dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 275
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 5489
  1. #21

    Domyślnie

    tzn. zacząć to już zaczelismy,
    jutro dostane warunki zabudowy, a geodeta to już działa (dzieli działkę),
    chodziło mi, o projekt i zaczęcie budowy domu - że jeszcze nie zdecydowaliśmy się na konkret.
    pokazywałem żonie z45, i wszystkop fajnie pieknie, ale w sumie tak jak na poczatku podobalo jej sie rozwiazanie z kominkiem na srodku przy kuchni, tak teraz sie oazkuje ze ten kominek zaslania i przyslania troszke kuchnie, - gdzie gdyby nie bylo tam kominka, to kuchnia sprawialaby wrażenie większej....... no i żona marudzi że kuchnia wąziutka ))
    w podobnej bryle zastanawiamy siję jeszcze nad kilkoma projektami w burze www.archon.pl tam są w stylu dworkowym (antonówka albo w , ... tyle ze z uwagi na wąską działkę którą bedziemy dysponować, nie wiadomo jak to wyjdzie faktycznie czy bedziemy sobie mogli pozwolic na taki domek

    p.s. jesli jeszcze chodzi o Wasz projekt, - w sumie to bedziemy z żoną probowali kabine prysznicową wcisnąć do lazienki na dole, wiec bedzie sie to wiazalo z koniecznoscią posiadania w miare duzej ... ponad 1,5 m lazieneczki , w projekcie z45 to musialboybyc kosztem Pom. gosp.

    pzdr.

  2. #22

    Domyślnie

    No nasza działka też wąziutka -tylko 14,5m Długo szukaliśmy projektu -mi np marzył się wykusz w kuchni lub jadalni Przez ponad rok wertowałam internet -także wspomniany archon, domu na horyzoncie i wiele, wiele innych. Ale w końcu zdecydowaliśmy się na ten, bo przy dośc niewielkich gabarytach -mieści spore i ustawne pomieszczenia -no i salon -powyżej 35m! Co do kuchni -to moim zdaniem to że kominek nieco ją zasłania to akurat jest atutem -mi nie podobają się kuchnie "wydzielone" z salonu -ale to już kwestia gustu. Podobny układ jak w Z45 -ma joola z forum, z tym, że ona miała projekt indywidualny -ale układ: kuchnia-salon-kominek -ten sam, luknij:


    A także Arcobaleno:

    Jej kuchnia też ma 2,5m szerokości.

  3. #23

    Domyślnie

    ale ta kuchnia - nie jest jakas wieksza???? wydaje sie szersza??
    a tak ogolnie to miodzio ładniutki
    gdzies mozna z nia kontakt nawiązać i wiecej fotek obejrzec?

  4. #24

    Domyślnie

    Ta kuchnia wyżej (z jadalnią) jest jooli zresztą jej kuchnia jest większa naoewno (chociaż nie znam wymiarów dokładnie). Joola nie ma swojego wątku w dziennikach -kiedyś z nią korespondowałam w sprawie podłogi merbau w salonie i stąd fotki. Ta poniżej jest Arcobaleno . Ona ma połówkę bliźniaka. To jej wątek:
    http://forum.muratordom.pl/domek-arcobaleno,t71973.htm
    Z tego co pamiętam, to gabaryty jej kuchni są niemal takie same jak w Z45+ -bo pytałam ją właśnie o ustawienie kuchni .

  5. #25

    Domyślnie

    "Odkopuję" temat bo może w tzw. "miedzyczasie" przybył ktoś zainteresowany domkiem Z45 ?

  6. #26

    Domyślnie Projekt Z45

    Cytat Napisał kachna28
    "Odkopuję" temat bo może w tzw. "miedzyczasie" przybył ktoś zainteresowany domkiem Z45 ?
    .

    Witam,

    Jetsem bardzo zainteresowany tym budynkiem. Chyba w przyszłym miesiącu kupimy z żoną projekt. Czy mogłaby mi Pani powiedzieć co nieco o kosztach budowy tego domu?

  7. #27

    Domyślnie

    Melduję wszystkim zainteresowanym, że od kilku dni mam okna Pokażę co nieco:







    Teraz prace ruszą "z kopyta"

  8. #28

    Domyślnie

    witam i ja
    my równiez budujemy Z45 obecnie mamy juz (albo dopiero ) fundamenty, w sumie to domek pewnie dawno by juz stal gdyby nie to ze robimy zniesienie wspolwlasnosci (dzialki) i to sie ciagnie od listopada przez co nie mozemy wziac kredytu na budowe ale wszystko jest na dobrej drodze, wiec mam nadzieje ze najpozniej na poczatku maja znowu ruszymy

    my mamy tradycyjny Z45 z malenka przerobka wc i pomieszczenia gospodarczego - przez co mamy rowne 106 m2

    co do kosztow budowy to mieszkamy w malym miescie wiec materialy sa tu nieco tansze niz gdzie indziej ale mimo to rosnace ceny baaardzo mnie przerazaja gdy kupilismy projekt w grudniu 2006 mielismy postawic dom za 150 tys a dzis mysle ze 200 tys nie wystarczy na szczescie jest to maly i prosty domek wiec moze nie bedzie tak zle

    kachna28 my tez zamowilismy juz okna brazowe pomimo ze domu jeszcze nie ma ale teraz mamy duzo taniej, jesli mozna wiedziec to ile ciebie kosztowaly okna i okna dachowe?
    poza tym bardzo podobaja mi sie wasze przerobki co do okien my niestety nie pomyslelismy i mamy w sypialniach tylko drzwi balkonowe a te male okienka sa super (tyle ze my mamy okna dachowe)

    pozdrawiam budujacych Z45

  9. #29

    Domyślnie

    Witaj madi! Kolejna urzeczona domkiem Z45 No my też planowaliśmy zmieścic się w 150tys... ale napewno się nie uda Też szukamy najtańszych hurtowni, wiele rzeczy zamawiamy przez internet, a pustaki kupowaliśmy jeszcze przed boomem budowlanym -w grudniu 2006 -po 2,30/szt. Co do okien -dachowe -to mamy każde inne -w łazience -białe PCV z fakro, w pokoiku wyłaz dachowy termoizolacyjny fakro, a nad schodami -zwykłe tradycyjne (też fakro). Co do cen -to już nie pamiętam -ale napewno taniej niż w cenniku -zamawialiśmy na Allegro - w firmie aż ze Szczecina Ale było spoooro taniej niż u nas na m-scu (jakby co, to służę namiarami). Natomiast resztę okien zamawialiśmy w jezierskim. koszt -20,5tys zł -z tym, że w to wchodzą drzwi zewn. oraz 3 szt parapetów marmur (do sieni, wc i łazienki -w sypialniach będą dębowe). Tak mniej więcej za same okna to ok. 18tys (w tym tarasowe z roletami za 11,5tys...). Pozdrawiam -i czekam na relacje z budowy -oraz foto oczywiście! Acha -czy zmieniliście układ garderoby? -my przenieśliśmy ją obok "głównej sypialni", teraz mamy duużą -14,5m łazienkę

  10. #30

    Domyślnie

    Co do garderoby to oczywiscie przenosimy, bo nie byloby gdzie ustawic kabiny prysznicowej ja tez wole wieksza lazienke bo musi byc jeszcze miejsce na pralke garderobe bedziemy miec tam gdzie ty, tylko jeszcze nie wiem czy wejscie do niej bedzie w sypialni czy z holu to zalezy czy to mialaby byc typowa garderoba czy raczej pomieszczenie gospodarcze na odkurzaczi te sprawy jeszcze zobacze ale bardzo podoba mi sie twoj pomysl

  11. #31

    Domyślnie

    Zaczynam planowanie kuchni (bo wodę hydraulik robi więc nie mam wyjścia ). Oto plan:

    A to wstępny projekt:


    Z tym, że obok okna to lodówka -a nie piekarnik... trochę boję się, że mało m-sca na stolik śniadankowy -ta ścian ma tylko 285cm -odchodzi 60cm lodówka, minus 55cm na jej otwarcie -czyli na stolik z dwoma krzesłami zostaje 170cm .

  12. #32

    Domyślnie

    T orzut domku ze zmianami przez nas naniesionymi: Parter:

    Poddasze:

    Jakby nie było widac to szukajcie tu:
    http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=4

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No, nareszcie

    Dzień dobry

    Może jednak przenieś się do galerii? Będzie bliżej

  14. #34

    Domyślnie

    Na razie zostaję tu -chcę byc nieco "tajemnicza" (a poza tym inni Z45-owcy łatwiej tu trafią ). Olga -co sądzisz o takim rozplanowaniu kuchni? kierowałam się zasadą tzw. "trójkąta roboczego" -czyli -lodówka -potem zlew -potem kuchenka -między tym wszystkim jest blat roboczy. Co do barku między kuchnią a salonem -to będzie -ale raczej nie taki do "posiedzenia" -bo jest za wąski -ma tylko 95cm szerokości. Zmieściłby się tylko jeden hocker -a to wyglągaloby dziwnie... poza tym w kuchni m-sce śniadankowe jest, a w salonie chcę duuuży rozkładany stół na 8-12 osób ! -będzie gdzie zasiąśc więc.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Dobra, dość długo szukałam lodówki, bo widziałam dwa piekarniki
    Ale doszukałam się

    Myślę, że ustawienie jest w porządku, barek na barek jest ciut krótki, ale...
    Myślę, że ma sens - po pierwsze, oddzieli wizualnie i funkcjonalnie kuchnię od salonu, po drugie, jest dodatkowym blatem, którego w kuchni nigdy za dużo
    Nie wiem, jak chcesz go rozwiązać - jakiej ma być wysokości, czy pod spodem szafki, czy tylko na nóżkach itp.

    Ja miałam podobnie zlew umieszczony i było w porządku

  16. #36

    Domyślnie

    Kachna28 : Zajrzyj, proszę na Sondaże. Pytałem tam o Twoje okna.

    Dzięki z góry za pomoc.

    Jestem tez ze Świętokrzyskiego i budujemy podobny domek.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek1204
    Kachna28 : Zajrzyj, proszę na Sondaże. Pytałem tam o Twoje okna.

    Dzięki z góry za pomoc.

    Jestem tez ze Świętokrzyskiego i budujemy podobny domek.
    Już tam pędzę !

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Myślę, że ma sens - po pierwsze, oddzieli wizualnie i funkcjonalnie kuchnię od salonu, po drugie, jest dodatkowym blatem, którego w kuchni nigdy za dużo
    Barek będzie na 100% bo już jest wymurowany to będzie po prostu taka półścianka wys około 100-110cm, z drewnianym blatem. Będzie pełnił głównie funkcję "oddzielacza odsalonowego" O tu widac kawałek:

    i tu po prawej:

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    no i dopiero teraz tu dotarłam!
    I to przez przypadek

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Bo dopiero 2 dni temu się ujawniła
    Pomóż mi ją zaciągnąć do galerii - będzie wygodniej

Strona 2 z 275

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony