dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 228 z 258
Pokaż wyniki od 4.541 do 4.560 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4541
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    U mnie były małe tomahawki(1.1kg sztuka) z wolnowybiegowego organicznego czarnego angusa. Czasami robie w średnim rozmiarze.



  2. #4542
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    U mnie były małe tomahawki(1.1kg sztuka) z wolnowybiegowego organicznego czarnego angusa. Czasami robie w średnim rozmiarze.
    ...
    Jak na moje potrzeby to "a sam raz"
    unde venis et quo tendis

  3. #4543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Jak na moje potrzeby to "a sam raz"
    Dla mnie również.

    Dzisiaj steki z świeżego tuńczyka.


  4. #4544
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    [QUOTE=Władca Przysmaków;7831356]...

    Dzisiaj steki z świeżego tuńczyka.

    [/QUOTE
    Zacnie
    Dziś już u mnie tylko "przegryz-ki", do dobrego wina
    Jutro zaproszenie na hamburgera u sąsiadów ... a na piątek cielęcina (jeszcze nie wiem jak ją zrobię)

    ps - być może miałbym ochotę na "bulbenek" ... ale jakie wino do niego podać ?

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 04-07-2019 o 01:09 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  5. #4545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Kotlety cielęce ... jeden z mych sposobów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528836645.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	432223
    Przed obróbką cieplną mięsa, przgotowujemy oliwę do marynowania i pieczenia.
    Kilka ząbków czosnku, (rozgniecionych), pieprz i świeży rozmaryn, zalewamy oliwą z pierwszego tłoczenia.
    Infuzję oliwy można wykonać, nawet na kilka dni przed jej użyciem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528849475.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	432224
    Kotlety cielęce, przyprawiamy solą i pieprzem oraz przygotowaną wcześniej oliwą i wstawiamy na pół godziny do lodówki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528858814.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	432225
    Wytrawnym białym winem, zalewamy gałązki świeżego rozmarynu, (które użyjemy do pieczenia).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528864930.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	432226
    Rozgrzewamy na patelni masło z przygotowaną wcześniej oliwą (1:1), i podsmażamy kotlety z obu stron.
    Wcześniej nagrzewamy piekarnik do około 170°C.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528870255.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	432227
    Podsmażone, cielęce kotlety, wkładamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy przez 5 minut

    cdn
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 07-07-2019 o 21:26
    unde venis et quo tendis

  6. #4546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... dodając część wina z rozmarynem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528875626.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	432230
    Rozkrawamy jabłka, (usuwając gniazda nasienne) na części, nasączamy winem i dodajemy jabłka do kotletów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528883183.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	432231
    Pieczemy jeszcze 5 minut

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562528888526.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	432232
    Podajemy "z czym kto lubi"

    Smacznego
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 07-07-2019 o 21:28
    unde venis et quo tendis

  7. #4547

    Domyślnie

    ja poszedłem w prostotę. Ugotowałem makaron świderki arrighi do tego kurczaka podsmażyłem i zrobiłem sos miodowy. Pycha obiad. Polecam.

  8. #4548
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Dla mnie również.

    Dzisiaj steki z świeżego tuńczyka.

    Jak je przyrządziłeś?
    Ostatnie steki z tuńczyka słabo mi wyszły, niby czas smażenia dość przypilnowałem, ale okazały się zbyt mocno gumowato-surowe. Surowiec, choć może nie pierwszorzędnej jakości, to wyglądał całkiem nieźle, sprężysty, pachnący świeżą rybą. A w konsystencji klops, smakiem też nie powalał. Może też zbyt mało przyprawiony, bo gdy dysponuję czymś świeżym, dobrze wyglądającym, to raczej staram się oszczędzać przyprawy, wolę w smaku przewagę "bazy" niż przypraw, które często dominując, czynią tą właśnie "bazę" mało ważną i trudno wykrywalną w smaku.
    Tak jak w sąsiednim wątku, ktoś (bodajże @Chef Paul) o trunkach pisał. Mrożenie rzeczywiście sprawia, że wódki trudno rozróżnić. Ostatnio pijam bardzo mało, ale za to raczej w temperaturach nieco wyższych, pokojowych. A koniaki wręcz lekko podgrzane.

  9. #4549
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Pytasz Władcę ale parę steków z tuńczyka usmażyłem to powiem jak Ja robię. Zależnie od grubości 30-60 sekund z każdej strony na mocno rozgrzanej patelni (jak wołowe tylko znacznie krócej) i wychodzą ok. Bonito trzeba troszkę bardziej przeciągnąć bo wychodzi gumowy.

    A teraz post właściwy (miał być w zeszłym tygodniu ale coś się to forum krzaczy i w wersji mobilnej nie chce zdjęć dodawać)
    Gdyby ktoś miał okazję to polecam, bardzo dobra rybka

    Z patelni albo z grilla

    Tą robiłem z grilla z batatem pieczonym z oliwą, czosnkiem i rozmarynem, ryba świeżutka więc tylko sól.

  10. #4550
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Co to za gatunek? Barrakuda? Nie spotkałem do tej pory w sprzedaży, ani nie miałem okazji spróbować. Ryba wygląda na chudą, raczej ościstą, co przypomina w smaku, labraksa?
    Tuńczyka miałem żółtopłetwego, całkiem niezły kawałek, skroiłem na grube steki. Może nieco zbyt grube? Smażyłem z jednej strony tak ok. 70s, z drugiej ok,. 60 s, mam zwyczaj "pierwszą" stronę smażyć odrobinę dłużej. Być może patelnia nie była jeszcze należycie rozgrzana? Raczej właśnie tak. Nie użyłem termometru, ogólnie rzadko go używam, polegam na swoim "wyczuciu".
    Jeszcze jedna dziwna sprawa, najlepiej (najczęściej) smakują wszystkim dania, które przygotowuję po raz pierwszy. Kolejny raz smakują albo gorzej, albo co najwyżej podobnie. Często próbuję poprawiać dania, a wychodzi zupełnie przeciwnie.
    Jeszcze pytanie przy okazji, do zajmujących się domowym wypiekiem chleba. Cały czas wychodzi mi chleb, chyba zbyt wilgotny w środku, na nożu pozostaje cieniutki "film chlebowy". Dłuższe pieczenie, lub wyższa temperatura, prowadzi do przepieczenia (gorzkiego posmaku skórki), a wilgoć w miąższu pozostaje. Temp ustawiam ok 220oC, pieczenie od 55 do 65minut, najczęściej mąkę orkiszową mieszam z zytnią, w proporcji 1:1, zakwas własnej produkcji używany od kilku miesięcy.

  11. #4551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    ja poszedłem w prostotę. Ugotowałem makaron świderki arrighi do tego kurczaka podsmażyłem i zrobiłem sos miodowy. Pycha obiad. Polecam.
    ... i bardzo dobrze. Najważniejsze, że Wszystkim biesiadnikom smakowało
    ... choć uważam, że przepis na kotlety cielęce (który powyżej podałem), do zbyt "skomplikowanych" nie należy a wręcz przeciwnie, jest niezmiernie prosty.

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jak je przyrządziłeś?
    Ostatnie steki z tuńczyka słabo mi wyszły, niby czas smażenia dość przypilnowałem, ale okazały się zbyt mocno gumowato-surowe. Surowiec, choć może nie pierwszorzędnej jakości, to wyglądał całkiem nieźle, sprężysty, pachnący świeżą rybą. A w konsystencji klops, smakiem też nie powalał. Może też zbyt mało przyprawiony, bo gdy dysponuję czymś świeżym, dobrze wyglądającym, to raczej staram się oszczędzać przyprawy, wolę w smaku przewagę "bazy" niż przypraw, które często dominując, czynią tą właśnie "bazę" mało ważną i trudno wykrywalną w smaku.
    ...
    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Pytasz Władcę ale parę steków z tuńczyka usmażyłem to powiem jak Ja robię. Zależnie od grubości 30-60 sekund z każdej strony na mocno rozgrzanej patelni (jak wołowe tylko znacznie krócej) i wychodzą ok. Bonito trzeba troszkę bardziej przeciągnąć bo wychodzi gumowy.
    ...
    Steak'i z tuńczyka przygotowuję zupełnie podobnie jak G.N. ... po około minucie z każdej strony (w zależności od grubości). przed smażeniem przyprawiam tylko solą ((pieprz na końcu), przed podaniem dodaję trochę "infuzjowanej"oliwy ze świeżą natką pietruszki i sok z cytryny ... steak wewnątrz jest z wyglądu jak surowy do suchi.

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    ...

    A teraz post właściwy (miał być w zeszłym tygodniu ale coś się to forum krzaczy i w wersji mobilnej nie chce zdjęć dodawać)
    Gdyby ktoś miał okazję to polecam, bardzo dobra rybka

    Z patelni albo z grilla

    Tą robiłem z grilla z batatem pieczonym z oliwą, czosnkiem i rozmarynem, ryba świeżutka więc tylko sól.
    Każda świeżo złowiona ryba jest zawsze smaczna
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Co to za gatunek? Barrakuda? Nie spotkałem do tej pory w sprzedaży, ani nie miałem okazji spróbować. Ryba wygląda na chudą, raczej ościstą, co przypomina w smaku, labraksa?
    Tuńczyka miałem żółtopłetwego, całkiem niezły kawałek, skroiłem na grube steki. Może nieco zbyt grube? Smażyłem z jednej strony tak ok. 70s, z drugiej ok,. 60 s, mam zwyczaj "pierwszą" stronę smażyć odrobinę dłużej. Być może patelnia nie była jeszcze należycie rozgrzana? Raczej właśnie tak. Nie użyłem termometru, ogólnie rzadko go używam, polegam na swoim "wyczuciu".
    Jeszcze jedna dziwna sprawa, najlepiej (najczęściej) smakują wszystkim dania, które przygotowuję po raz pierwszy. Kolejny raz smakują albo gorzej, albo co najwyżej podobnie. Często próbuję poprawiać dania, a wychodzi zupełnie przeciwnie.
    Jeszcze pytanie przy okazji, do zajmujących się domowym wypiekiem chleba. Cały czas wychodzi mi chleb, chyba zbyt wilgotny w środku, na nożu pozostaje cieniutki "film chlebowy". Dłuższe pieczenie, lub wyższa temperatura, prowadzi do przepieczenia (gorzkiego posmaku skórki), a wilgoć w miąższu pozostaje. Temp ustawiam ok 220oC, pieczenie od 55 do 65minut, najczęściej mąkę orkiszową mieszam z zytnią, w proporcji 1:1, zakwas własnej produkcji używany od kilku miesięcy.
    Do smażenia (lub grillowania) steaków rybnych (tuńczyk, rekin, miecznik, itp) należy maksymalnie przysposobić jak najwyższą temperaturę (na patelni do granicy palenia), ... smażymy lub pieczemy krótko do "zamknięcia białka".
    ... ze "spraw dziwnych" przeważnie "pierwsza myśl najlepsza"
    ...jeżeli chodzi o wypieki, to polecam "Piekarnicza Brać" na FB

    Smakowicie pozdrawiam

    ps - u mnie dziś śledzik bałtycki na przekąskę do zacnego bourbon'u
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562796557462.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	432394
    unde venis et quo tendis

  12. #4552

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Gdyby ktoś miał okazję to polecam, bardzo dobra rybka

    Z patelni albo z grilla

    Tą robiłem z grilla z batatem pieczonym z oliwą, czosnkiem i rozmarynem, ryba świeżutka więc tylko sól.
    Tez mi wygląda na barrakudę... Jesli to ona, to potwierdzam że jest wyborna! Ciekawa jestem, gdzie w Polsce kupiłeś? Ja swoją pierwszą barakude jadłamparę lat temu w formie carpaccio, prosto i na temat, ale smak i konsystencję pamiętam do tej pory!


  13. #4553
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Zgadza się barakuda, wcale nie jest bardzo oścista, wręcz przeciwnie. Raczej chuda choć na grillu się nie wysusza, co zdarza się dosyć łatwo z wieloma chudymi rybami.
    W smaku specyficzna, chyba najbliżej jej (z tego co jadłem) do pałasza (ten to jest ościsty). A kupiłem na Sao Miguel na Azorach (pierwszy raz zobaczyłem to oczywiście musiałem spróbować)
    Ostatnio edytowane przez G.N. ; 11-07-2019 o 13:05

  14. #4554
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Zupa rybna z łososiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1563144983835.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	432523
    ... wszystkim niezmiernie smakowała
    unde venis et quo tendis

  15. #4555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Pierogi z kapustą i grzybami (a sosem grzybowym).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1563384623254.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	432605
    Jakie wino do tego podajecie ?
    unde venis et quo tendis

  16. #4556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Gewurztraminer, tylko jakiś nie za słodki

  17. #4557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Gewurztraminer, tylko jakiś nie za słodki
    "Zind-Humbrerecht", chyba by pasowało

    ... a do alaskańskiego "sockeye" ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1564092392057.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	432858

    ... lub do żeberek bbq ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1564092403174.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	432859

    ... albo do "philly cheesesteak" (osobiście lubię piwo) ... ale ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1564092419613.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	432861

    ... do "zimnych nóżek" to raczej problemu nie ma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1564092410424.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	432860

    pozdrawiam smakowicie
    unde venis et quo tendis

  18. #4558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Buraczek ... czyli "drugie śniadanie"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1564926617885.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	433254
    Na talerzu znajdziecie: buraczek marynowany, Prosciutto, Soppressata, Mozzarella, Chili Rebel, grzanka z chleba domowego, podpiekana w oliwie ("diffusion" z czosnkiem i rozmarynem), bazylia purpurowa, bazylia zielona, szczypior czosnkowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1564926629653.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	433255
    Podałem z Pinot Grigio z Napa Valley.

    Smakowitej niedzieli Wszystkim
    unde venis et quo tendis

  19. #4559
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Witam ponownie, u mnie totalny brak czasu. Co do tuńczyka, to robie jak koledzy wyżej.

    Lato i letnie lenistwo, zrzutka czyli danie z resztek owoców morza. Super prosto i super smacznie.







    Polecam z nowozelandzkim sauvignon blanc. U mnie Matua, jak to się mówi : "Enjoy it in the sunshine with anything from the sea"

  20. #4560
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Dzisiaj prostota i smaczność.

    Koktajlem będzie rossini.

Strona 228 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony