dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 215
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    widzę wątek dot. jakości styropianu, no to doradżcie.
    Muszę na dniach kupić styropian na podlogę FS 20 i zadzwoniłem do kilku hurtownii i podali mi różne ceny, oczywiście przed rabatem. Nie wiem na który się zdecydować?
    Knauf - 230 zł za m3
    Organika - 240 zł za m3
    jakaś Genderka 217 zł za m3 - nie znam tej firmy
    Może macie jakieś doświadczenia?
    Ja brałem termoorganikę
    U mnie się sprawdziła ale na podłodze - tutaj niewielkie krzywizny można rzeczywiście przecinając płytę na pół.
    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #22

    Domyślnie

    A czy ktoś próbował docisnąć styropian kołkiem, w miejscach, gdzie odstaje? (chodzi mi o tę krzywą termoorganikę
    Monika

  3. #23

    Domyślnie ja swoje tam wiem

    Genralnie nawet w Mercedesie zdarzają się usterki, ważne by były eliminowane w serwisie. Z tego co wiem termoorganika przyjmuje reklamacje jesli zdarzy im się nie równa płyta.
    Moja ciotka docieplała dom na działce styropianem w kropki i ekipa która robiła montaż była zadowolona.
    A wogóle
    to jak chcecie możecie kupować sobie inny styropian -białą bezmarkową masę,
    Jeździjcie sobie Dewoo, ja wole Mercedesa

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: ja swoje tam wiem

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    Jeździjcie sobie Dewoo, ja wole Mercedesa
    Ofiara marketingu Cóż - każdy robi co chce ze swoimi pieniędzmi.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: ja swoje tam wiem

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    to jak chcecie możecie kupować sobie inny styropian -białą bezmarkową masę,
    Jeździjcie sobie Dewoo, ja wole Mercedesa
    no tak, tylko kto powiedział że to Mercedes a reszta to chłam
    jak chłopie polegasz na reklamie to może się okazać że jeździsz polonezem z budą merola

  6. #26

    Domyślnie Styropian Termo Organiki

    Witam!
    Chciałbym skomentować obawy co do jakości styropianu Termo Organiki.
    1. Problem wyginania się płyt dotyczy wszystkich producentów styropianu. Jest on ściśle związany z technologią produkcji która wszędzie jest taka sama.
    W Termo Organice zastosowano specjalne procedury eliminacji tego zjawiska.
    Oczywiście mogą zdarzyć się takie płyty, ale ich ugięcie nie będzie większe niż dopuszczają normy EN.
    Wyginanie się płyt bardzo łatwo wyeliminować dodając w procesie formowania do czystego surowca tzw. regranulatu (czyli styropianu zmielonego - "z odzysku"), ale coś za coś: pogarsza to wszystkie parametry styropianu. Dlatego u innych producentów można rzadziej trafić na takie płyty.
    2. Co do stwierdzenia "styropian to styropian" - nic bardziej mylnego. Podstawowy parametr styropianu - przenikalność cieplna - mocno zależy od jego gęstości i zawartości regranulatu. A im mniejsza gęstość tym produkcja tańsza. Tak więc, kupując tani styropian, inwestor naraża się na ryzyko kupienia produktu o niższych parametrach niż producent deklaruje. Przykładowo Silver ściana TO (odpowiednik EPS 70-040) ma ten współczynnik nie gorszy niż 0,04 W/mK, a kupując znacznie tańszy produkt innej firmy możemy trafić na współczynnik rzędu 0,043, a więc nasza ściana nie będzie spełniać wymaganej izolacyjności cieplnej.
    Sprubujcie zważyć kiedyś styropian TO a innej dużo tańszej firmy. Oczywiście o takich samych parametrach deklarowanych.


    Pozdrawiam,

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kapri

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie klient płaci - klient wymaga

    Pewnie, że jak płacisz to masz prawo wymagać ale.... każdemu zdarzają się potknięcia....
    Zresztą... w maju br rodzice docieplali dom i wybrali Termo organikę. Ojciec - starej daty skrupulant - przeglądał wszystkie materiały informacyjne producentów i wcale nie kierując się reklamą (chyba trochę przesadzacie, nie ma wcale tak wiele organiki w reklamie) podjął taką decyzję. A jaki był zadowolony jak fachowcy pochwalili jego wybór, że wybrał najlepszy produkt....
    Tak, że ja akurat mam dobre doświadczenia z tym producentem.
    po co tak opluwać bezsensownie - idź i kup gdzie indziej Narzekaczu jak ci się organika nie podoba....
    Kapri
    rozważna i romantyczna.....

  8. #28

    Domyślnie Re: ja swoje tam wiem

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał tomaszfeliks
    to jak chcecie możecie kupować sobie inny styropian -białą bezmarkową masę,
    Jeździjcie sobie Dewoo, ja wole Mercedesa
    no tak, tylko kto powiedział że to Mercedes a reszta to chłam
    jak chłopie polegasz na reklamie to może się okazać że jeździsz polonezem z budą merola
    No dobrze wywołany odpowiadam.

    Słuchaj Dobry Człowieku rób jak chcesz ja jednak wolę kupować markowe wyroby o pewnej jakości renomowanych firm. Abstrachując od wszytskiego im po prostu nie opłaca się ściemniać klientów, chociażby dlatego że wydają właśnie pieniądzę na promocje, reklamę itd. Każdy nawet przypadkowy niudany produkt odbija się na wizerunku firmy i jej produktów. DLATEGO DBAJĄ O JAKOŚĆ!!!!!!!Warto pamiętać że, znane firmy ponadto inwestują w nowe produkty, prowadzą badania, posiadają kompleksową sieć dystrubucyjną, doradztowo techniczne, własnie działy reklamacji ( Masz możliwość reklamacji!!!)itd, itp. Producentowi materiału typu NO NAME na ogół wszytsko jedno. Z prasy budowlanej mi.in Murator wiem, że b.często tanie materiały budowlane nie spełniają podstawowych norm technicznych. W przypadku firmy o nieugruntowanej pozycji specyfikacja techniczna na opakowaniu to jedno, a rzeczywista jakość produktu to drugie. NIE OWIJAJĄC W BAWEŁNE NA OGÓŁ NIE MARKOWA FIRMA OSZUKUJE CELOWO KLIENTÓW!!! I tak zamiast cementu w zaprawie mamy piasek, zamiast mięsa w parówce podroby, zamiast benzyny 98 oktanowej mamy .....itd itp. ALe to temat na inny post
    Markowa firma na to sobie nie pozwoli !!!)
    Jeśli nawet zdarzy się jakakowiek pojedyńcza wada materiału to jest ona wynikiem jednorazowegio błędu w procesie produkcyjnym niż celowego oszustwa. W spawie samochodów:
    Ok nie każdy musi lubić Mecedesa ja osobiście mam SAABa. Fakt kosztował trochę, i nawet raz się popsuł ale jakoś nie narzekam. Serwis szybko załatwił część, zostałem miło potraktowany, klasa. A przecież mógłbym kupić o wiele tańszego rzecha a wogóle mógłbym jeździć MZK, Ok pojechałem trochę ...weźmy coś bardziej ludzkiego niż auta. Artykuły codzienne? Ja piję soki z Tarczyna i Tymbarku, jak chcesz możesz wybrać napoje pomarańczowe w Biedronce.J Co jest lepsze. Ja piję Coca Colę ty możesz LiderPrice -Koktę, Pije Heinekena możesz kupić TescoValue. Ja używam pasty do zębów Blend a mend ty ....nie mam pojęcia. Szynki za 10 zł kilogram też unikam.Warto zaznzcayć że wymienione przeze mnie produkty to produkty "jednorazowe" . Popełniając bląd możemy go naprawić wybierając coś innego innym razem. Wybierając materiał budowlany jak np: styropian na docieplenie podejmujemy decyzje na lata. Nie warto się pomylić. Być może kupie wkrótce dom w stanie surowym. Jak Bóg da Na pewno do docieplenia wybierę markowy styropian w kroopki. Wiem że to dobry wybór.Gdyby jakimś cudem cokolwiek z nim nie grało zawsze mam gdzie zadzwonić, poradzić się, rmogę go w końcu zareklamować. Z tego co się orientuje Termo Organika to lider branży , firma która stale ulepsza swoje styropiany, wogóle jako jedyna na rynku produkuje ten kropkowany. Cytałem w Muratorze także, że ma najcieplejszy na rynku srebrnoszary styropian, który używany jest do budownictwa energoosczędnego. Pan zawsze może wybrać bezkształtną białą masę, tylko skąd będzie Pan wiedział co jest w środku. Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Ja tam ocieplałem ORGANIKĄ gr 15 cm bez żadnych zakładek czy wpustów i wyszło super. Nie mam nic do tego styropianu. Jest OK.
    metrys

  10. #30

    Domyślnie

    Ja od przyszłego tygodnia ocieplam termoorganiką 15 cm z frezem, dam znać co mówili moi fachowcy i sam zobaczę jak to jest z tą równością płyt (styropian kupiłem na przełomie 2006 i 2007).

  11. #31

    Domyślnie

    kapri , nie wiem kto jest tym ,,Narzekaczem,, ale chyba chodzi o mnie bo wywołałam ten temat. Nie rozumiem dlaczego komuś przeszkadza. że chcę przestrzec innych co do termoorganiki. Ja mam akurat bardzo złe doświadczenia tym styropianem, i nie wiem czy Ty byłbyś zadowolona, gdybyś kupiła 97 paczek tego styrop. z czego połowa byłaby krzywa.
    Nie mam zamiaru nikogo ˝bezsensownie opluwać˝,tylko stwierdzam fakt, a ten dział to ˝wymiana doświadczeń˝więc mój post jest chyba na miejscu. A co do reklamy wystarczy kupić muratora - w każdym numerze jest kilkustronna reklama.
    pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF
    Cytat Napisał irtad
    Też miałem Termoorganikę (12cm pióro-wpust) i była niestety krzywa. Firma ma dobry marketing i tyle, co nie idzie w parze z jakością wyrobów.
    w dzisiejszych czasach tak wlasnie jest
    reklamuja sie ci co robia buble
    jak ktos jest dobry, to niemoze!! sie wyrobic z zamowieniami od ludzi z polecenia!!
    a jak ktos odwala maniane to zamawia reklamy za miliony,organizuje konkursy, zatrudnia akwizytorkow czy jak tam ich zwal przedstyawicieli - mordercow drogowych,wlicza to w cene i ladne opakowanie
    a motloch niech placi

    niestety
    Wydaję mi się, że nie za bardzo rozumiesz reguły rządzące rynkiem. Włącz telewizor, otwórz gazetę, czy jakikolwiek magazyn, naprawdę trudno znaleźć tam firmy słabe . Na ogół są to giganci których stać na reklamę . A dlaczego ……..bo mają dobre produkty. Pisałem już w innym poście ale i Tobie przekaże te oczywistą wręcz więdzę. Zdecydowanie lepiej jest kupować markowe wyroby o pewnej jakości i to renomowanych firm. Znanym firmom nie opłaca się robić fuszerki i bubli. Z nimi mamy najczęściej doczynienia właśnie w przypadku firm nieznanych, tzw NO NAME. Jeśli masz głowę pełną spiskowych teorii to możesz założyć że nie robią bubli bo po prostu im się to nie opłaca. Dbają swój cenny image , chociażby dlatego, że jak wspomniałeś wydają duże pieniądze na promocje, reklamę itd. A wiadomo , że każdy nawet przypadkowy nieudany produkt odbija się na wizerunku firmy i jej produktów. DLATEGO MARKOWE FIRMY B. DBAJĄ O JAKOŚĆ!!!!!!!
    Warto wiedzieć że, znane firmy to na ogół liderzy rynku, którzy inwestują w nowe produkty, prowadzą badania, posiadają kompleksową sieć dystrybucyjną, doradztwo techniczne, własne działy reklamacji ( Masz możliwość reklamacji!!!)itd, itp. Producentowi materiału typu NO NAME zwykle wszystko jedno co sprzedaję: towar z fabryki na hurtownie, faktura i po kasę, a niech klient się potem martwi.
    Popełniając błąd przy produktach codziennego użytku np. kupując niedobrą nie markową kawę mamy nieduży problem, następnego dnia kupimy Lavazze i cieszymy się dobym smakiem i samopoczuciem. Dlatego szczególnie radzę zachować czujkę przy zakupie materiału na lata. Wybierając materiał budowlany jak np: styropian na ocieplenie podejmujemy decyzje na lata. Dlatego nie warto się mylić. Być może kupię wkrótce dom w stanie surowym. Jak Bóg da oczywiście
    Po zakupie oczywiście mam zamiar go docieplić i zrobię to markowym styropianem i pewnikiem w kropki. Czytałem sporo o nim w Muratorze to będzie dobry wybór. Termo Organika to lider branży, firma , która stale ulepsza swoje styropiany, jedyna na rynku produkuje właśnie kropkowany styropian, angażuje się w różne akcje promujące energooszczędność. Murator donosił także, że ma najcieplejszy na rynku srebrnoszary styropian, który używany jest właśnie do budownictwa energooszczędnego. Wybiorę markowy i mogę spać spokojnie!

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    Cytat Napisał SNCF
    Cytat Napisał irtad
    Też miałem Termoorganikę (12cm pióro-wpust) i była niestety krzywa. Firma ma dobry marketing i tyle, co nie idzie w parze z jakością wyrobów.
    w dzisiejszych czasach tak wlasnie jest
    reklamuja sie ci co robia buble
    jak ktos jest dobry, to niemoze!! sie wyrobic z zamowieniami od ludzi z polecenia!!
    a jak ktos odwala maniane to zamawia reklamy za miliony,organizuje konkursy, zatrudnia akwizytorkow czy jak tam ich zwal przedstyawicieli - mordercow drogowych,wlicza to w cene i ladne opakowanie
    a motloch niech placi

    niestety
    Wydaję mi się, że nie za bardzo rozumiesz reguły rządzące rynkiem. Włącz telewizor, otwórz gazetę, czy jakikolwiek magazyn, naprawdę trudno znaleźć tam firmy słabe . Na ogół są to giganci których stać na reklamę . A dlaczego ……..bo mają dobre produkty. Pisałem już w innym poście ale i Tobie przekaże te oczywistą wręcz więdzę. Zdecydowanie lepiej jest kupować markowe wyroby o pewnej jakości i to renomowanych firm. Znanym firmom nie opłaca się robić fuszerki i bubli. Z nimi mamy najczęściej doczynienia właśnie w przypadku firm nieznanych, tzw NO NAME. Jeśli masz głowę pełną spiskowych teorii to możesz założyć że nie robią bubli bo po prostu im się to nie opłaca. Dbają swój cenny image , chociażby dlatego, że jak wspomniałeś wydają duże pieniądze na promocje, reklamę itd. A wiadomo , że każdy nawet przypadkowy nieudany produkt odbija się na wizerunku firmy i jej produktów. DLATEGO MARKOWE FIRMY B. DBAJĄ O JAKOŚĆ!!!!!!!
    Warto wiedzieć że, znane firmy to na ogół liderzy rynku, którzy inwestują w nowe produkty, prowadzą badania, posiadają kompleksową sieć dystrybucyjną, doradztwo techniczne, własne działy reklamacji ( Masz możliwość reklamacji!!!)itd, itp. Producentowi materiału typu NO NAME zwykle wszystko jedno co sprzedaję: towar z fabryki na hurtownie, faktura i po kasę, a niech klient się potem martwi.
    Popełniając błąd przy produktach codziennego użytku np. kupując niedobrą nie markową kawę mamy nieduży problem, następnego dnia kupimy Lavazze i cieszymy się dobym smakiem i samopoczuciem. Dlatego szczególnie radzę zachować czujkę przy zakupie materiału na lata. Wybierając materiał budowlany jak np: styropian na ocieplenie podejmujemy decyzje na lata. Dlatego nie warto się mylić. Być może kupię wkrótce dom w stanie surowym. Jak Bóg da oczywiście
    Po zakupie oczywiście mam zamiar go docieplić i zrobię to markowym styropianem i pewnikiem w kropki. Czytałem sporo o nim w Muratorze to będzie dobry wybór. Termo Organika to lider branży, firma , która stale ulepsza swoje styropiany, jedyna na rynku produkuje właśnie kropkowany styropian, angażuje się w różne akcje promujące energooszczędność. Murator donosił także, że ma najcieplejszy na rynku srebrnoszary styropian, który używany jest właśnie do budownictwa energooszczędnego. Wybiorę markowy i mogę spać spokojnie!
    Co nie oznacza, że nie można sie podzielić złymi doświadczeniami na tym forum i stwierdzić, że nawet mercedes czasami może sie okazać bublem.

    W związku z tym nie należy wszystkiego brac w ciemno bo dobrze zareklamowane i byc równiez ostrożnym w przypadku tych markowych.

    Jak rozumiem AgaZiel o to w tym wszystkim jedynie chodzi.

  14. #34

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Docieplałam dom 15 cm Platinum+ Termoorganiki (szary styro z grafitem). Okazało się, że w każdej paczce były różne grubości każdej płyty - od 14,2 do 15,7cm. Odkryli to wykonawcy na początku prac dociepleniowych.

    Byłam wściekła, ale musze przyznać jedno - załatwienie sprawy przez Termoorganikę było profesjonalne: po mojej interwencji przedstawiciel przyjechał w ciągu 1,5 godziny na budowę, spisał reklamację - ustaliłam z nim zakres grubości, który jestem w stanie zaakceptować - do 14,7 - 15cm- i na drugi dzień prosto z fabryki przyjechał towar na wymianę. Do tego na koniec prac okazało się , że braknie mi ok. 20m2 (źle wyliczyłam) - po telefonie do przedstawiciela w kilka dni miałam styropian, kiedy czas oczekiwania był wtedy ok. 1,5 miesiąca.
    Płyty były proste, tylko o nierównych grubościach. Znaleźliśmy też płytę, na której było widać garby po lince tnącej blok i jej ślad. Najprawdopodobniej podczas cięcia bloków pod moje zamówienie coś się stało z maszyną.
    Kolezanka z grupy wrocławskiej zamawiająca Platinum+ w tym samym czasie otrzymała idealnie proste 15cm płyty styropianowe.
    I jeszcze ciekawostka. Podczas wizyty przedstawiciela zważyliśmy styropian. Wyszło nam 19,8kg/m3. Z tego co sie orientowałam, to dużo więcej od zwykłego EPS 70.
    Nie wiem jak wyglądałaby reklamacja w przypadku innych producentów. W moim przypadku okazało się, że lider dba o klienta.

  16. #36

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  17. #37

    Domyślnie

    SNCF - POPIERAM! ( jeżdzę Volkswagenem)
    Rozumek swój trzeba mieć!

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: ja swoje tam wiem

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    No dobrze wywołany odpowiadam.
    Dzięki za wywód - trochę niezupełnie na temat, gdyż ja się odniosłem bezpośrednio do wypowiedzi "to jak chcecie możecie kupować sobie inny styropian -białą bezmarkową masę,
    Jeździjcie sobie Dewoo, ja wole Mercedesa"
    Co do "Mercedesa" - to już mamy wypowiedzi powyżej. Co do "innego styropianu" to "białą bezmarkową masą" nazwałeś produkty Knaufa, Swissporu, BASFa, Austrothermu itd. - na jakiej podstawie? Braku reklam w Muratorze?
    Czy "markowa" firma to ta która się reklamuje? To nazwiemy "NO NAME" produkty np. BASFa, potentata na rynku niemieckim, wynalazcy styro? Nota bene na podstawie ich licencji jest produkowana Termoorganika.
    Tutaj powinien nastąpić wykład na temat "co by było gdyby podali nam lavazzę, tchibo, i dwie kawy no-name w nieoznakowanych filizankach " ale go sobie daruję, moi poprzednicy wytłumaczyli to dość oględnie.
    Powiem tylko że z wykształcenia jestem chemikiem i już na 1szym roku oduczyli mnie bezkrytycznie wierzyć reklamom proszków, jugurtów i inszej codziennej chemii. Może stąd mój uraz do takich wypowiedzi .

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    Pan zawsze może wybrać bezkształtną białą masę,
    No to wychodzi że tak wybrałem Styropian Izolbetu, tańszy od TermoOrg , ze współczynnikiem lambda identycznym co TO Silver i Swisspor. Wybrałem go m.in. dlatego że był dostępny od ręki a mi się spieszyło. Płyty równe, z kładzeniem nie było problemu. Trudno się mówi .

    Cytat Napisał tomaszfeliks
    tylko skąd będzie Pan wiedział co jest w środku. Pozdrawiam
    No właśnie, skąd Pan będzie wiedział co jest w środku??
    Również pozdrawiam

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie Re: ja swoje tam wiem

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał tomaszfeliks
    to jak chcecie możecie kupować sobie inny styropian -białą bezmarkową masę,
    Jeździjcie sobie Dewoo, ja wole Mercedesa
    no tak, tylko kto powiedział że to Mercedes a reszta to chłam
    jak chłopie polegasz na reklamie to może się okazać że jeździsz polonezem z budą merola
    Heath - Ty daj se spokoj z upokarzaniem poczciwego poloneza

    A co do styro ja mam NTB - i jakoś tez nie mam rzadnego problemu - reklam ich nie widac a wagowo o dziwo to samo co organika EPS 70. Płyty proste i dostępne.
    A co do kolegi który jeżdzi sabem i zajada się tylko najlepszymi markami -to mi go żal..

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  20. #40

    Domyślnie

    SNCF napisał:
    gdyby tak bylo nie otrzymalabys plyt od poczatku rozniacych sie o 1,5cm!! (czyli 5-10% tolerancja!)
    producent wie o takich i sprzedaje je nastepnemu - upycha do skutku az ktos nie zareklamuje i towar w koncu zejdzie i tu niestety nie zalezy od firmy bo wiekszosc tak postepuje
    To nie prawda. Z fabryk TO wyjeżdżają ogromne ilości styropianu, maszyny chodzą 24h i zdarza się czasem (jak u wszystkich producentów), że wyjdzie z linii cięcia parę płyt o grubości odbiegającej od nominału. Mimo zaawansowanej kontroli jakości nie jest przecież mierzona grubość każdej płyty. Są to ilości śladowe i w każdym takim przypadku reklamacja jest uwzględniania.

    Pozdrawiam,

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony