dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe

    Ile kosztuje pełna instalacja ogrzewania podłogowego .....powiedzmy koszt 1m2?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aggi_2004

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie umiem odpowiedziec Ci na to pytanie ale powiem, ze u nas koszt podlogowki na parterze byl dokladnie taki sam jaki bylby koszt ogrzewania z grzejnikami na scianie. Hydraulik jakos tam tak nam tlumaczyl, ze cena tych przewodow nieco nizsza niz kaloryferow ale koszt roboty wyzszy. Nie umiem wyliczyc ceny jednostkowej 1m2 podlogowki bo umowilismy sie i placilismy za cala instalacje wodno-kanalizacyjna + c.o., material+robota razem. Aha, a w sypialniach mamy grzejniki.
    Pozdr
    Aggi_2004

  3. #3

    Domyślnie

    rowniez placilem za calosc instyalacji, ale znajomi mowia, ze od 70-100 zl trzeba liczyc.

    na forum sa instalatorzy podlogowek, moze oni cos podpowiedza ?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie firma zawołała ok 15tys. za ogrzewanie podłogowe jak przyjechała się reklamować, gdy zobaczyła z drogi moją budowę. Wychodzi na to, że 100zł/m2, bo dom ma 150metrów.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe

    W zasadzie można powiedzieć, że za 1m2 trzeba będzie zapłacić 100,- zł. Jednak jest to koszt tylko podstawowej instalacji, tzn. rozdzielacz z mieszaczem, podkład, rury itd. Jeśli będziemy chcieli założyć podłogówkę z prawdziwego zdarzenia, czyli wyposażoną w system sterowania zdalnego poszczególnymi obwodami (regulacja temperatury poszczególnych pomieszczeń w zależności od zapotrzebowania ciepła - coś w rodzaju głowic termostatycznych na grzejnikach), koszt takiej instalacji może wzrosnąć nawet o 50%.
    Jako że kiedyś zajmowałem się projektowaniem takich instalacji, radzę zastanowić się nad celowością zakładania podłogówki we wszystkich pomieszczeniach. Takie rozwiązanie może obniżyć nieco koszt całej instalacji. Jest to jednak temat rzeka i na inną okazję.
    Maćko

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    No u nas na pewno to nie było 100 zł za m2. sporo mniej. Ale podłogówka jest też na górze, więc taniej wychodzi. Materiały - Kisan (rozdzielacze też).

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Dla inwestora zawsze jest drogo
    Zrobić trzeba ,ważne żeby było dobrze i wtedy jest tanio bo raz .
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  9. #9

    Domyślnie

    ok. 100 zł/m, na wypasie ok. 120 zł/m

  10. #10

    Domyślnie

    Ja zastanawiam się nad czymś takim http://www.regulus.com.pl/index.php?...ewaniekanalowe
    Czy ktoś ma/używa? Jak to się sprawuje w praktyce i jak to się czyści?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie Re: Ogrzewanie podłogowe

    Cytat Napisał sylwyona
    Ile kosztuje pełna instalacja ogrzewania podłogowego .....powiedzmy koszt 1m2?

    u mnie z materiałem 90-120 zł/m2
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe

    Cytat Napisał AXENTY
    W zasadzie można powiedzieć, że za 1m2 trzeba będzie zapłacić 100,- zł. Jednak jest to koszt tylko podstawowej instalacji, tzn. rozdzielacz z mieszaczem, podkład, rury itd. Jeśli będziemy chcieli założyć podłogówkę z prawdziwego zdarzenia, czyli wyposażoną w system sterowania zdalnego poszczególnymi obwodami (regulacja temperatury poszczególnych pomieszczeń w zależności od zapotrzebowania ciepła - coś w rodzaju głowic termostatycznych na grzejnikach), koszt takiej instalacji może wzrosnąć nawet o 50%. Jako że kiedyś zajmowałem się projektowaniem takich instalacji, radzę zastanowić się nad celowością zakładania podłogówki we wszystkich pomieszczeniach. Takie rozwiązanie może obniżyć nieco koszt całej instalacji. Jest to jednak temat rzeka i na inną okazję.
    Z pewnością rózni roducenci mają różne ceny, ale na pewno nie we wszystkich systemach podraża to koszt o 50%
    Nasze sterowanie w systemie KanTherm nie było aż tak drogie.
    Listwy do skrzynek z modułem po ok. 200 zł, siłownik po ok. 80 zł za sztukę, a termostat elektroniczny ok. 100 zł/szt. (te zwykłe były tańsze)

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    duchen

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie czy to sie oplaca?

    skorzystalem z porady archiramy http://www.archirama.pl/architektura...r,67_1827.html
    i teraz nie wiem juz sam czy to sie zwroci?


    Cytat Napisał sylwyona Zobacz post
    Ile kosztuje pełna instalacja ogrzewania podłogowego .....powiedzmy koszt 1m2?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał duchen Zobacz post
    skorzystalem z porady archiramy http://www.archirama.pl/architektura...r,67_1827.html
    i teraz nie wiem juz sam czy to sie zwroci?
    Ale co się ma zwrócić? Porada? czy podłogówka?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15

    Domyślnie

    Cały czas zastanawiam sie nad ogrzewaniem i na pewno podłogówka hol i łazienka a co do reszty to sam nie wiem dużo osób doradza mi podłogówkę na całości,ale... chciałbym mieć inna temp. w sypialni a inną w łazience nie potrzebuje żeby wszędzie było po np. 22 stopnie i nie wiem jak wyjść z tego tematu. Planowałem pogodówkę i sterownik pokojowy bo kocioł będzie na gaz ale z tym rozdzielaniem temp po pokojach to już sam nie wiem. Może ktoś coś zaproponuje

  16. #16

    Domyślnie

    mest, nie rozumiem Twojego problemu. Przecież przy podłogówce możesz sobie sterować np przepływami w każdej pętli osobno, czego finalnym efektem może być ustawienie oczekiwanych temp. w poszczególnych pomieszczeniach.
    piotr

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Cały czas zastanawiam sie nad ogrzewaniem i na pewno podłogówka hol i łazienka a co do reszty to sam nie wiem dużo osób doradza mi podłogówkę na całości,ale... chciałbym mieć inna temp. w sypialni a inną w łazience nie potrzebuje żeby wszędzie było po np. 22 stopnie i nie wiem jak wyjść z tego tematu. Planowałem pogodówkę i sterownik pokojowy bo kocioł będzie na gaz ale z tym rozdzielaniem temp po pokojach to już sam nie wiem. Może ktoś coś zaproponuje
    Witam.

    Generalnie ceny za m2 mocno się różnią kiedy do każdego budynku podejdziemy indywidualnie a tak właśnie należy podchodzić do tego rodzaju instalacji. Warto też popatrzeć na podłogówkę nie tylko jako na jednorazowy wydatek, ale też wziąć pod uwagę koszt eksploatacji, który będzie towarzyszył nam przez długie lata. Dobrze zaprojektowany system zwraca się wielokrotnie. Proponuję przede wszystkim stosowanie termostatów, gdyż umożliwiają one odcinanie pomieszczeń, które nie potrzebują energii redukując koszty eksploatacji cieplnej budynku nawet o 30%. Ostatni projekt, który osobiście miałem przyjemność wykonać wczoraj zamknął się w koszcie 9 831PLN za materiały (cena z VAT) dla 152m2 co daje 65,54PLN Brutto/m2. Jest to koszt materiałów bez kosztu montażu, ale z pełną automatyką (termostat bezprzewodowy w każdym z pomieszczeń oraz programatorem, gdzie można osobno zaprogramować każdy dzień). Nie wyceniamy montażu, gdyż z projektem rury rozłożyć jest stosunkowo prosto dzięki czemu można wygenerować spore oszczędności. Koszt za m2 może różnić się w zależności od ilości pomieszczeń ich metrażu, zapotrzebowania na ciepło, ilości pięter itp.


    Pozdrawiam.
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Cały czas zastanawiam sie nad ogrzewaniem i na pewno podłogówka hol i łazienka a co do reszty to sam nie wiem dużo osób doradza mi podłogówkę na całości,ale... chciałbym mieć inna temp. w sypialni a inną w łazience nie potrzebuje żeby wszędzie było po np. 22 stopnie i nie wiem jak wyjść z tego tematu. Planowałem pogodówkę i sterownik pokojowy bo kocioł będzie na gaz ale z tym rozdzielaniem temp po pokojach to już sam nie wiem. Może ktoś coś zaproponuje
    Człowieku rob podłogowke. Ja dekade temu zrobilem tylko pod plytkami (nie korzystalem z kompa) i juz wiem co zrobie w nasteonym domu.

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie 100% podlogówka, bez żadnej zbędnej automatyki, regulatorów pokojowych itp. Tylko rozdzielacze z rotametrami - po ponad roku mieszkania mogę powiedzieć ze była to bardzo dobra decyzja

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ago12

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    U mnie będzie podłogówka choćby nie wiem co. I tak mniej więcej właśnie około 100 zł/m2 liczyłam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony