dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 58
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1151
  1. #1061
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Ok, czyli zakładając, że ta wstępna grzałka pozwoli na pracę centrali przez cały sezon zimowy, to chyba na razie zrezygnuję z GGWC i obadam przez sezon jak się to będzie spisywać. Najwyżej później będę kombinował...
    Powiedz,że jaja sobie robiłeś na temat GGWC... ?
    Jakieś uzasadnienie głupoty ?

  2. #1062
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Powiedz,że jaja sobie robiłeś na temat GGWC... ?
    Jakieś uzasadnienie głupoty ?
    Przejrzyj wątki o GGWC - kupę entuzjastycznych opinii . W naszym wypadku, według OZC, praktycznie 1/3 strat ciepła to straty przez wentylację, więc podniesienie sprawności wentylacji (przez podniesienie temperatury nawiewanego powietrza) wydawało się mieć sens. Do tego za wymiennikiem ma też pracować PC CWU, więc teoretycznie odpadłoby używanie grzałki w zasobniku, bo zakładałem działanie sprężarki przez cały sezon zimowy. Przy sporym wymienniku ciepła jest nawet jakaś szansa na niewielkie schłodzenie budynku latem, który porządnie ocieplony i tak powinien być dość znośny pod tym względem. Jak się wszystko poskłada do kupy to może i sens GGWC jest, ale po prostu rozważam inne opcje (instalacja pod klimy została zrobiona przyszłościowo jako opcja przy okazji remontu). Chyba na razie oleję GGWC i klimy, odpalę elektryczną podłogówkę (kable) i rekuperację na grzałce wstępnej, pomieszkam i zobaczę jak całość się spisuje. Za to prędzej założę fotowoltaikę na dach (10kWp) patrząc na to jakie idą zmiany w IRiESD...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 11-12-2018 o 09:21
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  3. #1063

    Domyślnie

    W wątku o GWC OIDP nie tylko ja pisałem o tym bardzo krytycznie. Dałeś się nabrać na efekt społecznej słuszności?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    W wątku o GWC OIDP nie tylko ja pisałem o tym bardzo krytycznie. Dałeś się nabrać na efekt społecznej słuszności?
    To, że Ty krytykowałeś to wcale nie znaczy, że inni są z niezadowoleni ze Swojej inwestycji w gwc.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  5. #1065

    Domyślnie

    Proszę o małą poradę.

    Nowy dom, całość w podłogówce, użytkowej pow. 100m2. Izolacja zew. 30cm styropian EPS 032 (o ile dobrze pamiętam). Podłogi mają styrodur po ok 14cm.

    Chcę założyć centralę do instalacji, którą wykonano w trakcie budowy doku, niestety jest to instalacja rurami flex z ociepleniem + skrzynki.

    Całkowita powierzchnia to ok 230m3, więc centralka na 300 wystarczy.

    Jestem z Rzeszowa, jest kilka firm ale mam z nimi złe doświadczenia, więc nie musi to być nic lokalnego. Tyczyński Tywent robi tanie centralki (2500-3000zł) ale są to podstawowe urządzenia (krzyżowe) z odzyskiem 65-70% i marnym sterownikiem. Ostatnio dostałem ofertę na NeoVent KNV 300 LUX.


    Cena podstawowa to 6900 zł netto, ale znajomy instalator jest w stanie odsprzedać mi z rabatem 40% od cennika producenta, więc cena robi sie ciekawsza.

    Chodzi o model: 300 https://ekotec.com.pl/wp-content/upl...nt-KNV.pdf.pdf

    https://iglotech.com.pl/katalog-prod...ntrale-neovent

    Dodatkowo dystrybutor ma w moim mieście przedstawicielstwo, czyli mały plus.

    Centrala nie będzie współpracowała z pompą ciepła, tylko nagrzewnicą.

    Przekonuje mnie w tej centrali:

    • sprawność
    • sterownik plus możliwość sterowania z każdego miejsca (moduł WiFi)
    • wbudowana grzałka na nawiewie
    • cicha praca
    • mały pobór prądu
    • wentylatory promieniowe EC
    • wymiennik z aluminium
    • możliwość instalacji w pozycji stojącej


    Na minus zauważyłem :
    • filtry G4 - inni dają F8-9


    Montaż - poddasze nieocieplone (wełna na sufitach, samo poddasze nie ma ocieplenia)
    Ostatnio edytowane przez motyf ; 11-12-2018 o 11:26

  6. #1066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kto daje f9 ??
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #1067

    Domyślnie

    W Samsungach widziałem F9, np. Samsung ERV RHF025EE ma F8

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale o f9 pytalem

    Poza tym - samsung ma wymiennik krzyzowy o niskich oporach, wiec mozna poszalec z filtrami.
    Ale jaka centrala 300m3/h z wymiennikiem przeciwpradowym posiada filtr f9 ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-12-2018 o 12:12
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #1069

    Domyślnie

    Czy ktoś coś o tym rekuperatorze może powiedzieć?

  10. #1070
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Mało informacji. Grzałka tylko na wylocie, więc jak zapobiega zamarzaniu wymiennika?

  11. #1071

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    To, że Ty krytykowałeś to wcale nie znaczy, że inni są z niezadowoleni ze Swojej inwestycji w gwc.
    Zadowolenie a racjonalność decyzji to zupełnie różne kwestie. Scientolodzy są zadowoleni chociaż nie ma ku temu racjonalnych podstaw. Ogólnie ludzie są zadowoleni nawet z bardzo głupich decyzji pod warunkiem że nikt ich z tego stanu nie wyprowadzi. Stąd tylu szczęśliwych palaczy kominkowych i węglowych ekogroszkowych. Oni są zadowoleni i czerpią przyjemność z przerzucania opału.
    Poczytaj o efekcie konfirmacji, zasadzie konsekwencji itp.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #1072

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mało informacji. Grzałka tylko na wylocie, więc jak zapobiega zamarzaniu wymiennika?
    Pisze tylko grzałka na wylocie powietrza nawiewowego. Niestety nie mam jeszcze szczegółowej karty produktu.

  13. #1073
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Misiek1906

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cześć,

    Potrzebuje pomocy, dobrej rady osób, które orientują się w temacie rekuperacji. Otrzymałem kilka wycen na:

    Comfoair Q350 PL R VV TR
    RECOVAIR VAR 360/4
    Wanas 350/V/H/2
    AirPack 300 Air ++
    Vitovent 300-W

    Czy może iść w tańsze typu:
    onyx dream 400 smart, vut 350, cosmovent 300, windmaker phenix 400ec?

    Dom ok. 130m2 z poddaszem użytkowym, okna 3szybowe oknoplast, styropian 20cm.
    Czy mógłbym prosić o pomoc? Jestem zielony w temacie.

  14. #1074

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    To, że Ty krytykowałeś to wcale nie znaczy, że inni są z niezadowoleni ze Swojej inwestycji w gwc.
    Lepiej z nimi nie dyskutować. Sprowadzą cię do swojego poziomu i zabiją głupotą. Ale to takie typowo polskie, zaglądać komuś do kieszeni i rozliczać go z każdego wydatku. No bo jakże to tak, kogoś stać na fanaberie, a ich nie? To nazwą go głupkiem, może się wtedy lepiej poczują. Przy okazji nazwą się racjonalistami.

    Uzasadnienie mojej głupoty jest takie jak na zdjęciu, GGWC pozwala mi podbić temperaturę na wlocie do rekuperatora z -11 na +12



    A ile mnie to kosztowało i czy się to kiedykolwiek zwróci to niczyj zakichany interes. Liczy się mój komfort, który osiągam sposobem, na który mnie stać. Inni używają grzałek lub nagrzewnic wodnych i tak samo nic mi do tego.

  15. #1075

    Domyślnie

    Witam,
    jaki rekuperator i jaka instalacje polecicie do domu 150 m + garaż ?
    prosze o porady

  16. #1076
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Atomek96

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pozorty
    Kod pocztowy
    61-608
    Posty
    5

    Domyślnie

    Podobno na rynku są dostępne rekuperatory , dobra Polska jakość, czy ktoś z użytkowników posiada i jest zadowolony, obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego - dom 250m2, zastanawiam się nad wyborem producenta i przygotowaniem instalacji
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-06-2019 o 09:56 Powód: Lokowanie produktu.

  17. #1077

    Domyślnie

    Posiadam od ponad 2 lat model 350. Jestem bardzo zadowolony.. W ostatniej aktualizacji dodali pare ciekawych rzeczy i sprzęt naprawde dobrze sie spisuje.
    Fajnie, że można dokupić moduł do sterowania po sieci (choć cena to kompletny absurd i zdzierstwo), można samemu dorabiać filtry G4; producent wprowadził filtry antysmogowe (ale jeszcze nei zdecydowałem się na zakup).
    Z perspektywy czasu - zdecydowanie polecam. Centrala wygląda na dobrze zrobioną i działa bez zarzutu.

  18. #1078
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lobek40

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Sokołów Małopolski
    Kod pocztowy
    36-050
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie wyboru rekuperatora i zastanawiam się nad rozbudowaniem systemu o gwc powietrzne lub glikolowe.
    znalazłem kilka ciekawych propozycji ale czy może mi ktoś napisać czy jest sens?
    czy są z tego efekty - czy jest duża różnica w temperaturach, no i czy powietrzne czy glikolowe?
    Kolega ma zamontowaną rekuperację z gwc z firmy i sądzi że latem nie potrzeba mu klimy.
    Liczę na wysoki komfort i wyczytałem że mają również nawilżacz do powietrza - ktoś coś może o tym powiedzieć - jakie efekty?
    Będę miał duże przeszklenia i pewnie będzie mi nagrzewać mocno... Proszę o poradę
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-06-2019 o 09:56 Powód: Lokowanie produktu.

  19. #1079
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AleAleAleAleksandra

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Czy z osób, które zamontowały rekuperator Bartosz Vena Standard lub Silver ktoś już jest w stanie wypowiedziec sie czy jest zadowolony ? jakie wady zalety przy uzytkowaniu dostrzegacie?
    Wlasnie wybieramy system rekuperacji i mocno zastanawiamy sie nad Bartoszem.
    pozdrowienia

  20. #1080
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Zadowolenie a racjonalność decyzji to zupełnie różne kwestie. Scientolodzy są zadowoleni chociaż nie ma ku temu racjonalnych podstaw. Ogólnie ludzie są zadowoleni nawet z bardzo głupich decyzji pod warunkiem że nikt ich z tego stanu nie wyprowadzi. Stąd tylu szczęśliwych palaczy kominkowych i węglowych ekogroszkowych. Oni są zadowoleni i czerpią przyjemność z przerzucania opału.
    Poczytaj o efekcie konfirmacji, zasadzie konsekwencji itp.
    Panie.
    Bardzo mądrze napisane!
    Tylko co z tego, skoro większość czytających nie wie, o czym Pan piszesz...

Strona 54 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony