dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 258
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #1041
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    kuleczka spapra to wszystko co se wymyśliła.Niech żyje (
    Cytat Napisał kuleczka
    umarłam
    ) bo ma dobry smak tylko że z zamrażalnika to tylko biedni jedzą ,przechowując żywność by im na dłużej starczała.Mrożone jest niesmaczne, pozbawione wielu ......itd.Jak powszechnie wiadomo ser niestety to nie tylko ser.
    Gości nie zachwyci to innowacją bo takich zestawów nie serwuje się w domu dla gości.

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...Jak powszechnie wiadomo ser niestety to nie tylko ser....
    A to ciekawe, jak to jest ze serem, co to nie tylko serem bywa? - zapytowuje ja - uboga gospodyni na mrozonkah glowie bazujaca...


  3. #1043
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...Jak powszechnie wiadomo ser niestety to nie tylko ser....
    A to ciekawe, jak to jest ze serem, co to nie tylko serem bywa? - zapytowuje ja - uboga gospodyni na mrozonkah glowie bazujaca...
    Mnie pytasz?Masz Google i dandi3.

  4. #1044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Liczylam jednak na Ciebie nsie jako zes autorem tej filozoficznej niemal maksymy serowej , no i jako na eksperta. Nawet Google wysiadaja przy serze, co to nie tylko serem bywa


  5. #1045
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Liczylam jednak na Ciebie nsiej jako zes autorem tej filozoficznej niemal maksymy serowej , no i jako na eksperta. Nawet Google wysiadaja przy serze, co to nie tylko serem bywa
    Jakieś twoje Google ...

    Sery w przeważającej większości robione są z mleka krowy.Kum kum anSi???.Jest na ten przykład ser ,który odróżnia się nieco od innych serów z krowiego mleka.Wiesz na czym polega różnica?Różnica polega na tym ,że jest produkowany nie z mleka lecz ze śmietany.Wiesz jak się to cudo nazywa?Nie powinienem pytać bo ty na mrożonkach przeca.




  6. #1046
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Uuuuuuuuuu.... To ja tyż biedota...
    Ja gupia myślałam, że dobrze rodzinie robię przygotowując własnoręcznie przez pół lata zestawy mrożonkowe, a tu się okazuje, że tym samym nieświadomie w kręgi plebsu nas wpędziłam...

    Chyba wypierniczę mrożone krewetki, prawdziwki i pędy lotosu - na groma ma ktoś mnie od zamrażalnikowej biedoty wyzywać...

  7. #1047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Ser ze śmietany to zwykłe mascarpone - czym tu się podniecać?
    Nie kojarzę innych ze śmietany - może nie uważałam na lekcjach

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Oj bo Wy ubogie kobiety z prowincji, zamiast kwękac i gdakać nauczcie się "kum kum.."
    Mam nawet odpowiedni zaśpiewek "rere rere kum kum"
    paniały???

    A w ogóle i w szczególe uważam, że aby pojąć ten geniusz natenczas, naówczas, poniewczas i powszeczas, należy spożyć wina z domowej wędzarni, na swińskim zadzie pędzonym.
    Pzdr
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  9. #1049
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Achaja
    Uuuuuuuuuu.... To ja tyż biedota...
    Ja gupia myślałam, że dobrze rodzinie robię przygotowując własnoręcznie przez pół lata zestawy mrożonkowe, a tu się okazuje, że tym samym nieświadomie w kręgi plebsu nas wpędziłam...

    Chyba wypierniczę mrożone krewetki, prawdziwki i pędy lotosu - na groma ma ktoś mnie od zamrażalnikowej biedoty wyzywać...
    Skoro bierzesz udział w dyskusji to zapewne wiesz:

    Mrożonki zawierają mniej witamin niż świeże warzywa.Tyle ,że z pokorą rzeknę bo chyba lepiej jeść mrożone niż nie jeść wcale. Myślę że korzystnie zrobisz jak do swojego jadłospisu włączysz świeże warzywa.Zostawiam to tobie co lepsze.

  10. #1050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Matko jedyna - chyba rzeczywiście wina mi trzeba...

    A tak na marginesie...
    Rrozumiem że...
    Ramsey, Lawson, Marco Pierre White plus mój ulubiony Heston Blumenthal i inni to też plebs i w ogóle piszcząca bida, bo ośmielają się mrożonek używać?
    Nic to, że połowa z nich ma iles tam gwiazdek Michelina??

  11. #1051
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    "Jest dobrze, jest dobrze, ale nie najgorzej jest..." tego trzymać się trzeba jak się zna odpowiedź."kum kum,rere rere kum kum .

  12. #1052
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Achaja
    Matko jedyna - chyba rzeczywiście wina mi trzeba...

    A tak na marginesie...
    Rrozumiem że...
    Ramsey, Lawson, Marco Pierre White plus mój ulubiony Heston Blumenthal i inni to też plebs i w ogóle piszcząca bida, bo ośmielają się mrożonek używać?
    Nic to, że połowa z nich ma iles tam gwiazdek Michelina??
    ma.

  13. #1053
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał Achaja
    Uuuuuuuuuu.... To ja tyż biedota...
    Ja gupia myślałam, że dobrze rodzinie robię przygotowując własnoręcznie przez pół lata zestawy mrożonkowe, a tu się okazuje, że tym samym nieświadomie w kręgi plebsu nas wpędziłam...

    Chyba wypierniczę mrożone krewetki, prawdziwki i pędy lotosu - na groma ma ktoś mnie od zamrażalnikowej biedoty wyzywać...
    Skoro bierzesz udział w dyskusji to zapewne wiesz:

    Mrożonki zawierają mniej witamin niż świeże warzywa.Tyle ,że z pokorą rzeknę bo chyba lepiej jeść mrożone niż nie jeść wcale. Myślę że korzystnie zrobisz jak do swojego jadłospisu włączysz świeże warzywa.Zostawiam to tobie co lepsze.
    Gdzie napisałam - no gdzie? Że świeżych warzyw nie jem? Jem i to dużo. Ale zimą mniej, bo są przeważnie niedobre. Jem teraz ogórki, paprykę, marchew, selera, pora, buraki i inne. Nie tykam pomidorów, ziemniaków z owoców truskawek i gruszek. Bo są obrzydliwe w smaku.
    Kupuję dużo cytrusów - teraz sezon na nie.
    Ale z innej beczki -
    Czy Ty naprawdę uważasz, że zimą świeże warzywa mają tak samo dużo witamin co latem?
    Czasem smaczniejsze są te mrożone, od tych co zimą świeże. Porównaj sobie smak zimowej świeżej truskawki, z truskawką letnią zamrożoną.

    Albo przetworzone. Porównaj sobie smak pomidorów kupowanych zimą ze smakiem suszonych lub konserwowanych w oliwie.

    Smak kopru zamrożonego latem, i smak i zapach kopru kupionego zimą. Nie wspominając, że sprzedają po trzy rachityczne gałązki które nie nadają się do niczego.

    Nie ważne.

    Czytaj fachowców:
    I raczej odrzuć staromodne myślenie - obecne badania wyraźnie wykazują jak jest naprawdę.

    Zamrażanie to najlepsza forma przechowywania żywności, ponieważ mrożonki tracą kilkakrotnie mniej witaminy A, C oraz witamin z grupy B, niż podczas przechowywania owoców i warzyw przy zastosowaniu innych metod. Przykładowo straty witaminy C podczas zamrażania i przechowywania w niskich temperaturach w najgorszym przypadku nie przekraczają 20%, zaś przy tradycyjnym przechowywaniu, np. w piwnicy, zanika niemal cała witamina C i 5-30% witaminy A. Dla porównania, kompoty i dżemy są uboższe o 35% tej witaminy, warzywa suszone o ok. 50%, a syropy, aż o 75%.

    Ważną zaletą mrożenia produktów jest zachowanie aromatu i smaku. Bardzo dużą zaletą mrożonek jest brak jakichkolwiek konserwantów. Cukrzenie, solenie, marynowanie też konserwuje żywność, ale powoduje większe straty i zmianę smaku przez wprowadzenie substancji konserwujących. Zamrażanie jest jedyną metodą utrwalania żywności, która nie powoduje utraty walorów smakowych i odżywczych produktów.

    Zamrażanie to skomplikowany proces, który poprzedza kilka etapów. Najpierw warzywa i owoce są starannie dobierane pod względem wysokiej jakości. Dzięki temu do produkcji są dopuszczane tylko te najlepsze. Następnie są one myte, krojone i blanszowanie (jest to proces poprzedzający mrożenie polegający na krótkotrwałym, trwającym kilka minut ogrzaniu warzyw w temperaturze 85-100 stopni C). Blanszowanie zatrzymuje działanie enzymów tkankowych zapobiegając zmianom zabarwienia oraz zanikowi walorów smakowych. Dodatkowo niszczone są mikroorganizmy. Proces ten powoduje, że dania, które przygotowujemy potrzebują mniej czasu na przygotowanie po rozmrożeniu. Na samym końcu warzywa są bardzo szybko zamrażane. Następuje to w specjalnym tunelu mroźniczym, w strumieniu bardzo zimnego powietrza. Dzięki temu, że warzywa są zamrażane w taki sposób, nie sklejają się one ze sobą i zachowują swój naturalny wygląd, lecz przede wszystkim zachowują swoje właściwości odżywcze.

    Dla zachowania wartości odżywczych ważne jest także prawidłowe przechowywanie mrożonek w warunkach domowych i przygotowanie ich do spożycia. Owoce lub warzywa najlepiej od razu po wyjęciu z zamrażalnika gotować lub też rozmrażać bezpośrednio przed spożyciem i nigdy pod ciepłą wodą. Jeśli żywność nie będzie poddawana obróbce termicznej, lepiej rozmrażać ją w lodówce niż w temperaturze pokojowej. Bardzo ważne jest, aby po rozmrożeniu - nawet częściowym - ponownie jej nie zamrażać. Może to bowiem spowodować namnożenie się niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.
    Na każdej paczce produktu mrożonego takie ostrzeżenie powinno się znaleźć. Podobnie zresztą jak wiele innych informacji, np. jak długo potrawę można przechowywać w zależności od temperatury w zamrażalniku.

    Źródło: zdrowezywienie.w.interia.pl

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Sery w przeważającej większości robione są z mleka krowy.Kum kum anSi???.Jest na ten przykład ser ,który odróżnia się nieco od innych serów z krowiego mleka.Wiesz na czym polega różnica?Różnica polega na tym ,że jest produkowany nie z mleka lecz ze śmietany.Wiesz jak się to cudo nazywa?Nie powinienem pytać bo ty na mrożonkach przeca.




    Czy z mleka, czy ze smietany -to nadal jednak ser. A Ty twierdzisz, ze: "Jak powszechnie wiadomo ser niestety to nie tylko ser. "

    Wiec odpowiedz nsie , czy ten ze smietany to tez ser?? Moje google nie rozumiec twojego toku myslenia
    achajo witaj w klubie
    kuleczko - wino na swinskim zadzie pedzone moze - niestety - nie tylko winem sie okazac


  15. #1055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Achaja
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Wiesz anSi - dla niektórych nazwanie mascarpone serem to prawdopodobnie świętokradztwo
    No ale cóż... Według książek kucharskich, tekstów w necie, czy też programów tv na BBC Lifestyle - czy komuś się podoba czy nie to mascarpone jest serem i to dość zwykłym...

    Nie rozumiem czemu NS w tym temacie robi z niego taką tajemnicę, i roztacza wokół niego coś... No nie wiem sama jak to nazwać.

    To tak jakby hmmm... Położyć obok siebie różne ciasteczka. Z cukrem, z makiem z kruszonką i jedno białe obsypane kokosem z kremem i migdałem w środku.
    Każdy powie, że po kolei leżą: ciastko, ciastko, ciastko i rafaello.
    Ale nadal to rafaello jest ciastkiem, i nim być nie przestanie.

    Tu chyba chodzi o błyskanie wiedzą na wszystkie możliwe strony, wiedzą wydającą się wygłaszającemu na nieomylną i jedyną słuszną.
    Tymczasem poopsko zbite, bo jak widać, poglądy wygłaszane przez NS są zwyczajnie błędne.

    Edit - kurde wiem.
    Mascarpone ser - ale bywa nie tylko serem, wtedy kiedy jest kremem, nadzieniem.
    Ale tak samo ma philadelphia. I inne sery które także bywają kremami - po obróbce. A samo mascarpone się jako nadzienie nie nadaje - dodaje się choćby jeszcze cukier, albo inne dodatki np. pikantne (tarta serowa). Więc nie jest to czysty produkt, ino przetworzony.
    Reasumując - samo mascarpone, jest TYLKO serem. Z dodatkami, może stać się kremem. Kurna, ale zagadki

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    naczytałam się i zrobiłam dzisiaj z wołowiny - filet z pstrąga.
    Wyszło super - mąż zadowolony bo taki średnio krwisty mu się trafił,
    i ja też - bo zawsze taki pstrąg lżejszy niż stek. Polecam

    Z serem ja tez nie kum kum.
    Ale trzeba uważać. Jednak jak konsument bardziej prosty to nie wie co ma w lodówce.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  17. #1057
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No i wesoło jest.Coś się znowu dzieje w kulinariach.Komu odpowiedzieć?

    Cytat Napisał Achaja
    Ja gupia myślałam, że dobrze rodzinie robię przygotowując własnoręcznie przez pół lata zestawy mrożonkowe,
    Biedni jedzą mrożonki bo na dłużej wystarcza ale nie mówiłem nic o plebsie.Trochę mi dokładasz ale ważne .że idziemy dalej.

    Cytat Napisał Zochna
    naczytałam się i zrobiłam dzisiaj z wołowiny - filet z pstrąga.
    Zosiu wulgaryzujesz nie o takie przykłady chodzi.Poczytaj dokładnie to co napisałem.

  18. #1058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Zośka, miej litość dla mej reputacji
    Rodzina się dziwuje, dlaczego rżę jak durna, łzami się zalewam, a nogami wierzgam
    Ani chybi wywiozą do wariatkowa, a tam to już wiadomo, w kaftanie trudno zjeść kulturalnie, a o dziabaniu łyżką to można se jedynie pomarzyć
    No i kuchnia też pewnie nie na miarę XXI wieku, gotowi jeszcze stek wołowy serwować
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  19. #1059
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Czy z mleka, czy ze smietany -to nadal jednak ser.
    Widzisz jak w mig to pojęłaś.Brawo.To tak jak z bułką tartą z krakersów.I z bułki i z krakersów jeden huk i to i to tarte na taką samą masę z tego samego materiału.

  20. #1060
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ktoś rży a ja przecież o koniach nie mówiłem.Nie chcę aby przeze mnie ktoś wylądował u głupków.Dobra jak to ma szkodzić to chyba zamilknę na chwilę.

Strona 53 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony