbadane są wyroki Boskie) niż się wydaje ale nie będę o tym pisać na forum.
    A propo's budowania, bardzo chciałabym zacząć w tym roku ale w najlepszym razie wszystkie uprawomocnione pozwolenia i zgłoszenia będą gotowe na przełomie listopada/ grudnia (ale optymistka ze mnie ). Czy zima pozwoli i czy nawet jeśli pozwoli i nie skuje lodem to czy powinno się zaczynać w takim okresie nie wiem....Pożyjemy zobaczymy na razie martwić się nie będziemy
    Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Witaj braza Dzięki za spostrzeżenia i już spieszę wyjaśniać... otóż chciałabym aby pralnia była obok łazienki na górze (oczywiście pralnia z oknem) A dlaczego... no właśnie teraz mam pralnię na poziomie minus 1 i biegam z tym mokrym praniem na drugie piętro, tam jest suszone (bo na ogrodzie się przewraca i mam dość wiecznego podnoszenia suszarki a żadnych stałych sznurków mieć nie będę) a potem prasowane i od raz do...garderoby. Więc wymyśliłam sobie że idzie się do łazienki, tam ...rozbieranko, bielizna do pralni obok, tam pranie i suszenie a potem zaraz obok garderoba i myk gotowe.
    Łazieneczka pod schodami nie jest oczywiście szczytem moich marzeń ale nie przywiązuje do niej wielkiej wagi.
    Jeśli chodzi o przejście z garażu do domu to...mam tu malutkie wątpliwości, bo: forumowicze wypowiadają się, że smrodek przechodzi do domu, być może nie będzie przechodził jak wejście z domu do garażu będzie oddzielona podwójnymi drzwiami tzn. pierwsze do wiatrołapu a drugie z wiatrołapu do garażu, po drugie wygodnie jest mieć przejście z domu do garażu bo gdzie ja zimą będę wychodzić na papieroska , jeśli zaś chodzi o dzieci to są (10 i 13 lat) więc oczywiście mogą przejść dookoła ale z zakupami to już będzie trochę gorzej
    Zobaczymy... dzięki za linki, już przejrzałam chyba wszystkie projekty.
    Nie wiem co będzie z Leo I bo jak tak spojrzeć na trzeźwo bez emocji to te pokoje na górze są trochę mało ustawne.
    No cóż dzisiaj jeszcze szukamy projektu a jutro pojedziemy do architekta bo tak naprawdę to tylko projekt domu i projekt wjazdu jest mi potrzebny do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę
    Pozdfrawiam

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Witaj braza, zobaczyłam Twój projekt, bardzo mi się podoba przede wszystkim to że dom jest na prawie kwadratowy (chodzi mi o szerokość i głębokość), że siedząc na tarasie można schować się za murkiem. Wymiary poszczególnych pomieszczeń równiż są fajne. Jednak dla mnie (ale to moja opinia) nie do zaakceptowania są pomieszczenia na poddaszu nie posiadające normalnych okien, tylko okna dachowe.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    odnośnie okien dachowych to my szukaliśmy projektów zwróconych szczytową ścianą do ogrodu, i tylko ze względu na dzieci budujemy parterówkę. jedna z pracowni ma kupę takich projektów, jeżeli jesteś w fazie wyboru to mogę sobie przypomnieć.
    Pozdrawiam
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Bardzo ładny projekt taki w ''moim'' stylu. życzę powodzenia i wytrwałościD

Strona 1 z 872

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony