dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Chcę wykańczać w tym roku poddasze i nie wiem czy powinno się czy nie izolować murłatę. W momencie jej układania dałem na mur folię. Jako że ściana jest 3 wastwowa za murłatą jest wełna która płynnie będzie przechodzić w wełnę pomiędzy krokwiami. Za wełną jest ściana elewacyjna domurowana do boazerii wykańczającej podbicie dachu na zewnątrz a ułożonej na krokwiach. Tak więc wentylacja za murłatą jest zapewniona a obawiam się właśnie owej folii jako że według mnie właśnie ona powstrzymuje jej oddychanie. Izolowanie jej od wilgoci z muru mnie nie przekonuje bo niby z kąd w murze ma owa wilgoć występować. Mury mają już 3 lata i są suche jak pieprz a z sypialni absorbcja będzie chyba minimalna. Co byście doradzili - wyrwać tą folię z pod murłaty czy nie ???

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Gdybyś podłożył papę izolacyjną byłoby ok.
    Folia ? ja bym usunął, sprawdź czy nie jest zapocona od spodu
    Stan

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tez bym usunal.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A ja bym nie usuwał. Drewniana murłata powinna być odizolowana od betonowego muru papą lub folią. I wynika to nie z tego że mur jest już suchy bo stoi trzy lata, a z bezwładności cieplnej obu w/w materiałów. Jest ryzyko że na ich styku będzie występowało roszenie, głównie z powodu betonu. Dlatego potrzebna jest izolacja, aby drewno nie kisło w wodzie, którą "pociągnie" z betonu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Izolacja z papy tak, z folii nie, bo dopiero na styku folii i drewna moze nastapic kondensacja.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za info. Będę usuwał folię bo też mi się wydawała tam nie na miejscu. Co do tego na czym owa murłata leże. Otóż nie ma pod nią wieńca betonowego a zbrojone betonowe słupki co jakiś odcinek. Na dodatku są dane podkładki poziomujące murłatę a więc jest szpara. To dlatego mogę teraz folię wyciągnąć i podkładać coś innego. Myślę jednak że owa szpara i konstrukcja muru - za murłatą będzie izolacja z wełny wystarczy by para się nie kondensowała. Dzięki za odpowiedź, jeżeli maci jeszcze jakiś komentarz to b.proszę.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie przeczytałem przed zaakceptowaniem i wyszło strasznie nie gramatycznie, sorry.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony