dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 275 z 275
Pokaż wyniki od 5.481 do 5.489 z 5489
  1. #5481
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lomp8

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nasze podsumowanie kosztów całościowych budowy, może być trochę nie miarodajne. Mamy rodzinną firmę budowlaną, co daje w niektórych kwestiach pewne ułatwienia , dużo prac wykonywaliśmy systemem gospodarczym podpierając się pomocą najbliższej rodziny ( a to był wielki wkład). Myślę że wszystkie koszty nie licząc tynków zewnętrznych, rynien, górnej łazienki i innych ponadstandardowych jak dla nas wykończeń to gdzieś 180-190 tyś, stan surowy z oknami 55tyś.
    ZMIANY:
    - z górnej łazienki wygospodarowaliśmy pomieszczenie na pralnie zaraz przy schodach z osobnymi drzwiami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1270942.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	244325
    - zrobiliśmy strych w szczycie dachu, wysokość w najwyższym punkcie max 1,9m, ale jest gdzie chować graty a ich nie mało, a i pozwala na swobodne wychodzenie na dach. wejście na strych schodami opuszczanymi w górnym przedpokoju
    - kotłownia o której wspominaliśmy, mała ale jest
    - na dole grzejnik kanałowy (własnej konstrukcji koszt 800 zł, gotowy od producenta około 3600 zł) przy drzwiach balkonowych, fajna sprawa, tworzy kurtynę cieplną przy tej dość sporej połaci a to łagodzi odczucie chłodu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1250546.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	244324
    - pomysły zapożyczone od tutejszej prekursorki kachny , garderoba w pokoju, okno nad klatką schodową - musowo.
    - aaa i jeszcze przed wejściem do domu zrezygnowaliśmy z wylewania betonu i układania płytek, zrobiliśmy na to miejsce wymianę gruntu i kostkę brukową (do przemyślenia ma to kilka zalet)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1270962.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	244327
    - w sferze marzeń pozostaje wygospodarowanie pokoju na dole

    - wytrwałości przy budowie -

  2. #5482

    Domyślnie

    lomp gratuluję zamieszkania!!! No i koszty faktycznie -kosmicznie niskie!!!!! No szok! My budowaliśmy "gospodarczo", co prawda bez "rodzinnej firmy budowlanej" ale myślę że obecnie nasz domek to w takim standardzie jak mamy to jakieś 350-400 tys minimum....
    No i pochwalam skorzystanie z moich pomysłów: okno nad schodami i garderoba w sypialni -rewelka!!! Zazdroszczę okna między kuchnią a salonem -u nas nie wchodziło w grę -wąska działka...
    Zastanawiam się gdzie Wy upchaliscie tą kotłownię!!? u nas gazowa kotłownio-pralnia ledwie się mieści B)
    No i wspomniany dodatkowy pokój na parterze -faktycznie -kwestia niespełnionych marzeń w tym domku...

  3. #5483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sopot7

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    gryfino
    Kod pocztowy
    74-101
    Posty
    16

    Domyślnie

    witam serdecznie.jak ja bym chciala taki stan surowy zamkniety oj chcialabym.u nas troche zmian czyli do przodu.projekt w domu w piatek spotkanie z archtektem.warunki przylaczy sa.kierownik budowy jest czeka w gotowosci.teraz tylko adaptacja projektu i zlozenie wniosku o pozwolenie na budowe.niby nic a tak wiele.mam cichutka nadzieje ze zajmie im to mniej niz 65ustawowych dni pozdrawiam sedecznie.aaaaaa pomysle nad oknem pod schodami fajna sprawa

  4. #5484

    Domyślnie

    A czy ktoś budował lub posiada zdjęcia projektu Z45 a nie Z45+ chciałabym zobaczyć czy domek staje się dużo mniejszy wizualnie w wersji podstawowej. Chciałabym skorzystać z dopłaty MdM i niestety muszę mieć mniejszy metraż

  5. #5485

    Domyślnie

    Kasiu, ja też już nie bywam na FM, ale wpadłam zobaczyć jak Wam się wiedzie i bardzo BARDZO się cieszę, że udało Wam się odbudować domek i że wszystko jest ok Pamiętam cały czas jak było... i naprawdę mega szacun za to co jest teraz. Super!

  6. #5486

    Domyślnie

    Witam,dolaczam do grona budujacych
    Czy ktos ogrzewa ten dom tylko kominkiem ?Jak takie rozwiazanie sie sprawuje?
    Ktory metraz bank bierze pod uwage 105 m2 czy 119m2?
    Pozdr
    Jestem słabszy,ale daje z siebie wszystko...

  7. #5487

    Domyślnie

    Dzień dobry? Jak tam postępy w budowie domku? Ja się nie mogę doczekać wbicia pierwszej łopaty

  8. #5488

    Domyślnie

    Wiam,ile jest m2 scian konstrukcyjnych?Budował moze ktos z Dryfixa?pozdr
    Jestem słabszy,ale daje z siebie wszystko...

  9. #5489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sopot7

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    gryfino
    Kod pocztowy
    74-101
    Posty
    16

    Domyślnie

    nie bylo mnie dwa lata domek stoi dach sciany okna scianki sa cala resztamna wiosne mala uwaga do projektu jak na dom jednorodzinny 120m to kuchnia troche mala ciasna ani otwarta ani zamknieta ja osobiscie zamurowalam no moze maz zamurowal sciane od kominka i mam zamknieta kuchnie to jedyna rzecz jak mi nie pasuje a reszta super

Strona 275 z 275

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony