dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 267
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer_su
    Możesz, ale płyty nie mogą być za cieńkie bo się będa wyginać po środku
    18 mm wzwyż wystarczy???

  2. #22

    Domyślnie

    Wszystkie szafy robione są z 18 mm płyt

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie prosba o rade

    Witajcie,
    czy ktos moglby mi odpowiedziec na takie proste pytanie:

    jak gleboko w szafie wnekowej montuje sie listwe dolną do przesuwania drzwi?

    chodzi o to, ze jutro wybieram sie po zakupy do wykonania takiej szafy i wlasnie jestem w trakcie projektowania i rozrysowywania polek aby odpowiednio w sklepie podocinac plyty i nie wiem o ile płytsze muszą być wewnetrze polki?

    głebokosc wneki mam na 56 cm wiec scianka boczna bedzie na 56 cm, ale w sodku plyty musza byc płytsze z tego co sie zorientowalam to listwa ma ok 7 cm, ale czy mojtuje sie ja jakby "na samym brzegu"? czy glebiej ??

    z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    To już rzecz estetyki. Jedni wolą drzwi zlicowane ze ściankami, a inni osadzone nieco głębiej. Poza tym w większości systemów drzwi wystają nieco przed dolną listwę - zwróć na to uwagę.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    dziękuje,
    zakupy materiałów do szafy zostały przelozone na ten tydzien wiec, odpowiedz jak najbardziej mi sie przyda.
    dziekuje

  6. #26

    Domyślnie

    Witam, zamierzam również sam zabudować wnękę przy pomocy drzwi przesuwnych, ale chciałbym mieć drzwi z trzech części, u góry i na dole takie szkło matowe i na środku płyta. I mam kilka pytań do znawców tematu:
    - czy to jest naprawdę szkło, czy jakaś pleksi matowa?
    - i czy w systemach firmy Sevroll dla wypełnień o gubości płyty 18 mm jest to wogóle możliwe, czy musi być to system dla wypełnień 10 mm?
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    witam, szukając w necie dalej informacji na temat zabudowy wnęk, natknąłem się na ciekawą stonę producenta firmy Laguna, nie trzeba siedzieć z kalkulatorem, mają programik który wszystko oblicza, podaję link dla zainteresowanych http://www.laguna.pl/pl/lagunamodules/calculator/index/ ,
    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Nie znałem laguny.
    No ale zanim będę budował kolejną szafę to minie parę lat

    Co do szkła - nie wiem czy to szkło czy plexi. W lustrach jest szkło.

    Do sewrola 18 się da - dlaczego miałoby się nie dać?

  9. #29

    Domyślnie

    Chciałbym odnowić temat - ze względu na fakt, że biorę się za kontruowanie szafy ale już nie we wnę ce tylko wolno-stojącej może ktos ma jakieś uwagi bądź spostrzeżenia. Mile widziane fotografie. Pozdrowionka

  10. #30

    Domyślnie

    Wolnostojąca tzn. na nogach i będziesz mógł ją przesuwać?
    Chyba powinieneś założyć nowy wątek.

  11. #31

    Domyślnie Szafa wnękowa

    URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d44a32877ee9f117][/URL]
    Ostatnio edytowane przez angela&piter ; 27-04-2012 o 15:28
    A&P

  12. #32

    Domyślnie Re: Szafa wnękowa

    Cytat Napisał angela&piter
    A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze
    Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie?

  13. #33

    Domyślnie Re: Szafa wnękowa

    Cytat Napisał stuk
    Cytat Napisał angela&piter
    A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze
    Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie?
    wszystkie poziome i pionowe elementy szafy,obłoże specjalnymi profilami z plastiku i metalu a niewykończone krawędzie półek taśmą którą prasuje się żelazkiem
    A&P

  14. #34

    Domyślnie szafa wnękowa-efekt(prawie końcowy) :)

    a oto jak prezentuje się przez nas zrobiona szafa


    A&P

  15. #35

    Domyślnie

    Ja też zdecydowałem się zrobić szafę w garderobie. najpierw udałem się do komandora po wycenę czy mi się opłaca robić samemu.
    Za szafę szeroką na 180cm wys. 250cm głęboka 65cm w środku 4 drążki i górą na wysokości 2 m dwie półki. Wg komandora cena wykonania wraz z montażem 1800zł.
    Klamka zapadła robię sam przy okazji zrobie sobie zabudowę składającą się z szafy z drzwiami suwanymi wymiary szafy to 160x200x65cm, 2 szafki na buty wys. 160x60x25cm, małą komódkę 50x50x40cm z dwiema szufladkami, wieszak na ubrania z lustrem. pomierzyłe policzyłem dałem wymiary formatek do wycięcia i oklejenia. Koszt płyt i usługi oklejania za wszystko wyszedł mnie 2040zł akcesoria tj. prowadnice, uchwyty wkręty konfirmaty, zawiasy całość kosztowały 600zł.
    Andriu

  16. #36

    Domyślnie

    acha do sypialni dorobiłem jeszcze szafę na ubrania składane wysoką na 250x60x35cm z dwoma drzwiczkami i siedmioma półkami i obo tej szafy półki otwarte. wkrótce załącze zdjęcia jednak proszę o pomoc w znalezienniu opisu jak wstawiać zdjęcia.
    Andriu

  17. #37

    Domyślnie Re: Szafa wnękowa

    Cytat Napisał angela&piter
    Cytat Napisał stuk
    Cytat Napisał angela&piter
    A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze
    Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie?
    wszystkie poziome i pionowe elementy szafy,obłoże specjalnymi profilami z plastiku i metalu a niewykończone krawędzie półek taśmą którą prasuje się żelazkiem
    I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie?

  18. #38

    Domyślnie jak wstawiać zdjęcia?

    Cytat Napisał Andriu
    acha do sypialni dorobiłem jeszcze szafę na ubrania składane wysoką na 250x60x35cm z dwoma drzwiczkami i siedmioma półkami i obo tej szafy półki otwarte. wkrótce załącze zdjęcia jednak proszę o pomoc w znalezienniu opisu jak wstawiać zdjęcia.
    ja wstawiłem je najpierw na moją stronkę z fotkami,potem pobrałem kod który następnie skopiowałem i wkleiłem do ramki gdzie zamieszcza się komentarz czyli tu
    A&P

  19. #39

    Domyślnie Re: Szafa wnękowa

    Cytat Napisał stuk
    Cytat Napisał angela&piter
    Cytat Napisał stuk
    Cytat Napisał angela&piter
    A oto jak wygląda nasze dzieło oczywiście bez wykończeń jeszcze
    Te płyty maja surowe, niewykończone krawędzie, będziesz je oklejał na zmontowanej szafie?
    wszystkie poziome i pionowe elementy szafy,obłoże specjalnymi profilami z plastiku i metalu a niewykończone krawędzie półek taśmą którą prasuje się żelazkiem
    I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie?
    tak i w niczym mi to nie przeszkadzapotem nadmiar taśmy obetnę nożykiemnie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed
    A&P

  20. #40

    Domyślnie Re: Szafa wnękowa

    Cytat Napisał angela&piter
    Cytat Napisał stuk

    I chcesz ta taśmę nakładać żelazkiem i obcinać krawędzie na zmontowanej szafie?
    tak i w niczym mi to nie przeszkadzapotem nadmiar taśmy obetnę nożykiemnie widzę w tym różnicy czy to obetnę po złożeniu szafy czy przed
    Robiłeś to już kiedyś?

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony