dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 184 z 258
Pokaż wyniki od 3.661 do 3.680 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #3661
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Byłbyś uprzejmy zaprzestać wypisywać te swoje "mądrości kulinarne" ...

    Cytat z linku który wstawiłeś
    Polacy placki ziemniaczane najczęściej jadają ze śmietaną, cukrem lub sosem gulaszowym. Poza granicami kraju, rarytasom z ziemniaków, towarzyszą na talerzu szpinak, jajka sadzone, szynka, bekon czy grillowane pomidory. Amatorom placków ziemniaczanych pozostaje więc życzyć – smacznego
    ... jak to było ? ... "czytanie ze zrozumieniem" Twoich postów ?
    unde venis et quo tendis

  2. #3662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Masz coś przeciwko, rybie na głębokim olej i temperaturze jakiej nie osiagniesz na kuchence. Doucz się amatorze!
    nie da rady ... to jedyny w swym rodzaju "rewolucjonista kulinarny" który "wie lepiej"
    unde venis et quo tendis

  3. #3663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Właśnie czytalem. MiSzCz plackowy o jednej recepturze. Kiepski amatorzyna
    Niechybnie robienie z siebie "kulinarnego dyletanta" (co łatwo jest udowodnić na podstawie pisanych przez niego postów), sprawia mu jakąś swoistą przyjemność
    ... być może wg zasady: "obojętnie jak będą mówili, byle mówili"
    "Tradycyjny Rewolucjonista"

    ps - bardzo przypadły mi do gustu "tradycyjne" grillowane skrzydełka w zupie z marchwi
    unde venis et quo tendis

  4. #3664
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Byłbyś uprzejmy zaprzestać wypisywać te swoje "mądrości kulinarne" ...

    Cytat z linku który wstawiłeś
    Polacy placki ziemniaczane najczęściej jadają ze śmietaną, cukrem lub sosem gulaszowym. Poza granicami kraju, rarytasom z ziemniaków, towarzyszą na talerzu szpinak, jajka sadzone, szynka, bekon czy grillowane pomidory. Amatorom placków ziemniaczanych pozostaje więc życzyć – smacznego
    ... jak to było ? ... "czytanie ze zrozumieniem" Twoich postów ?
    Te u góry nie maja z tymi tradycyjnymi nic wspólnego.Przecież do bigosu możesz sobie dodać kalafiora to też będzie bigos..Link to historia placków ziemniaczanych ,a anie mutantów jak Twój z wymyślonymi przez Ciebie dodatkami.To placki z plajtą grzybowo - paprykową i mlekiem

  5. #3665
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Niechybnie robienie z siebie "kulinarnego dyletanta" (co łatwo jest udowodnić na podstawie pisanych przez niego postów), sprawia mu jakąś swoistą przyjemność
    ... być może wg zasady: "obojętnie jak będą mówili, byle mówili"
    "Tradycyjny Rewolucjonista"

    ps - bardzo przypadły mi do gustu "tradycyjne" grillowane skrzydełka w zupie z marchwi
    Gdybym ja wkleił np.takie placki z takimi dodatkami to wiesz coby powiedziała Twoja chora intuicja.Że na ich widok razem z żółtym dostajecie sracz...i


  6. #3666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Te u góry nie maja z tymi tradycyjnymi nic wspólnego.Przecież do bigosu możesz sobie dodać kalafiora to też będzie bigos..Link to historia placków ziemniaczanych ,a anie mutantów jak Twój z wymyślonymi przez Ciebie dodatkami.To placki z plajtą grzybowo - paprykową i mlekiem
    Z zadowoleniem przyznaję, że Twe posty czytam z coraz większym rozbawieniem.
    Twe kulinarne "ekspertyzy" i "krytyka" wzbudzają we mnie podziw niezmierny dla Twej jakże wielkiej znajomości tematu
    W swej niespecjalnej głupocie jesteś poprostu Wielki
    unde venis et quo tendis

  7. #3667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Gdybym ja wkleił np.takie placki z takimi dodatkami to wiesz coby powiedziała Twoja chora intuicja.Że na ich widok razem z żółtym dostajecie sracz...i

    ... no coś takiego ... bez cukru i śmietanki ? ... toż to jakaś profanacja nie związana z pszenno-buraczaną tradycją
    unde venis et quo tendis

  8. #3668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Czy ty udajesz idiotę? Jestem ciekawy.
    Raczej nie udaje
    unde venis et quo tendis

  9. #3669
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Z zadowoleniem przyznaję, że Twe posty czytam z coraz większym rozbawieniem.
    Twe kulinarne "ekspertyzy" i "krytyka" wzbudzają we mnie podziw niezmierny dla Twej jakże wielkiej znajomości tematu
    W swej niespecjalnej głupocie jesteś poprostu Wielki
    Nie odpowiedziałeś na pytanie ale za to zadrwiłeś i szyderczo wyśmiałeś.Po prostu(piszemy rozdzielnie wstyd) Sami sprowokowaliście i sami ubliżacie.To jest Wasze wstrętne choróbsko.

    https://www.google.pl/search?q=plack...ih=938#imgrc=_

    znajdź tam Twoje

  10. #3670
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wiesz co wyzywam Cie na pojedynek kulinarny.Zagrajmy uczciwie czysto.Na moich zasadach a później na Twoich.No jak podejmujesz rękawicę?

  11. #3671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie odpowiedziałeś na pytanie ale za to zadrwiłeś i szyderczo wyśmiałeś.Po prostu(piszemy rozdzielnie wstyd) Sami sprowokowaliście i sami ubliżacie.To jest Wasze wstrętne choróbsko.

    https://www.google.pl/search?q=placki+ziemniaczane+tradycyjne&source=lnm s&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_8sPuypPeAhUKECwKHbhwB J8Q_AUIDigB&biw=1920&bih=938#imgrc=_

    znajdź tam Twoje
    Mój błąd "po prostu" piszemy rozdzielnie. Przepraszam.
    Tak na marginesie, używamy również "spacji" pomiędzy znakami przestankowymi

    Na jakie pytanie ?

    W jakim celu mam szukać swej wersji placków ziemniaczanych w internecie ? ... przecież tam same "tradycyjne" z cukrem i śmietanką ... moje "tradycyjnymi" nie są
    unde venis et quo tendis

  12. #3672
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wiesz co wyzywam Cie na pojedynek kulinarny.Zagrajmy uczciwie czysto.Na moich zasadach a później na Twoich.No jak podejmujesz rękawicę?
    Mało Tobie jeszcze pośmiewiska które tutaj z siebie robisz ?
    Na Twoich zasadach ? ... a jakież to zasady ?
    unde venis et quo tendis

  13. #3673
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Mało Tobie jeszcze pośmiewiska które tutaj z siebie robisz ?
    Na Twoich zasadach ? ... a jakież to zasady ?
    Nie bój się , po prostu wyzywam Cię na pojedynek kulinarny.Ty robisz potrawę z moimi składnikami ,a ja z Twoimi.Oczywiście bez niepotrzebnej nonszalancji.Potrawy inne jak zawsze.

  14. #3674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie bój się , po prostu wyzywam Cię na pojedynek kulinarny.Ty robisz potrawę z moimi składnikami ,a ja z Twoimi.Oczywiście bez niepotrzebnej nonszalancji.Potrawy inne jak zawsze.
    Przyznaję, że strasznie mnie przestraszyłeś
    ... przyślesz mi w paczce swoją "szalotkę" i "cielęce parówki" ?

    ps - "spacja", "spacja" zapominasz jej wciskać w odpowiednim czasie ... purysto językowy
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 20-10-2018 o 00:47 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  15. #3675
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Przyznaję, że strasznie mnie przestraszyłeś
    ... przyślesz mi w paczce swoją "szalotkę" i "cielęce parówki" ?
    Wulgaryzujesz.Po prostu wkleję fotkę z produktami na talerzu i Ty i ja coś z nich zrobimy.Potem Ty wkleisz swoje składniki na talerzu i robimy danie wedle swojego uznania.Myślę ,że niech będzie uczciwie i czysto.Całkiem na poważnie.No i co Ty na to?

  16. #3676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wulgaryzujesz.Po prostu wkleję fotkę z produktami na talerzu i Ty i ja coś z nich zrobimy.Potem Ty wkleisz swoje składniki na talerzu i robimy danie wedle swojego uznania.Myślę ,że niech będzie uczciwie i czysto.Całkiem na poważnie.No i co Ty na to?
    Również mam dla Ciebie pewną propozycję. Zapisz się może na jakieś kursy kulinarne i jak je jakoś zdołasz ukończyć, zobaczymy czego się nauczyłeś
    unde venis et quo tendis

  17. #3677
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jeśli nie podejmiesz rękawicy będziesz tchórzem.Ty ze znakomitą przeszłością kulinarną i ja jej pozbawiony czysty typowy ,prosty,spontaniczny,nachalny,ośmieszający styl.Tyle Ci wystarczy?

  18. #3678
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ty się boisz skrzyżować ze mną rękawice kulinarne.Po prostu się boisz ,a tak naprawdę nie masz czego.Zaplecze znakomite .umiejętności wspaniałe,wiedza niespotykana i bardzo poprawna,Starcie doskonałej znajomości kulinarnej z jej brakiem.No nie wiem co mam Ci jeszcze napisać.

  19. #3679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jeśli nie podejmiesz rękawicy będziesz tchórzem.Ty ze znakomitą przeszłością kulinarną i ja jej pozbawiony czysty typowy ,prosty,spontaniczny,nachalny,ośmieszający styl.Tyle Ci wystarczy?
    Czy Tobie przypadkiem coś się dziś wydarzyło. Jakiś upadek (wywróciłeś się w kuchni) i się uderzyłeś w głowę ?
    Zaczynam się o Ciebie martwić. Pozostań proszę przy bawieniu nas swymi rewolucyjnymi przepisami i innymi wesołymi opowieściami.
    unde venis et quo tendis

  20. #3680
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ty się boisz skrzyżować ze mną rękawice kulinarne.Po prostu się boisz ,a tak naprawdę nie masz czego.Zaplecze znakomite .umiejętności wspaniałe,wiedza niespotykana i bardzo poprawna,Starcie doskonałej znajomości kulinarnej z jej brakiem.No nie wiem co mam Ci jeszcze napisać.
    Jest tak jak piszesz ... z drobną poprawką. Ty mnie nie przestraszyłeś Ty mnie przeraziłeś
    Nic już więcej nie pisz ... na ten temat oczywiście
    unde venis et quo tendis

Strona 184 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony