dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 258
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... zabulgotał ...
    Załącznik 435804

    Załącznik 435805
    ... buraczek
    Oj CP. Wiesz WP to jest przynajmniej inteligentny i ma wiedzę. "Dyskusja" z nim była niezłym wyzwaniem, chociaż nie tak to powinno wyglądać. Szkoda tylko, że ma tak takie "chore patrzenie" na wiele rzeczy. (To tak delikatnie) Z tobą, no cóż ...

    Poszukałem starego zdjęcia, bo u nas taki klimat, że na pomidory teraz nie bardzo., Dawno to było. Dawno. Nie robię zdjęci bo u nas to norma. Chociaż coraz mniej tego. Idzie moda z USA.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzak.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	435807
    No mam jeszcze praktycznie ostatnią sztuk z tego roku,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomidor.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	435808
    Malinowy. Prawdziwy. Stara odmiana. Nie żadne GMO. Pewnie, niektórzy by go nie zjedli, bo brzydki. No ale to jest w nim najlepsze, a ten smak.

    No i na koniec
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Zazrośnikom polecam "maść na ból dupy"
    Żegnam smakowicie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #4682

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widziałeś moszna mieć grzędę?
    Panie a jak. Najlepsze z "rana" co może być to porcja śmiechu.
    "Mentor' i "kucharz" co poleca uprawę pomidorów. Kabaret. Jaja jak berety. No, ale on tak pewnie we wszystkim.
    Pewnie jeszcze naturalny cukier używa do przetworzonych owoców i warzyw w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia, tak jak robią to producenci żywności.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #4683
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Panie a jak. Najlepsze z "rana" co może być to porcja śmiechu.
    "Mentor' i "kucharz" co poleca uprawę pomidorów. Kabaret. Jaja jak berety. No, ale on tak pewnie we wszystkim.
    Pewnie jeszcze naturalny cukier używa do przetworzonych owoców i warzyw w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia, tak jak robią to producenci żywności.
    Jak pokazałem swoje nowalijki na swojej działeczce to mnie wyśmiał ,że nie P.EKO ,ze nie te nasiona ,że czym się chwale , kapustą , cukinia , pomidorkami , rzodkiewką , sałatą w dwóch rodzajach , ogórkami .Ten se wkleił na kupie wszystko wiadrach szkodliwych na patykach i jego jest cacy ,wprost cudne. Oni nie maja tam samokrytyki ? Zaplułem monitor.

  4. #4684

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Tego akurat nie polecam.
    Jestem od lat na LC/LCHF/Paleo LC/Keto....żeby nie było, robiłem próby....przez jakiś czas żywienie niskowęglowodanowe bez mięsa....da się, ale jest zdecydowanie trudniej niż z mięsem. Różnic w samopoczucie nie zauważyłem poza tym, że zmieniły mi się trochę posiłki, musiałem więcej jeść.....
    Nie polecasz, bo Tobie się nie udało? Pewnie nie każdy może nie jeść mięsa, ze względu na jakieś tam uwarunkowania w organizmie. Nie znam się na tym. Teraz jest moda na vege, nie to co wtedy jak ja rezygnowałem i walczyłem. Idzie się do lekarza lub dobrego dietetyka i się próbuje. To że Ty nie możesz, to nie polecasz. Kompletnie bez sensu. Ja teraz mam dużo więcej energii i mniej jem niż przy mięsie. Po prostu czuje smaki. Chociaż było bardzo ciężko na początku, ale długo potem jakiś spec tłumaczył mi, ze to były normalne reakcje, że tak bywa. Zresztą polecam udanie się do rzeźni. Zobaczysz jak to wygląda to zmienisz zdanie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #4685

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Jak już zaczynasz coś pisać, to sprawdż. Bo piszesz głupoty. 0.005%(już pisałem) tej wycinki jest pod organikę, reszta pod uprawy konwencjonalnie dla "głodujacych dzieci"! Tylk to mnie nie interesuję, Ty jesteś natomiast za karmieniem "głodujacych dzieci". Zdecyduj się czy chcesz je dokarmiac czy nie?
    Lizni troche wiedzy człowieku, a następnie pisz.

    ps ciąg dalszy zdjęc dla forumowych ekpertów vvvv&ns od żywnosci organicznej w USA

    Kapusta kiszona z ...czosnkiem? Tylko w USA mogli wpaść na taki pomysł.

  6. #4686
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Chłopie bełkoczesz. Ty mnie nic nie obchodzisz. Możesz jeść co se chcesz.
    Gdzie ja napisałem, że trzeba ludzi karmić tylko organic? Kłamiesz jak zwykle i wszędzie. Oj trafiony cytacić funfelka.
    Kolejny raz zaorane. Już nawet nie liczę który to.
    Zakumałeś z rewelacjami.
    Miłej nocy, bo to Polskie forum. Masz tam swoje w USA. Pisz tam.
    Zdecyduj sie czy chcesz dokarmiac glodujaczych czy nie! Mnie to nie interesuje, tylko ciebie. Wiec po co ryczysz jak krowa na rowie , ze wycinaja Amazonie.
    Jak rozmawiasz ze mna to trzymaj sie tematu, a nie wypisuj idiotyzmy.

  7. #4687
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Tego akurat nie polecam.
    Jestem od lat na LC/LCHF/Paleo LC/Keto....żeby nie było, robiłem próby....przez jakiś czas żywienie niskowęglowodanowe bez mięsa....da się, ale jest zdecydowanie trudniej niż z mięsem. Różnic w samopoczucie nie zauważyłem poza tym, że zmieniły mi się trochę posiłki, musiałem więcej jeść.....
    Zgadza sie. Wiecej i czesciej

  8. #4688
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Oj CP. Wiesz WP to jest przynajmniej inteligentny i ma wiedzę. "Dyskusja" z nim była niezłym wyzwaniem, chociaż nie tak to powinno wyglądać. Szkoda tylko, że ma tak takie "chore patrzenie" na wiele rzeczy. (To tak delikatnie) Z tobą, no cóż ...

    Poszukałem starego zdjęcia, bo u nas taki klimat, że na pomidory teraz nie bardzo., Dawno to było. Dawno. Nie robię zdjęci bo u nas to norma. Chociaż coraz mniej tego. Idzie moda z USA.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzak.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	435807
    No mam jeszcze praktycznie ostatnią sztuk z tego roku,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomidor.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	435808
    Malinowy. Prawdziwy. Stara odmiana. Nie żadne GMO. Pewnie, niektórzy by go nie zjedli, bo brzydki. No ale to jest w nim najlepsze, a ten smak.

    No i na koniec


    Żegnam smakowicie.
    Nie masz podstawowej wiedz, a sie rozpisujesz . Piszesz takie glupoty ze az glowa boli. Jak z tymi pomidorami. Masz wykaz rosli ktore sa w grupie gmo, wystarczy sprawdzic, soya, kukurycza , bawelna... sprawdzenie zajmuje 3 minuty. W pomidorach masz hybrydy miedzygatunkowe, i nie jest czym wielki kupienie starych orginalnych odmian w USA, jest to grupa heirloom tomato. Wszystkie stare odmiany jakie byly na rynku od XIXw. W zyciu nic nie widziales sie blaznisz!

  9. #4689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak pokazałem swoje nowalijki na swojej działeczce to mnie wyśmiał ,że nie P.EKO ,ze nie te nasiona ,że czym się chwale , kapustą , cukinia , pomidorkami , rzodkiewką , sałatą w dwóch rodzajach , ogórkami .Ten se wkleił na kupie wszystko wiadrach szkodliwych na patykach i jego jest cacy ,wprost cudne. Oni nie maja tam samokrytyki ? Zaplułem monitor.
    Material siewny jest drugi po certyfikowaniu gleby. Sprawdzony i potwierdzony, podstawowa zasada. Ale co taki amator moze wiedziec o zdrowej smacznej organicznej zywnosci. Tyle co vvvv, ktory pokazuje niskowartosciowe chore buraki z niedoborami podstawowych skladnikow. Patrz zdjecie ktore zamiesci z burakiem.

  10. #4690
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie polecasz, bo Tobie się nie udało? Pewnie nie każdy może nie jeść mięsa, ze względu na jakieś tam uwarunkowania w organizmie. Nie znam się na tym. Teraz jest moda na vege, nie to co wtedy jak ja rezygnowałem i walczyłem. Idzie się do lekarza lub dobrego dietetyka i się próbuje. To że Ty nie możesz, to nie polecasz. Kompletnie bez sensu. Ja teraz mam dużo więcej energii i mniej jem niż przy mięsie. Po prostu czuje smaki. Chociaż było bardzo ciężko na początku, ale długo potem jakiś spec tłumaczył mi, ze to były normalne reakcje, że tak bywa. Zresztą polecam udanie się do rzeźni. Zobaczysz jak to wygląda to zmienisz zdanie.
    Nie znasz sie na tym, ale polecasz. Dyskutujesz na poziomie 5 latka o wszystkim.

  11. #4691
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kapusta kiszona z ...czosnkiem? Tylko w USA mogli wpaść na taki pomysł.
    Masz problem z organiczna kapusta, bo na 100kg kapusty dodaja 2 zabki czosnku, robia rowniez z marchwia bez czosnku, z porcini, ostra papryka., itp... Produkt w USA musi posiadac na etykiecie wszystkie skladniki jakie zostaly uzyte. Nie jest niczym nadzwyczajnym kupienie w sklepie prawdziwej kiszonej kapusty w wersji organicznej, gdzie w PL jest to kapusta zakwaszana, czyli najgorszy syf.

    ps przypominam sie w sprawie pomidorow, bo twoj nowy kolega nie ma swiezych a dopiero pazdziernik, taki klimat. Pamietasz jakie debilizmy wypisywalem na ten temat rok temu.
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 11-10-2019 o 15:28 Powód: kapusta zakwaszane

  12. #4692

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Zdecyduj sie czy chcesz dokarmiac glodujaczych czy nie! Mnie to nie interesuje, tylko ciebie. Wiec po co ryczysz jak krowa na rowie , ze wycinaja Amazonie.
    Jak rozmawiasz ze mna to trzymaj sie tematu, a nie wypisuj idiotyzmy.
    Wszyscy już wiedzą, że masz to w dupie. Nic nowego nie napisałeś.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #4693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Nie masz podstawowej wiedz, a sie rozpisujesz . Piszesz takie glupoty ze az glowa boli. Jak z tymi pomidorami. Masz wykaz rosli ktore sa w grupie gmo, wystarczy sprawdzic, soya, kukurycza , bawelna... sprawdzenie zajmuje 3 minuty. W pomidorach masz hybrydy miedzygatunkowe, i nie jest czym wielki kupienie starych orginalnych odmian w USA, jest to grupa heirloom tomato. Wszystkie stare odmiany jakie byly na rynku od XIXw. W zyciu nic nie widziales sie blaznisz!

    Pomidor transgeniczny Flavr Savr w 1994 roku był pierwszym GMO wprowadzonym do obrotu. Modyfikacja genetyczna pomidora Flavr Savr polegała na zmniejszeniu w nim aktywność genu, który odpowiada za proces dojrzewania i mięknięcia pomidora. Tak zmodyfikowany pomidor lepiej znosił transport i dłużej zachowywał świeżość.

    Były to pomidory Flavr Savr, które zostały w 1994 r. dopuszczone do sprzedaży w USA.
    Bez komentarza.

    To wszystko amatorze.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #4694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Otarlem sie wyzej do buraki, wiec ponownie wroce.



    Cytat Napisał vvvv Zobacz post

    Burak z własnej uprawy. Mega zdrowy. Prawdziwi organiczny burak. Jeszcze z liśćmi.
    Załącznik 435792
    Nie chory i kiepski. Za duzo chemii lub niedobor podstawowych skladnikow w glebie.
    Tak wyglada pazdziernikowy organiczny burak

    Widac doskonale roznice pomiedzy fachowa uprawa z codziennym nadzorem sprawdzajacym stan gleby i roslin, a nasadzeniem prze amatora bez wiedzy z zakresu uprawy burakow.

  15. #4695
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Bez komentarza.

    To wszystko amatorze.
    Obecnie nie kupisz w sklepie pomidora gmo. Chcesz o tym podyskutowac?

  16. #4696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Otarlem sie wyzej do buraki, wiec ponownie wroce.





    Nie chory i kiepski. Za duzo chemii lub niedobor podstawowych skladnikow w glebie.
    Tak wyglada pazdziernikowy organiczny burak

    Widac doskonale roznice pomiedzy fachowa uprawa z codziennym nadzorem sprawdzajacym stan gleby i roslin, a nasadzeniem prze amatora bez wiedzy z zakresu uprawy burakow.
    Tak dokładnie w twoim buraku widać za dużo chemii. No oko widać. Bez sprawdzenia. Pajacuj dalej. Do tego ta "biologiczna ochrona przed szkodnikami".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #4697

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Obecnie nie kupisz w sklepie pomidora gmo. Chcesz o tym podyskutowac?
    Masz rację w tym przypadku. No brawo pierwszy raz.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #4698
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tak dokładnie w twoim buraku widać za dużo chemii. No oko widać. Bez sprawdzenia. Pajacuj dalej. Do tego ta "biologiczna ochrona przed szkodnikami".
    Przeciez twoj burak ma czerwone liscie, przyczyna tego jest to co napisalem.

    Czlowiek to nie kretyn, nie po przechodzi cykl certyfikacji, szkolenia , a nastepnie uprawy organicznej aby ja stracic i zadluzyc cala rodzine bo robi cos bez normowego, bo ma zamiar oszukiwac. Wypisujesz debilizmy, oparte wylacznie na swoim zdaniu. W USA kontroluje to EPA, FDA oraz USDA. Jest to gorsze jak zadzieranie z urzedem podatkowym. Obowiazujace prawo przy uprawie organicznej, a nie twoje widzimisie. Nie widziales w zyciu i nie otarles sie o tak wysokie normy.


    Opryski z wyciagu ze skorek organicznego grejpfruta(odpad poprodukcyjny), jeden z setek przykladow.

    cdn..
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 11-10-2019 o 15:15 Powód: cdn

  19. #4699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Panie a jak. Najlepsze z "rana" co może być to porcja śmiechu.
    "Mentor' i "kucharz" co poleca uprawę pomidorów. Kabaret. Jaja jak berety. No, ale on tak pewnie we wszystkim.
    Pewnie jeszcze naturalny cukier używa do przetworzonych owoców i warzyw w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia, tak jak robią to producenci żywności.
    Macie takie braki w wiedzy ze ho ho! W zywnosci organicznej wszystkie skladniki musz byc organiczne, taki wymog prawny. Cukier organiczny jest tylko 10% drozszy od konwencjonalnego. Tyle!


  20. #4700

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Przeciez twoj burak ma czerwone liscie, przyczyna tego jest to co napisalem.

    Czlowiek to nie kretyn, nie po przechodzi cykl certyfikacji, szkolenia , a nastepnie uprawy organicznej aby ja stracic i zadluzyc cala rodzine bo robi cos bez normowego, bo ma zamiar oszukiwac. Wypisujesz debilizmy, oparte wylacznie na swoim zdaniu. W USA kontroluje to EPA, FDA oraz USDA. Jest to gorsze jak zadzieranie z urzedem podatkowym. Obowiazujace prawo przy uprawie organicznej, a nie twoje widzimisie. Nie widziales w zyciu i nie otarles sie o tak wysokie normy.


    Opryski z wyciagu ze skorek organicznego grejpfruta(odpad poprodukcyjny), jeden z setek przykladow.

    cdn..
    To po chwościku buraka. Nie wiedziałem o grejpfrucie i skórkach, o pestkach tak, tylko to chyba na choroby grzybowe, a nie szkodniki. Na śmietkę w cebuli działa? Jak nie to napisz co?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 235 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony