dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 258
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czyli Chef. To co wkleił Twój przyjaciel jest polędwicą wieprzową, wędzoną a nie kawałkiem schabu wędzonego? Tylko tyle.
    Tak, fotografia WP powyżej przedstawia wędzoną polędwicę wieprzową.
    unde venis et quo tendis

  2. #4302
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post


    ps - do peklowania używa się roztworu mieszanki soli z saletrą.
    Peklowanie odbywa się w niskiej temperaturze i roztworu się nie zmienia.
    Moczenie mięsa w roztworze solnym to nie jest peklowanie.
    peklować
    utrwalać mięso w roztworze soli z saletrą i przyprawami

    peklować «konserwować mięso w roztworze soli kuchennej z saletrą i przyprawami»

    To ja trochę nie rozumiem.

    Poznajesz?

    Tu było zdjęcie którego chyba nie poznał chef
    widzisz różnice


    wędzonka sopocka ze specjalnie wyselekcjonowanego schabu.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 12-06-2019 o 23:45 Powód: fota

  3. #4303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    peklować
    utrwalać mięso w roztworze soli z saletrą i przyprawami

    peklować «konserwować mięso w roztworze soli kuchennej z saletrą i przyprawami»

    To ja trochę nie rozumiem.

    Poznajesz?



    widzisz różnice


    wędzonka sopocka ze specjalnie wyselekcjonowanego schabu.
    Czego nie rozumiesz ?
    Do peklowania mięsa stosuje się dodatek saletry a nie samą sól (saletrę miesha się z solą w stosownych proporcjach)

    Co mam poznawać a czego nie ?
    Wędzę polędwiczki a także schab i robiłem już to setki razy, także kiełbasy różnego rodzaju, dziczyznę, drób i ryby.
    Co tutaj jest do poznawania ?
    unde venis et quo tendis

  4. #4304
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Przecież to Twoje polędwice.Z Twojego bloga.Piszesz ,że moczenie mięsa w roztworze soli to nie peklowanie.definicja mówi coś zupełnie odwrotnego.

    Zalewa peklująca
    Składniki: 2 litry wody, 4 łyżki peklosoli, (stosunek peklosoli do wody około 1:10), 2 liście laurowe (pokruszone), 4 ząbki czosnku (posiekane)
    Przygotowanie: Wymieszać wszystkie składniki z zimną wodą.

    http://www.chefpaul.net/poledwiczkiWtg.html
    w soli peklowej jest saletra.ten sposób peklowania znam od lat.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 12-06-2019 o 20:50

  5. #4305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przecież to Twoje polędwice.Z Twojego bloga.Piszesz ,że moczenie mięsa w roztworze soli to nie peklowanie.definicja mówi coś zupełnie odwrotnego.



    w soli peklowej jest saletra.ten sposób peklowania znam od lat.

    Przestań pajacować, ogarnij się człowieku.

  6. #4306

    Domyślnie

    Ja peklując mięso na kiełbasę metodą "na sucho" daję 15 g soli i 0,4 g saletry na każdy kilogram mięsiwa.

  7. #4307
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja peklując mięso na kiełbasę metodą "na sucho" daję 15 g soli i 0,4 g saletry na każdy kilogram mięsiwa.
    Wytłumacz ENENESOWI, jaka jest różnica między schabem a polędwicą.

  8. #4308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przecież to Twoje polędwice.Z Twojego bloga.Piszesz ,że moczenie mięsa w roztworze soli to nie peklowanie.definicja mówi coś zupełnie odwrotnego.



    w soli peklowej jest saletra.ten sposób peklowania znam od lat.
    Czy Ty nie widzisz różnicy pomiędzy "peklosolą" a samą "solą" ?
    Z Twojego postu:
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    Tradycja:

    Golonka sądecka tradycyjna była najrzadziej wyrabianym specjałem. Aby ją przygotować, należało usunąć z niej kości oraz zdjąć skórę w taki sposób, aby nie była porozrywana. Tak przygotowaną golonkę przeznaczano na wymoczenie w zalewie solnej, co było rodzajem zamarynowania (obecnie peklowania). Był to proces obróbki na zimno. Zalewę stanowiła bardzo mocno osolona woda przyprawiona liściem laurowym, zielem angielskim, pieprzem i kilkoma ząbkami czosnku. Wlewano ją do dużego cebra lub drążonego pnia drzewnego, a następnie całość stawiano w chłodnym miejscu, na przykład w piwnicy. W okresie letnim należało co około dwa dni zmieniać zalewę na nową, aby zapobiec zepsuciu się mięsa i zalewy. Nierzadko golonki moczyły się w niej wraz z innymi wyrobami, przykładowo z polędwicami czy szynkami. Co jakiś czas golonki można było ruszyć, obrócić, aby roztwór dobrze docierał w głąb mięsa. Namaczanie (peklowanie)
    Taka tradycja bez kości.
    (podkreślenia moje)
    Odpisałem Tobie że moczenie mięsa w roztworze z samą solą (które przedstawiłeś w cytacie) nie jest peklowaniem, ... choć "znasz to od lat"
    Jeżeli chcesz dyskutować na jakiś wybrany temat kulinarny, polecam zapoznanie się z tematem i wiedzą (choć podstawową) w wybranym zagadnieniu. Twoje dyletanckie stwierdzenia i określenia, niestety do dyskusji nie zachęcają.

    Swoje fotografie rozpoznaję i nie widzę w przytaczaniu go w napisanym przez Ciebie poście sensu porównań ze zdjęciem gdzieś przez Ciebie skopiowanym, na post ten zresztą odpowiedziałem.
    Ponadto już kiedyś Ciebie prosiłem byś nie zamieszczał moich fotografii z mego bloga lub innych żródeł (chronionych prawem autorskim) bez moiej zgody lub choćby podania autorstwa i jego pochodzenia.


    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Wytłumacz ENENESOWI, jaka jest różnica między schabem a polędwicą.
    Słusznie ... być może kolega "wg" mu to objaśni w jakiś przystępny dla niego sposób choć nie wiem czy w tym przypadku odniesie to jakikolwiek skutek
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 12-06-2019 o 23:38
    unde venis et quo tendis

  9. #4309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja peklując mięso na kiełbasę metodą "na sucho" daję 15 g soli i 0,4 g saletry na każdy kilogram mięsiwa.
    I według mnie są to prawidłowe proporcje.
    Do peklowania "na mokro" (w tym nastrzykowego) tak przygotowaną peklosól rozpuszczamy w wodzie w proporcji około 1:10 (w zależności od czasu i temperatury w której będziemy peklowali).
    unde venis et quo tendis

  10. #4310
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Czy Ty nie widzisz różnicy pomiędzy "peklosolą" a samą "solą" ?
    Z Twojego postu:

    (podkreślenia moje)
    Odpisałem Tobie że moczenie mięsa w roztworze z samą solą (które przedstawiłeś w cytacie) nie jest peklowaniem, ... choć "znasz to od lat"
    Jeżeli chcesz dyskutować na jakiś wybrany temat kulinarny, polecam zapoznanie się z tematem i wiedzą (choć podstawową) w wybranym zagadnieniu. Twoje dyletanckie stwierdzenia i określenia, niestety do dyskusji nie zachęcają.

    Swoje fotografie rozpoznaję i nie widzę w przytaczaniu go w napisanym przez Ciebie poście sensu porównań ze zdjęciem gdzieś przez Ciebie skopiowanym, na post ten zresztą odpowiedziałem.
    Ponadto już kiedyś Ciebie prosiłem byś nie zamieszczał moich fotografii z mego bloga lub innych żródeł (chronionych prawem autorskim) bez moiej zgody lub choćby podania autorstwa i jego pochodzenia.



    Słusznie ... być może kolega "wg" mu to objaśni w jakiś przystępny dla niego sposób choć nie wiem czy w tym przypadku odniesie to jakikolwiek skutek
    Szkoda na ciebie czasu.Totalny EOT. W tym wypadku kopać z koniem powinien się tylko szaleniec.Powiedz koledze ,ze ten schab ,który wkleił to nie polędwica tylko schab ze sklepu.Niech pokaże jak wyjmuje go z wędzarni. Wtedy będzie to prawdziwe. Ma komórkę którą wkleja zawsze razem z potrawą.No poproś go chętnie zobaczę to cudo do wędzenia.

  11. #4311
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Szkoda na ciebie czasu.Totalny EOT. W tym wypadku kopać z koniem powinien się tylko szaleniec.
    ...
    Tak będzie chyba najlepiej dla Wszystkich
    ... gdyż merytorycznych wypowiedzi na temat poruszanych kwestii brak

    ps - sam sobie "poproś" nie jestem Twoim powiernikiem
    unde venis et quo tendis

  12. #4312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Wytłumacz ENENESOWI, jaka jest różnica między schabem a polędwicą.
    Jeśli chodzi o polędwicę, to w Polsce i chyba nie tylko, jest to dość dziwna sprawa. Prawdziwa polędwica to dwa małe i stosunkowo cienkie mięśnie w tylnej około grzbietowej części świni. Co najciekawsze wędzony schab też potocznie nazywamy polędwicą. Tak więc, gdy słyszymy ten termin, nie do końca wiemy co miał myśli rozmówca. Powinno się używać bardziej precyzyjnego nazewnictwa, czyli: "polędwiczka" (to ten mały rarytas), lub "polędwica" (wędzony schab). Ja tak to widzę.

  13. #4313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jeśli chodzi o polędwicę, to w Polsce i chyba nie tylko, jest to dość dziwna sprawa. Prawdziwa polędwica to dwa małe i stosunkowo cienkie mięśnie w tylnej około grzbietowej części świni. Co najciekawsze wędzony schab też potocznie nazywamy polędwicą. Tak więc, gdy słyszymy ten termin, nie do końca wiemy co miał myśli rozmówca. Powinno się używać bardziej precyzyjnego nazewnictwa, czyli: "polędwiczka" (to ten mały rarytas), lub "polędwica" (wędzony schab). Ja tak to widzę.
    Niktspecjalny zje pierwszy raz w życiu polędwice. Całe życie jadł schab improwizujący polędwice, i zrobił z tego powodu pajacówe na forum budowlanym. Smutne ale prawdziwe!

  14. #4314
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    a wędzarni i komórki obok niej by udowodnić na FM ,że jest się prawdomównym jak nie było tak nie ma.


    Może być nie wysprzątana.

    p.s

    nie no dopisek "miszcza"
    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    .................Własny wyrób, świeży bo z wczorajszego wędzenia. Palce lizać!...................
    zobowiązuje.

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 13-06-2019 o 14:25

  15. #4315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Do przygotowania tak prostych wędzonek jak polędwica czy schab wystarczy dobry grill
    ... potrzebna jest tylko odrobina wiedzy jak to robić
    unde venis et quo tendis

  16. #4316
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nic nie mogę powiedzieć ale powinno się szybko reagować.. Spróbuje kiedyś bez wiedzy zrobić uwędzić (choć sobie tego (nie wyobrażam) na grillu polędwiczkę łososiową.

  17. #4317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Do przygotowania tak prostych wędzonek jak polędwica czy schab wystarczy dobry grill
    ... potrzebna jest tylko odrobina wiedzy jak to robić
    Przecież on nie ma pojęcia co to dobry grill, ma takie same jak o schabie który gra rolę polędwicy. Facet grilluje na foli aluminiowei i tackach, nigdy nie widział grilla z obcją wędzenia. Przy minimalnych umiejętnościach kulinarnych, można użyć patelni żeliwnej razem ze średniej klasy grillem. Taki za 1000$ jest wystarczający.

  18. #4318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Przecież on nie ma pojęcia co to dobry grill, ma takie same jak o schabie który gra rolę polędwicy. Facet grilluje na foli aluminiowei i tackach, nigdy nie widział grilla z obcją wędzenia. Przy minimalnych umiejętnościach kulinarnych, można użyć patelni żeliwnej razem ze średniej klasy grillem. Taki za 1000$ jest wystarczający.
    Przestań już pajacować. Dobrze wiesz o co mi chodzi!

  19. #4319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Przy lepszych grillach jest już opcja wędzenia. Najlepiej gdy grill ma podwójne ściańki, zegulacja temperapury z dokładnością do 1C. Nigdy nie wchodzę na górne pole wędzenia, czyli koniec czarnej skali. Przy zimnym wędzeniu jest to granica z dolną skalą(biała)


  20. #4320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Przestań już pajacować. Dobrze wiesz o co mi chodzi!
    To teraz razem z NSem piszecie, że za niego odpowiadasz?

Strona 216 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony