dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Coś wiem o tym problemie. U mnie jest podobnie, z tą różnicą, że sąsiedzi chodzą na boso - odgłos przypominający wielkiego, ciężkiego słonia. Najgorsze jest to, że wracają bardzo późno do domu (24, 1,2 w nocy) kiedy wszyscy śpią Co gorsza o tej porze także zaczynają gotować, ubijać mięso na podłodze, zmywać, przesuwać meble, a czasem nawet odkurzać. Do szału doprowadzają człowieka.
    Kolejna sprawa to imprezy - głośną muzykę jeszcze da radę znieść, ale skakanie, obcasy, bieganie, krzyki to już za dużo
    Przy zwróceniu uwagi podobne odzywki jak u Was: jestem w swoim domu i mam prawo robić to na co mam ochotę, a tłumaczenie, że cisza nocna obowiązuje od 22 nic nie daje, bo oni uważają, że w ich mieszkaniu ich to nie obowiązuje.

    Tak więc współczuję i życzę szybkiej poprawy sytuacji.

  2. #22

    Domyślnie Re: sąsiad z góry chodzi w drewniakach - pomocy

    Cytat Napisał Rafal111
    kupilsmy niedawno mieszkanie i całe oszczednosci na to wydaliśmy
    mieszkamy na 1piętrze.
    nad nami niestety mieszka pan doktor który chodzi sobie w domu w drewniakach
    bloki jak to bloki wszystko słychac a stukanie drewniaków doprowadza nas do szału
    zwrócenie uwagi nic nie dało bo ten burak odpowiedział że jest u siebie i robi co chce
    tylko my gdzie jestesmy? nie u siebie? nie możemy mieć spokoju?
    czy jest jakies prawo czy regulamin którym możemy sie podeprzec?
    Jak dla mnie walenie w sufit, inne tego typu działania nic nie pomogą. Idź po prostu do sąsiasa i z nim porozmawiaj. powiedz szczerze co ci leży na duszy. Walenie w sufit i tego typu działania sa dobre dla dzieci i prowadzą do większego konfliktu między wami, bezsensu. Idz i spokojnie z usmiechem na twarzy powiedz ze przeszkadza wam tupanie drewniaków.
    Pozdrawiam-Tombata

  3. #23

    Domyślnie

    A może już w tej desperacji wyciszyć mieszkanie korkiem??? Czytałem o tym tutaj
    http://forum.leroymerlin.pl/read.php?21,1311
    i gość był chyba zadowolony.

  4. #24

    Domyślnie Re: sąsiad z góry chodzi w drewniakach - pomocy

    Cytat Napisał tombata
    Cytat Napisał Rafal111
    kupilsmy niedawno mieszkanie i całe oszczednosci na to wydaliśmy
    mieszkamy na 1piętrze.
    nad nami niestety mieszka pan doktor który chodzi sobie w domu w drewniakach
    bloki jak to bloki wszystko słychac a stukanie drewniaków doprowadza nas do szału
    zwrócenie uwagi nic nie dało bo ten burak odpowiedział że jest u siebie i robi co chce
    tylko my gdzie jestesmy? nie u siebie? nie możemy mieć spokoju?
    czy jest jakies prawo czy regulamin którym możemy sie podeprzec?
    Jak dla mnie walenie w sufit, inne tego typu działania nic nie pomogą. Idź po prostu do sąsiasa i z nim porozmawiaj. powiedz szczerze co ci leży na duszy. Walenie w sufit i tego typu działania sa dobre dla dzieci i prowadzą do większego konfliktu między wami, bezsensu. Idz i spokojnie z usmiechem na twarzy powiedz ze przeszkadza wam tupanie drewniaków.
    czytam wasze posty i jakbym widziała nas jeszcze kilka miesięcy temu - mieliśmy strasznego buca nad sobą (nowobogacki synek doktorka) imprezy przez pół roku dzień w dzień do 7 rano!!! rzucanie butelkami przez balkon, muza, bieganie w szpilkach i takie tam historie łącznie z groźbami pod naszym adresem jak po kilku grzecznych prośbach wezwaliśmy policję. skończyło się na leczeniu poważnej nerwicy u mnie spowodowanej pół rocznym nie spaniem (25 kilo w 2 miesiące ze mnie spadłoooo), a buc jak robił tak robi dalej i ma wszystko w ...
    odpowiedź jest jedna - NIC NA TO NIE PORADZISZ - ani grzeczne rozmowy nie pomogą, ani skargi do administracji ani robienie sobie na złość, trzeba się wyprowadzić i tyle....myśmy przenieśli się do mniejszego mieszkanka, mamy dużo gorsze warunki, wiele wad i uciążliwości - ale mamy święty spokój !!!!
    życzę wam przede wszystkim zdrowia bo na takich sąsiadów to...będzie wam potrzebne.

  5. #25

    Domyślnie Re: sąsiad z góry chodzi w drewniakach - pomocy

    Cytat Napisał Rafal111
    kupilsmy niedawno mieszkanie i całe oszczednosci na to wydaliśmy
    mieszkamy na 1piętrze.
    nad nami niestety mieszka pan doktor który chodzi sobie w domu w drewniakach
    bloki jak to bloki wszystko słychac a stukanie drewniaków doprowadza nas do szału
    zwrócenie uwagi nic nie dało bo ten burak odpowiedział że jest u siebie i robi co chce
    tylko my gdzie jestesmy? nie u siebie? nie możemy mieć spokoju?
    czy jest jakies prawo czy regulamin którym możemy sie podeprzec?
    Skąd ja to znam . Sąsiad z góry wynajął dwóm studentkom mieszkanie. A te dziewczyny lubią chodzić w szpilkach - rano przed wyjściem z 30min i czasami wieczorem. Cztery dni w tygodniu wstają wcześniej ode mnie Po kilku tygodniach nie wytrzymałem i poszedłem któregoś ranka do nich – na szczęście nie polała się żadna krew. Teraz wstaje dopiero jak budzik zadzwoni W moim przypadku pomogła rozmowa, współczuje, że Tobie się nie udało.

    a.r.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wiem, czy coś z tym zrobisz. Ja po latach wiem, że trzeba uważnie patrzeć gdzie zamierzamy sie osiedlić. Wybrałam zieloną obrzeżna dzielnicę, nie przewidziałam jednego. PrzerażeniA w oczach na widok psa, sikania
    do donic przed klatką i to przed wejściem do własnego mieszkania. Wysadzania
    dzieci na siusiu na tarasach. Jeżdżenia sześciolatków na wrotkach o 22:30.
    Babć, które "uczą dzieci mówić"- hau, hau, mial, mial, brr.. brr.. wr...wr... na całe osiedle itp. Prania o 24:00 gdzie wirowanie niesie po całym bloku. Jeżdżenia, na kilka mandatów na raz po drogach osiedlowych. Zowstawiania toreb ze śmieciami pod koszami osiedlowymi (za daleko jechać do śmietnika). W myśl zasady, to jest moje i wszystko mi wolno. Nie generalizuję. to tylko drobne przykłady. Są ludzie i ludziska. Czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał. I FAKTYCZNIE JEDNA RADA, JAK NAPISAŁ JANINKI-AMORKI-82 ZMIENIĆ I MIEĆ ŚWIĘTY SPOKÓJ.

  7. #27

    Domyślnie

    Nic się nie da zrobić....Ja próbowałam wszystkiego,ale ani prośba ani groźbą,ani policją,ani wizytami prezesa spóldzielni nie osiagnęłam spokoju nad głową((Na takich....nie ma rady i kropka.W kwietniu zaczynamy budowę-innego wyjścia nie znaleźliśmy

  8. #28

    Domyślnie

    Faktycznie. Ja się też noszę się z myślą budowy. Z poprzedniego miejsca (wspaniali sąsiedzi, technicznie super blok), uciekłam ponieważ powstała pod oknami linia tramwajowa i połączenie samochodowe z trasą przelotową. Nie pomagały nawet okna dźwiękochłonne. Jak pisałam na nic zielone tereny wokoło i zielony taras skoro mieszka sie na osiedlu, gdzie olewa sie podstawowe zasady (taras-przedłużenie domu jem obiad = naprzeciwko na części wspólnej-mamusia wysadza dziecię na siusiu).
    Teraz podchodzę do tematu inaczej. Nawet wybór podmiejskiej miejscowości poprzedzony jest wywiadem. I juz wiem, że wchodnie i południowe obrzeża miasta odpadają. Szukam dalej

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Route 66
    Faktycznie. Ja się też noszę się z myślą budowy. Z poprzedniego miejsca (wspaniali sąsiedzi, technicznie super blok), uciekłam ponieważ powstała pod oknami linia tramwajowa i połączenie samochodowe z trasą przelotową. Nie pomagały nawet okna dźwiękochłonne. Jak pisałam na nic zielone tereny wokoło i zielony taras skoro mieszka sie na osiedlu, gdzie olewa sie podstawowe zasady (taras-przedłużenie domu jem obiad = naprzeciwko na części wspólnej-mamusia wysadza dziecię na siusiu).
    Teraz podchodzę do tematu inaczej. Nawet wybór podmiejskiej miejscowości poprzedzony jest wywiadem. I juz wiem, że wchodnie i południowe obrzeża miasta odpadają. Szukam dalej
    Mowisz o poludniowych obrzezach Wa-wy, masz na mysli konkretne miejsca/miejscowosci.
    Home, sweet home.

  10. #30

    Domyślnie

    Tak, choćby Piaseczno ze względu na tragiczny dojazd i pęd do powstawania dużych osiedli. Mam dośc blokowisk. Jak pisałam na zachodzie (dojazd Alejami też nie za wesoły, ale mijając już mocno zabudowany Ursus, Pruszków, Komorów - dalej można znaleźć ciche, spokojne miejsca. Ostatnio rozglądałam się po Brwinowie. Zabudowany rynek koło stacji z mnóstwem sklepów, sklepików, poczta, bank i bazarek, nie tylko z handlarzami, ale i ludźmi przywożącymi swoje owoce i warzywa. Niska zabudowa, tylko niedaleko rynku w stronę do Ożarowa kilka nowych niskich bloków. Od rynku niewielkie (oprócz wyjazdówek) kameralne uliczki. Zielono i spokojnie. Tylko powoli, teraz już się nie spieszę. I być może zmienię zdanie.

  11. #31

    Domyślnie

    Bede prostakiem... Bierze sie kilku kolegow takich po koksach i robi delikwentowi najscie, niewazne w jakim jest wieku jak mlody to moze wylapac pare ostrzegawczych na zdrowie mu wyjdzie, jak bedzie dalej podskakiwal to wycieczka poza blok i puszczenie nago przez miasto plus fotki...
    Wiem to jest nielegalne itp itd ale policja straz miejska sad... buahahahaha przeciez oni bronia takich przed Toba a nie Ciebie przed nimi...
    I opowiadanie bredni ze prawo ze policja nie moze itp smieszy mnie

  12. #32

    Domyślnie

    ...jestem za... Z chamem trzeba po chamsku, ot co!

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nadusia30

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Tyle tu pisania, gadania, a przecież wystarczy zainwestować w specjalne materiały budowlane wyciszające na sufit. Nie widzę nic złego w tym, że sąsiad chodzi sobie w chodakach - bez przesady, jego mieszkanie, jego broszka. Jak ktoś mieszka w bloku musi się liczyć z pewnymi "odgłosami sąsiedzkimi". Komuś może przeszkadzać nawet głośne kichanie i co z tego??

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maxwit

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja mam za sąsiadów dwóch studencików co wynajmują mieszkanie i dzień w dzień impreza do 5 rana. Nie mam nic przeciwko imprezą ale ile mozna. Więc poszedłem i powiedziałem że od 22 do 6 rano jest cisza nocna i ma byc cicho powiedziałem to bardzo grzecznie. Kiedy nie poskutkowało poszedłem do nich i poprosiłem czy możemy przedyskutować tą sprawe w inny sposób bo grzecznie do nich nie dociera. Oni nie wiedzieli o co mi chodzi. więc mówie żeby sie ubrali i wyszli ze mną przed blok to im wytłumacze (siłowo). Zmiękli i na drugi dzień przynieśli mojej żonie wino i przepraszali. OD TAMTEJ PORY MAM SPKÓJ.

  15. #35

    Domyślnie

    Mieszkam w starym bloku z wielkiej płyty, 3 mieszkania na piętrze ale sąsiedztwo.... jak to sąsiedztwo - jedna sąsiadka fajna i spokojna, drudzy to taka patologia i melina że szkoda gadać - nieraz miałam drzwi pochlapane świeczką, pomazane krwią i jakimś bliżej nieokreślonym klejem ale najlepszy jest dziadek z góry - od 5 rano goli się w łazience i śpiewa na całe gardło albo lalalalala albo o tym jakie to piękne nóżki mają dziewczynki albo popularne nazwijmy to piosenki biesiadne a ja jestem od kilku dni na urloie bo koncze wykańczać moje nowe mieszkanko i chciał nie chciał od 5 rano nie śpię słuchając darmowych koncertów...wwwwwwwrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Kochani, niewiele osob jest w stanie przebic mojego nowego sasiada, ale jesli chodzi o rady na temat odglosow - tylko wygluszenie scian i sufitu moze nas uratowac. Od godz. 6 do 22 kazdy moze robic taki halas, jak mu sie podoba. Psy moga szczekac, mozna cwiczyc i na perkusji i na skrzypcach... Rownie wkurzajace sa odglosy drewniakow nad glowa jak i sasiedzi przychodzacy z dolu i awanturujacy sie, ze sie chodzi w takim czy innym obuwiu w domu (znam odwrotna sytuacje)... Policje nalezy wzywac w nocy, kiedy halasy przekraczaja norme. Podobno najlepsze do wygluszania scian sa w dalszym ciagu opakowania po jajkach.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugier
    A może już w tej desperacji wyciszyć mieszkanie korkiem??? Czytałem o tym tutaj
    http://forum.leroymerlin.pl/read.php?21,1311
    i gość był chyba zadowolony.
    korek nie wystarczy
    GRIZZLI

  18. #38

    Domyślnie

    dlatego jak kupowałem mieszkanie w bloku kupiłem je z pełną premedytacją na ostatatnim piętrze. Cisza i spokój

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpawlak
    dlatego jak kupowałem mieszkanie w bloku kupiłem je z pełną premedytacją na ostatatnim piętrze. Cisza i spokój
    Pod warunkiem, ze nie przychodzi do Ciebie z pretensjami sasiadka z dolu.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam

    Mam podobne problemy z lokatorami na górze. Jestem współwłaścicielem domu, mieszkam na parterze domu jednorodzinnego. Na piętrze mieszka moja rodzina, która jest współwłaścicielem domu. Strop jest w pełni drewniany, co skutecznie sprzyja rozchodzeniu się hałasu i drgań. Jak wspomniałem, na górze mieszka rodzinka, w której jest kilkoro małych dzieci. Codzinnie po powrocie z pracy (około 14.30 - 15.30) do godziny 21 a czasem i nawet 22 hałas na parterze jest nie do zniesienia. I na nic grzecznie i kulturalnie zwracanie uwagi. Jak dostałem informację, to są dzieci i nikt ich nie uwiąże łańcuchem aby było cicho. Nie ważne, że jest lato, można wyjść przed dom i się bawić, bo po co, lepiej robić komuś na złość. A mnie już zaczyna "szlak trafiać", czasem nawet 15 minut spokoju nie mam. A przecież w piłkę można grać na podwórku, na krześle z kółkami nie koniecznie trzeba jeździć i to po całym pokoju, a i nie koniecznie trzeba się biegać po domu. Ale najgorsze są wekendy, gdzie hałasy z samego rana mnie budzą i towarzyszą mi cały dzień do późnych godzin wieczornych. Co w tym złego jeszcze jest, to fakt że dom nie jest nowy, a drgania które przenoszą się z konstrukcji stropu na ściany powogują ich pękanie. Teraz na wszystkich ścianach mam rysy i skazy, a z sufitu niejednokrotnie sypią mi się odłamki tynku. Wszystko rozumiem, i rozumiem że dzieci bawić się będą i mają do tego pełne prawo, ale wszystko z umiarem i zrozumieniem przez ich rodziców, że jest ktoś niżej, komu to może przeszkadzać.

    Ja ostatnio często próbuję uciec od tych hałasów przez wychodzenie na długie spacery - nawet gdy temu pogoda nie sprzyja, lub odpoczynek po pracy w garażu, który stoi obok domu. Ale to nie sposób na rozwiązanie problemów aby uciec z własnego domu. Czasem staram się siedzieć w domu ze stoperami na uszach, ale niewiele one dają przy tym hałasie.

    Co w tym jeezcze złego jest, co stwierdziła niejedna osoba która u mnie była - każdy ma wrażenie że jest to celowe i złośliwe pozwolenie na "huczą" zabawę.

    Teraz po roku bezskutecznej walki sam u siebie zaczynam dostzergać objawy nerwicy. Staram to w wszystko w sobie tłumić, ale coraz większe mam z tym problemy. Nie umiem spokojnie rozmawiać, często sam wybucham agresją przy prostych rozmowach. Już nie wiem co z sobą zrobić... Takie rady typu kup dobrą kolumnę basową i ty rób na złość hałas sąsiadowi też nie są rozwiązaniem. Takie rady mogą doradzić ci, który tak naprawdę nie doświadczyli tego problemu i nie wiedzą co to znaczy wrócić do domu nie nie mieć swojego własnego i spokojnego kąta, nie mieć odrobiny prywatności i spokoju we własnym domu.

    Chciałbym wziąść własny kredyt na kupno swojego mieszkania, ale niesatety, finansowo jestem zablokowany. Jako współwłaściciel domu, częściwo wieloletni kredyt, który został zaciągnięty na adaptację poddasza, jest moim obciązeniem i żadem bank mi nie udzieli innego tak dużego kredytu. Choć ja nie mieszkam na piętrze, nie spłacam kredytu, i tak on mnie blokuje.

    Teraz widzę, że to że postanowiłem wejść w spółwłaścicielstwo posesji i zablokować się nie swoim kredytem, stało się dla mnie zmorą mojego życia. Jak przysłowie mówi, Polak jest mądry po własnej szkodzie.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony