dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 275
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 5489
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    no właśnie, ja nie wiem
    Nie pomyliłaś Kachna działów?
    ja Cię właśnie w galerii szukałam, będziesz pod ręką. Tu, to ciągle zapominam, że coś jest, tak jak i u Bianci. Też ją trzeba zaciągnąć do galerii. Lepiej się będzie kawkę piło, jak będziemy wiedzieć kto jest a kogo nie ma. I gdzie jest...

  2. #42

    Domyślnie

    Spacery w ciąży to Ci tylko Aniu na zdrowie wyjdą

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    po dzisiejszym kopaniu w ogródku to już mi nic nie wychodzi na zdrowie..
    Wręcz przeciwnie

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    po dzisiejszym kopaniu w ogródku to już mi nic nie wychodzi na zdrowie..
    Wręcz przeciwnie
    No właśnie widziałam Teraz to powinnaś tylko kwiaty przyjmowac -ewentualnie wąchac -a nie kopac!!! A co do szybkorosnących roślin -słyszałam ,że najszybciej rośnie Rdest Auberta -ale to jest pnącze -nie wiem czy o to Ci chodzi....

  5. #45

    Domyślnie

    dzisiaj chłopy z mężem robili wodę -ja byłam w pracy... telefon co 10 minut -gdzie kran od wanny? gdzie w kotłowni? gdzie pralka? zmywarka? ile cm od krawędzi umywalki -itp.. itd A ja wczoraj latałam z kredą po chałupie i wszystko wyrysowałam! Ale "ukochani" hydraulicy sugerowali mężowi "lepsze" rozwiązania -ciekawe ile razy robią w domu pranie czy myją gary -skoro tacy cwani? No ale z jednymi bateriami jest problem, kupiliśmy Paffoni Stick podtynkowe:

    i nigdzie nie pisze ile cm nad umywalką mają byc? poza tym oba elementy są osobno i też nie wiadomo w jakiej odległości? czy wylewka ma byc na środku odpływu- czy też punkt środkowy pomiędzy? jak to wysoko? No zielona jestem... ze zdjęc w gazetach czy inecie to można sobie tylko "gdybac"... Acha -umywalko mają byc dwie takie (na blacie obok siebie -w odl. ok 40cm):
    Roca Bol:

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    wolałabym coś płożącego, żeby leżało między tymi krzaczkami.
    No.... tujami, bo przed chwilą Bianca mnie oświeciła co mam na ogródku

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Może załóż posta na wnętrzach, ktoś się napewno znajdzie, kto wie jak to ma być z tą baterią.
    Ja mam zwykłe, więc Ci nie pomogę, ale zawsze właśnie tam znajdowałam wiele cennych podpowiedzi.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ja tak sobie myślę, że to się montuje wedle gustu Możesz dać centralnie wylewkę, a mieszacz obok - drugi w lustrzanym odbiciu.


    Chociaż przy tych umywalkach centralnie wylewka to chyba jedyne wyjście - one będą przecież nieruchome - powinny lać wodę centralnie do umywalki

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    OK Ty wszystko wiesz

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    OK Ty wszystko wiesz
    Jeszcze nie, ale bardzo bym chciała

  11. #51

    Domyślnie Pismo do Ministra Budownictwa

    Czy ktoś pisał pismo do ministra budownictwa o odstępstwo od przepisów(tzn. żeby postawić dom 1,5 m od granicy z działką sąsiednią)? Jaką treść ma mieć takie pismo, powołałam sie na artykuł w którym jest zawarte to odstępstwo ale Pani w starostwie kazała jeszcze napisać wiele argumentów dlaczego chcę tego odstępstwa, czy nie wystarczy jej jeden powód wąska działka??? Pomóżcie, z góry dziękuję.

  12. #52

    Domyślnie

    Pytam się w tym dziale ponieważ wszyscy tutaj macie wąskie działki

  13. #53

    Domyślnie Re: Pismo do Ministra Budownictwa

    Cytat Napisał ewa_bk
    Czy ktoś pisał pismo do ministra budownictwa o odstępstwo od przepisów(tzn. żeby postawić dom 1,5 m od granicy z działką sąsiednią)? Jaką treść ma mieć takie pismo, powołałam sie na artykuł w którym jest zawarte to odstępstwo ale Pani w starostwie kazała jeszcze napisać wiele argumentów dlaczego chcę tego odstępstwa, czy nie wystarczy jej jeden powód wąska działka??? Pomóżcie, z góry dziękuję.
    Nie wiem jak wygląda takie pismo -ale my dalismy sobie spokój -bo powiedziano nam że może zejśc ok. 0,5 roku z oczekiwaniem na odpowiedź. Poza tym żądano NOTARIALNEJ ZGODY właściciela sąsiedniej działki (w którymś z wątków wyśmiano ten pomysł gdy go przytoczyłam )- ale cóż -urzędnicy chcą miec "dupochron" (sorry...) A że za sąsiadkę mamy panią w wieku ok. 80 lat, która boi się podpisac cokolwiek -a już nie daj Boże u notariusza -to była sprawa w zasadzie "nie do przeskoczenia" Dlatego domek stoi po 3,25m od każdej z bocznych granic -w konsekwencji brak okien na tych ścianach ...

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie Re: Pismo do Ministra Budownictwa

    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał ewa_bk
    Czy ktoś pisał pismo do ministra budownictwa o odstępstwo od przepisów(tzn. żeby postawić dom 1,5 m od granicy z działką sąsiednią)? Jaką treść ma mieć takie pismo, powołałam sie na artykuł w którym jest zawarte to odstępstwo ale Pani w starostwie kazała jeszcze napisać wiele argumentów dlaczego chcę tego odstępstwa, czy nie wystarczy jej jeden powód wąska działka??? Pomóżcie, z góry dziękuję.
    Nie wiem jak wygląda takie pismo -ale my dalismy sobie spokój -bo powiedziano nam że może zejśc ok. 0,5 roku z oczekiwaniem na odpowiedź. Poza tym żądano NOTARIALNEJ ZGODY właściciela sąsiedniej działki (w którymś z wątków wyśmiano ten pomysł gdy go przytoczyłam )- ale cóż -urzędnicy chcą miec "dupochron" (sorry...) A że za sąsiadkę mamy panią w wieku ok. 80 lat, która boi się podpisac cokolwiek -a już nie daj Boże u notariusza -to była sprawa w zasadzie "nie do przeskoczenia" Dlatego domek stoi po 3,25m od każdej z bocznych granic -w konsekwencji brak okien na tych ścianach ...
    Przynajmnej nikt Ci w okna nie będzie zaglądał A tak by było, jakbyś miała te kilka metrów więcej

  15. #55

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, w takim razie musimy pomyśleć nad takim rozwiązaniem jak Ty Kachna28 (bez okien i 3,25 odstępu), chyba, że w starostwie doradzą i jakoś to pójdzie , a mam jeszcze pytanie, na pewno to już gdzieś pisałaś ale ja tu jestem nowa tak wiec pewnie nie zauważyłam, jaką macie szerokość działki??? Nasza ma 14,5 metra.

  16. #56

    Domyślnie

    Już wiem Ty też masz działkę 14,5 metra szerokości

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    co z tą baterią?
    już wiesz co i jak?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    dzisiaj jeszcze nie niedziela, ale ciekawska jestem

  19. #59

    Domyślnie

    my mamy działkę szerokoą na 14 m a w niektórych miejscach nawet 14,8 m

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    dzisiaj jeszcze nie niedziela, ale ciekawska jestem
    Jestem z chwilowego "doskoku" (u siostry w Krakowie ) -z baterią to sama nie wiem jak -bo została zainstalowana w zasadzie pod moją nieobecność -po powrocie zobaczę jak ... ale zostawiłam instrukcje obrazki i katalogi -może sobie chłopy poradzili

Strona 3 z 275

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony