dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 258
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #3561
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    wg39070 koncert życzeń sobie zrobiłeś. Napychaj swojego grilla mleczakiem, lub patelnie tłustym schaboszczakiem w panierce. Ja gosie pakuję zawsze duża porcją, aż drzwiczki sprzypią przy zapinaniu. Odpowiednio rozgrzewam, jest to bardzo istotne. Dymek z rury wydechowej ma być o przyjemnym zapachu i odpowiednim kolorze.
    Ty nawet frajerem nie jesteś.Jesteś fest człowiek.. czyli FEST.Ma cztery wyrazy frajerze.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-04-2018 o 13:49

  2. #3562
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    O totototot.

    Stek ma być lekko karmelizowany a nie spalony, ale jednocześnie nie może być uduszony, bo spierdziela "woda", a tłuszcz się nie wytapia.
    No ale to już starożytni wiedzieli, a że nie było Polaków starożytnych, to i brak ogólnej wiedzy w tym temacie.
    O czym ty piszesz człowiecze.Jaki "lekko karmelizowany".Nie poddawaj się tej głupocie.

  3. #3563
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Nie jesteś u siebie w domu, tylko w kulinariach między ludzmi.


    Wracając do grillowania. Jak już zapnę gosie, to z przyjemnością patrzę jak ulatnia się dymek z jej rury wydechowej. Co za widok! Co za zapach!
    Pamiętaj frajerze ,że ja zapnę mojego grilla o nazwie władcęprzysmaków , a to już nie rura wydechowa , mój ma inne oblicze...........Ty nie jesteś człowiekiem.

  4. #3564
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Napisał sSiwy12
    PROTESTUJĘ - wiem, że akurat na tym Forum to sobie mogę .............

    Bez zdania racji wykreślono posty (w tym moje) o tematyce ściśle kulinarnej

    Nadgorliwcowi (moderatorowi) wyjaśniam, że szparag to nie jest przekleństwo, ani obrażanie, tylko roślina spożywcza na którą jest teraz sezon.
    Także rozmowa. o temperaturze doskonałej dla steków, jest ściśle kulinarna i faktycznie starożytni o tym wiedzieli.
    Informacja, że gotowy, dobrze przyrządzony, stek ma mniej tłuszczu niż schabowy panierowany, jest prawdziwa.

    Żądam przywrócenia moich wpisów - tak żądam a nie proszę, bo to są działania (moderatora) niezgodne z Regulaminem.
    Masz swoją pozycje wyjściową.

  5. #3565
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    A zapinaj co chcesz. Ja pakuję gośkę ile wlezie, a pojemność ma średnią.

    ps niech zgadnę. Śmietana na wąsach?
    Zapnę ciebie frajerze , a śmietana na wąsach będzie ci się śniła jak będziesz używał kremu..Mój grill, bo nazwy ty wymyślasz to frajerowładcaprzysmaków. Pipis i Krwawy mieszkają niedaleko od ciebie.Przyjadą po przepisy by w Polsce je pokazywać..To obsłuż i konkretnie.

  6. #3566
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Wow wow

    ps Czym polerujesz kolczyka? Zawsze mnie to intryguje jak widzę kolczykowców na ulicy, lub w parku na ławce.
    Mam jeszcze gdzie indziej.Wiem ,że frajerki lubią te klimaty.Wchodzisz???

  7. #3567
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Posłuchaj baranie z usa. Wszystko popsułeś i jesteś frajerem.Tak .....obrażając moją rodzinę jesteś wzdęci-uchem ,fe-ściskiem.Tak teraz będę cie nazywał.

  8. #3568
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Taka sama odpowiedz jak wyżej...
    Tam gdzie się pojawiasz robisz oborę.pilnuj du....ka..Takiego czegoś nigdy nie było.Odnajdę cie i sobie pogadamy przy grillu.Jest jeszcze pewne ale ,że ja będe mówił do ciebie z Polski.Wymienimy się ...................przepisami .Widzisz jaki jestem miły.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-04-2018 o 15:25

  9. #3569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    ...

    Sezon szparagowy uważam za otwarty

    A skoro jest czas (majówka) i produkty - to może "śniadanie bogów":
    - szparagi w otoczce chrupiącego boczku,
    - grzanka z brioszki,
    - jajko w koszulce,
    - opcjonalnie z sosem holenderskim (ja akurat za nim nie przepadam).

    Pogadamy o własnych doświadczeniach ?
    Lubię szparagi z grilla. Sposób najprostszy z prostych lekko przesmarowane oliwą i posolone piekę przez kilka minut


    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czy ty starcze rozumiesz czy strugasz...pa.Żal zostaw sobie nie lituj się aż tak nad moją rodziną .Ja nie lituje się nad twoją bo już ich sam pogrążyłeś w swoim świecie i mam to w dupie.Wariacje starcze to spontany z dnia codziennego ,a nie wieczny przepych na talerzach gdzie w roli głównej są krewetki i krwisty stek.Jestem Polakiem i to co mi przekazywano z pokolenia na pokolenie robię.Z różnym skutkiem ale robię.Ty z tym frajerem wychwalasz amerykę , jak byście byli z innego świata.Nie jesteś Polakiem ,a ten frajer to już wszystkie mosty za sobą spalił.Szukam kontaktów i znajdę.Za to ,że naubliżał mojej wnuczce i mojej żonie.
    Jeżeli w kuchni chcesz przeprowadzać jakiekolwiek eksperymenty najpierw naucz się podstaw łączenia smaków i gotowania ... jak do tej pory to te twoje "spontany" można określić jedynie jako totalną, kulinarną porażkę
    To co uważasz za "przepych na talerzach" to tutaj codzienne normalne jedzenie z dostępnego całorocznie świeżego produktu, ("ekskluzywne dania" zaczynają się od dodatków prawdziwych trufli i białego kawioru)

    Twoje ostatnie posty skierowane pod adresem jednego z forumowiczów to już chyba groźby karalne ?
    unde venis et quo tendis

  10. #3570

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Widzicie ludzie z kim mamy do czynienia.
    Myślę a nawet jestem pewien, że gdybyś spotkał się z NS-em twarzą w twarz to rura by Ci zmiękła. Przed ekranem komputera każdy jest bohaterem. Swoją drogą, też chciałbym się z Tobą spotkać. Oczywiście na Naszej, polskiej ziemi. Pogadali byśmy, popitrasili ...
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #3571
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Myślę a nawet jestem pewien, że gdybyś spotkał się z NS-em twarzą w twarz to rura by Ci zmiękła. Przed ekranem komputera każdy jest bohaterem. Swoją drogą, też chciałbym się z Tobą spotkać. Oczywiście na Naszej, polskiej ziemi. Pogadali byśmy, popitrasili ...
    Nie przyjedzie bo go moi dojadą.Frajera zawsze dojadą.To fest. feścisko. Poczekaj moi działają.

  12. #3572
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chef no i co wymyśliłeś.To kulinaria to wal śmiało.Bez tego patafiana.Tylko ty i Ja.

  13. #3573
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Wróciłem z krótkich wakacji i co widzę
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    To jest Polskie śniadanie barani....e.Naucz się z tym starcem ,że wy nie jesteście Polakami.Takie gnid...y co uciekły z Polski i mają zawsze dużo do powiedzenia.Pan Kuroń ŚP.Wielki szacun. Miał charakter i osobowość.Był człowiekiem.Wielki ukłon w jego stronę.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Męczysz mnie tymi naukami starcze z Florydy.Męczysz.W dupie mam twoje przepisy z Florydy. Po prostu w dupie.Ale powiem publicznie czego tobie brakuje.............potrafisz coś tam ugotować ,masz bloga ,wkleiłeś fotki z potrawami ,ale jesteś nikim w Polsce.Zrozum nikim................Jak taki mocny w kuchni jesteś to ugotujmy i pokażmy coś razem.twoje propozycje. .
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Chef no i co wymyśliłeś.To kulinaria to wal śmiało.Bez tego patafiana.Tylko ty i Ja.
    ... i zadaję sobie pytanie: co powoduje by z taką "gnidą" i "nikim" tak wybitna osobowość znana w całym polskim kulinarnym świecie jak "
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ... mówię to ja prawdziwy ChefpaulNiktspecjalny .
    " chciałby ze mną konkurować ? ... i niby kto miałby taki pojedynek oceniać ?

    Moją osobę i pracę zawodową mogą oceniać ludzie którzy mają jakiekolwiek pojęcie o gotowaniu, smakosze lub zawodowi kucharze (z którymi w Polsce mam cały czas kontakt) a nie kulinarni dyletanci. Taką osobą był między innymi Maciej Kuroń z którym wspólnie niejednokrotnie gotowaliśmy ku uciesze gawiedzi.
    Tak więc szanowny Miszczu, twoje miszczowskie parówki z indyka (i nie tylko) niech pozostaną nadal na najwyższym podium
    ... i jak tobie powiedział kiedyś twój "przyjaciel":
    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ... Gotowanie to sztuka, nie każdy powinien się za nią brać!
    unde venis et quo tendis

  14. #3574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Dziś wczesny obiadek
    Jak twierdzą znani światowi globtroterzy (znani tylko z tego forum) USA to kraj ubogi kulinarnie (pomimo, że zamieszkują go prawie wszystkie nacje świata i do tego wielonarodowościowego tygla nic nie wniosły) Amerykanie praktycznie "żrą" tylko steaki
    By więc teoriom tym stało się zadość, przygotowałem sobie Spencer'a (czyli inaczej "ribeye bone-in") na sposób tradycyjny ... ale by nudne to danie jakoś urozmaicić nutką patriotyzmu, dodałem typowo polską sałatkę z pomidora i kiszonego ogórka i piwska zamiast wina.

    Tak więc sezonowany wcześniej na sucho przez 60 dni (co łatwo każdy rozpozna po barwie mięsiwa - tak długie sezonowanie mięsa dodaje mu dodatkowych walorów smakowych) kawał Angus'a czarnego tylko posoliłem i dałem mu dojść to temperatury pokojowej nagrzewając w tym samym czasie grilla do bardzo wysokiej temperatury ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1525630934549.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	412485

    ... wrzuciłem mięsiwo na gorącą żeliwną płytę i po dokładnie trzech minutach przewróciłem na następne dwie minuty. Jak wszyscy wiedzą (choć może nie wszyscy) tłuszcz pomiędzy tkanką mięsną jest nośnikiem smaku i doskonale się wytopi pod wpływem wysokiej temperatury i nada mięsu więcej soczystości.
    Tłuszcz z obrzeży po upieczeniu steak'a obcinamy i odrzucamy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1525630918450.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	412486

    ... po upieczeniu mięso odkładamy na półmisek i dajemy mu "odpocząć" przynajmniej przez 10 minut by należycie wchłonęło na powrót wszystkie swoje soki, przykrywając je kawałkiem aluminiowej folii by za bardzo nie wystygło.
    W tak zwanym międzyczasie przystępujemy do przygotowania sałatki. Opis jej wykonywania jest chyba zbędny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1525630899415.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	412487

    Jak już wcześniej wspomniałem, zamiast wina popijamy piwkiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1525630877436.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	412484

    Przygotowanie takiego obiadu zabiera mniej niż pół godziny i jest jak sami widzicie niezmiernie łatwe, co dla tępych Jankesów (wg niektórych tutaj opinii) jest nad wyraz pomocne i wielkiego kunsztu kulinarnego nie wymaga ... pod warunkiem wszakże, iż posłużymy się wysokiej jakości produktem, począwszy od mięsa kończąc na cebulce
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 06-05-2018 o 20:47 Powód: był
    unde venis et quo tendis

  15. #3575

    Domyślnie

    Tyle żeś się napisał i ...znów stek. Wszak bardziej szpanersko nazwany. Czyli jednak kuchnia prymitywna i wręcz mono potrawowa.

  16. #3576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tyle żeś się napisał i ...znów stek. Wszak bardziej szpanersko nazwany. Czyli jednak kuchnia prymitywna i wręcz mono potrawowa.
    Przecież wyjaśniłem dlaczego jest tak bardzo "mono potrawowa" Nawet tak prosty opis do tak wybitnego znawcy tematów wszelakich nie dociera Prościej wyjaśnić chyba się już nie da

    W tygodniu być może (jak mnie się będzie chciało) upiekę kapłona czyli wykastrowanego kogucika
    unde venis et quo tendis

  17. #3577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jestem cienkim Bolkiem w klocki kulinarne.
    Ale.
    Ale potrafię skorzystać z rad doświadczonych kucharzy - zwłaszcza w stosunku do potraw, w pozyskaniu których konieczne było poświecenie życia.
    Szanując to poświęcenie życia, staram się uszanować to życie, nie badziewiąc powstałego dania - zadowolone kubki smakowe to jest uszanowanie.

    Szef podał w sposób najprostszy jak nie zbadziewić dobrego surowca - ja dziękuję za to, bo dobrych rad nigdy za wiele, zwłaszcza, że ta ma dość istotne przesłanie - temperatura głupcze (parafrazując pewnego bardzo dobrego fachowca od PCi.

    Tak więc apeluję - odrzućcie małostkową zaściankowość i czerpcie ze skarbnicy wiedzy innych nacji, a także wiedzy i doświadczenia prawdziwych fachowców.

    Ps. Może warto wyjść z zaklętego kręgu kotleta schabowego panierowanego ..........................
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #3578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    W tygodniu być może (jak mnie się będzie chciało) upiekę kapłona
    A przyjdzie czas na pulardę ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #3579
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A przyjdzie czas na pulardę ?
    Oczywista oczywistość
    "Poularde" ma być na jeden ze sposobów francuskich, np z pietruszką, czy może bardziej wytwornie z truflami ?
    ... czy preferował byś po staropolsku ?
    unde venis et quo tendis

  20. #3580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Raczej bez kluseczek i nie na bazie z oleju "truflowego"
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 179 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony