dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 275
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5489
  1. #1

    Domyślnie projekt Z45 pracownia STUDIO Z500

    Buduję domek Z45 pracowni Z500 -poszukuję innych osób budujących ten domek. Odezwijcie się
    To strona projektu:
    http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
    Tak wygladają elewacje (wizja projektanta Z500):
    Front:

    Bok1:

    Tył:

    Bok2:

    A to wnętrze domku z naniesionymi przez nas zmianami:

    Poddasze:

  2. #2

    Domyślnie

    Pozwolenie jest więc można już napisać , że proces budowania rozpoczęty.
    Jesteśmy na etapie szukania ekipy i liczę jeszcze na to , że w tym roku fundament na działce będzie. Nasza wersja to Z45+ L GL, czyli odbicie lustrzane powiększonego domu z garażem. pozdrawiam Maciej

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też wzięłam wersję z plusem -ale bez garażu (za wąsko ). Jakie planujecie zmiany?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy tylko ja i emes budujemy ten piękny domek??

  5. #5

    Domyślnie

    [quote="kachna28"]Czy tylko ja i emes budujemy ten piękny domek?? :/quote]my tez mamy zamiar budowac ten piekny domek z45+.teraz jestesmy przy adaptacji a zmiany maja byc takie:chcemy zlikwidowac okno te male na korytarzu a zrobic wieksze w toalecie(takie jak w kuchni),chcemy jeszcze dodatkowe okno w kuchni na tej scianie bez okna,na gorze chcemy dodalkowe okna przy drzwiach balkonowych tak jak u kachny28 a mamy zamiar zlikwidowac dachowe.mamy zamiar rozpoczac budowe na wiosne.

  6. #6

    Domyślnie

    [quote="CZAPELKI"]
    Cytat Napisał kachna28
    Czy tylko ja i emes budujemy ten piękny domek?? :/quote]my tez mamy zamiar budowac ten piekny domek z45+.teraz jestesmy przy adaptacji a zmiany maja byc takie:chcemy zlikwidowac okno te male na korytarzu a zrobic wieksze w toalecie(takie jak w kuchni),chcemy jeszcze dodatkowe okno w kuchni na tej scianie bez okna,na gorze chcemy dodalkowe okna przy drzwiach balkonowych tak jak u kachny28 a mamy zamiar zlikwidowac dachowe.mamy zamiar rozpoczac budowe na wiosne.
    Czapelki -ten pomysł z oknem w wc na dole to chyba nie jest najlepszy... Wc jest tak wąskie, że narzuca taki układ -że na wprost wejścia w zasadzie musi stać kibelek a umywalka na wprost wejścia do kotłowni (tak jak sugeruje projekt). Wychodzi więc na to, że stojąc przed wejściem do domu można sobie swobodnie zajrzeć -czy ktoś czasem nie siedzi na kibelku Mimo że okienko jest malutkie i dość wysoko (tak jak u mnie i w projekcie) -to zastanawiam się nad wstawieniem matowej szyby -bo to WC to zero intymności... No a jeszcze większe okno nie widzi mi się. W sieni też bym zostawiła -fajnie jest umieszczone -albo zastąpiłabym luksferami -ale każdy robi jak mu się podoba Co do okien balkonowych to pamiętajcie, żeby zbliżyć drzwi balkonowe do środka budynku -inaczej okna wam nie wejdą pod skosy, poza tym ładniej to wygląda -symetria budynku jest zachowana. U mnie weszły drzwi 85cm i przy nich okna 85cm. W tych dwóch sypialniach faktycznie nie dawałam dachowych. Zostawiłam dachowe od strony frontowej i dodałam nad schodami -żeby rozjaśnić schody i hol.


  7. #7

    Domyślnie

    super wyglada ten domek.nasz bedzie w bialymstoku.

  8. #8

    Domyślnie

    Myśmy dodali okno w salonie na ścianie od strony kuchni ( dla nas strona zachodnia), oraz dodaliśmy okna dachowe i są teraz we wszystkich pokojach i w łazience. Reszta zmian to już będzie bez ingerencji w projekt

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał emes14
    Myśmy dodali okno w salonie na ścianie od strony kuchni ( dla nas strona zachodnia), oraz dodaliśmy okna dachowe i są teraz we wszystkich pokojach i w łazience. Reszta zmian to już będzie bez ingerencji w projekt
    ja nie mogłam dodać okien po bokach bo wąsko (działka ma 14,5m szerokości)... Tarasowe wychodzi na zachód -więc popołudniu milutko dogrzewa A podnosicie ściankę kolankową? My podnieśliśmy salon na 280cm, a ściankę kolankową na 120cm (z wysokością murłaty).

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba ten domek i mocno sie zastanawiam, czy możecie mi podpowiedzieć jakiego rzędu jest to koszt ????
    Z14 czy Dom W Prymulkach - oto jest pytanie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianJ
    Bardzo mi sie podoba ten domek i mocno sie zastanawiam, czy możecie mi podpowiedzieć jakiego rzędu jest to koszt ????
    Ja mam stan surowy otwarty (jest dach nie ma okien) -koszt do tej pory 75000zł. W tym 15500zł robocizna -murarze 10tys, dekarze 5,5tys. Reszta materiały. Dachówka cementowa Braasa -kupowana w lutym za 20,90zł/m -obecnie ok 31zł/m. Pustak max -kupowany w grudniu 2006r po 2,30zł -obecnie ok 5zł/szt. generalnie domek nie jest drogi w budowie -bryła prosta, prosty dach i niewielka kubatura. My planujemy zmieścić sie w 200tys -i ze wstępnego kosztorysu naszych wykonawców wynika, że powinno się udać. Ja buduję podwariant Z45+ (wersja wydłużona w sosunku do podstawowej o 90cm) -kuchnia ma 11,5m a łazienka na poddaszu jest OGROMNA -prawie 15m POLECAM TEN DOMEK BARDZO!
    PS. podane kwoty dotyczą mojej okolicy -świętokrzyskie-podkarpackie -mała miejscowość. Warszawa czy Wrocław -raczej nierealne

  12. #12

    Domyślnie

    Z takimi cenami robocizny to naprawdę macie super. Mi w okolicach Trójmiasta zaśpiewał jeden z wykonawców z materiałem 34 000 za stan zerowy czyli wykop, ławy, fundamenty. No nic jak na razie szukam dalej , teraz jeden z wykonawców ma przedstawić ofertę. Czuje , że ruszymy dopiero na wiosnę i własnym rękami , przynajmniej fundament.

  13. #13

    Domyślnie

    Postanowiłam "obudzic" wątek -bo może ktoś w międzyczasie zdecydował się na projekt Z45? A może u Emesa lub Czapelek się coś dzieje na budowie?

  14. #14

    Domyślnie

    Powiedzcie czy nie mieliście problemów ze studiem z500, bo w innym miejscu czytałam wiele niepochlebnych opinii.
    Czy zmiany projektowe robił ten sam architekt z z500, czy ktoś inny?
    Były błędy w projekcie czy wszystko ok?
    Planuje zakup projektu u nich i trochę się wystraszyłam
    APRIL

  15. #15

    Domyślnie

    Ja błędów nie zauważyłam (wykonawcy i kier.bud. też nie). Prawdą jest że projekt jest mało szczegółowy -i wiele rzeczy wykonaca robił z praktyki i doświadczenia bardziej niż z projektu. Ale zasadnicze rozwiązania -a więc stropy, fundamenty więźba itd -jest OK. Mi adaptację robił lokalny architekt (wyszło taniej niż w cenniku Z500). Podnosiłam sciankę kolankową, zmieniłam nieco okna, przeniosłam dwie ścianki działowe. Generalnie -mogę Z500 polecic z czystym sumieniem, ale o adaptację dopytaj u siebie na m-scu.

  16. #16

    Domyślnie projekt z45

    przyglądamy się z zoną temu projektowi, i mozliwe ze sie zdecyujemy, o ile bedzie mozna dokonac kilku zmian. przede wszystkich chcemy drzwi wejsciowe ustawic na wproost sciany frontrowej tak zeby byly bezposrednio przed sienią. i wtedy podcien do likwidacji i poprzez zwikszenie bryły do pełnego prostokąta, a nad drzwiami chcemy malutki balkonik z drzwiami balkonowymi do jednej z sypialni (okno do lazienki bez zmian), a w srodku to juz kosmetyka - jesli sie da, powiekszenie wc kosztem pg., luksfery w scianie na wyskosci schodów, a na górze - wejscie do garderoby ewentualnie od hollu. - CO SĄDZICIE? ogólnie projekt rewelka, jak na te gabaryty działki to powierzchnia uzytkowa zajebista !!!!

    nie moge znaleźć pełnego opisu projektu z45+, mozecie mi podac linka? bo mi sie nie otwiera.,,,, te 90cm więcej to jest wzdłuż tak?,

  17. #17

    Domyślnie

    a może macie więcej fotek z projektu? chętnie ..bardzo chętnie pokaże żonie

  18. #18

    Domyślnie

    Chyba widzę odzew na mojego maila Zmiany, które planujesz w istotny sposób wpłyną na bryłę budynku -musisz chyba najpierw zapytac w Z500 czy to wchodzi w grę . Co do Z45+ -to to 90cm "wydłuża" domek -ma on po obrysie 800cmx1069cm. Powierzchnia 'po podłodze" wynosi wówczas 133m.kw. Ten podwariant jest na stronie Z500 w PDF w zakładce 'podwarianty" po prawej stronie przy domku Z45. Jak już ci piałam -my jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego. To link do fotek:
    http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html
    Już nieco nieaktualne (z lata) -bo mamy już instalację elektryczną, częściowo wod-kan i Iszą wylewkę. Ale spojrzec możesz dla rozeznania sytuacji ogólnie domek jest naprawdę bardzo przestronny. ja się bałam, że pokoje na poddaszu to bedą prawdziwe klitki -ale są spore i ustawne -a przynajmniej teraz tak mi się wydaje

  19. #19

    Domyślnie

    dowiadywalem się w studiu z500, i jak najbardziej otrzymałem pozytywną odpowiedź - o ile oczywiście nie jest to zachęta do wykupienia projektu no, ale mam obietnice mailową, że jak najbardziej nieodpłatnie mogą dorzucić zgodę pisemną na takie zmiany - mogę również skorzystsac z ich uslug w ramach zmian - ale "tu ostrzezenie" - sprawa moze dlugo czekac na realizacje nawet 1,5 miesiaca

    co do fotek, i Waszej wersji - to najbardziej podoba mi się opcja powiększenia łazienki na górze, no i dzięki powiększeniu projektu wyznaxzenie garderoby od sypialni. no i jeszcze kuchnia większa
    jeśli sie zdecydujemy z żoną, i po uwzględnieniu tych niektorych Waszych opcji + zmiana wejścia poprzez ustawienie dzrwi frontem i + malutki balkonik nad nimi ... to projekt będzie ... miooodzio,

    z niecierpliwością czekam na kolejne fotki,

  20. #20

    Domyślnie

    Co do zmian -to mi taniej wyszło u lokalnego projektanta niż w Z500 -ale u Was w Warszawie -to może wyjśc na to samo -chociaż w wypadku Z500 minusem jest czas oczekiwania o jakim piszesz. A jeżeli chcecie zacząc w przyszłym roku to jeszcze dojdzie czas oczekiwania na warunki i pozwolenie. My zaczęlismy załatwiac sprawy papierkowe na początku grudnia 2006r -pewni, że w marcu ruszymy z budową. Niestety pozwolenie uprawomocniło się dopiero pod koniec maja -no i początek robót w połowie czerwca. Dowiedz się u jakiegoś lokalnego projektanta, który bedzie adaptował projekt ile weźmie i ile czasu mu to zajmie -może okazac się na plus. U nas był to jednocześnie kier.bud. -więc jedno "weszło" w drugie -cenowo

Strona 1 z 275

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony