dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś budował z bloczków gipsowych????!!!

    Mam ogromna prośbe, czy słyszeliście, albo lepiej budowaliście może z bloczków gipsowych?
    Znalazłam w internecie na ich temat tylko tyle, że są to bloczki gipsowe ścienne ekogips-to pustaki z czystego zaczynu gipsowego wypełnione styropianem i mają rozmiar 498/340/248mm. Rozróżnia sie bloczki podstawowe typu 80(masa 29kg) i typu 100(masa 27kg). Stosowanie: ściany nośne, także osłonowe w budownictwie szkieletowym. Mają korzystny współczynnik przenikania ciepła 0,31 - 0,35 W/(m 2 YK) pozwala na wykonywanie ścian jednowarstwowych. Bloczki łączy się klejem gipsowym P (Dolina Nidy) lub Perlfix (Knauf). Ściany można wykańczać na zewnątrz tynkiem akrylowym lub mineralnym, a od wewnątrz - gładzią gipsową lub płytami na bazie gipsu.
    To tyle informacji technicznych, a co z praktyką??
    Błagam o jakies informacje. A najlepiej o ceny, jeśli się orientujecie.
    Mam zdjęcie tych bloczków, ale szczerze nie wiem jak je tu umieścić
    Pozdrawiam forumowiczów i czekam
    Boss K.[/img]
    "Słoneczny z garażem" z mg projekt.Kto z Was buduje??

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy ktoś budował z bloczków gipsowych????!!!

    Cytat Napisał Boss K.
    To tyle informacji technicznych, a co z praktyką??[/img]
    a zastanawiales sie po co ci ta egzotyka i jaka wniesie wartosc ??

    bedziesz mial klopot ze znalezieniem wykonawcy, musisz przerobic projekt .... a co najwazniejsze, jak bedziesz chcial sprzedac chatke, to dostaniesz polowe ceny rynkowej domu o podobnym metrazu ....

    wiem jedno: eksperymenty za sumy jakie sie wydaje przy budowie domu, wole pozostawiac innym

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    termitz

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Bloczki gipsowe

    I ja mam prośbę
    Dla odmiany absolutnie nie chcę budowac domu z bloczków. Jednak jestem studentem i mam do wykonania projekt domu, w którym ściana konstrukcyjna zewnętrzna jednokondygnacyjnego domku rodzinnego ma byc wykonana z gipsu, nie może byc to żaden system (SOVA, R, itd.).
    Zapewne zostaje mi szalunek, ale na ten temat Internet, dostępna mi literatura i grono żaków milczy. A już na pewno przenikalności cieplnej mieszaniny piasku i gipsu nie znajde, chwilowo moje prywatne laboratorium w piwnicy też tego nie zbada.
    Czy ktoś mógłby mi pomoc znaleźc jakieś rozwiązanie? Obliczyc mniej więcej wiarygodne dane takiej ściany monolitycznej (szacuję, że 40cm tego wytrzyma jako ściana przy silikonowym tynku, a z 10cm styropianu extr. ściana będzie spełniac normy przenikalnosci cieplnej - porównuję z innymi materiałami), albo polecic jakies bloki nie-systemowe? Błagam!

  4. #4

    Domyślnie Re: Czy ktoś budował z bloczków gipsowych????!!!

    Cytat Napisał Boss K.
    Mam ogromna prośbe, czy słyszeliście, albo lepiej budowaliście może z bloczków gipsowych?
    Znalazłam w internecie na ich temat tylko tyle, że są to bloczki gipsowe ścienne ekogips-to pustaki z czystego zaczynu gipsowego wypełnione styropianem i mają rozmiar 498/340/248mm. Rozróżnia sie bloczki podstawowe typu 80(masa 29kg) i typu 100(masa 27kg). Stosowanie: ściany nośne, także osłonowe w budownictwie szkieletowym. Mają korzystny współczynnik przenikania ciepła 0,31 - 0,35 W/(m 2 YK) pozwala na wykonywanie ścian jednowarstwowych. Bloczki łączy się klejem gipsowym P (Dolina Nidy) lub Perlfix (Knauf). Ściany można wykańczać na zewnątrz tynkiem akrylowym lub mineralnym, a od wewnątrz - gładzią gipsową lub płytami na bazie gipsu.
    To tyle informacji technicznych, a co z praktyką??
    Błagam o jakies informacje. A najlepiej o ceny, jeśli się orientujecie.
    Mam zdjęcie tych bloczków, ale szczerze nie wiem jak je tu umieścić

    Pozdrawiam forumowiczów i czekam
    Boss K.[/img]

    Gips jako material na sciany zewnetrzne to bardzo odwazne...moze w krajach pustynnych (Libia) gdzie jest malo wilgoci Czy to polski wynalazek?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    termitz

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Myślę, że w Libii buduje się z porządniejszych materiałów z uwagi na spore wietrzenie ...
    Poważnie taki rodzaj budownictwa brany jest na Zachodzie; w ekologicznych Niemczech i Francji buduje się domy z gipsu o wiele częściej niż w Polsce.
    A ja ponawiam moją prośbę o pomoc osób, które zetknęły się z tym zagadnieniem.
    BTW wydaje mi się, że eko-gips już nie istnieje.
    I z tego co pamietam, Polska we wdrażeniu tego materiału w budownictwie miała swoje poważniejsze 3 grosze, było to trochę popularniejsze w PRLu jak w całym UW, potem zarzucono tą technologię, ale dziś mamy dobrze izolujące tynki silikonowe, modę na ekologię itd., więc pewnie to znowu stanie się zauważone.

  6. #6

    Domyślnie mieszkamw domu z gipsu

    Mieszkam w takim domu to żadna egzotyka . Przykro ze wiedza jest tak mała o gipsie. Dom jest suchy i ciepły bardzo miły latem. Mieszkam od 1995 roku.Dom jest piętrowy zbudowany z pustaków KR parter a sowa piętro.Jeżeli potrzeba informacji chętnie pomogę

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gab15a

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Wady bloczków gipsowych

    Witam,
    Mam ogromną proźbę. Jestem studentką i pilnie potrzebuję wad bloczków gipsowych ,w internecie przeszukałam już wszystko i niewiele tego znalazłam.Jeśli ktoś miałby jakieś informację na ten temat to proszę napiszcie

  8. #8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony