dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 258
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #2041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    "śledzę" (to za dużo powiedziane) tylko nieliczne wątki "kulinarne" i... aż mi się jeść odechciewało
    Aż do dziś. Nie sądziłem że jedzenie może wyglądać aż tak apetycznie!
    Czy to tylko kwestia dobrej fotografii?)
    Ps. Właściwie to chciałem powiedzieć że podziwiam Was - jak Wy się powstrzymujecie od komentarzy w niektórych wątkach...
    ... finlandia ... jedzenie to czynność niezbędna ... a smaczne jedzenie - nadrzędna

  2. #2042
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    mogę Tobie polecić dwa proste sposoby:
    1 rozetnij skórę banana (tak by jej nie uszukodzić) wysmaruj od wewnątrz miodem (miód mieszam z rumem) i do piekarnika
    2 folię lekko przetrzyj olejem, ułóż na niej rozcięte wzdłóż banany, potraktuj miodem (z rumem) i na grill ... lub do piekarnika

    smaczności życzę
    A w pierniku to jak długo i w jakiej temp.?
    Chyba się skuszę

  3. #2043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    zależy od gatunku i stopnia dojrzałości bananów ... łatwo rozpoznasz kiedy już dobre

  4. #2044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... temp 180 - 200*C

  5. #2045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szukam dobrego przepisu na wedzenie rybek. Konkretnie lososia na cieplo.

  6. #2046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Technicznie:
    wędzimy filety położone skórką do dołu (posmarowanej masłem i z wierzchu posypane solą + inne dodatki).), na ruszcie lub na deseczce dębowej z nawierconymi otworami, w gęstym dymie około 3 godzin (temp. 35 max. 40 stopni), a następnie (ale niekoniecznie) podpiekamy około 30 min, w dymie o temp. 50 - 55 stopni. Oczywiście, do wędzenia, powinno być drewno olchowe.

    Przed wędzeniem można wymoczyć łososia w 6% solance z dodatkiem cukru pudru (na 1l solanki około 1 łyżka cukru) + (ewentualnie) dodatki typu liść laurowy, tymianek, pieprz, itp. Filety przed wędzeniem należy starannie osuszyć.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #2047

    Domyślnie

    Szykuje się wieczorne grillowanie.


  8. #2048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... no pięknie Ada ... rozumiem, że słodkie papryczki, nafaszerowałaś czymś pikantnym ... Ketel w lodowej "osłonce" pasuje do tego zestawu wyśmienicie
    unde venis et quo tendis

  9. #2049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... dziś mam dzień wolny od pracy (zawodowej ... bawię się w ogrodnika) ... w tzw "międzyczasie" miałem więc sposobność poczytania "tu i ówdzie" w kulinarnych tematach

    ... otóż:
    zdegradowałem się do poziomu pospólstwa z czworaków , i tym samym wyeliminowany zostałem z grona elity kulinarnej z powodu:
    1 - zupy



    2 - ogórki małosolne



    3 - że o gziku z pyrami i maślanką nawt nie wspomnę

    4 - parówki ... oho ... ze wstydem przyznaję ... jadam "hot dogs" ... choć parówka, parówce nie równa, (przestałem je robić samodzielnie, od czasu kiedy znalazłem odpowiedniego dostawcę - czas dostawy od zamówienia, trwa około tygodnia) będą w przyszłym tygodniu
    ... ogólno dostępne parówki były jadalne niestety tylko w czasie gomółkowskim (jak i inne kiełbasy i wędliny - za Bieruta nie pamiętam ... za mały byłem ) ... nadeszła era Gierka i wszystko się spierdoliło
    ... mój śp Przyjaciel, masarz Tadziu, miał kontrakt z dużą siecią, na parówki (w czasach nowożytnych, czyli rok około 2000) ... gdy miałem ochotę na paróweczki, musiałem zaczekać kiedy robił "dla siebie"
    ps - najprostszy sposób by sprawdzić czy parówki mają choć trochę prawdziwego mięsa, jest skosztowanie ich "na zimno", bez obróbki cieplnej
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 10-05-2015 o 14:15
    unde venis et quo tendis

  10. #2050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... jeszcze jeden przyczynek mego upadku

    ... panierowany, smażony, marynowany w zalewie octowej z cebulką, sumik




    ... pospólstwu ... smacznego życzę
    unde venis et quo tendis

  11. #2051

    Domyślnie

    Inspiracja została wciągnięta na liste "do wykonania".

  12. #2052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Inspiracja została wciągnięta na liste "do wykonania".
    Ada


    ... a oto kolacyjka Ciemiężycielki


    ... ja wciągnąłem bizona (podkradając Jej cebulkę, paprykę i grzybki)
    unde venis et quo tendis

  13. #2053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nigdy nie miałam ciągot do elyt.
    W związku z tym doskonale czuję się z Tereninym chłodnikiem, wymysły jakoś mi nie podchodzą.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #2054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Szukam dobrego przepisu na wedzenie rybek. Konkretnie lososia na cieplo.
    Jeśli filety w kawałkach to sposób zaproponowany przez sSiwy12 wydaje się być OK (choć nie próbowałem). Od czasu do czasu wędzę ryby, zwykle całe, łososia czasami płaty (połówki ryby). Moczę przez noc w solance (kopiata łyżka soli na litr wody) lub jeśli jeśli mnie leń dopadnie a ryby są drobniejsze, to tylko nacieram solą.
    Wieszam i wędzę w raczej gęstym dymie, w temp 30-40 st, z natury swojej w takiej prostackiej wędzarni opalanej drewnem, temperatura trochę się waha, jak na chwilkę skoczy na 50 stopni to też tragedii nie będzie, zależnie od wielkości i rodzaju ryby 4 do 8 godzin. Im ryba większa i bardziej tłusta tym dłużej. Jak chcesz mieć rybę wędzoną na ciepło to ostatnie 45-60 min trzeba podhajcować na 55-60 stopni.
    Co do drewna to najlepsze są owocowe (jabłoń, śliwa, grusza) olcha też bardzo dobra (chyba najpopularniejsza), nada się też buk, próbowałem również sumaka octowca i był ok. Odpadają wszystkie iglaste i dąb, bo będziesz mieć wędzonki osmolone a nie uwędzone. Podobnie orzech bo daje paskudny gorzki posmak.
    Ostatnio pstrągi były
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8866.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	316671Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF8868.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	316672
    Ostatnio edytowane przez G.N. ; 11-05-2015 o 10:19

  15. #2055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    mogę Tobie polecić dwa proste sposoby:
    1 rozetnij skórę banana (tak by jej nie uszukodzić) wysmaruj od wewnątrz miodem (miód mieszam z rumem) i do piekarnika
    Dzięki za inspirację - wyszedł z tego 3 sposób:

    - przekrawam banan wzdłuż razem ze skórką,
    - na patelnię ociupinkę masła (sklarowanego),
    - po rozgrzaniu się masła - miód (jasny, np: akacjowy, lawendowy, lipowy, .......),
    - na "gotujący miód banan stroną przekrojoną,
    - chwilka smażenia, przenosimy na talerz, usuwamy skórkę i podlewamy "sosem" ze smażenia.

    Sos można wzbogacić aromatycznie i smakowo, np. goździkami, wanilią, rumem ............. (ja preferuję "czysty" smak i aromat miodu).

    Ps. Zawsze smażyłem połówki bananów bez skorki - prawie zawsze (dobrze podsmażone) rozpadały się podczas przenoszenia na talerz. Teraz to bajka.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 11-05-2015 o 14:18 Powód: Ps-a dopisałem
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #2056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... ...zdegradowałem się do poziomu pospólstwa z czworaków , i tym samym wyeliminowany zostałem z grona elity kulinarnej z powodu:
    1 - zupy


    ....
    Cóż wychodzi na to że też jestem pospólstwo z czworaków i to dwa dni z rzędu

    Choć dla równowagi były też szparagi w sosie holenderskim

  17. #2057

    Domyślnie

    Dorsz i młode ziemniaki z grilla.



    Jogurt bałkański i koperek.

  18. #2058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Ada ... na diecie jesteś ?


    Parówki doszły w sobotę



    Open Face Hot Dog ... boczek pieczony, pieczona szalotka, ostra salsa i ... trochę musztardy

    ps - to jednak są parówki dla "elyt" ... w sklepie nie do kupienia (robione tylko i wyłącznie "na użytek własny")
    unde venis et quo tendis

  19. #2059

    Domyślnie

    Ja? Nigdy.

    Takich hod dogów nie mam, ale kiełbaski z ekologicznego kurczaka jak najbardziej.


  20. #2060

Strona 103 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony