dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 58
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1151
  1. #61

    Domyślnie

    zrób sobie sam jakiś reku, przecież nikt ci nie zabroni, są różni producenci i różne ceny, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, sprawdź ile kosztuje wentylator do kondensata a ile do reku
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    zrób sobie sam jakiś reku, przecież nikt ci nie zabroni, są różni producenci i różne ceny, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, sprawdź ile kosztuje wentylator do kondensata a ile do reku
    zapisz sobie tą wypowiedź i przeczytaj za kilka lat. zobaczysz sam jak wielkie trwa dojenie i ile rekuperatory będą kosztować. z kotłami kondensacyjnymi też tak było.
    desmear

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    zrób sobie sam jakiś reku, przecież nikt ci nie zabroni, są różni producenci i różne ceny, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, sprawdź ile kosztuje wentylator do kondensata a ile do reku
    Kto chce się pobawić, to sobie robi sam, sporo można tu o tym poczytać - wielu osobom się udało. A ile kosztuje wentylator prądu stałego? 100 czy 150 EUR? Tak naprawdę płaci się głównie za wiedzę włożoną w różne programatory elektroniczne, know-how i niuanse, tak więc jeśli ktoś celuje w bardzo "elektroniczny" dom, a zainwestuje na dzień dobry w duży sterownik PLC i samokształcenie, zaoszczędzi furmankę kasy przy budowie. Elektronika dla profesjonalistów jest tania jak barszcz, reszta to ich stawka godzinowa.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    zapisz sobie tą wypowiedź i przeczytaj za kilka lat. zobaczysz sam jak wielkie trwa dojenie i ile rekuperatory będą kosztować. z kotłami kondensacyjnymi też tak było.
    za kilka lat wprowadzą następne " superwydajne nowinki" i dojenia ciąg dalszy...
    ...a rekuperatory, pewnie na śmietnik

  5. #65

    Domyślnie

    nie muszę zapisywać, wiem co piszę
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 29-07-2011 o 20:02
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  6. #66

    Domyślnie

    witam,
    byłem dziś w firmie "r".pl i po rozmowie wycenili mi wstępnie wentylacje mechaniczną z montażem w budowanym domu na ok 22.000 tys netto.
    reku Aeris CA 350 ERV.
    Dom ma 155 mkw pu. Odniosłem wrażenie, że wiedzą o czym gadają i znają się na tym.
    W przyszłym tyg jestem umówiony z przedstawicielem Bartosza i zobaczymy co oni zaproponują.
    Korzysta ktoś w ogóle z tego Aeris'a?

  7. #67

    Domyślnie

    Ja mam domek 130 m2 i tez wycena 22tys. Moj szwagier ma dom 170m2 i tez u nich wycena 22tys. Tyle kazdemu wyceniaja

  8. #68

    Domyślnie

    jak zyje nie udało mi się dojść do tej ceny
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  9. #69

    Domyślnie

    22tys ?????Czy kogoś pogięło do reszty?To tak jak z pompami po 80tys.ALe cóż,naiwni zawsze się znajdą i nabiorą na tę kretyńską marketingową papkę o komforcie, oszczędnościach i fakcie ,że za chwilę wszyscy tak będą robić i nie warto iść w przestarzałe ,za chwilę nieaktualne rozwiązania.Mam alergię na takie pierdzielenie

  10. #70

    Domyślnie

    za 22 tys to dopiero musi być świeże powietrze w domu... a odzysk ciepła taki, że nie warto żadnego pieca montować , hehe.....

    ...w sumie to ogłaszam promocję: każdy klient, który zapłaci mi 22 tys za instalację z urządzeniem 350 m3 w domu 155 m2 otrzyma ode mnie telewizor 40" gratis
    chętnych zapraszam na priv
    ...

  11. #71

    Domyślnie

    Telewizor 40 cali kosztuje ze 2tys.Dorzuć jeszcze ze siedem takich telewizorów to się zgłoszę ALe zaraz jak w sklepie kosztuje 2, to ja mogę sprzedać po 1500.Nie da rady ,musisz dorzucić więcej niż 7 telewizorów

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    To ja mogę dorzucić z 5 telewizorów za 2 kafle, bo zwykle moja wycena za dom 130-150 m2 to ok. 8 k instalacja + 4-5k za dobry rekuperator. Z Vat-em
    7 telewizorów nie da rady dorzucić, chyba że po 2 nawiewy/wywiewy i na Lunie to i z 8 telewizorów bym dał
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 01-09-2011 o 23:47

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    to dwie różne maszynki a mistral duo to porażka
    mógłbyś to rozwinąć
    ja chyba się zdecyduję ten reku

  14. #74

    Domyślnie

    juz pisałem tu na temat mistrala, weź ten drugi
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    Rekuperatory.pl nadal są solidną firmą, ale sytuacja która powstaje na rynku budowlanym niedlugo ich zmusi do opuszczenia ceny (która i tak jest bardzo wysoka w porównaniu do innych firm)

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał arwent Zobacz post
    Rekuperatory.pl nadal są solidną firmą...
    no bez jaj chłopie, solidną to oni byli jak zaczynali teraz to...

    i nie chodzi tylko o cenę...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  17. #77

    Domyślnie

    No to dobrze się stało, że tu to napisałem bo chyba rzeczywiście (przynajmniej po Waszych opiniach) cena niezbyt korzystna.
    Może znacie jakieś solidne firmy zajmujące się montażem wentylacji mechanicznej z wielkopolski co zrobią tą instalację taniej?
    I jeszcze jedno pytanie - jak wszyscy mówią, że drogo to jaka jest realna cena wykonania kompleksowo wentylacji mechanicznej dla budynku o powierzchni 155mkw?

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    no bez jaj chłopie, solidną to oni byli jak zaczynali teraz to...

    i nie chodzi tylko o cenę...



    nadal są solidni jeśli chodzi o wykonanie instalacji. Jestem ich podwykonawcą i robie instalacje naprawde wysokiej jakości tylko że ja taką instalacje w ich technologi z ich rekuperatorem zrobił bym o pare tys mniej. ale jak to bywa każdy musi coś z tego mieć dlatego przez firme "r" jest tak drogo

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Kto chce się pobawić, to sobie robi sam, sporo można tu o tym poczytać - wielu osobom się udało. A ile kosztuje wentylator prądu stałego? 100 czy 150 EUR? Tak naprawdę płaci się głównie za wiedzę włożoną w różne programatory elektroniczne, know-how i niuanse, tak więc jeśli ktoś celuje w bardzo "elektroniczny" dom, a zainwestuje na dzień dobry w duży sterownik PLC i samokształcenie, zaoszczędzi furmankę kasy przy budowie. Elektronika dla profesjonalistów jest tania jak barszcz, reszta to ich stawka godzinowa.
    Koszt 1 wentylatora prądu stałego EBM to wydatek ok. 1050,00 zł
    Są i tańsze, ale te drogie rekuperatory właśnie mają takie wentylatory.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_xl Zobacz post
    witam,
    byłem dziś w firmie "r".pl i po rozmowie wycenili mi wstępnie wentylacje mechaniczną z montażem w budowanym domu na ok 22.000 tys netto.
    Reku aeris ca 350 erv.
    dom ma 155 mkw pu. Odniosłem wrażenie, że wiedzą o czym gadają i znają się na tym.
    W przyszłym tyg jestem umówiony z przedstawicielem bartosza i zobaczymy co oni zaproponują.
    Korzysta ktoś w ogóle z tego aeris'a?
    jaki jest tego sens?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 4 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony