dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A gdzie kupowałeś ?? Rozumiem że izolowany bez kanału went. ?
    Cena wmiarę.

    Ja tez się zdecydowałem na Leier'a. Ceramikę mają od "Wolfshoher Towerke" A1N1.
    Każdy z kanałem wentylacyjnym w pustaku systemowym. Izolowane wełna, przekrój 20cm każdy. Lokalny dostawca materiałów na budowę wyliczył mi pierwotnie ok. 2900 za komin ale pokazałem mu po ile sprzedaje to SIR-BUD na allegro i dostałem w tej samej cenie (2400 i 2450)
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  2. #62

    Domyślnie

    Ja kupiłem komin manex-trans d200+wentylacja 7mb -1810zł

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zakupiłem Leier K-40L izolowany fi 20 11,3m w cenie 3190zl z dostawą.
    LK3 14,25zl;
    LK2 11zl;
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 05-10-2010 o 12:57
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k_dora

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Zakupiłam gotowy komin Schiedla i już jest zamantowany . Okazało się ze wlot do podłączenia pieca CO jest za nisko. Fachowiec twierdzi że tą dziurę zaklei a nowa wytnie. Moje pytanie czy to nie będzie szkodzić? Czy tak można zrobić? a może widzicie inne rozwiązanie?
    z góry dziękuję za odpowiedz

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkobe Zobacz post
    Mam 3 kominy effe2
    - 1 ultra do gazu
    - 2 domusy do kominka i smieciucha

    Ponad dachem ocieplone styro EPS 100

    Na razie nie palone, montaż chyba najłatwiejszy ze wszystkich systemów
    Ja także chcę wybudować 2 "Domusy" o przekroju 19cm na paliwo stałe. Czy mógłbyś mi podesłać zdjęcia jak masz je łączone ze ścianami nośnymi oraz jak robiłeś przejścia przez strop? Przesłałem Ci na PW mojego emaila, Z góry dzięki.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ja zanalazłem (a długo szukałem) najlepszą ofertę z wszystkich.System kominowy TWISTER firmy CRH KLINKIER i za 8mb komletnego komina spalinowego fi 20cm z trójnikiem podłączeniowym i wyczystkowym zapłaciłem 1100zł brutto.Normalnie ten komin by kosztował ponad 2300zł ale trafiłem na wyprzedaż w styczniu i dostałem maksymalny rabat.Sprzedawca w PSB powiedział że szef już nie handluje tą firmą i chce się pozbyć resztek z placu.Po zasiegnięciu opini stwierdziłem ze system ten niczym nie różni sie jakością i wytrzymałością od schiedla postanowiłem go zakupić.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Craigh
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Michałowice k. Krakowa
    Kod pocztowy
    32-091
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja właśnie wchodzę w temat - potrzebne dwa kominy, jeden do kominka z płaszczem i rozprowadzeniem powietrza, a drugi do pieca na gaz z zamkniętą komorą spalania. Interesująco wyglądają te systemy EFFE2, tylko jak do tego dobrać wentylacyjny w tym samym rozmiarze?? Poza tym cena, im taniej tym lepiej.. najwyrzej kominiarz przychodził będzie częściej..

  8. #68

    Domyślnie

    Witam.
    Co możecie powiedzieć coś o systemie kominowym firmy Krasiccy? Właśnie zakupiłem coś takiego i nie wiem czy to nie był błąd? Chciałem kupić schiedla, ale wybór padł na Krasiccy i nie chodziło tu o kasę i to, że schiedel jest droższy. Podobno nie są takie złe; dobra ceramika itp facet zachwalał i przyrównywał je do leiera.
    Czy może ktoś z was ma taki system i czy jest zadowolony z zakupu?

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Craigh Zobacz post
    Ja właśnie wchodzę w temat - potrzebne dwa kominy, jeden do kominka z płaszczem i rozprowadzeniem powietrza, a drugi do pieca na gaz z zamkniętą komorą spalania. Interesująco wyglądają te systemy EFFE2, tylko jak do tego dobrać wentylacyjny w tym samym rozmiarze?? Poza tym cena, im taniej tym lepiej.. najwyrzej kominiarz przychodził będzie częściej..
    Ja mam z Effe2, wentylacyjne w ścianie, ten jest akurat od pieca kaflowego w piwnicy ale widać pustaki wentylacyjne.


  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja też w tym tygodniu zacząłem stawiać moje dwa effe2 + wentylacja Leier
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	effe2 01.jpg
Wyświetleń:	1143
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	57509   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	effe2 02.jpg
Wyświetleń:	1032
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	57510   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	effe2 03.jpg
Wyświetleń:	978
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	57512   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	effe2 04.jpg
Wyświetleń:	1075
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	57513   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	effe2 05.jpg
Wyświetleń:	1061
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	57514  


  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    czy zna ktoś niemieckie kominy osmose?

  12. #72

    Domyślnie

    kupiliśmy PRESTO, właśnie się budują
    do kotlowni presto uniwersal z ociepleniem i do kominka presto sps
    mam nadzieję, że nie będziemy żałowali wyboru bo zmiana nastąpiła w ostatniej chwili (miały być tradycyjne)

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qubeczek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wrocław, Radwanice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś coś może powiedzieć o kominach firmy Termat ?
    Patrzyłem na Plewę - pomijając, że długie i niestabilne terminy dostawy, to ten kwadratowy profil - jednak kłopot.
    Chodzi mi o zastosowanie tego komina do kominka z płaszczem wodnym. Na stronach niewiele piszą o ceramice - wg deklaracji jest T600, i ta sama ceramika (komin) może być używany do pieców ze skroplinami - inne systemy mają różne kominy.

    Ale jest szybko, na czas, a budowa stoi, i cena nie wyższa od pozostałych.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qubeczek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wrocław, Radwanice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odnośnie kominów systemowych jedna uwaga.

    Kupowanie kominów systemowych dla pieców kondensacyjnych to SZKODA KASY.

    Taki komin kosztuje ponad 2 tyś zł, a że przeważnie do kotłowni musi dochodzić osobny kanał wentylacyjny, to wychodzi prawie 3.
    Mi po wielu bojach z kierownikiem budowy, wóczas potencjalnymi instalatorami (to bardzo trudne zainteresować swoją budową instalatora by Ci coś doradził na etapie, kiedy dopiero budujesz SSO) zrobiłem takie rozwiązanie.

    1. Najpierw trzeba wybrać KOCIOŁ (tak, to bardzo ważne !)
    2. W dokumentacji kotła powinny być schamty podłączenia przewodów spalinowych. Ja wybrałem Dietricha MCR 24T, i tam było wszystko elegancko rozpisane.
    3. Kupiłem NAJTAŃSZE pustaki z 2 kanałami wentylacyjnymi. W dokumentacji kotła było okreslone, jaka musi byś średnica (a raczej bok) przewodu WENTYLACYJNEGO, by móc włożyć do niego zkłyłą rure POJEDYŃCZĄ. W dokumentacji była to rura fi 80, a min. ścianka kanału bocznego to 12 cm. Mój kanał wentylacyjny ma 14 cm.
    4. Przy pomntażu pieca instalator wpuścił do kanału od góry rurę POJEDYNCZĄ (nie żadna podwójną) jako rurę SPALINOWĄ. Przy wyjściu ze ściany do samego pieca jest jedynei podwójna rura, fi 80/120. Z resztą do samego pieca wchodzi jeszcze mniejsza - 60/100, i potrzebna jest redukcja.
    5. Rura wsadzona do kanału wentylacyjnego fi 80 robi jako rura spalinowa, natomiast reszta kanału (na zewnątrz rury) - jako przewód do zasysania powietrza do pieca.

    Generalnie byłem w 3 składach i wszędzie chcieli mi sprzedawać kominy do pieców kondesacyjnych. Tymczasem pustaki kosztowały mnie 400 zł, rura 200, i za 600 zł mam komin gotowy od razu z kanałem wentylacyjnym.

    Piec chodzi od tygodnia jak marzenie.

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mjrkrychov

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    qubeczek > 100% racji, tylko jak wytłumaczyć inwestorowi że te 5-6 tyś za komin może zainwestować np w lepszy kocioł albo na wycieczkę.
    Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje : wystarczy że producent zamieści jedno słowo w DTR "kondensacyjne" i już można sprzedawać niby dla kotłów kondensacyjnych. A prawda wygląda tak, że owszem możesz go zastosować jak już go zbudowałeś, ale nikt nie myśli, że kondensat będzie odprowadzany bezpośrednio do kanalizacji z ominięciem wymiennika w kotle aby odzyskać część energii, która jest w kondensacie. Więc mamy kocioł kondensacyjny,mamy super komin za 5-6 tyś, ale kocioł nie będzie de facto kondensacyjny bo kondensat leci do kanalizy.
    niestety dużo inwestorów daje się nabrać na taki wydatek zupełnie nie potrzebnie.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Anett i Artur
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorisN Zobacz post
    A co myślicie o kominach firmy Zapel, podobno też mają dobre opinie
    Ja mam taki system u siebie od 2006 nic się nie dzieje, ale sam go sobie "zmontowałem" , o wynikach w eksploatacji innych systemów nie będę się wypowiadał bo jak tu słusznie zauważył martinez44 producenci sami się zareklamują.
    Nie uważam, że zrobiłem błąd nie wybierając tańszego czy droższego systemu, jest ok, ciąg wspaniały i jestem happy

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Niestety systemy kominowe są montowane relatywnie od niedawna i brakuje informacji, co się z nimi dzieje po np 15 latach. Informacja typu : kupiłem bo mi polecono, jestem zadowolony - nic nie daje, bo świeżo po montażu zwykle wszystko jest ok.
    Czy ktoś miał złe doświadczenia ?

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus Zobacz post
    Niestety systemy kominowe są montowane relatywnie od niedawna i brakuje informacji, co się z nimi dzieje po np 15 latach. Informacja typu : kupiłem bo mi polecono, jestem zadowolony - nic nie daje, bo świeżo po montażu zwykle wszystko jest ok.
    Czy ktoś miał złe doświadczenia ?
    A no właśnie, brak informacji nt długoterminowej eksploatacji takiego gotowego komina.
    To przynajmniej niech ktoś napisze, jak gotowe kominy spisują się po 5-7 zimach, bo takie "przebiegi" mogą już w Polsce być realne.

    Druga sprawa, doczytałem w temacie o kominach ceramicznych, min EFFE2 - jak je porównać do "tradycyjnych" kominów systemowych typu Schiedel Rondo PLUS?
    EFFE z tego co zdążyłem zauważyć, nie ma kanału wentylacyjnego i ocieplenia. Rolę wentylacji spełnia przestrzeń między rurą spalinową, a ściankami zewnętrznymi. Ocieplenia brak - ocieplać trzeba pewnie dodatkowo na zewnątrz. A co ze stabilnością termiczną komina prze współpracy z kotłem opalanym węglem i drewnem?
    EFFE2 jest ciekawy i wychodzi taniej niż Rondo Plus, ale mam obawy (zresztą co do SCHIEDELA również).

  19. #79
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CzaraOgnia

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    a moi murarze polecają ten - czy ktoś kojarzy tą firmę? Warto?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony