dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie projekt MARIOLA pracownia ARCHIPELAG

    Witam,
    czy ktoś buduje Dom "Mariola" z pracowni Archipelag ?
    Chętnie bym prównał ze swoim
    Pozdrawiam
    GR

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt ? A to taki ładny domek
    Pozdrawiam
    GR

  3. #3

    Domyślnie

    Ja co prawda nie mamm Marioli w planach ale Elize,tez z Archipelagu.Sluchaj a jak ten projekt sie buduje...Chodzi o to,ze sa opinie o Archipelagu,ze lipe odwalaja...Troche mnie to boli ,bo dla mnie oni maja najlepszy serwis,obsluge i bardzo ladne projekty-do tego nie drogie i bardzo ladnie zwizualizowane.A co niektorzy tu na dachy narzekali,ze niby cos tam kiepsko policzone...

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie to buduje się fajnie
    Trochę sobie pozmienialiśmy rozkład pomieszczeń, nie wiem czy to na plus Archipelagu czy nie, ale wyrazili na to zgodę bez problemu. Nie wiem, być może to normalne... może inne firmy z gotowymi projektami też tak robią.
    Z klitki nazwanej pomieszczeniem gospodarczym zrezygnowaliśmy - powiększył się dzięki temu pokój na dole. Zrezygnowaliśmy z jednych drzwi na dole (były właśnie z tej klitki), a dołożylismy dwa okna.
    Na górze - powiększyliśmy okna, zrezygnowaliśmy z trzeciej łazienki i "poprzestawialiśmy" troszkę ściany działowe - efekt większe sypialnie, osobne WC, wnęka na akwarium i ciekawszy hol.

    A błędy w projekcie... no cóż...
    Te podpory (miecze) dachu - przy robieniu więźby wyszły ciut w innym miejscu niż chciał autor jeden to nawet według projektu był na zewnętrzym kominie Całe szczęście, że nie było problemu z ich przeniesieniem...
    A na rzutach elewacji wychodziły pięknie.
    A... i zapomnieli jeszcze w projekcie zaplanować fundamenty pod klinkierowe narożniki domu.

    Poza tym luzik
    Pozdrawiam
    GR

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Buduję Darię z Archipelagu - faktycznie są problemy z ich projektami Zbrojenie w naszym domu jest przewidziane chyba pod jakiś most albo co Drewna na więźbę zamówiliśmy za dużo (kupiliśmy zgodnie ze specyfikacją w projekcie) i teraz część sobie leży koło domu Nie mieliśmy projektu schodów wewnętrznych (żelbetowe) - po telefonie do pracowni pan stwierdził, że w naszym domu powinny być schody drewniane a jak wół w projekcie jest opis schodów żelbetowych. Po jakimś czasie coś tam przesłali ale wykonawca stwierdził, że to się nie nadaje i zaprojektował schody sam
    Karol - jeżeli masz dobrego wykonawcę to wychwyci wszystkie niedoróbki w projekcie a przed zakupem drewna na więźbę daj wyliczenie do sprawdzenia cieśli.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Gregor - domek masz extra
    Też się zastanawialiśmy nad tym projektem ale był dla nas za duży i wybraliśmy Darię - troszkę mniejszą

  7. #7

    Domyślnie

    Ale tylko troszkę mniejszą

    Właśnie sobie obejrzełem oba projekty (Daria i Eliza) - fajne. W ogóle z Archipelagu są ciekawe projekty.
    Jak my szukaliśmy projektu, to decydowalismy między kilkoma i większość była z Archipelagu.
    Przy wyborze decydowało - kuchnia z oknem na froncie, cztery i w miarę równe sypialnie na górze, otwarta przestrzeń na parterze plus jeden "cichy" pokój. No i z zewnątrz, żeby nie był to klocek
    Pozdrawiam
    GR

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Wybraliśmy troszkę mniejszy a po przeróbkach zrobiło się 212 m2
    Fakt co jak co to wizualizacje Archipelagu są chyba najlepsze na rynku.

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć Gregor.Długo szukałem kogoś kto buduje Mariolę.Jestem na etapie wyboru projektu,od 2 miesięcy oglądam ich całe mnóstwo razem z żoną i wciąż wracamy do Marioli.Czy budowałeś wersję 170 czy 190-metrową?Zależałoby mi na prywatnym kontakcie,mam wiele pytań\jeśli zechcesz mi pomóc\Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    oczywiście odpowiem na Twoje pytania.
    Na mojej stronie w galerii z budowy nie ma zbyt wielu zdjęć z wnętrza domu, bo chyba nie chcę się aż tak "obnażać"...

    Na priv może być więcej.

    A jaka jest różnica między tymi wersjami ?
    Jak kupowaliśmy projekt, to nie było dwóch wersji...
    Pozdrawiam
    GR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony