dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 58
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1151
  1. #221

    Domyślnie

    wejdź do nich do biura po sutej grochówce jak się trochę w środku przeżre i podziękuj pełnym dechem
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    wejdź do nich do biura po sutej grochówce jak się trochę w środku przeżre i podziękuj pełnym dechem
    ok. I co dalej. Pełna optymizmu pomyślałam o rodzimej produkcji firmy Bartosz - główna zaleta - nie zamarza. (przynajmniej na ulotkach reklamowych ) przekopałam forum i okazuje sie, że to ściema. Na dzień dzisiejszy zupełnie nie wiem co z tym fantem zrobić. Jakie wybrać rozwiązanie. Do tej pory nie zajmowałam sie tym zagadnieniem zakładając, że jest najmniej problemową sprawą podczas budowy własnego wymarzonego domu.

  3. #223
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zależy od funduszy
    Co do rekuperatorów to są w zróżnicowanych cenach,funkcje i bebechy mają podobne,podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o kanały wentylacyjne,tutaj wybór wśród technologii wykonania jest spory.
    Osobiście polecam kanały PE
    Jestem zainteresowana rekuperatorem aeris lub podobnej klasy, nie chcę kanałów spiro.Problem polega na tym "kim" to zrobić.
    Ubolewam nad tym ale nie należę do osób które zrobią to same. Bardzo odpowiadało mi, ze firma r...pl robi całą usługę kompleksowo.

  4. #224

    Domyślnie

    każda firma zrobi kompleksowo, nie ma nikogo innego w gdańsku? jęśli wykonają ci na kanałach pe to jak musisz to ich bierz, jeśli na trójnikach to się zastanów bo jak nie zmienili inżyniera to czasem może kuleć ta instalacja
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #225

    Domyślnie

    200 m2 z poddaszem użytkowym 31 tys. plus 8% vat.

    Myślę, że na kanałąch Uniflexplus+ i z centralą naszej firmy np. COMAIR HRUC 450
    wyjdzie taniej a całość będzie moim zdaniem lepsza [ a już na pewno nie gorsza]

    Proszę o kontakt na priv. ustalimy szczegóły
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  6. #226
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    każda firma zrobi kompleksowo, nie ma nikogo innego w gdańsku? jęśli wykonają ci na kanałach pe to jak musisz to ich bierz, jeśli na trójnikach to się zastanów bo jak nie zmienili inżyniera to czasem może kuleć ta instalacja
    Masz na myśli zastosowanie kształtek sztywnych wyposażonych w dodatkowe uszczelki gumowe? A trójniki - Masz na myśli kształtki wentylacyjne montowane ze sobą za pomocą blachowkrętów?

  7. #227

    Domyślnie

    mam na myśli kanały polietylenowe, z twojego opisu wynika że dostałaś ofertę na spirówkach, jeśli tak to odpuść sobie u nich tą instalację tym bardziej w cenie którą zaproponowali, przy instalacji na pe zmieścisz się w 20 tysiącach mimo że jest droższa
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    mam na myśli kanały polietylenowe, z twojego opisu wynika że dostałaś ofertę na spirówkach, jeśli tak to odpuść sobie u nich tą instalację tym bardziej w cenie którą zaproponowali, przy instalacji na pe zmieścisz się w 20 tysiącach mimo że jest droższa
    Na to właśnie liczyłam - ok. 20 tys.
    W ofercie wyszczególniono Stal Spiro i Comfosystem i Aeris 550 VV LUXE

  9. #229

    Domyślnie

    Jak zapłacisz 31tys plus 8% vat za WM z reku ,przyjdz do mnie ,mam kilku kolegów lekarzy,postaram się pomóc w znalezieniu dobrego psychiatry.
    Jeju i dziwić się ,że można zrobić szybko kasę,jak ludzie są skłonni płacić po 35 tys za WM z reku.To już się o wyłudzenie chyba opiera Prokuratora trza zawiadomić ,sledztwo z urzedu powinien zarządzić
    Żadna ze mnie elita

  10. #230
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Jak zapłacisz 31tys plus 8% vat za WM z reku ,przyjdz do mnie ,mam kilku kolegów lekarzy,postaram się pomóc w znalezieniu dobrego psychiatry.
    Jeju i dziwić się ,że można zrobić szybko kasę,jak ludzie są skłonni płacić po 35 tys za WM z reku.To już się o wyłudzenie chyba opiera Prokuratora trza zawiadomić ,sledztwo z urzedu powinien zarządzić
    Nikt nikomu niczego nie będzie płacił. Rozsądek ponad wszystko.

  11. #231
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał symbor Zobacz post
    Nikt nikomu niczego nie będzie płacił. Rozsądek ponad wszystko.
    To też tak nie do końca z tym rozsądkiem
    Mój rozsądek podpowiada mi,że nawet 20tys.zł za instalację WM z reku to kosmiczna cena

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To też tak nie do końca z tym rozsądkiem
    Mój rozsądek podpowiada mi,że nawet 20tys.zł za instalację WM z reku to kosmiczna cena
    Dostałam ofertę z konkurencyjnej firmy, która udziela sie na tym forum ok 21923 zł za materiały + ok. 5600 trzeba policzyć za montaż = 27 523 zł.
    Chyba z grawitacją trzeba się przeprosić

  13. #233

    Domyślnie

    Przekonałem się właśnie, że nie należy oceniać ofert konkurencji
    jak się nie wie dokładnie czego ona dotyczy.

    Bo potem się okazuje że w domu są tak naprawdę 2 niezależne mieszkania
    albo, jak w innym przypadku z dnia dzisiejszego, że piwnica gdzie będzie fitness, sauna i pralnia
    ma .... 180 m2 [a na początku mowa była o zwykłej instalacji do typowego domu]

    Od dzisiaj przyjmuję zasadę:
    Najpierw Klient pokazuje plany budynku a potem dopiero przymierzamy się do ceny.
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  14. #234

    Domyślnie

    hehe, a miał być tak fajnie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Zgodzę się, że 200 m2 to spory dom ale system wentylacyjny nadal potrzebny jest tylko jeden. Ile więcej potrzeba nawiewów i wywiewów? Nadal uważam, że kwota ok. 30 tys. to lekka przesada. I nie chodzi o to, że chcę mieć coś super za małe pieniądze. Ja po prostu chciałabym mieć dobrą wentylację za przyzwoitą cenę. Amen

  16. #236
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gregusjanus
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jedlina Zdrój
    Kod pocztowy
    58-330
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,
    A ja dostalem 15800 netto na aeris standart vv 350 a ok 16000 netto na komfonent na silnikach ev nieby nigdy nie zamarza. To tobra oferta? Cena (montaz i robocizna).pozdrawiam
    Oest, vest, hjemme er best

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mostek

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    114

    Domyślnie

    ja mam zamiar - rekuperator luna +wlasna praca zamknac sie w 3 tys . ///

  18. #238

    Domyślnie

    ...znowu to samo..
    dlaczego porównujecie rzeczy nieporównywalne i robicie komuś zamęt w głowie?
    co ma piernik do wiatraka czyli luna do aerisa? sam aeris jest duuużo droższy niż te 3 tys o których piszesz mostek czy 5,5 Arturo..
    owszem, nie raz na forum zostało udowodnione, że można zrobić "coś z niczego" ale moim zdaniem na tak postawione pytanie powinno się odpowiedzieć konkretnie i na temat...
    moim zdaniem oferty na aerisie + instalacja (pewnie rury sztywne) + robocizna na poziomie 15 tys są atrakcyjne cenowo...

    oczywiście można o wiele taniej, ale urządzenie zupełnie inne (czyt. tańsze), rury miękkie, robocizna własna...
    ...

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gregusjanus
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Jedlina Zdrój
    Kod pocztowy
    58-330
    Posty
    31

    Domyślnie

    Quote Originally Posted by gregusjanus View Post
    Witam,
    A ja dostalem 15800 netto na aeris standart vv 350 a ok 16000 netto na komfonent na silnikach ev nieby nigdy nie zamarza. To tobra oferta? Cena (montaz i robocizna).pozdrawiam
    Ja się zamknąłem z Brookvent 1.1 w 5,5tys.zł
    Zależy na jakich materiałach jest robiona wentylacja ale wg mnie sporo.
    A sam instalowales? Kurcze nie moge nic o nim znalesc? To jakas nowosc?
    Oest, vest, hjemme er best

  20. #240

    Domyślnie

    komfonent na silnikach ev
    rozumiane jako komfovent na silnikach EC???
    a niby dlaczego miałoby nigdy nie zamarzać????
    Tak naprawdę to im lepszy wymiennik, tym szybciej zamarza [ i trzeba temu przeciwdziałać].
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

Strona 12 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony