dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 196 z 258
Pokaż wyniki od 3.901 do 3.920 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #3901
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    no widzę. I zrobił zdjęcia Iphona za pomocą Iphona. Szacun.
    Dziękuję! Przecież każdy ma kila iphonów w domu, więc co w tym dziwnego.

    Ale co tmk...


  2. #3902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Dziękuję! Przecież każdy ma kila iphonów w domu, więc co w tym dziwnego.

    Ale co tmk...

    Łazienka i ifon może i fajne , ale woda w wannie jest paskudna w kolorze sików

  3. #3903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    O łososiu słyszałem. Kiedyś Norweg uświadomił mojego kolege że łosoś nie jest różowy tylko szary. Różowe są te karmione tylko paszą. Ja ryb i owoców morza nie jadam więc tematu nie zgłębiałem.
    Łosoś hodowlany może być karmiony paszami z naturalnym barwnikiem lub sztucznym.Na gorsze rynki takie jak Polska wysyłany jest sztuczny. Można równiez nabyć norweskiego łososia organicznego, wysyłany na lepsze rynki zbytu.

  4. #3904
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Łazienka i ifon może i fajne , ale woda w wannie jest paskudna w kolorze sików
    Olejki ziołowe dolewa sie przed wlaniem wody, ja uzywam organicznych relaksujacych. Na jedną wanne 2 litry. Certyfikowane organicze z ziół leśnych, kosz to około 25zł na jedną kąpiel. Płyn do piany po zakonczeniu wlewania wody. Inaczej 80cio centymetrowa piana wypłynie.

  5. #3905
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Raczej tutaj mamy objaw nieprawidlowego przechowywania . Produktu "eko" będą zwykle brzydsze od tych tradycyjnych. Tez głupotą jest mycie warzyw przed wysyłką do sklepu. Al kto kupi brudną marchewkę? szarego śledzia lub łososia? Lekko parchate jabłko? Chcemy ładne to dostajemy.
    wyszło to u mnie , przechowuję zawsze tak samo w lodówce , jednak może warto byłoby wrócić do przechowywania w drewnianej skrzyni zasypywanej piachem . Chociaż ta konkretna była czyms ewidentnie trafiona...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #3906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Łazienka i ifon może i fajne , ale woda w wannie jest paskudna w kolorze sików
    Co kto lubi. Ja za stylem "nowy ruski" nie przepadam.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #3907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Olejki ziołowe dolewa sie przed wlaniem wody, ja uzywam organicznych relaksujacych. Na jedną wanne 2 litry. Certyfikowane organicze z ziół leśnych, kosz to około 25zł na jedną kąpiel. Płyn do piany po zakonczeniu wlewania wody. Inaczej 80cio centymetrowa piana wypłynie.
    No cóż to wiele wyjaśnia

  8. #3908
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Co kto lubi. Ja za stylem "nowy ruski" nie przepadam.
    Ja lubię wszystko naturalne. zaczynajac od produktów spożywczych, poprzez natutalny kamien w łazience, wanna tylko ceramiczna z podgrzeawaniem obiegowym, bez plastików i innego dziadostwa. Stolarka z drewna egzotycznego powlekana emalia ekologiczną.

  9. #3909
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    O łososiu słyszałem. Kiedyś Norweg uświadomił mojego kolege że łosoś nie jest różowy tylko szary. Różowe są te karmione tylko paszą. Ja ryb i owoców morza nie jadam więc tematu nie zgłębiałem.
    Łosoś szlachetny (Salmo Salar), ten hodowany w norweskich sadzach w morzu, jest wręcz czerwony, przez barwnik sztuczny dodawany do paszy. Łosoś (Salmo Salar) dziko żyjący nie jest szary, ale właściwie szaropomarańczowy, z wyraźnym odcieniem pomarańczowo-różowym. Tych dzikich bałtyckich, złowiliśmy już własnoręcznie na wędki kilkaset sztuk, taką ma barwę i można go jeść bez obaw. Do marynowania, wędzenia i innych potraw jest wyśmienity. Tylko na tatar jest lepsza troć wędrowna, to odmiana pstrąga potokowego dorastająca w morzu, łosoś nie może się z nią równać. Właściwie troci to szkoda na jakąkolwiek obróbkę termiczną, palce lizać.
    Dlaczego w pogardzie masz ryby i owoce morze? Właściwie wolę to niż jakiekolwiek mięsa, ale oczywiście każdy ma swój gust.
    PS
    Od niedawna pojawił się w handlu łosoś "jurajski". To ryby hodowane w słodkiej wodzie polskich stawów, takie samo ścierwo faszerowane chemią i antybiotykami jak norweski, można jeść max 2x w roku.
    Ostatnio edytowane przez noc ; 20-01-2019 o 21:22

  10. #3910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Chciałem trochę odpocząć od tego forum i zrobić sobie małą przerwę ... ale po tym co tutaj wypisujecie "zaswędziała mnie klawiatura"
    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    O łososiu słyszałem. Kiedyś Norweg uświadomił mojego kolege że łosoś nie jest różowy tylko szary. Różowe są te karmione tylko paszą. Ja ryb i owoców morza nie jadam więc tematu nie zgłębiałem.
    Rozumiem, że kolega Norweg zapędził wiosłem wszystkie łososie do klatek i dzikich we fiordach już nie ma ... a co z tymi z Alaski ? Ktoś dokarmia ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1548020055263.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	425111

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1548020063475.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	425112

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie ma teraz zdrowej żywności , żona meczyła mnie o kupowanie eko marchewki dla dzieci, po tym
    https://forum.muratordom.pl/showthre...hlight=marchew
    wybiłem jej z głowy
    Znam gospodarstwa agro w Polsce, byłem w kilku (jedno z nich prowadzi nasza forumowa koleżanka).
    Dla niektórych to oczywiście fejk

    Proza dnia codziennego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1548018965965.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	425113
    Policzki wołowe duszone w winie (oczywiście dostępne w Polsce) podane z pieczonym kalafiorem i brokułem, sos z redukcji bulionu i wina, dodatkowo pieczona pietruszka i marchew julianne oraz rzodkiewka.
    Wino podajemy to samo które użyliśmy do marynowania i duszenia policzków.

    Skromne śniadanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1548018981724.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	425114
    Ozorki wołowe w galarecie (dostępne w Polsce), przed gotowaniem peklowane i wędzone w zimnym dymie. Z ogrodu: pietruszka, szczypior czosnkowy, pikantny sos z papryki.

    Produkty lokalne pod prawie każdą szerokością geograficzną. Czy naprawdę potrzeba wydziwiać by jeść zdrowo i smacznie ?

    Smacznego

    ps - rewolucyjnych specjałów komentował nie będę
    unde venis et quo tendis

  11. #3911
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    .
    Dlaczego w pogardzie masz ryby i owoce morze? Właściwie wolę to niż jakiekolwiek mięsa, ale oczywiście każdy ma swój gust.
    Nie w pogardzie tylko po prostu nie lubię. Rybne smaki mi nie odpowiadają i tyle. No może oprócz sushi które zjadam raz na pół roku. W każdym razie jak Elfir napisała o zupie rybnej z mlekiem kokosowym to mnie wykreciło na samo wyobrażenie.

    Tak jak pisałem wcześniej - nie zgłębiałem tematu łososia bo mnie nie za bardzo interesuje. Powtarzam tylko zasłyszaną informację bez weryfikacji czy tak jest czy nie jest.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #3912
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Chciałem trochę odpocząć od tego forum i zrobić sobie małą przerwę ... ale po tym co tutaj wypisujecie "zaswędziała mnie klawiatura" :

    ps - rewolucyjnych specjałów komentował nie będę
    Kto wypisujecie? Nie bądź taki surowy. A klawiatury używaj jak najczęściej, cenię sobie rady doświadczonego kucharza.
    Tyczy się także rewolucyjnych specjałów, ocenianie prezentowanych potraw i "potraw" to nic złego, jeśli tylko jest ze smakiem.
    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Nie w pogardzie tylko po prostu nie lubię. Rybne smaki mi nie odpowiadają i tyle. No może oprócz sushi które zjadam raz na pół roku. W każdym razie jak Elfir napisała o zupie rybnej z mlekiem kokosowym to mnie wykreciło na samo wyobrażenie.

    Tak jak pisałem wcześniej - nie zgłębiałem tematu łososia bo mnie nie za bardzo interesuje. Powtarzam tylko zasłyszaną informację bez weryfikacji czy tak jest czy nie jest.
    No cóż, jestem człowiekiem wyrozumiałym, nie smakuje i tyle. Kiedyś np. nie lubiłem zupy szczawiowej, a od kilku lat zmieniło się to zupełnie, jest ok. Obecnie jadam prawie wszystko, w sensie w miarę zdrowo, byle tylko było świeże i nie nazbyt tłuste, oczywiście omijam te, z mocno ulepszanych surowców. Teraz wziąłem się za chleb, jutro rano wkładam do piekarnika swój pierwszy, całkowicie własnoręczny bochenek orkiszowo-żytni. Z własnoręcznie przygotowanego przed tygodniem zakwasu. Od rana go przygotowuję, tzn. wstępne przygotowane przed południem ciasto zostawiłem do wyrośnięcia, a przed chwilą odstawiłem już w blaszce na noc i jeśli wyrośnie to... do pieca.

  13. #3913
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Pawle, Ty jak zawsze prosto, skromnie i ze smakiem . Palce lizac! Noc, dokladnie. Co do orkiszowego , to moj ulubiony. Pod taki chleb trzeba sie napic, wyciagne nastepna butelke w ciemno, zobaczymy co przyniesie losowani...No to cyk! Panowie.


  14. #3914
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    No to uciekam. Wylosowalem to samo, co prawda o dwa lata mlodszy, ale i tak zacnie pomimo 13stu lat.
    Za chlebek... !

  15. #3915
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

    Rozumiem, że kolega Norweg zapędził wiosłem wszystkie łososie do klatek i dzikich we fiordach już nie ma ... a co z tymi z Alaski ? Ktoś dokarmia ?

    Policzki wołowe duszone w winie (oczywiście dostępne w Polsce) podane z pieczonym kalafiorem i brokułem, sos z redukcji bulionu i wina, dodatkowo pieczona pietruszka i marchew julianne oraz rzodkiewka.
    Wino podajemy to samo które użyliśmy do marynowania i duszenia policzków.

    Łososie pacyficzne cechuje naturalny i piękny kolor czerwonawy, zupełnie inaczej niż naturalny kolor łososi atlantyckich.
    Upiekł się mój pierwszy chleb na swoim, własnoręcznym zakwasie. Powiem tak, zjadłem go dzisiaj tyle, ile piekarnianego przez cały tydzień w ostatnich czasach. W piekarniach starałem się wybierać najlepsze chleby, smakowały mi te na zakwasie i takich właśnie jadłem trochę. Domowy chleb to jednak coś innego, inny zapach inny smak, aż boję się, że teraz zacznę znowu jeść chleb "normalnie". Choć nie byłem głodny, to jadłem po prostu z łakomstwa, a to jeden z prostszych przepisów 50% mąki żytniej, 50% orkiszowej, zakwas, garść czarnuszki, łyżka miodu, sól-pyyycha, smak nieporównywalny. Przygotowanie trwa długo, ale nie zajmuje w sumie dużo czasu. Teraz będzie już z górki, zakwas jest, tylko piec.

  16. #3916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Właśnie dlatego nie piekę własnego chleba - człowiek zjadłby naraz cały świeży bochenek
    Z resztą podobny problem jest z ciastami - jak się upiecze blachę to potem nie poprzestanie się na jednym kawałku.

  17. #3917

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    no widzę. I zrobił zdjęcia Iphona za pomocą Iphona. Szacun.
    Kurcze racja, że wcześniej na to nie wpadłem. Jesteś spostrzegawczy. Pzdr.

  18. #3918
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Ja zawsze wypiekam 2 lub 3 w różnym stylu, czym więcej to człowiekowi odchodzi ochota do jedzenia. Lepiej wywalić jak sie przejeść pieczywem.
    Dzisiaj dochodziłem do siebie, więc była tylko sałata.



    wg, ten temat był już poruszany specjalnie dla ciebie w przeszłości. Przypomnę, jeśli masz dwa lub wiecej iphonów... wszystko można zaczynajac od zdjeć, filmów, podgladu domu, sterowanie ogrzewania, oświetlenia, podgrzewanie basenu , żaluzje, regulacja temperatury deski sedesowej...



    Czas na podwieczorek na samych bąbelkach, ale bardzo zacnych 15sto letnich...




  19. #3919
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Więcej dystansu do siebie życzę, również dla uzytkownika coulignon od "Nowo Ruski Style"




    ps zabieram się za dziczyzne



    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 21-01-2019 o 22:12 Powód: dodane zdjęcie

  20. #3920
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Mieso jest gotowe do obrobki termicznej. Kilka minut temu oczyscilem mieso z przypraw., co za piekny poranek. Zapowiada sie smakowity dzien.




    W powietrzu unosi sie cudowny aromat czosnku niedzwiedziego ziol i przypraw peruwianskich.Cudownosc!

    Do tak cudownej dziczyzny, odpowiednia cudowna oprawa, jedna z ostatnich 12stu butelek ktore zostaly...

    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 22-01-2019 o 14:32 Powód: zdjecie

Strona 196 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony